Temat: M├│wienie

Hejka
niby banał, ale mam z tym straszny problem. Rozumiem dużo po angielsku, ale wymowa dramat.

Jakie┼Ť dobre rady na prze┼éamanie?

2

Odp: M├│wienie

Kiedy┼Ť mia┼éam zaj─Öcia z native speakerem, ale kiedy musieli┼Ťmy sko┼äczy─ç zaj─Öcia, potrzebowa┼éam innego sposobu na nauk─Ö m├│wienia w innym j─Özyku. Te┼╝ zawsze gorzej sobie z tym radzi┼éam ni┼╝ z pisaniem, poza tym jestem bardzo nie┼Ťmia┼éa, wi─Öc to mnie dodatkowo blokuje. Nie mia┼éam te┼╝ mo┼╝liwo┼Ťci zapisania si─Ö na inne zaj─Öcia w tym terminie, wi─Öc wpad┼éam w ko┼äcu na taki pomys┼é, ┼╝e zacz─Ö┼éam nagrywa─ç kr├│tkie filmiki, w kt├│rych m├│wi─Ö na r├│┼╝ne tematy wy┼é─ůcznie po angielsku. A potem przesy┼éam je do znajomych z Polski i za granic─ů, kt├│rzy lepiej radz─ů sobie z m├│wieniem i pytam o rad─Ö, s┼éowa krytyki itd. Akcentu nie trzeba umie─ç perfekcyjnie, byle dobrze zna─ç konstrukcj─Ö zda┼ä i s┼éownictwo. To mnie troch─Ö odblokowa┼éo z m├│wieniem, bo takie nagrywanie nak┼éada odrobin─Ö presji, by m├│wi─ç poprawnie.

3

praktyka i tylko praktyka

4

Jy moet deelneem aan die Engelse klub en probeer om meer te oefen. Moenie bekommerd wees oor uitspraak nie, praat eers oor elke onderwerp.
gmail sign in

5

wertyn napisał/a:

praktyka i tylko praktyka

Dok┼éadnie - praktyka czyni mistrza smile Bez m├│wienia pod angielsku nie nauczysz sie mowic, proste. Polecam rozmawianie z native speakarem je┼Ťli masz tak─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç. Je┼Ťli nie to znajdz kogos kto umie angielski lepiej niz ty, zeby w razie czego mogl Cie poprawia─ç big_smile

6

Ja nauczyłem się mówić dzięki graniu z graczami zza granicy w gry online.

7

Ja za┼Ť sporo si─Ö nauczy┼éam jak czyta┼éam ksia┼╝ki po angielsku

8

poza tym jestem bardzo nie┼Ťmia┼éa, wi─Öc to mnie dodatkowo blokuje. Nie mia┼éam te┼╝ mo┼╝liwo┼Ťci zapisania si─Ö na inne zaj─Öcia w tym terminie, wi─Öc wpad┼éam w ko┼äcu na taki pomys┼é, ┼╝e zacz─Ö┼éam nagrywa─ç kr├│tkie filmiki, w kt├│rych m├│wi─Ö na r├│┼╝ne tematy wy┼é─ůcznie po angielsku. A potem przesy┼éam je do znajomych z Polski i za granic─ů, kt├│rzy lepiej radz─ů sobie z m├│wieniem i pytam o rad─Ö, s┼éowa krytyki itd.
ě»ěž┘ć┘ä┘łě» ┘łěžě¬ě│ěž┘ż ěČě»█îě»

9

Laptop Repairing center in dadar, we provide best laptop service. iWe provide best onsite reparing service It is a third party support for all laptop.
Dell Service Center dadar

10

trudno si─Ö prze┼éama─ç, ale s─ů takie sytuacje, w kt├│rych po prostu nie ma wyj┼Ťcia. ja zna┼éam angielski do┼Ť─ç dobrze, ale bardzo si─Ö wstydzi┼éam i na dobr─ů spraw─Ö m├│wi─ç zacz─Ö┼éam dopiero w pracy, w kt├│rej wsp├│┼épracowa┼éam z obcokrajowcami. przyk┼éad troch─Ö hardcorowy i stresuj─ůcy, wi─Öc nie polecam, ale mo┼╝e jakie┼Ť wyj┼Ťcie w towarzystwie erasmus├│w b─Ödzie fajnym rozwi─ůzaniem? no i konwersacje z native speakerem albo dobrym nauczycielem, z mojej perspektywy rozmowa z kim┼Ť bliskim w celu ─çwiczenia j─Özyka si─Ö nie za bardzo sprawdza i jest nienaturalna.

11

Praktyka czyni mistrza ale tylko z odpowiednim nauczycielem, który będzie poprawiał wymowę. Fajnie by było porozmawiać z nativem, którego prosimy o poprawianie. Czasem wymowa ratuje poziom konwersacji. Np. w przypadku słowa plaża wink .

12

Your sharing is great. I am they are a lot of things from your article. That is a very interesting experience
duck life space

13

to chyba powszechny problem, tylko praktyka robi swoje.

14

I would like more information about this, because it is very nice., Thanks for sharing.
super mario bros

15

If there are many sad stories, share it with the people you trust. Sharing helps people get closer together and you also relieve some of that sadness. happy wheels

16

co tutaj sie dzieje?, czemu s─ů te posty

17

Mogę jeszcze w temacie polecić przegadanie z dobrym nauczycielem angielskiego łamańców językowych. Śpiewanie w tym języku i powtarzanie takich trudniejszych zdań pomaga przecież nie tylko w polskim języku.