Temat: M├│wienie

Hejka
niby banał, ale mam z tym straszny problem. Rozumiem dużo po angielsku, ale wymowa dramat.

Jakie┼Ť dobre rady na prze┼éamanie?

2

Odp: M├│wienie

Kiedy┼Ť mia┼éam zaj─Öcia z native speakerem, ale kiedy musieli┼Ťmy sko┼äczy─ç zaj─Öcia, potrzebowa┼éam innego sposobu na nauk─Ö m├│wienia w innym j─Özyku. Te┼╝ zawsze gorzej sobie z tym radzi┼éam ni┼╝ z pisaniem, poza tym jestem bardzo nie┼Ťmia┼éa, wi─Öc to mnie dodatkowo blokuje. Nie mia┼éam te┼╝ mo┼╝liwo┼Ťci zapisania si─Ö na inne zaj─Öcia w tym terminie, wi─Öc wpad┼éam w ko┼äcu na taki pomys┼é, ┼╝e zacz─Ö┼éam nagrywa─ç kr├│tkie filmiki, w kt├│rych m├│wi─Ö na r├│┼╝ne tematy wy┼é─ůcznie po angielsku. A potem przesy┼éam je do znajomych z Polski i za granic─ů, kt├│rzy lepiej radz─ů sobie z m├│wieniem i pytam o rad─Ö, s┼éowa krytyki itd. Akcentu nie trzeba umie─ç perfekcyjnie, byle dobrze zna─ç konstrukcj─Ö zda┼ä i s┼éownictwo. To mnie troch─Ö odblokowa┼éo z m├│wieniem, bo takie nagrywanie nak┼éada odrobin─Ö presji, by m├│wi─ç poprawnie.

3

praktyka i tylko praktyka

4

Jy moet deelneem aan die Engelse klub en probeer om meer te oefen. Moenie bekommerd wees oor uitspraak nie, praat eers oor elke onderwerp.
gmail sign in

5

wertyn napisał/a:

praktyka i tylko praktyka

Dok┼éadnie - praktyka czyni mistrza smile Bez m├│wienia pod angielsku nie nauczysz sie mowic, proste. Polecam rozmawianie z native speakarem je┼Ťli masz tak─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç. Je┼Ťli nie to znajdz kogos kto umie angielski lepiej niz ty, zeby w razie czego mogl Cie poprawia─ç big_smile

6

Ja nauczyłem się mówić dzięki graniu z graczami zza granicy w gry online.

7

Ja za┼Ť sporo si─Ö nauczy┼éam jak czyta┼éam ksia┼╝ki po angielsku