Temat: Korzystali┼Ťcie z us┼éug t┼éumacza j. angielskiego znalezionego w necie?

Witam wszystkich. Nie znam zbyt dobrze angielskiego, ale cz─Östo potrzebuj─Ö przet┼éumaczy─ç r├│┼╝ne teksty na j─Özyk angielski. Zazwyczaj bardzo du┼╝o za to p┼éac─Ö, bo korzystam z us┼éug lokalnego t┼éumacza. S┼éysza┼éem ostatnio, ┼╝e tanie t┼éumaczenia mo┼╝na zleci─ç przez internet. Zastanawiam sie tylko czy warto tak ryzykowa─ç? Og┼éaszali┼Ťcie si─Ö kiedy┼Ť w dziedzinie t┼éumacze┼ä albo korzystali┼Ťcie z t┼éumaczy og┼éaszaj─ůcych si─Ö w internecie? Czy lepiej dla wi─Ökszej jako┼Ťci dalej p┼éaci─ç dro┼╝ej sprawdzonemu t┼éumaczowi?

2

Odp: Korzystali┼Ťcie z us┼éug t┼éumacza j. angielskiego znalezionego w necie?

T┼éumaczenie przez internet jest coraz popularniejsze i faktycznie mo┼╝e wyj┼Ť─ç korzystniej je┼Ťli chodzi o koszty. Tym bardziej je┼╝eli do przet┼éumaczenia przeznaczony jest jaki┼Ť specjalistycznych tekst z du┼╝─ů ilo┼Ťci─ů bran┼╝owych zwrot├│w, wtedy ┼éatwiej znale┼║─ç biuro t┼éumacze┼ä przez internet ni┼╝ stacjonarne w okolicy, gdy┼╝ nie ka┼╝dy t┼éumacz mo┼╝e sobie z tym poradzi─ç. W ko┼äcu biura t┼éumacze┼ä, kt├│re og┼éaszaj─ů si─Ö w internecie to oficjalnie za┼éo┼╝one firmy, je┼Ťli podaj─ů swoje dane na stronie to nie ma co si─Ö ba─ç wink

3

Wiesz wydaje mi si─Ö, ┼╝e to zale┼╝y jakie te dokumenty s─ů wa┼╝ne. Je┼╝eli s─ů to jakie┼Ť poufne informacje to mo┼╝e warto zosta─ç przy tym t┼éumaczu co jeste┼Ť? Wtedy negocjuj cen─Ö. Je┼╝eli ma w Tobie sta┼éego klienta, to powinna┼Ť dosta─ç jaki┼Ť rabat.

4

slaffko napisał/a:

Wiesz wydaje mi si─Ö, ┼╝e to zale┼╝y jakie te dokumenty s─ů wa┼╝ne. Je┼╝eli s─ů to jakie┼Ť poufne informacje to mo┼╝e warto zosta─ç przy tym t┼éumaczu co jeste┼Ť? Wtedy negocjuj cen─Ö. Je┼╝eli ma w Tobie sta┼éego klienta, to powinna┼Ť dosta─ç jaki┼Ť rabat.

Nie s─ů to ┼╝adne poufne dokumenty na szcz─Ö┼Ťcie, wi─Öc chyba nie musze za bardzo si─Ö obawia─ç, ┼╝e kto┼Ť je rozpowszechni. Dlatego coraz bardziej sk┼éaniam sie ku t┼éumaczeniom internetowym, bo z tego co si─Ö ju┼╝ rozgl─ůda┼éem to wyjdzie mnie to nawet o po┼éow─Ö taniej i jak si─Ö okazuje te┼╝ szybciej.

5

ja wol─Ö kontakt bezpo┼Ťredni, bo przez internet mozna sie nie dogadac. Dlatego korzystac od d┼éuzszego czasu ze stacjonarnego biura  http://www.amar-translations.pl/.

6

http://www.ralphlauren-au.com/

7

Nie mam o nim ┼╝adnych informacji.

8

Ja osobi┼Ťcie korzystam ze s┼éownika, wed┼éug mnie to najpewniejsze ┼║r├│d┼éo. Pozdrawiam!

9

Wszystko zale┼╝y od tego, jak bardzo zale┼╝y ci na jako┼Ťci. Znaczenie ma te┼╝ tutaj to, do jakich cel├│w wykorzystasz przet┼éumaczony tekst. Trzeba wzi─ů─ç to pod uwag─Ö i m─ůdrze zdecydowa─ç. Osobi┼Ťcie uwa┼╝am, ┼╝e nie warto wydawa─ç pieni─Ödzy na t┼éumacza. Ze s┼éownikami ┼éatwo si─Ö t┼éumaczy, wi─Öc mo┼╝e tak kto┼Ť po prostu w ┼éatwy spos├│b zarobi─ç na twojej osobie.