Temat: Pomoc w tłumaczeniu

Witam,proszę o pomoc w przetłumaczeniu podanych tekstów :

1. W Bo┼╝e Narodzenie zacz─Ö┼éam od pieczenia ciasta i pomagania w kuchni.  Nast─Öpnie ubra┼éam choink─Ö, powiesi┼éam lampki i  posprz─ůta┼éam mieszkanie. Wieczorem nakry┼éam do sto┼éu i razem z rodzin─ů zjad┼éam kolacj─Ö. P├│┼║niej  poszli┼Ťmy do ko┼Ťcio┼éa. Na dworze by┼éo zimno i by┼éo du┼╝o ┼Ťniegu. Po powrocie do domu rozpakowali┼Ťmy prezenty i do nocy ┼Ťpiewali┼Ťmy kol─Ödy.

2. W przysz┼éo┼Ťci po uko┼äczeniu uniwersytetu chcia┼éabym prowadzi─ç w┼éasn─ů restauracj─Ö. Chcia┼éabym ┼╝eby by┼é to lokal ze zdrowym jedzeniem. Chcia┼éabym ┼╝eby znajdowa┼é on si─Ö w moim rodzinnym mie┼Ťcie i przychodzi┼éo do niego wiele go┼Ťci. Opr├│cz tego chcia┼éabym te┼╝ du┼╝o podr├│┼╝owa─ç i poznawa─ç nowe kraje. Podr├│┼╝e i gastronomia to moje dwie pasje, kt├│re sprawiaj─ů mi du┼╝o przyjemno┼Ťci.

3. Ja mieszkam w bloku w Gda┼äsku, w mieszkaniu dwupokojowym.  M├│j pok├│j nie jest du┼╝y, ale jest bardzo przytulny. Pod oknem stoi du┼╝e ┼é├│┼╝ko a z boku niego szafka na kt├│rej stoi lampa. ┼Üciany s─ů niebieskie i wisi na nich du┼╝o zdj─Ö─ç. Naprzeciwko ┼é├│┼╝ka, na komodzie stoi telewizor a nad nim wisi p├│┼éka z ksi─ů┼╝kami. Po prawej stoi biurko na kt├│rym le┼╝y komputer. Na pod┼éodze le┼╝y kolorowy dywan. Czuj─Ö si─Ö w nim dobrze i lubi─Ö sp─Ödza─ç w nim czas.

Z g├│ry dzi─Ökuje!