Temat: Do Administratora serwisu

Przebudowa serwisu w wykonaniu prawdziwego programisty nie odbywa si─Ö "na antenie"
Naprawd─Ö radz─Ö zmieni─ç "firemk─Ö" kt├│ra panu to "robi". Troszk─Ö znam ten temat z natury
Linki mi─Ödzy bazami nie dzia┼éaj─ů, poczta nie dzia┼éa (je┼╝eli potrzebuje pan prawdziwego  programist─Ö - prosz─Ö o sygna┼é), po┼é─ůczenia miedzy warstwami - nie dzia┼éaj─ů. PunBB jest lekkie, jednak w tym wykonaniu TO NIE DA PO┼╗─äDANEGO EFEKTU.
Mi─Ödzynarodowe korporacje zatrudniaj─ůc PROGRAMIST─ś, aby odsia─ç ignorant├│w
stosuj─ů na samym pocz─ůtku rekrutacji ukryte testy Mensy - dyplom PW nie pomo┼╝e
smile
Kontakt z Redakcj─ů serwisu, naprawd─Ö obecnie przypomina "pisz na Berdycz├│w" (pr├│bowa┼éem si─Ö bez powodzenia skontaktowa─ç)
Serwisy:
http://otlumaczeniach.info/?fora-i-grupy-dyskusyjne,8
http://otlumaczeniach.info/?blogi-tlumaczeniowe,6
https://wloski.ang.pl/profil/750701/tematy
naprawd─Ö t┼éum├│w nie przyci─ůgaj─ů, BO S─ä NOWOCZE┼ÜNIE SIERMI─ś┼╗NE
Ograniczenie edycji BBCode, da efekty dokładnie jak u nich - opłakane

Nawet podgl─ůd TEGO WPISU  nie dzia┼éa smile ... a wys┼éanie?
A przecież NIE MAM UPRAWNIEŃ
Korekcja błędów edycji postu - nie działa...
A po logowaniu... smile mam si─Ö zalogowa─ç... jeszcze raz... naprawd─Ö ciekawe !

2

Odp: Do Administratora serwisu

Niestety z prawdziwymi programistami w Polsce jest problem:
Eksperci analizuj─ůcy rynek zatrudnienia nie maj─ů w─ůtpliwo┼Ťci ÔÇô zar├│wno w tym roku, jak i w kolejnych latach, nale┼╝y spodziewa─ç si─Ö deficytu programist├│w, projektant├│w i administrator├│w IT. Niedob├│r ekspert├│w na polskim rynku jest tak wielki, ┼╝e pracodawcy zmuszeni s─ů si─Öga─ç po specjalist├│w z zagranicy. ┼Üwiadomo┼Ť─ç tego faktu otwiera furtk─Ö wszystkim tym, kt├│rzy maj─ů zdolno┼Ťci techniczne, interesuj─ů si─Ö nowymi technologiami i posiadaj─ů analityczny umys┼é. Firmy zgodnie jednak podkre┼Ťlaj─ů, ┼╝e poszukiwani s─ů pracownicy znaj─ůcy r├│┼╝ne j─Özyki programowania oraz umiej─ůcy sprawnie pos┼éugiwa─ç si─Ö specjalistycznymi programami - a z tym niestety bywa r├│┼╝nie.
Je┼Ťli kto┼Ť jest do wszystkiego, to jestÔÇŽ do niczego
Ograniczona funkcjonalno┼Ť─ç wielu program├│w nauczania na wydzia┼éach informatycznych to jednak nie jedyny k┼éopot. Wi─Ökszo┼Ť─ç student├│w zdobywa bardzo og├│lne kwalifikacje, nie specjalizuj─ůc si─Ö ┼Ťci┼Ťle w ┼╝adnym segmencie. To b┼é─ůd. Rynek poszukuje obecnie wybitnych ekspert├│w w wielu w─ůskich, niszowych specjalizacjach. Najbardziej ceniona przez pracodawc├│w jest bieg┼éo┼Ť─ç w zakresie system├│w baz danych, in┼╝ynierii oprogramowania, elektroniki, a tak┼╝e technologii multimedialnych oraz grafiki komputerowej.
Z bada┼ä wynika, ┼╝e wielu absolwent├│w szk├│┼é wy┼╝szych ÔÇô poza dyplomem i wiedz─ů teoretyczn─ů ÔÇô ko┼äcz─ůc studia informatyczne nie posiada wystarczaj─ůcych umiej─Ötno┼Ťci praktycznych. A to przecie┼╝ na nie k┼éadziony jest najwi─Ökszy nacisk. Pracodawcy nie wymagaj─ů znajomo┼Ťci definicji i recytowania formu┼éek, ale raczej wiedzy pozwalaj─ůcej nowozatrudnionym rozpocz─ů─ç prac─Ö bez dodatkowych szkole┼ä i okresu wdra┼╝ania.

Deweloperzy oprogramowania musz─ů sprosta─ç wielu trudnym zadaniom. Wi─Ökszo┼Ť─ç z nich nie dotyczy jednak pisania kodu.
Wi─Ökszo┼Ť─ç os├│b, kt├│re nie maj─ů do czynienia z programowaniem, uwa┼╝a, ┼╝e to w┼éa┼Ťnie tworzenie oprogramowania jest najtrudniejszym zadaniem dla programisty. Faktycznie, nie jest to zbyt ┼éatwe, ale programi┼Ťci postrzegaj─ů to w zupe┼énie odmienny spos├│b.
Problemy to, okre┼Ťlenie sp├│jnych nazw dla zmiennych, procedur, funkcji, klas, obiekt├│w, baz danych, komponent├│w
smile "W informatyce s─ů tylko dwie trudne rzeczy: uniewa┼╝nienie pami─Öci podr─Öcznej i nazywanie rzeczy"
Komunikacja z osobami zwi─ůzanymi z zamawianym oprogramowaniem smile naprawd─Ö poch┼éania wi─Öcej czasu ni┼╝ wklepanie kodu
"Rozmowa z niewidomym o kolorach" smile "informatyk, paj─Öczarz, to nie jest programista"
Wyzwaniem jest oszacowanie czasu potrzebnego do wykonania pracy jeszcze zanim rozpocznie si─Ö logiczne mapowanie projektu (niejasne wymagania i pr├│ba alokacji czasu potrzebnego na rozwi─ůzanie nieprzewidywalnych rosn acych wymaga┼ä odbiorcy)
Sama pr├│ba zebrania informacji o wymaganiach klienta, przekazywanie kadrze kierowniczej bie┼╝─ůcych raport├│w z projektu, wsp├│┼épraca z testerami i konsultacje projektowe z in┼╝ynierami plus wyja┼Ťnianie zawi┼éo┼Ťci technologicznych osobom spoza bran┼╝y oraz radzenie sobie z tym, w jaki spos├│b inne osoby wp┼éywaj─ů na wykonywan─ů przez nas prac─Ö to:
"rozmowa o symfonii ze s┼éysz─ůcym inaczej" smile "Radzenie sobie z nie-in┼╝ynierami, kt├│rzy zachodz─ů nam drog─Ö... Radzenie sobie z in┼╝ynierami, kt├│rzy m├│wi─ů Ci, jak masz pisa─ç kod... z lud┼║mi z zerow─ů wiedz─ů na temat bran┼╝y, z kt├│rymi trudno jest si─Ö porozumie─ç, na dodatek marnujac czas a┼╝ inny zesp├│┼é sko┼äczy swoj─ů prac─Ö, co blokuje nasze dzia┼éania..."
Konieczno┼Ť─ç utrzymania, naprawy lub wzbogacenia aplikacji lub cz─Ö┼Ťci kodu, kt├│ry zosta┼é napisany przez innego programist─Ö lub zesp├│┼é programist├│w.
Pr├│ba zrozumienia, jak dzia┼éa dana cz─Ö┼Ť─ç zastanego u klienta kodu i w┼éa┼Ťciwa interpretacja zamiar├│w pierwotnego dewelopera, gdy kod nie jest zbyt dobrze napisany, opisany lub udokumentowany.
czyli: ""Odkrycie, ┼╝e kod zosta┼é napisany przez kogo┼Ť, kto chyba nie mia┼é do tego wystarczaj─ůcych smile kwalifikacji"
Wdra┼╝anie funkcji, kt├│ra, z jakiegkolwiek powodu, nie powinna si─Ö znale┼║─ç w oprogramowaniu tylko dlatego, ┼╝e tak nalega klient (by po┼Ťwi─Öci─ç 99% czasu na w┼éo┼╝enie swego wysi┼éku w odpowiednie wdro┼╝enie i obs┼éug─Ö z regu┼éy zb─Ödnej funkcji)
Stworzenie dokumentacji wyja┼Ťniaj─ůcej klientowi, jak dzia┼éa kod lub aplikacja. Mo┼╝e zawiera─ç niezale┼╝ne dokumenty i komentarze do kodu (zw┼éaszcza ┼╝e nikt nie przeczyta dokumentacji, a jeszcze mniej zrozumie). Programi┼Ťci zazwyczaj wol─ů tworzy─ç kod ni┼╝ go dokumentowa─ç.
Tworzenie test├│w programistycznych niewielkich jednostek oprogramowania, kt├│rych celem jest zapewnienie, ┼╝e poszczeg├│lne funkcje i regu┼éy b─Öd─ů zgodnie ze zdefiniowanymi wcze┼Ťniej kryteriami. Takie testy pozwalaj─ů na wczesne wykrycie b┼é─Öd├│w i uchybie┼ä, na pocz─ůtkowym etapie tworzenia, i mog─ů u┼éatwi─ç p├│┼║niejsze testowanie regresji w przypadku modyfikacji kodu lub jego aktualizacji.
BY WRESZCIE: zaprojektowa─ç i stworzy─ç rozwi─ůzania technologicznego zgodnie z wymogami klienta tak, aby zosta┼éo wdro┼╝one. Mo┼╝e to obejmowa─ç projektowanie danych i struktury kodu, algorytm├│w funkcjonalnych i aplikacji odzwierciedlaj─ůcych logik─Ö biznesow─ů w spos├│b satysfakcjonuj─ůcy dla u┼╝ytownika... naprawd─Ö to praca godna Syzyfa obdarzonego zdolno┼Ťciami Vinci
smile

Pewna znana korporacja "K..." podczas szukania programist├│w w Polsce na wst─Öpie (jeszcze przed testem ... o tym za moment... obiad smile

3

Moment! Jeszcze to nie koniec pierwszej cz─Ö┼Ťci: ... gdy programista projektuje pierwszy algorytm... jest on prosty i pi─Ökny smile oraz... dzia┼éa, nim jednak jeszcze sko┼äczy prace projektowe,
klienci ZAWSZE poprosz─ů o jakie┼Ť DROBNIUTKIE zmiany, a po ka┼╝dym te┼Ťcie funkcjonalno┼Ťci R├ôWNIE┼╗, za czym przejdziecie do powa┼╝niejszej pracy, nazbiera si─Ö troch─Ö tego.
Wdro┼╝enie? To trzeba niestety pomy┼Ťle─ç o zap┼éacie (m├│wimy o kwotach min sze┼Ťcio-cyfrowch), to mo┼╝e gratis "ma┼éa" popraweczka, oddali ten przykry termin smile
Wasz pi─Ökny algorytm zamienia si─Ö wnet w domeczek z kart, gdy na koniec poprosz─ů was o ma┼é─ů zmiank─Ö... wymian─Ö TYLKO jednej blotki tworz─ůcej podstaw─Ö... waszej nowej piramidki... smile
czyli wdra┼╝acie dla klienta na starcie mercedesika cabrio, a na jutro ma si─Ö zmieni─ç w M2 Bradley, przy okazji nadaj─ůcego si─Ö do przewozu 10 ton cementu, ale ┼╝eby nadal pe┼éni┼é funkcje... reprezentacyjne
(a jeszcze przyda┼éaby si─Ö kr├│tka droga... l─ůdowania) "kwadratura ko┼éa" smile wszystko... w dodatku... gratis w cenie pocz─ůtkowej smile

4

Nasz serwis SLOWKA jest w┼éa┼Ťnie w trakcie przebudowy. Wi─ů┼╝e si─Ö to zawsze z du┼╝ymi kosztami dla administratora.
Dlatego warto w tym pom├│c i zg┼éosi─ç Adminowi swoje pro┼Ťby, aby ka┼╝dy mia┼é swoj─ů cegie┼ék─Ö w poprawie jako┼Ťci. Lepszy serwis - zadowoleni go┼Ťcie = wi─Öcej generowanych otwar─ç = wi─Ökszy zasi─Ög = REKLAMY... smile
a my szare myszki usatysfakcjonowane smile (gdy inne tego typu konkurencyjne do naszego serwisy le┼╝─ů i kwicz─ů smile
Miłego dnia

5

Grunt, ┼╝e nie ma...........................................SPAMU!!!

6 (edytowany przez WSHoran 2017-11-26 19:46:43)

- Naciskaj─ůc na link w po┼Ťcie JESTEM WYRZUCANY Z SERWISU na stron─Ö linku (poprzednio by┼éo mniej genialnie otwiera┼éa si─Ö obok strona linku)
- zajrzenie na swoje posty kończy się komunikatem 404 Not Found
- poczta, komunikat "brak uprawnień" Została usunięta?
- BBCode b─Ödzie dost─Öpne bez polece┼ä , odno┼Ťnik├│w i polece┼ä"cytat"?
- Czy działa kontakt podany na stronie startowej do redakcji?
- Zniknęły znowu ikony użytkowników?
- Po ka┼╝dym logowaniu (nie rozumiem po co podw├│jnym) ze strony na kt├│rej chc─Ö co┼Ť wpisa─ç jestem wysy┼éany na "twoje konto" - po co?

7

Szanowny Adminie - Wielki Szu smile
Zale┼╝y mi na poleceniach img z BBCode, bo jak w tej chwili ilustrowa─ç znaki pisma np hieratycznego?

Mia┼éem przyjemno┼Ť─ç wyst─ůpi─ç o akces do pewnego stowarzyszenia i w tym celu poproszono mnie o przes┼éanie kapki swoich "pr├│bek". A tu powsta┼é problem (z w┼éasnego lenistwa nie mam strony oficjalnej) - jak poda─ç w zamian w─ůtek ze slowka.pl, kiedy zamieni┼éo si─Ö w najzwyklejsze forum dyskusyjne? (chodzi┼éo o: "Great Hymn to the Aten")
Od biedy przes┼éa┼éem link na YT  (zupe┼énie niepowa┼╝nie) smile
Po rekomendacji paru znajomych, przyj─Öto mnie (chyba ze ┼Ťmiechu), ale wola┼ébym jednak mie─ç gdzie "produkowa─ç si─Ö" publicznie.
Czy kontakt na redakcję działa?

8

Spotkałem się z zabezpieczeniem przed botami:
- pytanie wymagaj─ůce odp EARTH
Nie lepiej, żeby pytanie i odp była po Polsku (to dla botów lepszy jest angielski)

Mam wra┼╝enie, ┼╝e cz─Ö┼Ť─ç bazy post├│w wyparowa┼éa w dziale w┼éoskim - brak link├│w
W dziale Angielskim warto zachowa─ç wypowiedzi HASPI - s─ů bardzo przydatne smile

9

Na zak┼éadce: TWOJE KONTO (profil u┼╝ytkownika) ci─ůgle nie dzia┼éa zak┼éadka: POSTY NA FORUM, wyskakuje b┼é─ůd - 404 Not Found
Naprawd─Ö warto to przywr├│ci─ç (u┼éatwia dodanie odp gdy nie zauwa┼╝y si─Ö dodanego obcego wpisu na swoim w─ůtku)

10

Dosta┼éem informacj─Ö na skrzynk─Ö pocztow─ů SLOWKA: "Mam now─ů wiadomo┼Ť─ç"
Tylko jak j─ů odczyta─ç - po pr├│bie odczytu, dosta┼éem komunikat: BRAK UPRAWNIE┼â

Ci─ůgle nie dzia┼éa przegl─ůdanie swoich post├│w na koncie - par─Ö, to zb─Ödne, ale powy┼╝ej 100 w r├│┼╝nych tematach by┼éo wr─Öcz NIEZB─śDNE, ┼╝eby si─Ö nie pogubi─ç