Temat: Jak się szybko uczyć słówek

A dokładnie 300 słówek w tydzień...
Mam takie tempo na studiach i kompletnie nie wiem jak si─Ö za to zabra─ç...
Mam już jeden tydzień w plecy, bo z braku motywacji i pomysłów jeszcze go nie wykułam.

Dok┼éadnie chodzi o hiszpa┼äski. Jest to lista 300 s┼é├│w, kt├│re nie zawsze wyst─Öpuj─ů w s┼éowniku (musimy je sami t┼éumaczy─ç). Z tych s┼é├│w zazwyczaj znam tak 15 %. Niekt├│re wydaj─ů mi si─Ö totalnie niepraktyczne (np. 10 s┼é├│w na okre┼Ťlenie r├│┼╝nych typ├│w deszczu, nazwy obu wskaz├│wek od zegara itp. a pono─ç w drugim semestrze czeka mnie 100 nazw ptak├│w, kt├│rych ja nawet nie potrafi─Ö nazwa─ç po polsku).

Kto┼Ť mia┼é podobn─ů sytuacj─Ö? Co robi─ç?

2

Odp: Jak się szybko uczyć słówek

To brzmi jak horror,
Rozpisz sobie je tematycznie na oddzielnych kartkach i WSZ─śDZIE POROZK┼üADAJ, czytaj co chwila i spr├│buj wymy┼Ťla─ç do nich zdania, rozmy┼Ťlaj nad r├│┼╝nicami struktury budowy wyraz├│w - dlaczego, jaki sens (max 50 dziennie - ale MUSISZ i tak WRACA─ć DO KA┼╗DEJ PARTII)
Wskazany przez Ciebie zakres (ornitologia) i tempo MAKABRYCZNE
ZOR!!! (tur. trudno)

Skontaktuj si─Ö z langusta_io
Pozdrawiam

3

Ja zawsze przepisywałem słówka na kartkę papieru, moja najszybsza metoda

4

Mega oferta !
more

5

Polecam indywidualne zaj─Öcia w szkole http://www.redbusschool.pl Lekcje z native speakerem daj─ů naprawd─Ö ogromne rezultaty smile

6

Mo┼╝esz r├│wnie┼╝ znale┼║─ç jaki┼Ť program na androida je┼╝eli masz taki telefon np Duolingo albo inny, wtedy mo┼╝esz uczy─ç si─Ö w ka┼╝dej chwili
-----
bajkoweobrazy.pl

7

A jakich j─Özyk├│w postanowili┼Ťcie si─Ö nauczy─ç? Czy stawiacie na te najpopularniejsze j─Özyki czy raczej na jakie┼Ť niespotykane? Pewnie wi─Ökszo┼Ť─ç z Was uczy si─Ö lub ju┼╝ umie m├│wi─ç jednym z j─Özyk├│w opisanych na https://abcporady.pl/top-7-najczesciej- ÔÇŽ ki-swiata/ i ciekawi mnie, jak Wam posz┼éa nauka? Jaki mieli┼Ťcie system uczenia?

8

W proces nauki warto zaanga┼╝owa─ç wyobra┼║ni─Ö. Kiedy uczysz si─Ö jakiego┼Ť s┼é├│wka, najlepiej wyobra┼╝a─ç sobie dan─ů rzecz lub czynno┼Ť─ç. Warto te┼╝ nasyci─ç ten obraz mocnymi kolorami, zaanga┼╝owa─ç zmys┼éy s┼éuchu, w─Öchu itp. U mnie si─Ö sprawdza tongue

9

Był to język hiszpański.
Przyznam si─Ö szczerze, ┼╝e przez pierwsze dwa mi─Ösi─ůce dopad┼éa mnie okropna niechc─Ö─ç i nic nie robi┼éam sad
Potem znalaz┼éam w┼éa┼Ťnie te s┼é├│wka przet┼éumaczone przez kogo┼Ť innego (na szcz─Ö┼Ťcie dobrze, opr├│cz niekt├│rych przys┼é├│w) i wgra┼éam do memrise. Od jaki┼Ť 3 tygodni ucz─Ö si─Ö codziennie po 40 s┼é├│wek.. i jako┼Ť to idzie...
Trzeba sobie zawsze z czym┼Ť skojarzy─ç s┼éowo. Mo┼╝e jest podobne do innego s┼éowa, albo jest kombinacj─ů innych s┼é├│w, albo przypomina nam o jakiej┼Ť sytuacji... wtedy ┼éatwiej zapami─Öta─ç.
Samo memrise te┼╝ bardzo polecam.