51

Odp: Nauka j─Özyk├│w obcych przez skype. Co o tym my┼Ťlicie?

Faktycznie ta metoda szlifowania j─Özyka naj┼éatwiej jest stosowana w przypadku j─Özyka angielskiego, bo liczba native speaker├│w pos┼éuguj─ůcych si─Ö tym j─Özykiem jest najwi─Öksza. Przy innych j─Özykach obcych trzeba si─Ö troch─Ö naszuka─ç takich os├│b, wi─Öc jest to bardziej czasoch┼éonne.

52

TO działaj działaj..Tutaj takie pytanie czy naprawdę się warto uczyć tego języka ? Przecież jak ja tak patrzę w ogłoszeniach o prace niemieckich to tam widzę, że nie trzeba umieć niemieckiego tylko po prostu no wiecie akurat można znać angielski i też będzie bardzo okej : )chociaż nauka przez skype może być super.

53

Zdecydowanie super ale je┼Ťli si─Ö trafi na bardziej tak─ů porz─ůdn─ů i na jak─ů┼Ť konkretn─ů osob─Ö, kt├│ra nie b─Ödzie na tej kamerce jakby to kolokwialnie powiedzie─ç ┼Ťwirowa─ç ; D bo chyba wiecie jak jest czasem ┼Ťmiesznie w tych internetach : D nie zawsze akurat to tutaj jako┼Ť jest okej i po prostu trzeba czasem mie─ç szcz─Ö┼Ťcie by nie trafi─ç na jakiego┼Ť ┼Ťwirowego ; d

54

┼Üwirowego hihi ale s┼é├│wko bardzo ┼Ťmieszne ale tutaj zdecydowanie masz racj─Ö i co┼Ť w tym po prostu musi by─ç : ) je┼Ťli chodzi o mnie to ja szuka┼éam kogo┼Ť do rozmowy na tym portalu interpals net i nigdy nie mog┼éam trafi─ç na nikogo ciekawego bo po prostu to by┼éy jakie┼Ť same zbocze┼äce albo tacy co pisali jak ┼Ťwietnie umiej─ů niemca a nic nie umieli.

55

Jak pech to pech ┼║le po prostu trafia┼éa┼Ť i tak jako┼Ť kijowo by┼éo wed┼éug mnie przecie┼╝..  : D ja to teraz sobie za┼éo┼╝y┼éem konto na tym interpals net i my┼Ťl─Ö, ┼╝e mo┼╝e b─Ödzie jako┼Ť tak po prostu fajnie i okej : ) tam w ko┼äcu z kim┼Ť porozmawiam z zza granicy : )

56

Kto┼Ť jest teraz ch─Ötny porozmawia─ç ze mn─ů na skype w j─Özyku angielskim? Z tego powodu, ┼╝e ja w┼éa┼Ťnie zaczynam prac─Ö dzisiaj na pierwsz─ů zmian─Ö to chcia┼ébym teraz jako┼Ť po┼╝ytecznie sp─Ödzi─ç czas. Porozmawia─ç sobie w j─Özyku obcym bo ile to czasu mo┼╝na przed kompem siedzie─ç.

57

Cenowo to jest w┼éa┼Ťnie por├│wnywalne do tego jak kto┼Ť si─Ö uczy w┼éa┼Ťnie stacjonarne nie ma tutaj du┼╝ej rozbie┼╝no┼Ť─çi. Ja osobi┼Ťcie si─Ö tego nie uczy┼éem ale moja siostra tak poniewa┼╝ chcia┼éa tak sobie zrobi─ç powt├│rki do matury na szybko jako┼Ť w marcu i to jej pomog┼éo bo matur─Ö zda┼éa i tak─ů nauk─Ö wspomina mi┼éo bo si─Ö poduczy┼éa bez wychodzenia z domu.

58

Bez wychodzenia z domu. Teraz faktycznie jest to mo┼╝liwe i teraz si─Ö to mo┼╝e wydarzy─ç bardzo dobrze. Chocia┼╝ oczywi┼Ťcie ci─Ö┼╝ko do tego doj┼Ť─ç bo niekt├│rzy nie lubi─ů ci─ůgle siedzie─ç w domu i nie lubi─ů tak si─Ö uczy─ç tylko przez monitor. Dla niekt├│rych to mo┼╝e by─ç bardzo uci─ů┼╝liwe.

59

U mnie nigdy nie dzia┼éa┼éa taka metoda. Pewnie mam za ma┼éo samozaparcia, ale ci─ůgle znajdowa┼éam jakie┼Ť wym├│wki i nauka w og├│le nie sz┼éa. Stwierdzi┼éa ostatecznie, ┼╝e tak to sie b─Öd─Ö oszukiwac a do ko┼äca ┼╝ycia sie nie naucz─Ö j─Özyk├│w. Uczy┼éam si─Ö w Klubie J─Özykowym u pani Jagodzi┼äskiej. Od razu skoczy┼éam na g┼é─Öbok─ů wod─Ö i zapisa┼éam si─Ö na angielski i niemiecki. By┼éo to dla mnie skuteczniejsze ni┼╝ nauka on line.

60

Nie mam do┼Ťwiadczenia w tej kwestii. Jak kto┼Ť poj─Ötny to pewnie sobie poradzi.

61

Osobi┼Ťcie jestem za tradycyjn─ů metod─ů nauki. Ucz─Öszczam na niemiecki do http://demostenes.com.pl/. Jestem w grupie ┼Ťrednio zaawansowanej, 5-osobowej. Atmosfera jest super. Mam wra┼╝enie, ┼╝e to za spraw─ů niewielkiej liczby os├│b i podej┼Ťcia Pani nauczycielki, kt├│ra nigdy si─Ö na nas nie denerwuje. Nawet je┼Ťli pope┼éniamy du┼╝e gafy j─Özykowe! Je┼Ťli czego┼Ť nie rozumiem, id─Ö na prywatne konsultacje.

62

Ka┼╝dy ma inne preferencje. Na pewno warto spr├│bowa─ç :-) U mnie ten spos├│b si─Ö nie sprawdzi┼é, ale znajomi sobie chwal─ů. Na jakim etapie nauki jeste┼Ť? Je┼Ťli A1/A2 - nie pr├│bowa┼ébym. Nauka konwersacji przez skype to na pewno strza┼é w dziesi─ůtk─Ö, ale tak jak m├│wi─Ö..na wy┼╝szym poziomie nauki.

63

Nie wydaję mi się by taka forma nauki była skuteczna.

64

Ciekawa opcja, znajomy kiedy┼Ť si─Ö tak uczy┼é i sobie chwali┼é

65

Ciekawa jestem takiego sposoby, tak samo jak kursy j─Özyka niemieckiego dla opiekunek z https://www.opiekunki.aterima.pl/. Ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e je┼Ťli kto┼Ť chce si─Ö nauczy─ç j─Özyka to si─Ö go nauczy bez wzgl─Ödu na form─Ö. Jedni ucz─ů si─Ö w szko┼éach a inni sami. A jeszcze inni tylko przebywaj─ůc za granic─ů. Sposob├│w jest wiele, ale wszystko zale┼╝y od nas samych.

66

Nie mia┼éem styczno┼Ťci z czym┼Ť takim, ale pewnie musi dawa─ç efekty skoro jest to takie modne

67

Nie wiem jak to ze Skype natomiast rok temu by┼éam na obozie j─Özykowym w Wielkiej Brytanii http://smiletrips.pl/obozy-kolonie-jezy ÔÇŽ -brytanii/ i by┼éam bardzo zadowolona. Nauczy┼éam si─Ö wi─Öcej rzeczy ni┼╝ za rok na kursach j─Özykowych w Polsce. Bardzo polecam je┼╝eli w kr├│tkim czasie chcecie nauczy─ç si─Ö j─Özyka