logo słówka
  • Index
  •  » Hiszpański
  •  » Co powinien wiedzieć uczeń o języku hiszpańskim na początku nauki?

#1 2016-09-08 21:42:39

langusta_io
Częsty bywalec

Co powinien wiedzieć uczeń o języku hiszpańskim na początku nauki?

Jak zachęcacie uczniów do nauki języka hiszpańskiego? Co uczniowie powinni wiedzieć o języku hiszpańskim zanim rozpoczną naukę?

#2 2016-09-09 07:56:27

auguriusz
Pisarz

Re: Co powinien wiedzieć uczeń o języku hiszpańskim na początku nauki?

Trzeba sobie odpowiedzieć nie na pytanie, co uczniowie powinni wiedzieć o danym języku, lecz o obszarze, na którym jest używany.
Każdy język naturalny (nie mowię tu o sztucznych typu esperanto, czy interlingua) posiada skojarzenia z krajami, w których jest używamy. Generalnie hispaniści, czy też iberyści mają trochę łatwiejsze zadanie jesli chodzi o zachęcenie do nauki języka hiszpańskiego, gdyż hiszpański kojarzy się głównie z wakacjami. Wśród moich uczniów przeważają osoby, które wybierają się lub były w krajach hiszpańskojęzycznych. Pamiętam przypadek, gdy byłem na Dominikanie, rozmawiałem z grupą Polaków, którzy zadeklarowali, że po powrocie do kraju zaczną uczyć się języka smile
Oczywiście często jest to słomiany zapał: dlatego też poza nauką języka, warto jest uczyć właśnie o kulturze krajów obszaru hiszpańskojęzycznego, opowiadać o własnych doświadczeniach.

Ostatnio edytowany przez auguriusz (2016-09-09 08:02:32)

#3 2016-11-22 18:15:29

Miran34
Nowy użytkownik

Swietny temat. Dopiero zaczęłam się uczyć i tu szukam jakiś informacji. Myślę, że można się wiele rzeczy dowiedzieć.

#4 2016-11-23 19:16:16

aquiza
Nowy użytkownik

Według mnie na początku najważniejsze jest zwrócenie uwagi nie tylko na Hiszpanię, ale na wszystkie inne kraje hiszpańskojęzyczne. Na to, że język hiszpański zdobywa coraz większe znaczenie na świecie. Potęguje to dodatkowo rozwój krajów Ameryki Południowej. Myślę że duże wrażenie robią na osobach (zwłaszcza młodych) statystyki - pokazanie ile osób na świecie posługuje się już teraz językiem hiszpańskim i jak bardzo według statystyk ta liczba ma się zwiększać. Przedstawienie że już teraz język hiszpański jest w USA drugim najczęściej używanym językiem, a w ciągu następnych kilkunastu lat ta liczba ma się coraz bardziej zwiększać.

Ważne jest to, żeby pokazać, że kiedyś, gdy ktoś miał wpisane w CV, że zna język angielski to było COŚ. Teraz to jest MUST BE, bo praktycznie każdy zna już ten język i nie ma w tym nic wyjątkowego. Za to coraz więcej pracodawców poszukuje osób, które znają właśnie język hiszpański, bo w końcu to jedyny język, który jest językiem urzędowym w aż 22 krajach smile. Przy okazji od razu można sobie wyobrazić jak wielkie możliwości to daje... jeśli ktoś zna niemiecki to super - dogada się w Niemczech, Austrii, Szwajcarii... jeśli ktoś zna holenderski też fajnie - dogada się w Holandii. A jeśli ktoś zna hiszpański to poza Hiszpanią stoi przed nim prawie cała Ameryka Południowa, Meksyk, a nawet... Filipiny big_smile. Trochę ciekawych liczb na ten temat znajdziesz w tym artykule: Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego? albo tu Pinterest. Generalni na pintereście jest dużo tego typu infografik, polecam smile.

#5 2016-12-20 21:43:53

langusta_io
Częsty bywalec

Macie rację, że do hiszpańskiego nie trzeba bardzo namawiać. Jeśli ktoś już się zdecyduje na naukę tego języka to jest raczej zdeterminowany by się go nauczyć. Większość osób wybiera hiszpański hobbystycznie, nie jako przymus w szkole czy na studiach.
Warto jednak by zajęcia językowe były prowadzone w sposób ciekawy. A co jeszcze powinniśmy wiedzieć o hiszpańskim? Polecam artykuł:

Hiszpański dla początkujących czyli podstawowa wiedza o języku

#6 2017-09-28 19:20:38

WSHoran
Pisarz
Serwis

Langusta io
Możesz wyjaśnić tłumaczenie tych zwrotów z piosenki:
"Yo prefiero un tipo, traje de la talla"
"A mí me gustan más grandes, que no me quepan la boca"

Wychodzi nieco dwuznacznie smile

• Index
  •  » Hiszpański
  •  » Co powinien wiedzieć uczeń o języku hiszpańskim na początku nauki?

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl