Temat: Jak prowadzić księgowość?

W najbliższym czasie zamierzam otworzyć własną działalność gospodarczą. Jak prowadzi się księgowość? Czy wśród użytkowników forum jest ktoś, kto się na tym zna? Czy nie lepiej zlecić ją profesjonalnemu biurze rachunkowemu, takiemu jak http://superksiegi.pl/ ?

2

Odp: Jak prowadzić księgowość?

pewnie że lepiej... nie wiem jak Ty, ale ja kompletnie nie mam do siebie zaufania w tych sprawach, więc odpuściłam już dawno i zleciłam wszystko macaccounting.pl Ogarniają mi całe kwestie rachunkowe plus jeszcze doradztwo finansowe. Dokumenty dostepne są online - bardzo profesjonalnie przygotowane. także dla mnie to bardzo duży komfort godzenia spraw młodej matki z własnym biznesem - bardzo duża oszczędność czasu

3

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Na https://wfirma.pl/ można sobie testować dostępne tam narzędzia za darmo. Samodzielna księgowość w ich wydaniu jest prosta i szybko będziecie w stanie ogarnąć rozliczenia firmy, w każdym zakresie.

4

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Prowadzenie własnej firmy łatwe nie jest i jeżeli nie znamy się za bardzo na kwestiach księgowych, łatwo i popełnienie błędu, więc pomyślałabym o oddaniu tego na przykład biuru rachunkowemu, które wszystkiego dopilnuje.

5

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Jeżeli jesteś na ryczałcie, albo masz bardzo małe obroty, to najlepiej samemu to robić, ale jeżeli jest dość dużo tego, to poszukaj internetowej księgowości, jest tańsza i często lepsza smile

6

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Ja bym ten temat zostawił specom. Moim zdaniem to jest dość dobre rozwiązanie...

7

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Przez pewien czas korzystałem z pomocy biura rachunkowego. Ale udało mi się znaleźć dobra księgową, którą mam zamiar zatrudnić na stały etat. Teraz jeszcze sprzęt. Na pewno potrzebny będzie komputer  http://leasinglaptopa.pl/    Leasing komputera to dobra oferta. Bo komputer można wrzucić w koszta utrzymania firmy. Co pozwala na spore oszczędności.

8

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Najlepiej jest znaleźć natychmiast dobrą i tanią księgową.


___________________________
Portal Skarboweurzedy.pl a na nim urząd skarbowy ruda śląska

9

Odp: Jak prowadzić księgowość?

To prawda - księgowość lepiej zlecić profesjonalnemu biurze rachunkowemu - podczas jego wyboru dobrze jest zwracać uwagę na to, czy przy rozliczaniu klientów korzystają ze specjalistycznego oprogramowania, jakim bez wątpienia jest http://sage.com.pl/rozwiazania-dla-firm … rachunkowe (większość biur korzysta z jakiegoś oprogramowania, jednakże nie wszystkie sprawdza się równie dobrze).

10

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Zależy od wielkości firmy, ja mam jednoosobową działalność i mi zdecydowanie starcza biuro księgowe za 300 zł miesięcznie tongue

11

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Na pewno podstawą prowadzenia takiej działalności jest notebook. Bez tego tak naprawdę ani rusz. Każda firma pracuje obecnie na komputerach, muszą być to sprzęty szybkie i sprawne, jest to bardzo ważne. Na szczęście można znaleźć bardzo korzystne oferty przeznaczone stricte dla firm. Warto z nich skorzystać.

12

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Jak prowadzić księgowość? Najprościej chyba skorzystać z jakichś narzędzi do księgowości - na ogół są dość proste w obsłudze. Samodzielnie można prowadzić księgowość choćby na https://wfirma.pl jak i wystawiać faktury - kosztuje to niewiele, a w razie problemów można liczyć na pomoc różnych ekspertów.

13

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której osoby zajmujące się księgowością nie doszkalają się. To może prowadzić nie tyle do zastoju firmy, ale do jej problemów, z racji zmieniającego się prawa. Najlepiej wybrać się na Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy do Poznania 16-17 listopada, by być ze wszystkim na bieżąco. W http://kongresprawapracy.pl/ dostaniecie więcej informacji na tematy, które będą poruszane na dwudniowym kongresie. Miejcie to na uwadze.

14

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Warto jest przed tym wyposażyć się w jakieś dobre oprogramowanie!

15

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Prowadzenie księgowości samemu może i ozwala na lekkie obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, ale jednak jest stresujące. Bo musimy być na bieżąco zorientowani w branży podatkowej - a to nie łatwa sprawa.
Koszt prowadzenia księgowości dla małej firmy to może być kwota zaledwie 200 zł/ miesiąc  - to chyba nie jest majątek, a mamy święty spokój.
Ja od siebie mogę polecić tą księgową http://biuroeverte.pl/

16

Odp: Jak prowadzić księgowość?

najlepiej korzystać z biura rachunkowego, może być takie internetowe

17

Odp: Jak prowadzić księgowość?

Nie rozumiem twoich obaw. Ja rozliczałam się przez darmowy program pitax: http://www.instalki.pl/programy/downloa … PITax.html i wszystko jest w porządku. Dodatkowo jest to najłatwiejszy program do pitów jaki widziałam. Proste pytania a nie jakiś zagmatwany bełkot