logo słówka

#1 2016-11-04 12:14:30

kacia85
Nowy użytkownik

Czy nie jest za późno na naukę?

Witam, Ma wielka ochotę nauczyc sie języka hiszpańskiego. Znam język angielski ale jego uczylam sie dosłownie od przedszkola i przyszlo to jakos "naturalnie". Duzo słowek jest podobnych, duzo mozna tez wydedukowac bo sa podobne do angielskiego, ale czy po 30-stce mózg pracuje na takim samym poziomie? wink Najbardziej obawiam sie ze z zapamietywaniem bedzie problem , ze szybko bede zapominac tego, czego sie nauczylam. prosze o pomoc od czego zaczac nauke (indywiduialna w domu, we wlasnum zakresie). Uczas sie angielskiego duzo pomogla mi telewizja, piosenki, itd. Czy mozecie polecic cos na poczatek co mozna wykorzystac w nauce hiszpanskiego? smile

#2 2016-11-17 08:55:34

aquiza
Nowy użytkownik

Re: Czy nie jest za późno na naukę?

Nigdy nie jest za późno na naukę języka, a tym bardziej jeśli jest to język hiszpański smile. Najważniejsze to odpowiednia motywacja, która nie pozwoli Ci zrezygnować z nauki niezależnie od tego, czy będziesz miała lepsze czy gorsze momenty. Trudno powiedzieć, od czego najlepiej zacząć, bo wszystko zależy od Twoich własnych predyspozycji i możliwości (nie tylko finansowych, ale przede wszystkim czasowych). Szkoła językowa to dobry pomysł tylko wtedy, gdy masz sporo wolnego czasu w tygodniu. Zajęcia o określonych godzinach i w określone dni to jedna sprawa, natomiast drugie tyle czasu trzeba poświęcić na naukę w domu, więc robi się z tego całkiem sporo godzin, a wiadomo - dobra się nie rozciągnie big_smile.

Według mnie najlepiej sprawdza się nauka indywidualna w połączeniu z korepetycjami przynajmniej 1h / tydzień. W domu będziesz zdobywać wiedzę i uczyć się nowych rzeczy, a na lekcjach z korepetytorem poćwiczysz to czego się nauczyłaś i wyjaśnisz wątpliwe kwestie. W nauce indywidualnej oprócz książek dobrze sprawdzają się też aplikacje mobilne, których jest całkiem sporo (tutaj znajdziesz recenzje narzędzi oferujących kurs hiszpański online). Z doświadczenia mogę powiedzieć, że taki sposób nauki daje bardzo dobre efekty i  często mobilizuje nawet bardziej niż nauka w szkole językowej smile. Jeszcze lepiej jest, jeśli znalazłabyś dodatkową osobę, która będzie chciała z Tobą brać udział w korepetycjach - wtedy taka nauka staje się jeszcze pełniejsza.

Mam nadzieję, że pomogłam choć trochę smile
SALUDOS!

Ostatnio edytowany przez aquiza (2016-11-17 08:58:48)

#3 2016-11-22 18:18:48

Miran34
Nowy użytkownik

Myslę, że nigdy nie jest za późno na naukę. To nie jest miłe jak ktoś nas unika, ale z drugiej strony nie widze innego wyjścia.

#4 2017-01-23 22:17:40

gaga91
Redaktor

Najlepiej zapisać się do szkoły językowej. Tam nauczą Cię szybko, podstaw i rozszerzenia tongue Wejdz koniecznie na ofertę http://www.warszawa.lincoln.edu.pl/ możesz zapisać się nawet teraz, poprzez wypełnienie formularzu na stronie internetowej smile

#5 2017-08-25 12:57:59

Kami_a
Nowy użytkownik

Również jestem zdania, że nigdy nie jest za późno na naukę. Może ta nauka nie wygląda tak samo jak się miało 20 lat, ale to nie jest bariera nie do pokonania. Nawet starsi ludzie teraz uczą się języków.

#6 2017-08-29 10:47:09

lobo91
Nowy użytkownik

Na naukę nigdy nie jest za późno, zawsze jest czas żeby się dokształcać smile

#7 2017-09-01 11:10:32

Rossa88
Redaktor

Też chętnie zapisałabym się na kurs hiszpańskiego, od zawsze uwielbiałam ten język jednak nigdy nie było możliwości. Teraz dzieciaki są już starsze, więc ja sama mam trochę więcej czasu dla siebie i chciałabym to jakoś spożytkować. Nawet na planerach które zamówiłam dla dzieci https://familiowo.pl/pl/c/Sklep-Planery-dla-ucznia/22 zaznaczę im na czerwono kiedy ja odpoczywam a oni przejmują obowiązki domowe. wink

#8 2017-09-11 11:11:55

monikabert90
Redaktor

Moim zdaniem nigdy nie jest za późno. Najważniejsze, by mieć motywację. Na blogu http://mistrzmotywacji.pl/, którego prowadzi Pan Jacek Wiśniowski, można znaleźć wiele przydatnych wskazówek dotyczących tego, jak się motywować - nie tylko do nauki, ale i do pracy, sportu itp wink

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl