Temat: Czy nie jest za p├│┼║no na nauk─Ö?

Witam, Ma wielka ochotę nauczyc sie języka hiszpańskiego. Znam język angielski ale jego uczylam sie dosłownie od przedszkola i przyszlo to jakos "naturalnie". Duzo słowek jest podobnych, duzo mozna tez wydedukowac bo sa podobne do angielskiego, ale czy po 30-stce mózg pracuje na takim samym poziomie? wink Najbardziej obawiam sie ze z zapamietywaniem bedzie problem , ze szybko bede zapominac tego, czego sie nauczylam. prosze o pomoc od czego zaczac nauke (indywiduialna w domu, we wlasnum zakresie). Uczas sie angielskiego duzo pomogla mi telewizja, piosenki, itd. Czy mozecie polecic cos na poczatek co mozna wykorzystac w nauce hiszpanskiego? smile

2 (edytowany przez aquiza 2016-11-17 08:58:48)

Odp: Czy nie jest za p├│┼║no na nauk─Ö?

Nigdy nie jest za p├│┼║no na nauk─Ö j─Özyka, a tym bardziej je┼Ťli jest to j─Özyk hiszpa┼äski smile. Najwa┼╝niejsze to odpowiednia motywacja, kt├│ra nie pozwoli Ci zrezygnowa─ç z nauki niezale┼╝nie od tego, czy b─Ödziesz mia┼éa lepsze czy gorsze momenty. Trudno powiedzie─ç, od czego najlepiej zacz─ů─ç, bo wszystko zale┼╝y od Twoich w┼éasnych predyspozycji i mo┼╝liwo┼Ťci (nie tylko finansowych, ale przede wszystkim czasowych). Szko┼éa j─Özykowa to dobry pomys┼é tylko wtedy, gdy masz sporo wolnego czasu w tygodniu. Zaj─Öcia o okre┼Ťlonych godzinach i w okre┼Ťlone dni to jedna sprawa, natomiast drugie tyle czasu trzeba po┼Ťwi─Öci─ç na nauk─Ö w domu, wi─Öc robi si─Ö z tego ca┼ékiem sporo godzin, a wiadomo - dobra si─Ö nie rozci─ůgnie big_smile.

Wed┼éug mnie najlepiej sprawdza si─Ö nauka indywidualna w po┼é─ůczeniu z korepetycjami przynajmniej 1h / tydzie┼ä. W domu b─Ödziesz zdobywa─ç wiedz─Ö i uczy─ç si─Ö nowych rzeczy, a na lekcjach z korepetytorem po─çwiczysz to czego si─Ö nauczy┼éa┼Ť i wyja┼Ťnisz w─ůtpliwe kwestie. W nauce indywidualnej opr├│cz ksi─ů┼╝ek dobrze sprawdzaj─ů si─Ö te┼╝ aplikacje mobilne, kt├│rych jest ca┼ékiem sporo (tutaj znajdziesz recenzje narz─Ödzi oferuj─ůcych kurs hiszpa┼äski online). Z do┼Ťwiadczenia mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e taki spos├│b nauki daje bardzo dobre efekty i  cz─Östo mobilizuje nawet bardziej ni┼╝ nauka w szkole j─Özykowej smile. Jeszcze lepiej jest, je┼Ťli znalaz┼éaby┼Ť dodatkow─ů osob─Ö, kt├│ra b─Ödzie chcia┼éa z Tob─ů bra─ç udzia┼é w korepetycjach - wtedy taka nauka staje si─Ö jeszcze pe┼éniejsza.

Mam nadzieję, że pomogłam choć trochę smile
SALUDOS!

3

Mysl─Ö, ┼╝e nigdy nie jest za p├│┼║no na nauk─Ö. To nie jest mi┼ée jak kto┼Ť nas unika, ale z drugiej strony nie widze innego wyj┼Ťcia.

4

Najlepiej zapisa─ç si─Ö do szko┼éy j─Özykowej. Tam naucz─ů Ci─Ö szybko, podstaw i rozszerzenia tongue Wejdz koniecznie na ofert─Ö http://www.warszawa.lincoln.edu.pl/ mo┼╝esz zapisa─ç si─Ö nawet teraz, poprzez wype┼énienie formularzu na stronie internetowej smile

5

R├│wnie┼╝ jestem zdania, ┼╝e nigdy nie jest za p├│┼║no na nauk─Ö. Mo┼╝e ta nauka nie wygl─ůda tak samo jak si─Ö mia┼éo 20 lat, ale to nie jest bariera nie do pokonania. Nawet starsi ludzie teraz ucz─ů si─Ö j─Özyk├│w.

6

Na naukę nigdy nie jest za późno, zawsze jest czas żeby się dokształcać smile

7

Te┼╝ ch─Ötnie zapisa┼éabym si─Ö na kurs hiszpa┼äskiego, od zawsze uwielbia┼éam ten j─Özyk jednak nigdy nie by┼éo mo┼╝liwo┼Ťci. Teraz dzieciaki s─ů ju┼╝ starsze, wi─Öc ja sama mam troch─Ö wi─Öcej czasu dla siebie i chcia┼éabym to jako┼Ť spo┼╝ytkowa─ç. Nawet na planerach kt├│re zam├│wi┼éam dla dzieci https://familiowo.pl/pl/c/Sklep-Planery-dla-ucznia/22 zaznacz─Ö im na czerwono kiedy ja odpoczywam a oni przejmuj─ů obowi─ůzki domowe. wink

8

Moim zdaniem nigdy nie jest za p├│┼║no. Najwa┼╝niejsze, by mie─ç motywacj─Ö. Na blogu http://mistrzmotywacji.pl/, kt├│rego prowadzi Pan Jacek Wi┼Ťniowski, mo┼╝na znale┼║─ç wiele przydatnych wskaz├│wek dotycz─ůcych tego, jak si─Ö motywowa─ç - nie tylko do nauki, ale i do pracy, sportu itp wink