76

Odp: Praca w Niemczech...

Moja znajoma pracuje jako opiekunka przemi┼éej pary senior├│w. Bardzo j─ů chwali niemiecka rodzina. Poczt─ů pantoflow─ů szukaj─ů nowych opiekunek dla s─ůsiad├│w. Ju┼╝ si─Ö zapisa┼éam na kurs niemieckiego dla opiekunek. Zarobi─Ö 300 euro za tydzie┼ä, b─Öd─Ö si─Ö zmienia┼éa z kole┼╝ank─ů co 6 tygodni.Bardzo si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e w og├│le b─Öd─Ö mia┼éa prac─Ö.

77

Hmm a jak tak pomy┼Ťle─ç to ja jeszcze za granic─ů nie by┼éem w DE i si─Ö nie ucz─Ö j─Özyka niemieckiego..Jest to spowodowane z tym, ┼╝e nie podoba mi si─Ö ten j─Özyk i ja zawsze stawiam na nowoczesny j─Özyk jakim jest j─Özyk biznesu czyli angielski. Wol─Ö go ze wzgl─Ödy na jego ''wsz─Ödobylno┼Ť─ç" troch─Ö racji mam.

78

ja bardzo chciałem wyjechać do Niemiec, ale niestety jest ta bariera językowa. Nic nie potrafię po niemiecku, prócz bardzo podstawowych zwrotów i słówek sad a doskonale wiem, że tam byłoby znacznie lepsze życie.

Member - www.tworzeniestronwww.wroclaw.pl

79

Ja uczę się niemieckiego od dwóch lat, bo w przyszłym roku chciałabym tam wyjechać, póki co, też czuję barierę i strach, ale jestem dobrej mysli smile

80

Ja polecam prac─Ö jako opiekunka do os├│b starszych. W gruncie rzeczy to bardzo ciekawe zaj─Öcie. Z tego co si─Ö orientuj─Ö to niekt├│re firmy organizuj─ů nawet kursy dla opiekunek. A je┼╝eli faktycznie kto┼Ť jest zainteresowany wyjazdem to sprawd┼║cie tutaj http://www.friggawork.pl/pl/aktualne-zlecenia/ znajdziecie aktualne og┼éoszenia pracy w Niemczech.

81

A mo┼╝e kto┼Ť s┼éysza┼é o pracy dla kierowc├│w autobus├│w ?

82

Pani Violetta Koper (violettas-pflegeagentur24h.de) te┼╝ systematycznie szuka ludzi do pracy przy opiece nad osobami starszymi w Niemczech, wi─Öc jak kto┼Ť szuka czego┼Ť w ty kierunku to warto ┼Ťledzi─ç jej stron─Ö. Ze swojej strony mog─Ö poleci─ç, bo p┼éaci w terminie i ca┼ékiem fajn─ů kas─Ö smile

83

A do opieki nad starszymi osobami kto┼Ť z Was wyje┼╝dza? Je┼Ťli tak, to jak szukacie og┼éosze┼ä? Z tym po┼Ťrednikiem -
http://laxocare.pl/oferty-pracy/  kto┼Ť z Was wyje┼╝d┼╝a┼é?

84

ja pracowałam w Niemczech i byłam bardzo zadowolona

85

Cze┼Ť─ç,
mam 26 lat, chc─Ö na jaki┼Ť czas zaj─ů─ç si─Ö prac─ů za granic─ů. Znam j─Özyk niemiecki bardzo dobrze, dlatego zastanawiam si─Ö nad praca w tym kraju. Mog─Ö si─Ö podj─ů─ç ka┼╝dej pracy. Zainteresowa┼éa mnie jednak jedna oferta pracy w Niemczech jako opiekun http://www.eurocare.com.pl/praca-w-niem ÔÇŽ -opiekunka . M├│g┼éby kto┼Ť podzieli─ç si─Ö swoimi do┼Ťwiadczeniami?

86

M├│j znajomy pracuje w agencji zatrudnienia i wiem ile zarabiaj─ů na tym, ┼╝e znale┼║li komu┼Ť prac─Ö - bardzo niedu┼╝o w por├│wnaniu do innych. No to pojecha┼éem pracowa─ç na produkcji - dobra stawka, mieszkanie zapewnione, dojazdy proste. Og├│lnie nie mam na co narzeka─ç. Jak kto┼Ť jest zainteresowany zagadnieniem, jakim jest praca w niemczech to ich strona to: http://zeitmann.pl/ - pozderki smile

87

Ja bym jednak wola┼é zosta─ç w Polsce jak mam by─ç szczery... Kasa coraz bardziej podobna do tej z zachodu, a przynajmniej nie traktuj─ů Ci─Ö tutaj jak niewolnika.

88

Czy ja wiem czy kasa podobna? to zale┼╝y czy si─Ö chce tam zosta─ç na sta┼ée i ledwo ┼é─ůczy─ç koniec z ko┼äcem czy jecha─ç na jaki┼Ť okres i wr├│ci─ç

89

Je┼Ťli chce si─Ö jecha─ç zarobi─ç i wr├│ci─ç to jaka kasa podobna???

90

@port_felek, zale┼╝y od firmy. W Niemczech jedynie istnieje fatalne prze┼Ťwiadczenie ┼╝e opiekunki os├│b starszych s─ů jednocze┼Ťnie osobami kt├│re sprz─ůtaj─ů. Chc─ů z jednej strony super piel─Ögniark─Ö z mega wiedz─ů (najlepiej z dyplomem) i troskliw─ů, a jednocze┼Ťnie sprz─ůtaczk─Ö. Przez co zani┼╝aj─ů cen─Ö bo my┼Ťl─ů, ┼╝e dostan─ů tak─ů w cenie "s┼éu┼╝by" domowej a nie piel─Ögniarki po studiach.

91

Ci─Ö┼╝ki temat z tak─ů opiek─ů, praca bardzo trudna

92

Nikt nie mówi, że praca jest łatwa. Czasem trzeba mierzyć się z trudnymi sytuacjami w domach podopiecznych.

93

W Niemczech dzisiaj si─Ö ju┼╝ bardzo ┼Ťrednio pracuje... To ju┼╝ nie ten raj co kilka lat temu...

94

Zale┼╝y od bran┼╝y. Ja w opiece os├│b starszych wyci─ůga┼éem rozs─ůdne pieni─ůdze. Programi┼Ťci te┼╝ dobrze tam zarabiaj─ů. Czasy si─Ö zmieniaj─ů.

95

dok┼éadnie, zale┼╝y od bran┼╝y. zbieractwo  - gorzej by─ç nie mo┼╝e, wysokie technologie - o tak.