logo słówka

#1 2017-07-19 19:29:50

alwa
Aktywny użytkownik

Podróż do Hiszpanii

Wybieram się samochodem do Hiszpanii. Opłacone mam tylko składki OC, jednak zastanawiam się nad dokupieniem wyższego pakietu? Podróżowaliście kiedyś po tym raju? Czy nasze ubezpieczenie będzie ważne również tam oraz w innych państwach Europy?

#2 2017-07-25 14:34:48

onlineexpertcompensa
Nowy użytkownik

Re: Podróż do Hiszpanii

Szanowna Pani,

Ubezpieczenie OC obowiązuje w większości krajów europejskich. W przypadku wyjazdu za granicę należy sprawdzić czy Pani ubezpieczenie będzie ważne w docelowym kraju podróży. Pełna lista państw, w których OC jest ważne oraz w których wymagane jest posiadanie Zielonej Karty znajduje się  na stronie http://www.pbuk.pl/pl/system-zielonej-k … a-systemu.  Jeśli zastanawia się Pani nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia to na pewno warto rozważyć dołączenie NNW do ubezpieczenia samochodu, bo dzięki niemu ubezpieczyciel wypłaci kierowcy i pasażerom odszkodowanie, gdy ucierpią w wypadku komunikacyjnym w Polsce i za granicą. Podobnie jest z assistance, które zapewnia przede wszystkim pomoc w momencie nieplanowanego unieruchomienia auta (np. holowanie lub pomoc w „odpaleniu” silnika, gdy rozładuje się akumulator). Co do AC – ta polisa nie jest obowiązkowa, ale zdecydowanie warto zastanowić się nad jej zakupem. AC pozwala na naprawę tych uszkodzeń auta, które powstały z winy jego właściciela (np. zniszczony przedni błotnik w wyniku „parkowania” na znaku drogowym) lub zostały spowodowane przez niezależne czynniki, takie jak warunki atmosferyczne (m.in. silny wiatr, obfite opady deszczu) czy atak wandali. Polisa AC umożliwia również otrzymanie rekompensaty w przypadku kradzieży samochodu. Warto wspomnieć, że assistance w razie wypadku dodajemy w Compensie gratis do ubezpieczenia AC.
Pozdrawiam, Online Ekspert Compensa.

#3 2017-07-25 19:37:58

port_felek
Nowy użytkownik

Czy ktoś z Was był kiedyś w Hiszpanii ? Bo zastanawiam się odkąd zacząć zwiedzanie, czy lepiej od północy czy odwrotnie smile

#4 2017-08-21 15:32:10

Kondrad
Pisarz

W sumie to nie ma znaczenia od jakiego krańca zaczniesz i tak zobaczysz to samo i tak. To tak samo jakbyś zwiedzanie Gdańska zaczął na Wrzeszczu i skończył na stogach czy odwrotnie. I tak się zobaczy to samo i tak tylko w innej kolejności.I wiesz każdy ci powie coś innego. Ja jestem fanem bardziej centralnej części Hiszpanii gdzie przeważają tereny górzyste. Choć większość osób pewnie woli rejony morza śródziemnomorskiego w szczególności wyspy kanaryjskie. A jeśli chodzi o ubezpieczenie to w Hiszpanii wystarczy tylko nasze OC i choć nie wiem jaką trasą jedziecie, a wydaje mi się, że tą najkrótszą to po drodze nie ma krajów, w których nasze OC nie obowiązuje. Ale uważam, że samo OC to jednak za mało szczególnie na takim dystansie. Dlatego polecam wejść na https://www.gothaer.pl/pl-oferta i dobrać sobie chociażby AC albo assistance. Nie mówię tu jeszcze o ubezpieczeniu siebie.  Ja tam uważam, że zawsze warto dmuchać na zimno. Lepiej aby te ubezpieczenia się zmarnowały niż gdyby coś się stało i ich nie mieć.

#5 2017-09-02 07:39:12

tosiasamosia
Aktywny użytkownik

Z tego co wiem wiele firm ubezpieczeniowych gwarantuje ubezpieczenie na okres wyjazdu również w ramach ubezpieczenia na życie. Znalazłem jedną taką firmę na stronie https://www.ubezpieczenie-legionowo.pl/ I sama też wykupiłam u nich ubezpieczenie. Warto

Ostatnio edytowany przez tosiasamosia (2017-09-02 07:39:35)

#6 Dzisiaj 10:37:43

malia
Nowy użytkownik

Tak jak wyżej, radzilbym jednak zapytać bo potem mogą być problemy..

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl