1

Temat: Podr├│┼╝ do Hiszpanii

Wybieram si─Ö samochodem do Hiszpanii. Op┼éacone mam tylko sk┼éadki OC, jednak zastanawiam si─Ö nad dokupieniem wy┼╝szego pakietu? Podr├│┼╝owali┼Ťcie kiedy┼Ť po tym raju? Czy nasze ubezpieczenie b─Ödzie wa┼╝ne r├│wnie┼╝ tam oraz w innych pa┼ästwach Europy?

2

Odp: Podr├│┼╝ do Hiszpanii

Szanowna Pani,

Ubezpieczenie OC obowi─ůzuje w wi─Ökszo┼Ťci kraj├│w europejskich. W przypadku wyjazdu za granic─Ö nale┼╝y sprawdzi─ç czy Pani ubezpieczenie b─Ödzie wa┼╝ne w docelowym kraju podr├│┼╝y. Pe┼éna lista pa┼ästw, w kt├│rych OC jest wa┼╝ne oraz w kt├│rych wymagane jest posiadanie Zielonej Karty znajduje si─Ö  na stronie http://www.pbuk.pl/pl/system-zielonej-k ÔÇŽ pa-systemu.  Je┼Ťli zastanawia si─Ö Pani nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia to na pewno warto rozwa┼╝y─ç do┼é─ůczenie NNW do ubezpieczenia samochodu, bo dzi─Öki niemu ubezpieczyciel wyp┼éaci kierowcy i pasa┼╝erom odszkodowanie, gdy ucierpi─ů w wypadku komunikacyjnym w Polsce i za granic─ů. Podobnie jest z assistance, kt├│re zapewnia przede wszystkim pomoc w momencie nieplanowanego unieruchomienia auta (np. holowanie lub pomoc w ÔÇ×odpaleniuÔÇŁ silnika, gdy roz┼éaduje si─Ö akumulator). Co do AC ÔÇô ta polisa nie jest obowi─ůzkowa, ale zdecydowanie warto zastanowi─ç si─Ö nad jej zakupem. AC pozwala na napraw─Ö tych uszkodze┼ä auta, kt├│re powsta┼éy z winy jego w┼éa┼Ťciciela (np. zniszczony przedni b┼éotnik w wyniku ÔÇ×parkowaniaÔÇŁ na znaku drogowym) lub zosta┼éy spowodowane przez niezale┼╝ne czynniki, takie jak warunki atmosferyczne (m.in. silny wiatr, obfite opady deszczu) czy atak wandali. Polisa AC umo┼╝liwia r├│wnie┼╝ otrzymanie rekompensaty w przypadku kradzie┼╝y samochodu. Warto wspomnie─ç, ┼╝e assistance w razie wypadku dodajemy w Compensie gratis do ubezpieczenia AC.
Pozdrawiam, Online Ekspert Compensa.

3

Czy kto┼Ť z Was by┼é kiedy┼Ť w Hiszpanii ? Bo zastanawiam si─Ö odk─ůd zacz─ů─ç zwiedzanie, czy lepiej od p├│┼énocy czy odwrotnie smile

4

W sumie to nie ma znaczenia od jakiego kra┼äca zaczniesz i tak zobaczysz to samo i tak. To tak samo jakby┼Ť zwiedzanie Gda┼äska zacz─ů┼é na Wrzeszczu i sko┼äczy┼é na stogach czy odwrotnie. I tak si─Ö zobaczy to samo i tak tylko w innej kolejno┼Ťci.I wiesz ka┼╝dy ci powie co┼Ť innego. Ja jestem fanem bardziej centralnej cz─Ö┼Ťci Hiszpanii gdzie przewa┼╝aj─ů tereny g├│rzyste. Cho─ç wi─Ökszo┼Ť─ç os├│b pewnie woli rejony morza ┼Ťr├│dziemnomorskiego w szczeg├│lno┼Ťci wyspy kanaryjskie. A je┼Ťli chodzi o ubezpieczenie to w Hiszpanii wystarczy tylko nasze OC i cho─ç nie wiem jak─ů tras─ů jedziecie, a wydaje mi si─Ö, ┼╝e t─ů najkr├│tsz─ů to po drodze nie ma kraj├│w, w kt├│rych nasze OC nie obowi─ůzuje. Ale uwa┼╝am, ┼╝e samo OC to jednak za ma┼éo szczeg├│lnie na takim dystansie. Dlatego polecam wej┼Ť─ç na https://www.gothaer.pl/pl-oferta i dobra─ç sobie chocia┼╝by AC albo assistance. Nie m├│wi─Ö tu jeszcze o ubezpieczeniu siebie.  Ja tam uwa┼╝am, ┼╝e zawsze warto dmucha─ç na zimno. Lepiej aby te ubezpieczenia si─Ö zmarnowa┼éy ni┼╝ gdyby co┼Ť si─Ö sta┼éo i ich nie mie─ç.

5 (edytowany przez tosiasamosia 2017-09-02 06:39:35)

Z tego co wiem wiele firm ubezpieczeniowych gwarantuje ubezpieczenie na okres wyjazdu r├│wnie┼╝ w ramach ubezpieczenia na ┼╝ycie. Znalaz┼éem jedn─ů tak─ů firm─Ö na stronie https://www.ubezpieczenie-legionowo.pl/ I sama te┼╝ wykupi┼éam u nich ubezpieczenie. Warto

6

Tak jak wy┼╝ej, radzilbym jednak zapyta─ç bo potem mog─ů by─ç problemy..