Temat: Tłumaczenie dokumentów do rejestracji auta...

Czy musi bo tyć tłumaczenie przysięgłe - czy mogę skorzystać w tym celu z biura tłumacza?

2

Odp: Tłumaczenie dokumentów do rejestracji auta...

Je┼╝eli biuro t┼éumacze┼ä posiada t┼éumacza przysi─Ög┼éego - a zwykle posiadaj─ů to jak najbardziej. Generalnie musi to zosta─ç zrobione przez osob─Ö do tego uprawnion─ů. Takie s─ů regu┼éy gry. Zapyta─ç mo┼╝esz w tym b. t┼éumacze┼ä: http://www.biurotlumaczen.pl/ - posiada biura w kilku najwi─Ökszych miastach PL. Wy┼Ťlij maila z zapytaniem.

3 (edytowany przez plastelina 2014-05-14 11:59:10)

Zdecydowanie musi to by─ç t┼éumaczenie przysi─Ög┼ée. Ka┼╝de instytucje, do kt├│rych p├│jd─ů takie dokumenty niestety tego wymagaj─ů. Sama korzysta┼éam ostatnio z pomocy t┼éumacza przysi─Ög┼éego medycznego, bo zazwyczaj ka┼╝dy z nich specjalizuje si─Ö w danym temacie, ale dokumenty do rejestracji auta s─ů cz─Östo na tyle ┼éatwe, ┼╝e ┼╝aden fachowiec nie b─Ödzie mia┼é z nimi problem├│w.

4

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e musisz skorzysta─ç z profesjonalnego t┼éumacza, nie wiem nawet czy to nie musi by─ç t┼éumaczenie przysi─Ög┼ée.

5

Raczej nie masz innego wyj┼Ťcia. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e takie dokumenty musz─ů by─ç przet┼éumaczone nie tylko profesjonalnie, ale i przez bieg┼éego t┼éumacza.
Sprawd┼║ sobie to biuro t┼éumacze┼ä. Maj─ů siedziby w r├│┼╝nych polskich miastach, ale mo┼╝esz im wys┼éa─ç zlecenie online, je┼Ťli nie masz jak pojecha─ç osobi┼Ťcie.
Poza tym my┼Ťl─Ö, ┼╝e takie t┼éumaczenie nie jest zbyt problematyczne i powinno p├│j┼Ť─ç szybko.

6

Co to za pytanie przecie┼╝ tutaj tylko trzeba korzysta─ç z t┼éumacza przysi─Ög┼éego oraz mie─ç jego piecz─ůtk─Ö jest to chyba wiadomo sprawa. Bo chyba sam nie chcia┼ée┼Ť tego robi─ç hehe No ludzie dajcie spok├│j przecie┼╝ taki t┼éumacz te┼╝ chce si─Ö z czego┼Ť utrzyma─ç.

7

Z tego co si─Ö orientuj─Ö to musi by─ç t┼éumacz przysi─Ög┼éy. Podejrzewam,┼╝e ka┼╝de sprowadzone auto obowi─ůzuje to samo. 3 lata temu kupi┼éam auto sprowadzone z Holandii i musia┼éam szuka─ç niderlandzkiego t┼éumacza przysi─Ög┼éego tak┼╝e analogicznie pewnie jest z autem sprowadzonym z Niemiec.

8

Tak musi by─ç w┼éa┼Ťnie ten t┼éumacz przysi─Ög┼éy bo bez tego nic si─Ö teraz tutaj w Polsce nie zrobi...Piecz─ůtka w┼éa┼Ťnie tutaj musi by─ç obowi─ůzkowo i to chyba jasna sprawa bo dodatkowo jak si─Ö sprowadza wiem bo sam sprowadza┼éem musi przej┼Ť─ç to przez s┼éu┼╝b─Ö celn─ů chyba w ka┼╝dym wojew├│dztwie dalej tak jest..

9

Jestem dziewczyn─ů ale m├│j tata sprowadza takie samochody i zawsze ma z tym bardzo du┼╝o tej papierkologi i w┼éa┼Ťnie ten t┼éumacz przysi─Ög┼éy musi by─ç tutaj obowi─ůzkowo razem w┼éa┼Ťnie z t─ů piecz─ůtk─ů bez tego niestety nic nie przejdzie dobrze i wszystko b─Ödzie jako┼Ť ┼║le. Tutaj sprawa jest chyba jasna hihi jak trzeba to trzeba.

10

Jak to w Polsce bywa, ┼╝eby co┼Ť takiego za┼éatwi─ç to po prostu trzeba si─Ö mocno nabiega─ç. Czasu na tym idzie bardzo du┼╝o i je┼Ťli kto┼Ť ma prac─Ö tak─ů do┼Ť─ç ci─Ö┼╝ko to po prostu jest zmuszony czasem wzi─ů─ç urlop na takie co┼Ť bo inaczej tego nie za┼éatwi a tutaj w Polsce z tego co si─Ö orientuj─Ö czas na to jest ograniczony

11

Profesjonalne biura t┼éumacze┼ä posiadaj─ů t┼éumaczy przysi─Ög┼éy. Ja polecam us┼éugi biuro t┼éumacze┼ä krak├│w

12 (edytowany przez paluszek68 2017-06-20 19:44:38)

Na pewno nie jest to zwyk┼ée t┼éumaczenie. Musisz znale┼║─ç biuro, kt├│re mo┼╝e wykonywa─ç tego typu t┼éumaczenia. Np. tutaj: https://lingbart.com.pl/tlumaczenia-samochodowe/. Je┼Ťli biuro t┼éumacze┼ä deklaruje na swojej stronie, ┼╝e mo┼╝e wykona─ç t┼éumaczenia motoryzacyjne to na pewno tak jest.

13

Tłumacznie przysięgłe musi być zrobione przez tłumacza z uprawnieniami do tego, niestety nie wystarczy tutaj zwyłła osoba, która zna jezyk

14

Najlepiej si─Ö dopyta─ç w odpowiednich instytucjach jak to wygl─ůda z t─ů rejetracj─ů