logo słówka

#1 2017-02-23 14:39:46

minori
Nowy użytkownik

Język w rok.

W drugiej klasie liceum mam zamiar wyjechać za granicę. Planowałam stany lub prywatne szkoły międzynarodowe, bo po angielsku mówię płynnie, a dodatkowo jest szeroki wybór takich stypendiów.
Ale teraz tak się zastanawiam, czy Stany nie są zbyt nudne, a prywatne szkoły zbyt ograniczające wolność. Niby w międzynarodowych szkołach poznajesz więcej kultur, ale żadnej tak dogłębnie.
Zawsze marzyłam o jakieś Japonii, Norwegii, Islandii, Holandii. Teraz znalazłam stypendia na rok właśnie w takich krajach. Na owych stypendiach uczęszczasz do typowej, publicznej szkoły w wybranym kraju, mieszkasz ze swoją przyszywaną rodziną, stajesz się jednym z nich. Idealnie, tylko pozostaje kwestia języka.

Więc przechodząc do rzeczy. Czy w nieco ponad rok można nauczyć się języka od samych podstaw, aż do stopnia komunikatywnego?
Oczywiście nie moge wyjechać na miesiąc czy dwa za granicę (ewentualnie jakieś 2 tygodnie w wakacje), cała nauka odbywałaby się w Polsce, a oprócz tego mam szkołę i inne zajęcia dodatkowe.
Jednak, mam dużą motywacje (bardzo, bardzo dużą) i jakieś predyspozycje, bo na teście predyspozycji językowych w szkole miałam jeden z wyższych wyników.
Ale czy to jest tak właściwie możliwe przy takich warunkach? Jeśli tak, to czy są jakieś konkretne języki w których to jest możliwe, a w których nie, czy zależy to raczej tylko od predyspozycji?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

#2 2017-03-01 14:17:25

Alysson
Użytkownik

Re: Język w rok.

Witaj,
powiem Ci tak. Teraz jestem na studiach i im starsza będziesz tym mniej będziesz miała wolnego czasu. Do dziś żałuję czasu spędzonego na głupich grach i serialach w gimnazjum/liceum. Gdyby tak to podsumować mogłabym przez ten czas nauczyć się jeszcze kilku języków smile Więc się nie zastanawiaj, tylko się ucz!
Na pewno się da nauczyć języka w rok. Zależy od Twojej metody i włożonego w to czasu.
Myślę, że z norweskim i niderlandzkim nie będzie większego problemu. Znajomy mniej więcej pół roku się uczył i w Norwegii rozmawiał po norwesku (nie wiem jak dobrze, ale w końcu kto po pół roku odważyłby się otworzyć usta).
Japoński - próbowałam się go uczyć, ale ilość "krzaczków" mnie przerasta smile Myślę, że w rok max. poziom A2.
A jeśli chcesz mieć 100 % pewność, że języka się za rok nauczysz polecam jakikolwiek język słowiański (wyjazd do takiego kraju).

#3 2017-03-16 14:30:02

gerreiro16
Nowy użytkownik

Na pewno przez rok można się bardzo dużo nauczyć z danego języka. Ale później cały czas trzeba się rozwijać, i mieć regularny kontakt z tym językiem.

#4 2017-03-22 23:27:06

wiszuu
Nowy użytkownik

Zgadza się. W przeciwnym wypadku cofamy się.

#5 2017-03-23 15:38:49

kasiaolecka
Nowy użytkownik

Mój kolega uczył się języka za pomocą międzynarodowych czatów - rozmawiał z Niemcami, zastrzegając że się uczy :-) Szybko opanował język na tyle, że dostał pracę za granicą :-)

----
Wyjątkowe tapety

#6 2017-06-29 10:49:54

jotek
Częsty bywalec

To jest właśnie piękne, że umysł potrafi tak szybko przyswoić nowy język. Z drugiej jednak strony, aby zacząć już myśleć w tym języku... to jest już inna bajka.

----
Zobacz inne tapety

#7 2017-07-05 13:45:05

Ribarson
Nowy użytkownik

Najlepiej aby dziecko uczyło się od jak najmłodszych lat. Może u was też działają takie stowarzyszenia edukacyjne jak to: www.szkola.szans.pl według mnie to może być dobre rozwiązanie i dzięki takim grupom idzie się nauczyć języka w rok:)

Ostatnio edytowany przez Ribarson (2017-07-05 13:45:26)

#8 2017-07-25 12:24:40

PatrycjaPalka
Nowy użytkownik

Stany nie są nudne. To olbrzymi kraj. Oczywiście jest dobrze znany z popkultrury w przeciwieństwie do tych które wymieniłeś. Ale skoro marzyłaś o Japonii, to ją wybierz. Jeśli masz tylko taką możliwość to wybieraj to co Cię pociąga. Ja również  chciałabym pojechać do Japonii, głównie dlatego że zaczytałam się w mangach.

Ostatnio edytowany przez PatrycjaPalka (2017-07-25 12:25:02)

#9 2017-07-26 17:33:06

Frodo1988
Użytkownik

Ja bym wybrała te inne kraje. Angielski to język międzynarodowy, więc wszędzie się porozumiesz smile

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl