Temat: obozy j─Özykowe

Cze┼Ť─ç wszystkim, s┼éuchajcie interesuj─ů mnie obozy j─Özykowe w Polsce na przysz┼éy rok oczywi┼Ťcie, chcia┼éabym wys┼éa─ç swoj─ů c├│rk─Ö, ju┼╝ w tym roku rozwa┼╝a┼éa taki pomys┼é ale wydaje mi si─Ö ┼╝e jest jaszcze za ma┼éa. Wiem ┼╝e jest jeszcze za szybko na zapisywanie uczestnik├│w na przysz┼éy rok, ale pisz─Ö teraz bo tematyka jest ┼Ťwie┼╝a na pewno kto┼Ť z was wysy┼éa┼é swoje dziecko w tym roku i mo┼╝ecie mi doradzi─ç, czym si─Ö kierowa─ç i kto organizuje najlepsze obozy, chc─Ö wiedzie─ç wszystko poniewa┼╝ wysy┼éam swoje dziecko po raz pierwszy na tak d┼éugo

2

Odp: obozy j─Özykowe

A ile lat ma teraz c├│rka? M├│j 10-letni syn by┼é na obozie j─Özykowo-sportowym. Raz albo dwa razy dziennie ma si─Ö zaj─Öcia z angielskiego, a opr├│cz tego dyskoteki, pla┼╝owanie, zaj─Öcia sportowe wspinaczkowe itp. Ja zap┼éaci┼éam chyba 1500 z┼é, j─Özykowy nie powinien by─ç dro┼╝szy. Ob├│z trwa┼é 10 dni. Syn wr├│ci┼é bardzo zadowolony, bo uczy┼é si─Ö angielskiego bez przymusu, po prostu robi─ůc codzienne czynno┼Ťci i rozmawiaj─ůc z innymi dzie─çmi.

3

Hmm - moje dziecko boi si─Ö takich oboz├│w - ma 9 lat ale jeszcze jest troch─Ö strachliwe wi─Öc ja jako dobra matka te┼╝ na si┼é─Ö nie wysy┼éam go;)  ale zanim si─Ö na takie co┼Ť zdecydujesz porozmawiaj z dzieckiem - poznaj jego potrzeby. mo┼╝e woli nauk─Ö w jakie┼Ť szkole? albo nauk─Ö indywidualn─ů? ka┼╝de dziecko jest inne i na si┼é─Ö niestety ale nic nie zdzia┼éasz...

4

Ja proponuj─Ö, ┼╝eby┼Ťcie najpierw poczytali sobie o takich obozach i potem zdecydowali, albo i zadzwonili bezpo┼Ťrednio do plac├│wki z zapytaniem, czy wasze dziecko b─Ödzie si─Ö kwalifikowa┼éo wiekowo i czy da rad─Ö:-) Takie obozy j─Özykowe w Polsce s─ů bardzo modne teraz i bardzo popularne, bo bardzo skuteczne:-)

5

Moja czternastolatka by┼éa w tym roku na tak zwanej angielskiej wiosce w┼éasnie z tej firmy, kt├│r─ů poda┼ée┼Ť/a┼Ť i by┼éa zachwycona. Naprawd─Ö prze┼éama┼éa sw├│j l─Ök przed m├│wieniem, zyska┼éa nowe przyja┼║nie, nowe do┼Ťwiadczenia a z racji tego, ┼╝e ob├│z by┼é w Polsce my nie zbankrutowali┼Ťmy :-) Na przysz┼éy rok te┼╝ chce wyjecha─ç a ja nie widz─Ö przeciwwskaza┼ä.

6

Dzieci s─ůsiad├│w te┼╝ je┼╝d┼╝─ů z roku na rok. Syn ma teraz 18 lat a ich c├│rka 16. Zawsze my┼Ťla┼éam sk─ůd maj─ů na to kas─Ö, ale widz─Ö ┼╝e warto bo dzieciaki super zasuwaj─ů po angielsku. A ostatnio jak sprawdzi┼éam ┼╝e to  nie jest jako┼Ť koszmarnie drogie to pomys┼éaalm , ┼╝e za rok swego syna wysl─Ö. Strasznie si─Ö nie mo┼╝e przem├│c ┼╝eby mowi─ç, cho─ç wszystko rozumie.

7

Moja c├│rka sko┼äczy w tym roku 10 lat i jak ju┼╝ m├│wi┼éam jeszcze nigdzie nie by┼éa bez nas rodzic├│w, ale jej kole┼╝anki je┼╝d┼╝─ů ju┼╝ na obozy wi─Öc ona te┼╝ chce tylko chyba jeszcze nie wie do ko┼äca jak to wygl─ůda. Wdzie ┼╝e kto┼Ť z was poda┼é tu stron─Ö z bardzo ciekaw─ů forma obozu, jest to chyba jedna z lepszych ofert jakie widzia┼éam, wi─Öc w przysz┼éym roku mo┼╝e faktycznie si─Ö zdecydujemy

8

Ob├│z j─Özykowy to marzenie ka┼╝dego z nas. Nie zawsze mo┼╝emy sobie na niego pozwoli─ç - sama uczy┼éam si─Ö w szkole j─Özykowej ale mam znajomych, kt├│rzy za pomoc─ů Need a School szukali korepetytor├│w by cho─ç troch─Ö zaoszcz─Ödzi─ç na edukacji j─Özykowej - i udawa┼éo im si─Ö to chyba lepiej ni┼╝ tym co wydawali maj─ůtek!

Ob├│z tak ale bez spiny!

9

C├│rka chce jecha─ç na taki ob├│z j─Özykowy, ma 10 lat ale lubi przygody, wra┼╝enia. ┼ü─ůczy─ç przyjemne z po┼╝ytecznym. Tylko ja mam takie obawy, czy j─ů pu┼Ťci─ç, wiadomo jak to nadopieku┼äczo┼Ť─ç mamusi:) Ale widz─Ö ze sporo os├│b wypowiada si─Ö na tak, wi─Öc zastanowimy si─Ö nad przysz┼éym rokiem.

10

Warto pu┼Ťci─ç dziecko na taki ob├│z. Jak by┼éam ma┼éa to je┼║dzi┼éam na obozy j─Özykowe i by┼éo super. Nauka po┼é─ůczona z zabaw─ů, a przy tym mo┼╝liwo┼Ť─ç poznania nowych os├│b. Bardzo mi┼éo wspominam.

11

Fajny pomys┼é, sama z ch─Öci─ů pojecha┼éabym na co┼Ť takiego wink

12

My┼Ťl─Ö, ┼╝e nie ma optymalnego wieku w jakim pu┼Ťci─ç dziecko na ob├│z. Po dwa to czy w og├│le wys┼éa─ç zale┼╝y raczej od indywidualnych predyspozycji dziecka. Aczkolwiek je┼Ťli chodzi o sam─ů ide─Ö oboz├│w j─Özykowych to genialna sprawa. Zacz─Ö┼éam posy┼éa─ç moj─ů c├│rk─Ö na obozy j─Özykowe jak sko┼äczy┼éa 11 lat. To by┼é dla mojego dziecka odpowiedni wiek, wcze┼Ťniej nie by┼éa na to gotowa. Mieszkamy w Krakowie i tam c├│rka chodzi na lekcje j─Özykowe. A od 3 lat c├│rka regularnie co roku w wakacje je┼║dzi (praktycznie ze sta┼éymi osobami z kursu wiec to w og├│le bardzo du┼╝y plus) na obozy j─Özykowe ze szko┼é─ů Glossa. Je┼Ťli pochodzisz z Krakowa b─ůd┼║ okolic to polecam te obozy, by─ç mo┼╝e nasze c├│rki si─Ö spotkaj─ů;) Czy warto? Warto! wi─Öcej info tutaj mo┼╝esz przeczyta─ç: http://www.glossa.pl/

13

Jak kole┼╝anka powy┼╝ej - z czystym sumieniem mog─Ö poleci─ç Gloss─Ö. Jak chcesz sprawdzi─ç ofert─Ö oboz├│w j─Özykowych (zagranicznych i tych polskich) sprawd┼║ t─Ö stronk─Ö: http://www.obozy-jezykowe.eu/ - w┼éa┼Ťnie do nich nale┼╝y i si─Ö w tym specjalizuje.

14 (edytowany przez maciek233 2016-05-05 11:50:56)

Bardzo fajne kolonie j─Özykowe organizuje szko┼éa Berlitz http://www.berlitz.pl/obozy-jezykowe-dla-dzieci w r├│┼╝nych, ciekawych miejscach. Fajnie jest po┼é─ůczy─ç nauk─Ö oraz zwiedzania, dzi─Öki temu dzieci b─Öd─ů si─Ö ch─Ötnie uczy─ç j─Özyk├│w obcych.

15

Ja kiedys byłam i bardzo duzo z ztakiego obozu wynioslam smile fajna sprawa

16

Najlepiej jecha─ç na wymian─Ö studenck─ů, wtedy naj┼éatwiej b─Ödzie ci nauczy─ç si─Ö j─Özyka. Bardzo dobr─ů metod─ů nauki jest czytanie zagranicznych stron i for├│w internetowych.

17

Obozy j─Özykowe s─ů super!! Warto na nie je┼║dzi─ç. wink

18

pomys┼é dobry ale zale┼╝y czy b─Öd─ů tam te┼╝ dzieci z zagrniacy

19

... a te kosztuj─ů
Ne quid nimis

20

Ja te┼╝ je┼║dzi┼éem na takie obozy z Atas. Trzeba przyzna─ç, ┼╝e by┼éy to niezapomniane wakacje. Ka┼╝dy ich ob├│z wspominam inaczej. A takie obozy przygotowa┼éy mnie do matury. A w wakacje po maturalne pojecha┼éem z https://www.atas.pl/pl/obozy-zagraniczne na ob├│z zagraniczny, ale ju┼╝ bez nauki j─Özyka. Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e to zrobi┼éem. bo nie jest to jaka┼Ť droga sprawa, a by┼éo mas─Ö atrakcji. A i by┼é to raczej ostatni raz gdy z pojecha┼éem z t─ů firm─ů, bo je┼╝d┼╝─ů tak osoby do 19 roku ┼╝ycia. By┼éo naprawd─Ö super. Wiem, ┼╝e jak b─Öd─Ö mia┼é tylko dzieci to je tak┼╝e b─Öd─Ö wysy┼éa┼é na takie obozy. A obozy j─Özykowe s─ů o wiele lepsze ni┼╝ korepetycj─Ö. Zaj─Öcia w mi─Ödzynarodowych grupach wr─Öcz zmusza aby m├│wi─ç po angielsku. Jest to jeden ze sposob├│w aby pokona─ç swoj─ů barier─Ö j─Özykowa. W ka┼╝dym razie ja polecam firm─Ö ATAS aby z nimi je┼║dzi─ç. W ko┼äcu maj─ů oni 27 lat do┼Ťwiadczenia na rynku. A to musi ┼Ťwiadczy─ç tylko o tym jak ta firma jest dobra, bo ludzie chc─ů z nimi je┼║dzi─ç.

21

Obozy j─Özykowe to super sprawa. W moich czasach niestety tego nie by┼éo, ale moje dzieci na pewno na kilka w ┼╝yciu pojad─ů, ju┼╝ ja o to zadbam.