Temat: Rachunki za mieszkanie

Witam. W niedlugim czasie planuje przenosiny do Hiszpani a scislej Alicante moze Malaga. Ja sprawdzalem w internecie wynajem mieszkania/kawalerki to z tych najtanszych opcji koszt 250/350 euro. Jako ze dopiero zaczalem sie rozgladac a mieszkan szukalem na angielskich stronach mniemam ze sa to ceny bez wliczonych oplat za rachunki: prac/gas/woda itp. W zwiazku z tym czy jest mi ktos w stanie nakreslic w jakiej wysokosci naliczase sa te oplaty? Ile musze dolozyc do tych powiedzmy 300 euro zeby spokojnie miec wszystko oplacone i jak to w ogole dziala, czy jest jedna oplata czy od tego ile sie zuzyje?

2

Odp: Rachunki za mieszkanie

Musisz poszuka─ç pomocy gdzie indziej. Tutaj chyba nikt nie zna odpowiedzi.

3 (edytowany przez Elik 2015-09-08 19:18:40)

Goyahkla napisał/a:

Witam. W niedlugim czasie planuje przenosiny do Hiszpani a scislej Alicante moze Malaga. Ja sprawdzalem w internecie wynajem mieszkania/kawalerki to z tych najtanszych opcji koszt 250/350 euro. Jako ze dopiero zaczalem sie rozgladac a mieszkan szukalem na angielskich stronach mniemam ze sa to ceny bez wliczonych oplat za rachunki: prac/gas/woda itp. W zwiazku z tym czy jest mi ktos w stanie nakreslic w jakiej wysokosci naliczase sa te oplaty? Ile musze dolozyc do tych powiedzmy 300 euro zeby spokojnie miec wszystko oplacone i jak to w ogole dziala, czy jest jedna oplata czy od tego ile sie zuzyje?

Tutaj tak jak w Polsce, p┼éaci si─Ö wszystko osobno. Przychodz─ů rachunki do domu za wod─Ö, ┼Ťwiat┼éo i gaz(je┼Ťli jest miejski).
Ale to te┼╝ zale┼╝y do wynajmuj─ůcego, w jaki spos├│b uzgodnicie op┼éaty. Mo┼╝esz liczy─ç minimum ok 120 euro dodatkowo. Ale to te┼╝ zale┼╝y od tego co i ile u┼╝ywasz.
Wynajmuj─ůc mieszkanie pewnie nie unikniesz firmy po┼Ťrednicz─ůcej, wi─Öc przygotuj si─Ö na pocz─ůtek na wi─Ökszy koszt.

4

Widz─Ö, ┼╝e kto┼Ť tu by┼é w Hiszpanii. Zazdroszcz─Ö Pani.

5

oj jezjku mieszakc w Hiszpanii, bajka.

6

Te┼╝ zazdroszcz─Ö smile Uwa┼╝am, ┼╝e trzeba mie─ç niez┼é─ů determinacj─Ö na wyprowadzk─Ö z Polski... Ja bym si─Ö nie zdecydowa┼é...

7

Czasami rachunki mog─ů by─ç problemem, tak bywa na obczy┼║nie, Polak musi si─Ö liczy─ç z groszem...

8

my┼Ťl─Ö, ┼╝e musisz znale┼║─ç gdzie indziej info na ten temat, mo┼╝e znasz kogo┼Ť kto tam mieszka i ma wi─Öksze rozeznanie?

9

Na pewno na forum jakim┼Ť znajdziesz odpowied┼║ na to pytanie. My┼Ťl─Ö, ┼╝e warto poszpera─ç troch─Ö. Polskie fora nie zawsze odpowiadaj─ů na wszystko.

10

a ile te rachunki wynosz─ů

11

xxx

12

Czy kto┼Ť wie jak wygl─ůdaj─ů ceny w tym kraju? Dla por├│wnania podaj─Ö cennik gazu w Polsce: https://ineon.com.pl/o-nas/

13

ceny na pewno s─ů bardzo inne