logo słówka

#1 2013-02-05 11:41:16

Admin
Administrator

Recenzje

Admin zaprasza do dzielenia się opiniami na temat materiałów do nauki. Macie swoje ulubione książki?

#2 2013-02-05 12:49:10

mikiofpersia
Bywalec

Re: Recenzje

Oczywiście ^^

Japoński

Genki I - świetna propozycja dla początkujących. Mnóstwo ćwiczeń, świetne objaśnienia. W pierwszej cz. podręcznika znajdują się lekcje (dialog, gramatyka, słownictwo - wszystko bardzo obszerne), zaś w drugiej nauka kanji i dodatkowe ćwiczenia. Polecam!!

#3 2013-02-06 14:05:36

Admin
Administrator

Admin dziękuję pierwszemu ochotnikowi smile

#4 2013-03-05 23:02:51

Pjotreeek
Pisarz

Jako tegoroczny maturzysta mogę śmiało polecić repetytorium do matury rozszerzonej z języka angielskiego wydawnictwa Express Publishing smile 

14 działów maturalnych, książka przejrzysta, kolorowa - potrafi zainteresować smile
Na duży plus zasługuje fakt iż każdy dział zaopatrzony jest w zadania typowo maturalne - szczególnie mam na myśli transformacje zdań z którymi niektórzy miewają problemy.
Dodatkowo mnóstwo stron poświęconych gramatyce - wszystko w jednej książce.
Ciekawe słownictwo, dokładnie objaśnione formy pisemne, ciekawostki kulturalne - POLECAM ! smile

Ostatnio edytowany przez Pjotreeek (2013-03-05 23:03:30)

#5 2013-03-14 00:03:47

katarzynka21
Nowy użytkownik

Jam mam do nauki angielskiego Profesora Henry polecam fajnie zrobiony program komputerowy i przyjemnie się uczy smile

#6 2013-06-11 18:51:16

Melly
Aktywny użytkownik

Ja swojego czasu (w gimnazjum) używałam książki "Język angielski - ćwiczenia i repetytorium gramatyczne" Macieja Mataska - bardzo fajnie zaprojektowane repetytorium. Na każdej stronie mamy zadania z danego zagadnienia, a w razie wątpliwości czy nieznajomości zagadnienia na końcu książki są strony ze zrozumiałymi wyjaśnieniami gramatyki. Jedyne co było dla mnie dziwne to układ treści w książce - ja akurat robiłam je nie po kolei. Ale być może zdecyduję się na zakup tej książki ponownie, jako powtórkę przed przyszłoroczną maturą.

Tak a propos, czy ktoś potrafiłby mi polecić repetytorium gramatyczne lub leksykalne z francuskiego? Najlepiej w prostej formie opartej na tłumaczeniu danych zagadnień i zadaniach, nie żadnych udziwnieniach, zdjęciach, dialogach itp.?

#7 2013-06-11 22:01:12

Sitar
Pisarz

Nie wiem czy nie będzie to zbyt głupie, ale zapraszam was wszystkich na mojego bloga dotyczącego języka angielskiego gdzie zamierzam w najbliższym czasie napisać kilka recenzji książek  wink

http://dontputenglishonice.blogspot.com/

POZDRAWIAM!

#8 2013-08-12 10:54:35

wojtek997
Redaktor

Kupiłem niedawno ''Chiszpański. Krok dalej" i jestem bardzo zadowolony. Nauczyłem się nowych słówek i praktycznych zwrotów. Bardzo ciekawe.

#9 2013-08-25 21:00:07

mayo14
Użytkownik

Polecam popularną serię "Nie Gryzie" Edgarda. Sama kupiłam hiszpański i jestem bardzo zadowolona, mam również portugalski ale niestety nie ma płyty dołączonej do książki przez co mój entuzjazm do rozpoczęcia nauki tego języka nieco opadł ponieważ na początek warto posłuchać nagrań mimo, że na wstępie są opisane zasady wymowy. Kiedyś w promocji kupiłam "Blondynka na językach" język włoski Beaty Pawlikowskiej, książka całkiem przyjemna do nauki gotowych zdań itp. jeśli chcemy dosyć swobodnie rozmawiać na wybrane tematy bez konieczności wkładania większego wysiłku by samemu uczyć się tworzenia zdań.

#10 2014-09-18 15:34:49

negro_y_azul
Użytkownik

JĘZYK HISZPAŃSKI

Podręcznik Aula Internacional . Sensowny układ treści, baza interesujących tekstów, przyjazny sposób wprowadzania nowych zagadnień, przyjemna szata graficzna. Wady: niestety, są tylko cztery części (do B2) i brak klucza do ćwiczeń. Tak czy inaczej, polecam jako taką bazę wyznaczającą plan działania dla osób samodzielnie się uczących smile

Prisma - zeszyt ćwiczeń . Nieraz już ratował mnie przed kompletnym zagubieniem w zawiłościach hiszpańskiej gramatyki smile W każdym rozdziale jest dużo ćwiczeń o zróżnicowanym stopniu trudności, wszystko można sprawdzić z kluczem odpowiedzi. Jest też osobny dział z całkiem przejrzystym wyjaśnieniem poszczególnych zagadnień. Zdecydowanie polecam.

(Nie polecam za to podręczników z serii Prisma - chyba że ktoś lubi po piętnaście razy czytać o tym, jak się bawią młodsi i starsi Hiszpanie i nie odstraszą go teksty o feng-shui, o mężczyźnie, który poślubił lalkę Barbie, bo mu przypominała zmarłą narzeczoną i o innym mężczyźnie, który ma żonę i kochankę i chciałby, biedny, zjeść ciastko i mieć ciastko. Miałam do czynienia z dwiema pierwszymi częściami tego podręcznika (kursy) i nie znalazłam ANI JEDNEGO interesującego tekstu. Na domiar złego, nowe zagadnienia gramatyczne są wprowadzane w zupełnie bezsensowny sposób, często od... no, nie od tej strony, co trzeba).

Gramatica de Uso del Espanol. Teoria y practica   - To taki hiszpański odpowiednik angielskiej gramatyki Murphy'ego. Wszystko wytłumaczone od podstaw, przyjaźnie i nawet czasem z humorem. Bardzo dobra rzecz, jeśli po raz pierwszy stykamy się z jakimś zagadnieniem. Jest klucz.

Sin Duda - Usos del espanol: teoria y practica comunicativa - Świetne uzupełnienie powyższego podręcznika, jeśli ktoś ma wątpliwości, kiedy i jak stosować daną formę gramatyczną. Oczywiście z kluczem.

To taki mój zestawik, do którego doszłam metodą prób i błędów. Dzielę się nim, bo zauważyłam, że osoby pytające o podręczniki, wyjątkowo rzadko otrzymują konkretne odpowiedzi. Nie jestem ekspertem, wybrałam po prostu to, co uważam za najskuteczniejsze z punktu widzenia osoby uczącej się - w dodatku jest to mój subiektywny punkt widzenia, ale ucieszę się, jeśli kiedyś komuś pomoże w dokonaniu własnego wyboru. smile

Ostatnio edytowany przez negro_y_azul (2014-09-18 15:42:07)

#11 2014-10-19 16:37:16

krzmar
Nowy użytkownik

Witam
Ja zacząłem uczyć się angielskiego od zera, nie miałem żadnych wcześniejszych doświadczeń z tym językiem. Na początku irytowały mnie wszystkie materiały do nauki w których posługiwano się wyłącznie angielskim, gdyż po prostu NIC nie rozumiałem i musiałem siedzieć ze słownikiem żeby przetłumaczyć proste polecenia lub opisy.
Nauka z podręczników mnie nudzi, poza tym nie ma możliwości usłyszeć prawidłowej wymowy co jest bardzo ważne - nie ma co się domyślać, bo bardzo łatwo jest utrwalić sobie złe nawyki językowe. Pewnego dnia kupiłem magazyn Easy English Plus z programem multimedialnym wykorzystującym system Super Memo.
Od tamtego czasu moja nauka przybrałe inną postać. Jasno wytłumaczone zagadnienia, nowe słówka, ciekawe ćwiczenia, artykuły i wszystko w formie do czytania i do słuchania - do tego program który motywuje do nauki, pilnuje systematyczności i nie pozwala zapomnieć uczonego się materiału. Pomimo, że z ciekawości kupowałem też inne programy np. Profesor Henry Gramatyka, Idiomy czy Phrasal Verbs ciągle używam równolegle Super Memo. Przez wiele lat dodałem do bazy wiele słówek z różnych specjalistycznych dziedzin, których akurat potrzebowałem się nauczyć i powracam do tego co jakiś czas gdy potrzebuję odświerzyć wiedzę.
Polecam gorąco.

#12 2015-12-27 15:55:17

nelida
Bywalec

Książek do nauki języka jest naprawdę wiele i prawie każda jest warta uwagi wink. Ja kupuje zazwyczaj w Matrasie, ponieważ mają duży wybór. Z tego co wiem teraz mają - 35% na wszystkie książki, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ciekawej cenie.

#13 2016-04-12 02:41:32

franko77
Nowy użytkownik

Owszem mam. Bardzo je lubie smile

#14 2016-09-26 20:23:08

klerk
Nowy użytkownik

Mi pomogło Repetytorium maturalne 2015. Język angielski. Poziom rozszerzony. Szkoła ponadgimnazjalna Umińska Marta, Hastings Bob, Chandler Dominika

#15 2016-09-30 11:37:19

kamstam82
Nowy użytkownik

Wszystkie książki przygotowujące do egzaminu toefl. Bardzo przydatne, z wieloma praktycznymi ćwiczeniami do części speaking, listening, writing itd.

#16 2016-10-13 11:49:56

Remiks
Nowy użytkownik

a jakies kursy online z angielskiego mozecie polecic?

#17 2017-04-06 17:33:59

Guio
Nowy użytkownik

Mi w szybkim nauczeniu się angielskiego pomógł podręcznik„Longman Language Leader” smile

#18 2017-05-31 10:15:26

kamkaa
Nowy użytkownik

Dla mnie najbardziej pomocne jest czytanie książek po angielsku, nauka angielskiego bez poczucia, że się uczy, gotowe zwroty, gramatyka, słownictwo, wszystko w jednym, do tego słownik do pomocy i nauka to czysta przyjemność smile

#19 2017-06-03 07:09:09

slony
Nowy użytkownik

Zapewne część z Was jest czynnymi nauczycielami. Pomyślałem sobie, że może komuś przydałby się namiar na specjalistyczną firmę prowadzącą szkolenia, również online, dla nauczycieli czy rad pedagogicznych. Stronę polecił mi kolega, korepetytor języka francuskiego. Korzystał z usług tej firmy i jak twierdzi - jest bardzo zadowolony. Dla zainteresowanych: firma nazywa się edumach

Ostatnio edytowany przez slony (2017-06-03 07:21:44)

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl