logo słówka

#1 2015-03-07 23:05:23

Malkontent
Nowy użytkownik

Powrót do rosyjskiego, jakie materiały ?

Witam, wiele lat temu uczyłem się rosyjskiego, przez prawie 6 lat. Byłem w pięknym Kaliningradzie na początku lat 90-tych. Później zmieniły się światopoglądy i tak rosyjski po mału uleciał w niepamięć. Szkoda, bo język bardzo lubiłem, miałem dobre wyniki w nauce, pracowałem z techniczną dokumentacją w tym języku. Dziś chciałbym powrócić  do nauki, odrobić stracony czas. Od czego powinienem zacząć ? Znam alfabet, potrafię przeczytać, choć z trudem i powoli, znam kilka podstawowych zwrotów, ale jednak 15 lat przerwy (od ostatniego kontaktu z językiem)  zrobiło swoje. Ponadto mieszkam za granicą, bardzo daleko od Rosji (i Polski), mam więc ograniczone możliwości. Może ktoś poleci ciekawe materiały dostępne w necie lub/i porady jak się uczyć samodzielnie.
Pozdawiam

#2 2015-06-02 19:10:06

zolala
Bywalec

Re: Powrót do rosyjskiego, jakie materiały ?

Ja rosyjskiego akurat się nie uczę, ale w sumie ogólnie mogę zaproponować Ci niebieskie fiszki - metoda dobra do wchłonięcia wielu słówek i w sumie można odnieść to do każdego języka. Do rosyjskiego też są - zabierasz w kieszeń kilka fiszek i wymieniasz co jakiś czas na nowe z innym materiałem. Sięgasz po nie kiedy chcesz. Fajna metoda.

#3 2016-04-02 05:42:37

kristie
Nowy użytkownik

Jest wiele kursów on-line w Internecie. Spotkałam np. kurs na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=S8SMI8IK_Xg
Ciekawie skonstruowane są także lekcje na stronie:
https://www.busuu.com
Tam pogłębiam swoje umiejętności z j. angielskiego. Jestem dosyć zadowolona.
Nad j. niemieckim i angielskim pracuję także przy pomocy serwisu kursy123.pl firmy Funmedia. Jest on płatny, ale nasza gmina wykupiła ten kurs dla użytkowników Biblioteki Miejskiej. Cieszy się on tak ogromnym zainteresowaniem, że biblioteka zmuszona była dokupić komputery i tablety. Przyznam szczerze, że z tej formy jestem najbardziej zadowolona. Widzę najlepsze efekty. Tym bardziej, że pracujemy wg ustalonego harmonogramu w ilości godzin dogodnej dla uczącego się. Jest więc regularność, która zapewnia najlepsze efekty. Plusem tego systemu jest też to, że przed każdą lekcją i po lekcji zalecana jest powtórka słówek.
Doskonałym utrwaleniem i pogłębieniem poziomu już poznanego języka jest korzystanie z rodzimych mediów, np. TV. Właśnie rosyjskie programy telewizyjne oglądam codziennie. Dzięki temu czuję się tak, jakbym obcowała ze środowiskiem posługującym się danym językiem obcym. Naprawdę polecam.
Pozdrawiam i życzę sukcesów!
P.S. Z wykształcenia jestem właśnie rusycystką.

#4 2016-04-03 21:00:44

narkiew
Użytkownik

Bardzo fajna pozycja to "Rosyjski w tłumaczeniach" - wymaga dużo przepisywania, ale daje efekty. Chyba mogę polecić również "Rosyjski. Rozmawiaj na każdy temat". Drugiej książki nie posiadam, ale mam takową w wariancie języka niemieckiego i jest fajnie zrobiona dla tych, którzy tylko musza sobie odświeżyć zdania - takie bardziej rozbudowane rozmówki.

#5 2016-05-01 23:04:26

piotrek5467
Redaktor

Może jakiś kurs w szkole  językowej lub fiszki. W empik można kupić różnego rodzaju książki oraz nagrania do nauki różnych języków. W sieci na różnych portalach edukacyjnych również znajdziesz pewne materiały https://notatek.pl/czas-terazniejszy-opis-i-przyklady

#6 2016-05-02 09:00:20

jadali
Pisarz

Duży zestaw fiszek na początek byłby chyba faktycznie niezły : )

#7 2016-12-01 15:40:00

gryczanekbam
Nowy użytkownik

W sumie jestem w podobnej sytuacji, bo po latach postanowiłem odświeżyć rosyjski. Z angielskim u mnie już ok, więc czas na nowe wyzwania. Dlatego zapisałem się na intensywny kurs do empiku, bo nie za bardzo mam czas na regularne zajęcia, a bardzo zależy mi, żeby nie zapomnieć jak się mówi po rosyjsku smile

#8 2017-04-21 18:29:01

monikabert90
Redaktor

Moim zdaniem po tak długiej przerwie trzeba by było wrócić do podstaw. Bardzo fajny kurs wypuściło wydawnictwo Edgar - nazywa się "Rosyjski - Kurs Podstawowy (CD w komplecie)".
Jestem pewna, że pomoże Ci nieco odświeżyć znajomość rosyjskiego wink

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl