Temat: Praca dla ukrainc├│w

Witam.
Mam kole┼╝ank─Ö z Ukrainy. Chce ona pracowa─ç w Polsce za po┼Ťrednictwem agencji. Dlatego mamy pytanie -
czym jest wynajem pracownik├│w?. Jedna z agencji oferuje co┼Ť takiego.

2

Odp: Praca dla ukrainc├│w

Witam

Wynajem polega na tym ┼╝e agencja (po┼Ťrednik bardziej tu pasuje) pozyskuje pracownik├│w (ma swoj─ů ich baz─Ö). Nast─Öpnie zg┼éaszaj─ů si─Ö pracodawcy dopierany jest odpowiedni kandydat do stanowiska. No i najwa┼╝niejsze na koniec zarobek - agencja pobiera od pracodawcy op┼éat─Ö za tego pracownika mo┼╝e to by─ç np. 1 z┼é za godzin─Ö pracy u niego. To tak od strony pracodawcy to wygl─ůda. Pewnie i pracownika agencja o par─Ö z┼éotych uszczupli (tego nie wiem) bo  jako┼Ť musi na siebie zarabia─ç bo to nie instytucja charytatywna.

p.s - ja szukam ukrai┼äc├│w bezpo┼Ťrednio omijam po┼Ťrednik├│w. U mnie wygl─ůda to tak ┼╝e jak znajd─Ö osob─Ö zainteresowan─ů prac─ů to wysy┼éam jej zaproszenie na podstawie, kt├│rego wyrabia sobie wiz─Ö i mo┼╝e do mnie przyjecha─ç. Nie ma po┼Ťrednik├│w nie ma dodatkowych op┼éat a pracownik jest u mnie zgodnie z prawem i niczego si─Ö nie musi obawia─ç.

p.s2- je┼Ťli masz kogo┼Ť kto by chcia┼é pracowa─ç przy zbiorach owoc├│w (praca od sierpnia do pa┼║dziernika) to si─Ö odezwij.

Pozdrawiam
Marcin

3

z tego co wiem to dobra praca jest w rosti: http://www.poranny.pl/praca/a/rosti-pol ÔÇŽ ,11901114/

4

Wynajem polega na tym, ┼╝e to agencja rozlicza si─Ö z pracodawc─ů. A pracownicy maj─ů umow─Ö z agencj─ů i ta bezpo┼Ťrednio im p┼éaci. W Polsce wynajmem Ukrai┼äc├│w do pracy zajmuje si─Ö te┼╝ agencja po┼Ťrednictwa pracy Ewl - polecam poczyta─ç o ich ofertach.