logo słówka

#1 2017-02-22 19:53:42

debrit4
Aktywny użytkownik

Praca dla ukrainców

Witam.
Mam koleżankę z Ukrainy. Chce ona pracować w Polsce za pośrednictwem agencji. Dlatego mamy pytanie -
czym jest wynajem pracowników?. Jedna z agencji oferuje coś takiego.

#2 2017-03-07 09:08:06

90210
Nowy użytkownik

Re: Praca dla ukrainców

Witam

Wynajem polega na tym że agencja (pośrednik bardziej tu pasuje) pozyskuje pracowników (ma swoją ich bazę). Następnie zgłaszają się pracodawcy dopierany jest odpowiedni kandydat do stanowiska. No i najważniejsze na koniec zarobek - agencja pobiera od pracodawcy opłatę za tego pracownika może to być np. 1 zł za godzinę pracy u niego. To tak od strony pracodawcy to wygląda. Pewnie i pracownika agencja o parę złotych uszczupli (tego nie wiem) bo  jakoś musi na siebie zarabiać bo to nie instytucja charytatywna.

p.s - ja szukam ukraińców bezpośrednio omijam pośredników. U mnie wygląda to tak że jak znajdę osobę zainteresowaną pracą to wysyłam jej zaproszenie na podstawie, którego wyrabia sobie wizę i może do mnie przyjechać. Nie ma pośredników nie ma dodatkowych opłat a pracownik jest u mnie zgodnie z prawem i niczego się nie musi obawiać.

p.s2- jeśli masz kogoś kto by chciał pracować przy zbiorach owoców (praca od sierpnia do października) to się odezwij.

Pozdrawiam
Marcin

#3 2017-04-12 11:05:08

lamaria86
Częsty bywalec

z tego co wiem to dobra praca jest w rosti: http://www.poranny.pl/praca/a/rosti-pol … ,11901114/

#4 2017-04-21 10:00:41

Wiktoria3422
Pisarz

Wynajem polega na tym, że to agencja rozlicza się z pracodawcą. A pracownicy mają umowę z agencją i ta bezpośrednio im płaci. W Polsce wynajmem Ukraińców do pracy zajmuje się też agencja pośrednictwa pracy Ewl - polecam poczytać o ich ofertach.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl