26

Odp: Szybka a skuteczna nauka j─Özyka

Rozm├│wki to jest dobry pomys┼é, zw┼éaszcza, ┼╝e wymowa poszczeg├│lnych s┼é├│w czy ca┼éych zda┼ä jest tak rozpisana tak ┼éopatologicznie, ┼╝e nie da sie tego powt├│rzy─ç ┼║le. Ich inn─ů zalet─ů jest to, ┼╝e przewiduj─ů s┼éownictwo i rozmowy na r├│┼╝ne sytuacje.

27

Dla mnie najlepszym sposobem na nauke jest aplikacja na telefon: http://www.langmission.pl

28

Na pewno polecam typowe rozm├│wki. Co do nauki to nie wiem co by┼éoby dla Ciebie lepsze,poniewa┼╝ musia┼éaby┼Ť okre┼Ťli─ç czy jeste┼Ť np. wzrokowcem czy s┼éuchowcem.

29

Mo┼╝e rozm├│wki pomog─ů. R├│wnie┼╝ mo┼╝e filmy angielskie.

30

Ogl─ůdaj du┼╝o film├│w po angielsku. Ewentualnie seriale mog─ů by─ç. To pomaga smile

31

Warto si─Ö uczy─ç j─Özyka niemieckiego od najm┼éodszych lat, angielski jest potrzebny ale nie jest tak po┼╝─ůdany na rynku pracy. Zam├│wi┼éem ostatnio synowi podr─Öcznik do niemieckiego klasy 1-6 szko┼éy podstawowej w ksi─Ögarni internetowej https://ksiegarnia.conrad24.pl/1788-niemiecki-kl-1-6-sp mam nadziej─Ö, ┼╝e nauka nie p├│jdzie na marne smile

32

Angielski nie jest po┼╝─ůdany na rynku pracy? No jestem zupe┼énie innego zdania. W niekt├│rych dziedzinach jest niezb─Ödny. Co do skutecznej metody nauki rozm├│wek to polecam p┼éyt─Ö Beaty Pawlikowskiej. Przyjemny g┼éos i dobre efekty nauki smile

33 (edytowany przez joandds44 2016-12-02 13:11:28)

Jest po┼╝─ůdany, jest to bardzo wa┼╝ny j─Özyk.

34

Tak zgadzam si─Ö, ┼╝e jest wa┼╝ny, ale obecnie j. angielski jest podstaw─ů i coraz wi─Öcej ludzi go zna, dlatego opr├│cz niego warto zna─ç przynajmniej jeden inny j─Özyk smile

35

Najwa┼╝niejsza jest motywacja i ch─Öci. Poza tym je┼Ťli kogo┼Ť nauka angielskiego naprawd─Ö interesuje i sprawia w jaki┼Ť spos├│b przyjemno┼Ť─ç, to wiedza sama wchodzi do g┼éowy. Du┼╝o ┼éatwiej si─Ö w├│wczas przyswaja informacje. Wiem to po sobie, bo jak zaczyna┼éem uczy─ç si─Ö angielskiego to by┼éem bardzo pozytywnie nastawiony - po prostu chcia┼éem si─Ö go uczy─ç. I to szalenie pomaga. Moim problemem by┼é zawsze brak okazji do u┼╝ywania j─Özyka w praktyce i wiele os├│b si─Ö z tym boryka. Jak mam z kim┼Ť nagle rozmawia─ç, to czuj─Ö stres i nie umiem zrobi─ç z wiedzy takiego u┼╝ytku jaki m├│g┼ébym zrobi─ç. My┼Ťl─Ö, ┼╝e i dla takich os├│b jak ja i dla ka┼╝dego, kto chce p┼éynnie si─Ö komunikowa─ç fajnym rozwi─ůzaniem s─ů jakie┼Ť grupy j─Özykowe, wyjazdy po┼é─ůczone z nauk─ů itp. W Polsce nie ma tego chyba zbyt wiele, Just Speak organizuje obozy j─Özykowe i chyba nie┼║le im to wychodzi. Warto poszuka─ç mo┼╝liwo┼Ťci na taki wyjazd i generalnie innych okazji do rozmawiania po angielsku. Cho─çby przez Skype - s─ů strony, gdzie partner├│w do rozm├│w mo┼╝na znale┼║─ç.

36 (edytowany przez Kariola 2016-12-06 12:10:29)

Ja zapisa┼éam si─Ö na korki z j─Özyka i planuj─Ö ogl─ůda─ç filmy bez napis├│w, bo s┼éuchanie ze zrozumieniem ┼Ťrednio mi wychodzi. Zastanawiam si─Ö tylko, ile czasu potrzeba zeby rzeczywi┼Ťcie w miar─Ö si─Ö z tym oswoi─ç. Nie orientujecie sie mo┼╝e?

37

Za skuteczn─ů nauk─Ö j─Özyka uwa┼╝am zaj─Öcia grupowe i rozmawianie z innymi na r├│┼╝ne tematy po angielsku. Mo┼╝na szybko przyswoi─ç sobie wiele nowych s┼é├│wek i zwrot├│w.

38

A moim zdaniem każda metoda może być skuteczna, ponieważ wszystko zależy od predyspozycji danego ucznia. Najlepiej jest też się uczyć systematycznie. Wtedy można najwięcej zdziałać.

39

według mnie najlepiej wyjechać zagranice i uczyć się od nativów smile

40

Najlepiej poprzez praktyk─Ö - du┼╝o daje wyjazd do Anglii czy te┼╝ USA.

41

Oj powiem Wam,┼╝e trzeba po prostu si─Ö przysi─ů┼Ť─ç i zakuwa─ç. Warto jest przy tym sprawi─ç sobie jakie┼Ť porz─ůdne ksi─ů┼╝ki do nauki angielskiego. Sama jestem na przyk┼éad wzrokowcem i o wiele ┼éatwiej jest mi si─Ö uczy─ç jesli mam przed sob─ů jak─ů┼Ť dobr─ů ksi─ů┼╝k─Ö.

W┼Ťrod znanych mi ksi─Ögarni najwiekszy wyb├│r ksi─ů┼╝ek do nauki angielskiego jest w Lovebooks:
http://lovebooks.pl/1271/Angielski.htm

Zerknijcie sobie.

42

Robertos90 napisał/a:

Ogl─ůdaj du┼╝o film├│w po angielsku. Ewentualnie seriale mog─ů by─ç. To pomaga smile

Tak wygl─ůda┼éy moje pocz─ůtki (teraz C1). Polecam ten spos├│b w 100% big_smile Najlepiej wybra─ç sobie jakie┼Ť fajne seriale i ogl─ůda─ç do b├│lu. Po 2-3 miesi─ůcach ogl─ůdania i nauki, wszystko idze zrozumie─ç smile

43

Moim zdaniem jak si─Ö dobrze chcesz nauczy─ç j─Özyka to nie mo┼╝esz si─Ö spieszy─ç.

44

Moim zdaniem nie ma sposobu, kt├│ry pozwoli Ci si─Ö nauczy─ç szybko czego┼Ť. Trzeba si─Ö przy┼éo┼╝y─ç i po┼Ťwi─Öci─ç troch─Ö czasu!

45

Nie ma tak ┼╝e szybko co┼Ť ogarniesz. Do tego potrzeba cierpliwo┼Ťci.