logo słówka

#1 2017-01-15 01:10:32

Play101
Nowy użytkownik

Jakiś fonetycznie przyjazny język :)

Witam!
Poszukuję jakiegoś języka dla siebie do nauki,po 12 latach nauki angielskiego umiem bardzo dobrze gramatykę,ale ta fonetyka mnie przerasta.Z reguły po prostu czytam alfabetem fonetycznym polskim co brzmi..źle hmm Ponadto są słowa które umiem powiedzieć ale za to nie umiem napisać.Słysząc rozmowę anglików słyszę głównie bełkot i zlewanie się słów.Mam dysleksje na tle fonetycznym co sprawia że dość słabo rozróżniam głoski.Bardzo przypadła mi do gusty fonetyka języka niemieckiego(uważam ze ma wspaniałe brzmienie),ale nie podoba mi się gramatyka...choć na plus mają słowotwórstwo.
Resumując szukam takiego niemieckiego z łatwą gramatyką big_smile (te rodzajniki są najgorsze) /// i raczej też nie hiszpański bo nie podoba mi się jego brzmienie i nie lubię Hiszpanii,a myślę raczej o nauce języka jako do miejsca gdzie mogę pojechać.

#2 2017-02-23 14:18:28

minori
Nowy użytkownik

Re: Jakiś fonetycznie przyjazny język :)

Może japoński?
Gramatyka nie mocno skomplikowana. Wymowa banalna (praktycznie jak w polskim) i wyraźna, nie ma tego "bełkotu" jak w angielskim.
Jedyny problem to oczywiście pisownia.

#3 2017-03-01 15:10:49

Alysson
Użytkownik

Re: Jakiś fonetycznie przyjazny język :)

Przyjemny fonetycznie? To zależy od człowieka - ja np. nie mogę znieść rosyjskiego, nie zakochałam się też we włoskim czy hiszpańskim smile
Spróbuj chorwacki - ten mi się wydaje strasznie ładny. I gramatyka nie będzie bardzo trudna.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl