logo słówka

#1 2015-11-10 18:48:06

malpa22
Nowy użytkownik

Angielski od podstaw

Proszę o radę od czego powinnam zacząć jeśli chcę zacząć naukę angielskiego od podstaw.

#2 2015-11-11 23:01:19

angpro
Nowy użytkownik

Re: Angielski od podstaw

Dla mnie najlepszym sposobem na nauke jest aplikacja na telefon: http://www.langmission.pl

#3 2016-03-23 12:51:32

poczkiewicz
Nowy użytkownik

ja osobiście bardziej poleciłbym koreprtycje w profesjonalnej szkole typu http://www.yespiotrkow.pl smile dużo szybciej nauczysz się języka

#4 2016-04-19 21:59:14

Mini444
Aktywny użytkownik

jakies ksiązki na olx z podstawowki etc zakup, moze jakies proste repetytorium a najlepiej kurs

#5 2016-04-21 12:54:01

kmoloch35
Nowy użytkownik

Na początek dobrze jest się oswoić z języki, a potem się go 'uczyć', jeśli można tak powiedzieć, jeśli lubisz filmy to zacznij je oglądać po angielsku, najlepiej z angielskimi napisami, to na prawdę jest bardzo pomocne.

#6 2016-04-21 16:57:16

narkiew
Użytkownik

Tak naprawdę to najłatwiej jest się uczyć z jakimś programem. Niekoniecznie musi to być tradycyjny podręcznik, może być jakaś aplikacja do nauki. Chodzi o to, ze taki program dawkuje nowe rzeczy i wprowadza je w odpowiednim momencie. Poza tym polecam Duolingo oraz InterPals jako serwisy pomocne w nauce. A jak już dojdziesz do poziomu B1 to zajrzyj na kanał Arleny Witt "Po Cudzemu".

#7 2016-05-05 16:04:19

izza
Nowy użytkownik

Polecicie jakąś prostą apkę na Androida na telefon do nauki 1000 słówek najczęściej używanych. Chcę naprawdę coś prostego bez wodotrysków które mnie wk....

#8 2016-05-10 13:05:45

Ewa2021
Nowy użytkownik

Szczerze polecam fiszki jako świetną metodę nauki słówek i języka obcego. Dzięki tej metodzie można szybko nauczyć się wielu fraz i przykładowych zdań. Można świetnie utrwalić materiał i uczyć się mobilnie. Mnie bardzo przypadły do gustu. Polecam ! Informacje o nich można  znaleźć na stronie www.fiszki.jezykiobce.pl

Ostatnio edytowany przez Ewa2021 (2016-05-10 13:06:17)

#9 2016-05-27 12:01:37

TomaszOoo
Nowy użytkownik

Zdecydowanie polecam korepetycje lub rozmowę a jakiś nativem. Oczywiście pod warunkiem, że umie rozmawiać po polsku żeby nie było żadnych niedomówień. wink

#10 2016-05-31 11:25:53

DaszaMasza
Nowy użytkownik

Od podstaw zalecam jedynie naukę z nauczycielem. Żadne apki, metody, life hacking, nic nie pomoże, tylko godziny spędzone na nauce pod okiem nauczyciela pozwolą Ci osiągnąć taki poziom, żeby później spokojnie uczyć się we własnym zakresie z materiałów dodatkowych. filmy i prasa w oryginale są super, ale dopiero dla osoby, która jest na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym. Chodzi o to, żeby nieświadomie nie utrwalić w sobie złych nawyków, błędów językowych itd.

#11 2016-07-07 22:06:13

NaliaCN
Pisarz

Nie ma jednej uniwersalnej metody i na każdego działa co innego!

Poza tym nauka z jednej metody nigdy nie da takich efektów jak używanie kilku!

Po co te halo, która jest najlepsza? Czegoś takiego nie ma; lekarstwo cud nie istnieje.
Jeżeli nauka z ogólnie różnymi przedmiotami idzie ciężko- wtedy tak, warto postawić na jakieś korepetycje i tu też trzeba utrafić w nauczyciela i metodę- napewna ta calling nie pomoże osobie, która nie wie nawet jak powiedzieć dzień dobry ;/ Inny woli siedzieć w ławce, a drudzy uczą się podczas gier zespołowych...
Po za tym jak ktoś od razu uczy się mówić i tylko mówić to i również bez sensu. Na start musi iść nauka rzeczywistego native speakera z widzeniem tych słów.

Stąd: fiszki- fakt, to dobry pomysł.
Widzisz napisane słowo, widzisz przykład użycia, a na materiałach z edgarda masz nawet wskazówkę gramatyczną, masz nagranie a masz nawet i aplikację na telefon.
Stąd słuchasz i widzisz, a na dzięki małej wielkości kartonikom powtarzasz w busie itp.
Regularność jest ważna, więc to napewno pomaga- na start masz gotowy zestaw potrzebnych słów więc jak najbardziej pasuje.
Chodzi właśnie o to, żeby na start słuchać szczególnie osoby, dla której język angielski jest ojczystym- a nie jak to w większości moje roczniki w szkołach ,,krzywdzono", gdy nauczyciele czytali z polskim akcentem(bo mimo prób nakładania akcentu angielskiego czytali tylko w przybliżeniu, ale nigdy tego nie odzwierciedlali). W momencie kiedy przechodzi się na wyższy poziom i nagle na sali lecą słuchania native speaker'ów, wtedy rozumiesz jak bardzo ci to przeszkadza. (bo niektóre słówka są tak podobne w wymowie, że właśnie tylko na oryginalnych nagraniach jest odzwierciedlenie prawdziwej różnicy)
Osoby, które miały wiecznie do czasu szkoły średniej, do poziomu B1 taką naukę, a nagle trafią na lektorat na studia b2/c1 rozumią w czym polega ten błąd z osłuchiwaniem się.
I tutaj mała wskazówka: są ksiązki z cd dla poziomu a1/a2! Polecam na start- nagranie jest dostosowane, tak aby człowiek, który nie miał wcześniej za dużej styczności z tym językiem się osłuchał/ przyzwyczaił.
Puszczenie nagrań zaawansowanych, gdzie słowa się niekiedy zlewają bo mówią szybko i długimi zwrotami to bezsens. Na start potrzeba właśnie materiałów dedykowanych do poziomów a1/a2.

Aplikacje na telefon/ komputer mają w dodatku gierki, więc w czasie nudy to też dobra metoda połączenia nauki z zabawą.

Nauka to także problem psychologiczny. Kiedy jakieś słowa słyszymy, których jeszcze nie znamy ale znamy chodziaż kilka napisanych z tego języka, albo odrobinę zasad pisania i czytania to zapamiętujemy jego brzmienie- a gdy później, po czasie widzimy je na papierze- szybko zapamiętujemy. To zwykłą psychologia, zwykle zarządzanie umysłem. Stąd poleca się czytać książki i zwracać uwagę na odmianę słów/ zasady gramatyczne.

Gierki- nawet planszowe użyte w języku obcym też pomagają- są nawet takie, na których są konstrukcje gramatczne, a człowiek dopowiada dalej tworząc historię i w ten sposób niezauważalnie robi postępy.

Listę zakupów pisz po ang-pl. Dziennie kilka słówek- może nawet z ulubionej piosenki? Tego się często słucha więc i często się powtórzy- a co za tym idzie- zapamięta.
Na początku najtrudniej się zapamiętuje- ale po pierwszych 100, po kolejnych 1000 idzie już coraz łatwiej.

Repetytoria czasami wyłożą temat lepiej niż nauczyciel- szczególnie seria w tłumaczeniach; czy te gramatyczno-leksykalne.
Metod trzeba próbować różnych- dostosowanych do swojego poziomu materiałów [początkujący bądź a1/a2) i systematycznie. Nie godzina raz na tydzień- lepiej po 15 min dziennie. A im więcej można na dzień czasu poświęcić- tym lepiej.

#12 2016-07-20 15:31:35

Iza_725
Częsty bywalec

Nauka słownictwa i podstaw gramatyki a potem konwersacje

#13 2016-10-12 14:04:56

gryczanekbam
Nowy użytkownik

Zainstaluj sobie jakąś darmowową apliakcję na telefon i ucz się od podstaw. Potem warto, żeby ktoś Cię sprawdził, np. native speaker. Ja polecam metodę insell w której lektor rozmawia z Tobą o Twoich sprawach, więc nie musisz wymyślać wydarzeń, tylko nazywać po angielsku to, co rzeczywiście Ci się przytrafiło smile wczensiej nie slyszalem o tej metodzie, ale jak narazie przynosi mi duzo korzysci :-)

#14 2016-10-13 22:05:44

kasia123
Nowy użytkownik

ja również zainstalowałam aplikację na telefon i codziennie uczę się nowych słówek

#15 2016-12-04 21:55:50

book112
Nowy użytkownik

oglądac filmy po angielsku najlepiej bajki

#16 2016-12-06 15:03:40

Mauris
Nowy użytkownik

Najważniejsza jest systematyczność. Rób sobie codziennie duolingo. Prosta sprawa i czasami może większość będziesz wiedział, ale najważniejsze, żeby codziennie być o kroczek dalej smile

#17 2017-01-03 15:12:06

MasterOfPuppets
Nowy użytkownik

Trzeba zapisać się na  korepetycje z angielskiego i dużo pracować w domu. Taka ogólnie prawda.

#18 2017-01-28 21:01:11

gryczanekbam
Nowy użytkownik

Ostatnio zapisałem się jeszcze na lekcje do empik school, bo postanowiłem w końcu zdać certyfikat z języka. Uczyłem się u nich online i też pewnie mógłbym tak zrobić ten certyfikat, ale mam wolne wieczory kilka razy w tygodniu, więc fajnie będzie się spotkać z żywymi ludźmi wink

#19 2017-01-31 22:11:54

werter221
Nowy użytkownik

Poszukaj na yt sobie jakiś kursów - tam jest tego pełno.

#20 2017-06-23 11:21:33

veronikaaa
Bywalec

Wg mnie najlepiej od razu zapisać się do szkoły językowej. Można próbować uczyć się samodzielnie w domu, ale wtedy nie ma nikogo, kto poprawiałby ewentualne błędy, np. w wymowie. W Warszawie można wybrać się do tej szkoły językowej http://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/ . Organizowane są też kursy wakacyjne, może to dobry pomysł się zapisać na taki?

#21 2017-09-14 16:46:36

Kehaku92
Nowy użytkownik

Zobacz tutaj: http://speakin.pl

#22 2017-10-23 08:10:54

evahe
Pisarz

adidas chaussure a la mode
adidas chaussures femme
chaussures adidas pas cher chine
adidas chaussures fille
moncler vests cheap
buy moncler uk
moncler down coats
moncler jacket
nike air max 90 hyperfuse
scarpe nike scontate
negozi di scarpe nike online
scarpe da corsa nike saldi
scarpe nike da uomo
scarpe nike uomo
canada goose pas cher homme
doudoune moncler femme outlet
canada goose authentique pas cher
canada goose doudoune
canada goose pas cher chine
canada goose pas cher vrai
chaussure nike cdiscount
nike free run homme
chaussure nike 2017
chaussure nike basketball
adidas yeezy price uk
adidas yeezy price
adidas chaussures boost
adidas chaussures fille
adidas chaussures go sport
canada goose outlet
nike outlet milano
Scarpe Sportive Nike
Abbigliamento Uomo K-way
cheap ugg boots for sale
cheap ugg boots online
Cheap Ugg Outlet On Sale
Wholesale Ugg Boots
louboutin pas cher chine
Chaussures Nike pas cher
new balance homme 2017
new balance pas cher
nike pas cher chine
des ugg pas cher
UGG bottes vente
UGG Magasin
ugg pas cher chine
adidas shoes sale
nike free trainer v7
nike outlet
nike shoes outlet
cheap nike shoes online
designer sports shoes
designer sneakers
nike shoes for sale
nike free run 2
nike free 5.0 v3
nike free 6.0
nike free run 5.0 v2
nike air jordans shoes
nike air jordan 1
air jordan 6
air jordan 18
nike air max kids shoes
nike air max shoes
nike air max mens
nike air max 97
nike air max 90 hyperfuse
nike air max 2014
nike air max 2015
air max 90 running shoes
nike air max womens shoes
nike air max tn womens
nike air max 90 hyperfuse womens

#23 2017-10-23 18:49:26

mikolajseo
Użytkownik
Serwis

Najlepiej chyba będzie zapisać się na jakieś kursy angielskiego

producent mat dezynfekujących

#24 2017-11-03 12:04:03

Marton
Nowy użytkownik

Moim zdaniem warto zacząć naukę od prostych słówek i czasów jak present i pas simple.

#25 2017-11-07 10:04:33

Kombis
Nowy użytkownik

Od prostego słownictwa - rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki. Potem polecam proste zwroty.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl