Temat: Angielski od podstaw

Prosz─Ö o rad─Ö od czego powinnam zacz─ů─ç je┼Ťli chc─Ö zacz─ů─ç nauk─Ö angielskiego od podstaw.

2

Odp: Angielski od podstaw

Dla mnie najlepszym sposobem na nauke jest aplikacja na telefon: http://www.langmission.pl

3

ja osobi┼Ťcie bardziej poleci┼ébym koreprtycje w profesjonalnej szkole typu http://www.yespiotrkow.pl smile du┼╝o szybciej nauczysz si─Ö j─Özyka

4

jakies ksi─ůzki na olx z podstawowki etc zakup, moze jakies proste repetytorium a najlepiej kurs

5

Na pocz─ůtek dobrze jest si─Ö oswoi─ç z j─Özyki, a potem si─Ö go 'uczy─ç', je┼Ťli mo┼╝na tak powiedzie─ç, je┼Ťli lubisz filmy to zacznij je ogl─ůda─ç po angielsku, najlepiej z angielskimi napisami, to na prawd─Ö jest bardzo pomocne.

6

Tak naprawd─Ö to naj┼éatwiej jest si─Ö uczy─ç z jakim┼Ť programem. Niekoniecznie musi to by─ç tradycyjny podr─Öcznik, mo┼╝e by─ç jaka┼Ť aplikacja do nauki. Chodzi o to, ze taki program dawkuje nowe rzeczy i wprowadza je w odpowiednim momencie. Poza tym polecam Duolingo oraz InterPals jako serwisy pomocne w nauce. A jak ju┼╝ dojdziesz do poziomu B1 to zajrzyj na kana┼é Arleny Witt "Po Cudzemu".

7

Polecicie jak─ů┼Ť prost─ů apk─Ö na Androida na telefon do nauki 1000 s┼é├│wek najcz─Ö┼Ťciej u┼╝ywanych. Chc─Ö naprawd─Ö co┼Ť prostego bez wodotrysk├│w kt├│re mnie wk....

8 (edytowany przez Ewa2021 2016-05-10 12:06:17)

Szczerze polecam fiszki jako ┼Ťwietn─ů metod─Ö nauki s┼é├│wek i j─Özyka obcego. Dzi─Öki tej metodzie mo┼╝na szybko nauczy─ç si─Ö wielu fraz i przyk┼éadowych zda┼ä. Mo┼╝na ┼Ťwietnie utrwali─ç materia┼é i uczy─ç si─Ö mobilnie. Mnie bardzo przypad┼éy do gustu. Polecam ! Informacje o nich mo┼╝na  znale┼║─ç na stronie www.fiszki.jezykiobce.pl

9

Zdecydowanie polecam korepetycje lub rozmow─Ö a jaki┼Ť nativem. Oczywi┼Ťcie pod warunkiem, ┼╝e umie rozmawia─ç po polsku ┼╝eby nie by┼éo ┼╝adnych niedom├│wie┼ä. wink

10

Od podstaw zalecam jedynie nauk─Ö z nauczycielem. ┼╗adne apki, metody, life hacking, nic nie pomo┼╝e, tylko godziny sp─Ödzone na nauce pod okiem nauczyciela pozwol─ů Ci osi─ůgn─ů─ç taki poziom, ┼╝eby p├│┼║niej spokojnie uczy─ç si─Ö we w┼éasnym zakresie z materia┼é├│w dodatkowych. filmy i prasa w oryginale s─ů super, ale dopiero dla osoby, kt├│ra jest na poziomie co najmniej ┼Ťrednio zaawansowanym. Chodzi o to, ┼╝eby nie┼Ťwiadomie nie utrwali─ç w sobie z┼éych nawyk├│w, b┼é─Öd├│w j─Özykowych itd.

11

Nie ma jednej uniwersalnej metody i na każdego działa co innego!

Poza tym nauka z jednej metody nigdy nie da takich efekt├│w jak u┼╝ywanie kilku!

Po co te halo, kt├│ra jest najlepsza? Czego┼Ť takiego nie ma; lekarstwo cud nie istnieje.
Je┼╝eli nauka z og├│lnie r├│┼╝nymi przedmiotami idzie ci─Ö┼╝ko- wtedy tak, warto postawi─ç na jakie┼Ť korepetycje i tu te┼╝ trzeba utrafi─ç w nauczyciela i metod─Ö- napewna ta calling nie pomo┼╝e osobie, kt├│ra nie wie nawet jak powiedzie─ç dzie┼ä dobry ;/ Inny woli siedzie─ç w ┼éawce, a drudzy ucz─ů si─Ö podczas gier zespo┼éowych...
Po za tym jak kto┼Ť od razu uczy si─Ö m├│wi─ç i tylko m├│wi─ç to i r├│wnie┼╝ bez sensu. Na start musi i┼Ť─ç nauka rzeczywistego native speakera z widzeniem tych s┼é├│w.

St─ůd: fiszki- fakt, to dobry pomys┼é.
Widzisz napisane s┼éowo, widzisz przyk┼éad u┼╝ycia, a na materia┼éach z edgarda masz nawet wskaz├│wk─Ö gramatyczn─ů, masz nagranie a masz nawet i aplikacj─Ö na telefon.
St─ůd s┼éuchasz i widzisz, a na dzi─Öki ma┼éej wielko┼Ťci kartonikom powtarzasz w busie itp.
Regularno┼Ť─ç jest wa┼╝na, wi─Öc to napewno pomaga- na start masz gotowy zestaw potrzebnych s┼é├│w wi─Öc jak najbardziej pasuje.
Chodzi w┼éa┼Ťnie o to, ┼╝eby na start s┼éucha─ç szczeg├│lnie osoby, dla kt├│rej j─Özyk angielski jest ojczystym- a nie jak to w wi─Ökszo┼Ťci moje roczniki w szko┼éach ,,krzywdzono", gdy nauczyciele czytali z polskim akcentem(bo mimo pr├│b nak┼éadania akcentu angielskiego czytali tylko w przybli┼╝eniu, ale nigdy tego nie odzwierciedlali). W momencie kiedy przechodzi si─Ö na wy┼╝szy poziom i nagle na sali lec─ů s┼éuchania native speaker'├│w, wtedy rozumiesz jak bardzo ci to przeszkadza. (bo niekt├│re s┼é├│wka s─ů tak podobne w wymowie, ┼╝e w┼éa┼Ťnie tylko na oryginalnych nagraniach jest odzwierciedlenie prawdziwej r├│┼╝nicy)
Osoby, kt├│re mia┼éy wiecznie do czasu szko┼éy ┼Ťredniej, do poziomu B1 tak─ů nauk─Ö, a nagle trafi─ů na lektorat na studia b2/c1 rozumi─ů w czym polega ten b┼é─ůd z os┼éuchiwaniem si─Ö.
I tutaj ma┼éa wskaz├│wka: s─ů ksi─ůzki z cd dla poziomu a1/a2! Polecam na start- nagranie jest dostosowane, tak aby cz┼éowiek, kt├│ry nie mia┼é wcze┼Ťniej za du┼╝ej styczno┼Ťci z tym j─Özykiem si─Ö os┼éucha┼é/ przyzwyczai┼é.
Puszczenie nagra┼ä zaawansowanych, gdzie s┼éowa si─Ö niekiedy zlewaj─ů bo m├│wi─ů szybko i d┼éugimi zwrotami to bezsens. Na start potrzeba w┼éa┼Ťnie materia┼é├│w dedykowanych do poziom├│w a1/a2.

Aplikacje na telefon/ komputer maj─ů w dodatku gierki, wi─Öc w czasie nudy to te┼╝ dobra metoda po┼é─ůczenia nauki z zabaw─ů.

Nauka to tak┼╝e problem psychologiczny. Kiedy jakie┼Ť s┼éowa s┼éyszymy, kt├│rych jeszcze nie znamy ale znamy chodzia┼╝ kilka napisanych z tego j─Özyka, albo odrobin─Ö zasad pisania i czytania to zapami─Ötujemy jego brzmienie- a gdy p├│┼║niej, po czasie widzimy je na papierze- szybko zapami─Ötujemy. To zwyk┼é─ů psychologia, zwykle zarz─ůdzanie umys┼éem. St─ůd poleca si─Ö czyta─ç ksi─ů┼╝ki i zwraca─ç uwag─Ö na odmian─Ö s┼é├│w/ zasady gramatyczne.

Gierki- nawet planszowe u┼╝yte w j─Özyku obcym te┼╝ pomagaj─ů- s─ů nawet takie, na kt├│rych s─ů konstrukcje gramatczne, a cz┼éowiek dopowiada dalej tworz─ůc histori─Ö i w ten spos├│b niezauwa┼╝alnie robi post─Öpy.

Listę zakupów pisz po ang-pl. Dziennie kilka słówek- może nawet z ulubionej piosenki? Tego się często słucha więc i często się powtórzy- a co za tym idzie- zapamięta.
Na pocz─ůtku najtrudniej si─Ö zapami─Ötuje- ale po pierwszych 100, po kolejnych 1000 idzie ju┼╝ coraz ┼éatwiej.

Repetytoria czasami wy┼éo┼╝─ů temat lepiej ni┼╝ nauczyciel- szczeg├│lnie seria w t┼éumaczeniach; czy te gramatyczno-leksykalne.
Metod trzeba pr├│bowa─ç r├│┼╝nych- dostosowanych do swojego poziomu materia┼é├│w [pocz─ůtkuj─ůcy b─ůd┼║ a1/a2) i systematycznie. Nie godzina raz na tydzie┼ä- lepiej po 15 min dziennie. A im wi─Öcej mo┼╝na na dzie┼ä czasu po┼Ťwi─Öci─ç- tym lepiej.

12

Nauka słownictwa i podstaw gramatyki a potem konwersacje

13

Zainstaluj sobie jak─ů┼Ť darmowow─ů apliakcj─Ö na telefon i ucz si─Ö od podstaw. Potem warto, ┼╝eby kto┼Ť Ci─Ö sprawdzi┼é, np. native speaker. Ja polecam metod─Ö insell w kt├│rej lektor rozmawia z Tob─ů o Twoich sprawach, wi─Öc nie musisz wymy┼Ťla─ç wydarze┼ä, tylko nazywa─ç po angielsku to, co rzeczywi┼Ťcie Ci si─Ö przytrafi┼éo smile wczensiej nie slyszalem o tej metodzie, ale jak narazie przynosi mi duzo korzysci :-)

14

ja również zainstalowałam aplikację na telefon i codziennie uczę się nowych słówek

15

ogl─ůdac filmy po angielsku najlepiej bajki

16

Najwa┼╝niejsza jest systematyczno┼Ť─ç. R├│b sobie codziennie duolingo. Prosta sprawa i czasami mo┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç b─Ödziesz wiedzia┼é, ale najwa┼╝niejsze, ┼╝eby codziennie by─ç o kroczek dalej smile

17

Trzeba zapisa─ç si─Ö na  korepetycje z angielskiego i du┼╝o pracowa─ç w domu. Taka og├│lnie prawda.

18

Ostatnio zapisałem się jeszcze na lekcje do empik school, bo postanowiłem w końcu zdać certyfikat z języka. Uczyłem się u nich online i też pewnie mógłbym tak zrobić ten certyfikat, ale mam wolne wieczory kilka razy w tygodniu, więc fajnie będzie się spotkać z żywymi ludźmi wink

19

Poszukaj na yt sobie jaki┼Ť kurs├│w - tam jest tego pe┼éno.

20

Wg mnie najlepiej od razu zapisa─ç si─Ö do szko┼éy j─Özykowej. Mo┼╝na pr├│bowa─ç uczy─ç si─Ö samodzielnie w domu, ale wtedy nie ma nikogo, kto poprawia┼éby ewentualne b┼é─Ödy, np. w wymowie. W Warszawie mo┼╝na wybra─ç si─Ö do tej szko┼éy j─Özykowej http://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/ . Organizowane s─ů te┼╝ kursy wakacyjne, mo┼╝e to dobry pomys┼é si─Ö zapisa─ç na taki?

21

Zobacz tutaj: http://speakin.pl

22

Najlepiej chyba b─Ödzie zapisa─ç si─Ö na jakie┼Ť kursy angielskiego

producent mat dezynfekuj─ůcych

23

Moim zdaniem warto zacz─ů─ç nauk─Ö od prostych s┼é├│wek i czas├│w jak present i pas simple.

24

Od prostego słownictwa - rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki. Potem polecam proste zwroty.

25

Od prostych słówek i odmian podstawowych czasowników