26

Odp: Gdzie sie uczycie j. wloskiego?

No to pole─ç t─ů kole┼╝ank─Ö w┼éa┼Ťnie bo ja chodz─Ö u mnie w liceum na dodatkowe fakultety i zaj─Öcia z tego j─Özyka i po prostu chcia┼ébym w┼éa┼Ťnie sobie co┼Ť po─çwiczy─ç. Skoro ona ju┼╝ tyle umie to fajnie si─Ö od niej czego┼Ť nauczy─ç bo chyba tutaj wszystko by┼éoby bezp┼éatnie czy po prostu jako┼Ť za niewielk─ů op┼éata?

27

Raczej to by┼éoby bezp┼éatne ale ja si─Ö na tym niestety nie znam ; PP je┼Ťli chodzi o mnie to w tym roku b─Öd─Ö si─Ö uczy┼é w┼éoskiego w taki spos├│b, ┼╝e akurat pojad─Ö na wakacje do mojej kuzynki i po prostu ona zdecydowanie mi pomo┼╝e bo czasem jej w pracy w restauracji pomaga─ç i jako┼Ť my┼Ťl─Ö, ┼╝e taki spos├│b p├│j┼Ťcie na g┼é─Öbok─ů wod─Ö b─Ödzie bardzo okej.

28

Na g┼é─Öbok─ů wod─Ö od razu i┼Ť─ç no nie wiem czy to jest a┼╝ takie dobre bo przecie┼╝ takie co┼Ť mo┼╝e by─ç niestety do┼Ť─ç takie ryzykowne z tego powodu jak nawet si─Ö nie opanuj─Ö podstaw w┼éoskiego to ci─Ö┼╝ko b─Ödzie po prostu dalej jako┼Ť ruszy─ç z tym tematem..je┼Ťli chodzi o mnie to po prostu tak si─Ö sprawa ma, ┼╝e po ┼Ťwi─Ötach b─Öd─Ö si─Ö uczy┼é w┼éoskiego : D

29

Ja ucz─Ö si─Ö na razie samodzielnie z wykorzystaniem darmowych materia┼é├│w, kt├│re mo┼╝na znale┼║─ç w sieci internetowej. Znam te┼╝ j─Özyk angielski, wi─Öc mog─Ö korzysta─ç ze stron skierowanych do os├│b angloj─Özycznych, kt├│re chc─ů si─Ö nauczy─ç w┼éoskiego. To spore u┼éatwienie.

30

Ogromne u┼éatwienie : ) i tutaj si─Ö z tob─ů zgodz─Ö i to znacznie mocno tak. Je┼Ťli chodzi o mnie to ja w┼éa┼Ťnie tak po prostu ucz─Ö si─Ö tego j─Özyka jako┼Ť jak jad─Ö poci─ůgiem do szko┼éy czy co┼Ť takiego ; )) zazwyaczaj w┼é─ůczam sobie mojego tableta i po prostu wtedy ogl─ůdam na nim jakie┼Ť seriale po w┼éosku ; ))

31

O jakim serialu w┼éoskim m├│wisz ? Powiedz a mo┼╝e b─Öd─Ö kojarzy┼é..U mnie sprawa si─Ö tak przedstawia i┼╝ ja najbardziej ucz─Ö si─Ö j─Özyka w┼éoskiego jak przyje┼╝d┼╝a do mnie m├│j kuzyn co na stale mieszka we W┼éoszech i on mnie uczy tego j─Özyka i naprawd─Ö jest bardzo fajnie wtedy  : ) najwi─Öcej z tego wynosz─Ö z realnej prawdziwej nauki.

32

Nie znam ┼╝adnego serialu w┼éoskiego i z tego powodu si─Ö z tego po prostu uczy─ç nie mog─Ö : ) je┼Ťli chodzi o mnie to teraz chc─Ö sobie po prostu polecie─ç do W┼éoch samolotem i zdecydowanie tam si─Ö ju┼╝ tak normalnie nauczy─ç tego j─Özyka z tego powodu, ┼╝e po prostu najwi─Öcej cz┼éowiek to si─Ö mo┼╝e j─Özyka po prostu uczy─ç w tym kraju gdzie ten j─Özyk jest j─Özykiem urz─Ödowym.

33

Ucz─Ö si─Ö j─Özyka w┼éoskiego i jednocze┼Ťnie dw├│ch innych, ale robi─Ö to wy┼é─ůcznie sama. Mam kilka ksi─ů┼╝ek, s┼éowniki itp., ogl─ůdam r├│wnie┼╝ filmy i seriale i nie mog─Ö narzeka─ç, idzie mi bardzo dobrze. W┼éoski to bardzo prosty j─Özyk, je┼╝eli kto┼Ť jest zdeterminowany to nie b─Ödzie mia┼é z nim ┼╝adnego problemu. Polecam do tego fora w danym j─Özyku obcym (nie po Polsku!).

34

Ja si─Ö nauczy┼éam j─Özyka w┼éoskiego dzi─Öki mojej kuzynce smile po prostu dzi─Öki niej opanowa┼éam to wszystko t─ů ca┼é─ů moj─ů nauk─Ö i po prostu dzi─Öki niej umiem tak porz─ůdnie ten j─Özyk. Lubi─Ö to i zawsze jak do niej jad─Ö do Turynu ona mnie szkoli na bie┼╝─ůco z ni─ů rozmawiam po w┼éosku hihi

35 (edytowany przez PaulinaF 2015-07-07 12:31:08)

Ja jak na razie ucz─Ö si─Ö sama j─Özyka w┼éoskiego. Kupi┼éam sobie trzy repetytoria i staram si─Ö przynajmniej raz w tygodniu przysi─ů┼Ť─ç i troch─Ö si─Ö pouczy─ç. Korzystam r├│wnie┼╝ ze znanych ju┼╝ wszystkim fiszek, ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e samodzielna nauka nie przynosi takich efekt├│w jak chocia┼╝by kurs w szkole j─Özykowej. Teraz s─ů wakacje, b─Öd─Ö mia┼éa wi─Öcej wolnego czasu, wi─Öc my┼Ťl─Ö czy nie zapisa─ç si─Ö na kurs j─Özyka w┼éoskiego, o kt├│rym wi─Öcej tutaj http://www.berlitz.pl/en/programs_for_a ÔÇŽ z-way.html Podoba mi si─Ö to, ┼╝e w czasie trwania kursu m├│wimy w nauczanym j─Özyku (w tym przypadku po w┼éosku) ju┼╝ od pierwszej lekcji.

36

No to nie┼║le PaulinkaF:) na pewno Ci to mo┼╝e przynie┼Ť─ç du┼╝o sukces├│w i coraz lepiej na pewno b─Ödziesz m├│wi┼éa w j─Özyku w┼éoskim. Ja si─Ö tylko uczy┼éem tego j─Özyka jak by┼éem we W┼éoszech przy pr├│bie podrywania W┼éoszek big_smile co mi lepiej wychodzi┼éo w moim ojczystym j─Özyku polskim.

37

No ale troch─Ö praktyki ju┼╝ mam z tym w┼éoskim..Najwa┼╝niejsza jest praktyka i rozmowa bezpo┼Ťrednio z W┼éochem. Jest tyle stron na necie gdzie mo┼╝na z kim┼Ť sobie porozmawia─ç w j─Özyku mi┼éo┼Ťci czyli w┼éoskim smile wystarczy poszuka─ç bo jak to m├│wi─ů my┼Ťlenie nie boli i google nie gryzie.

38

Mam 67 lat !  Zawsze chcia┼é─ům nauczy─ç si─Ö w┼éoskiego.Podoba┼é mi si─Ö ten pi─Ökny ┼Ťpiewny j─Özyk. Lata 60. festiwal w San Remo,przystojni m─Ö┼╝czy┼╝ni i pi─Ökne piosenki .Do dzi┼Ť znam s┼éowa ,ale jeszcze do niedawna nie wiedzia┼éam o
czym oni ┼Ťpiewaja . Postanowi┼éam nauczy─ç si─Ö w┼éoskiego. W mojej miejscowo┼Ťci nie mam mo┼╝liwo┼Ťci nauki w┼éoskiego- kupi┼éam podr─Öcznik,mam p┼éyty CD,fiszki i s┼éowniki  I .... UCZE SIE SAMA !!! Robie postepy - na 88 pytan testu mialam 9 zlych .Chyba dobrze ,prawda?  Ale bedzie jeszcze lepiej!!!

39

Do nauki słówek polecam www.fiszkoteka.pl, jest także aplikacja na telefon także można "trzaskać" słówka w każdej wolnej chwili, w autobusie, tramwaju, na przerwie w pracy czy uczelni big_smile

40

Moja mama wyjecha┼éa do W┼éoch i po roku mnie do siebie ┼Ťci─ůgn─Ö┼éa, wi─Öc j─Özyka nauczy┼éam si─Ö "na ┼╝ywo", mieszkaj─ůc i chodz─ůc do szko┼éy. Teraz jestem na studiach w PL na filologii w┼éoskiej:) na co dzie┼ä czytam tylko ksi─ů┼╝ki po w┼éosku i jak mam czas to ogl─ůdam w┼éosk─ů telewizj─Ö w internecie, filmy i seriale. Jak najwi─Öcej staram si─Ö w┼éa┼Ťnie po w┼éosku s┼éucha─ç i czyta─ç.