logo słówka

#26 2015-03-24 14:02:13

znaczekk
Nowy użytkownik

Re: Gdzie sie uczycie j. wloskiego?

Raczej to byłoby bezpłatne ale ja się na tym niestety nie znam ; PP jeśli chodzi o mnie to w tym roku będę się uczył włoskiego w taki sposób, że akurat pojadę na wakacje do mojej kuzynki i po prostu ona zdecydowanie mi pomoże bo czasem jej w pracy w restauracji pomagać i jakoś myślę, że taki sposób pójście na głęboką wodę będzie bardzo okej.

#27 2015-04-02 11:18:49

juzowocki
Nowy użytkownik

Na głęboką wodę od razu iść no nie wiem czy to jest aż takie dobre bo przecież takie coś może być niestety dość takie ryzykowne z tego powodu jak nawet się nie opanuję podstaw włoskiego to ciężko będzie po prostu dalej jakoś ruszyć z tym tematem..jeśli chodzi o mnie to po prostu tak się sprawa ma, że po świętach będę się uczył włoskiego : D

#28 2015-04-10 08:45:05

nareczek
Nowy użytkownik

Ja uczę się na razie samodzielnie z wykorzystaniem darmowych materiałów, które można znaleźć w sieci internetowej. Znam też język angielski, więc mogę korzystać ze stron skierowanych do osób anglojęzycznych, które chcą się nauczyć włoskiego. To spore ułatwienie.

#29 2015-04-10 13:30:00

bonkiewicz
Nowy użytkownik

Ogromne ułatwienie : ) i tutaj się z tobą zgodzę i to znacznie mocno tak. Jeśli chodzi o mnie to ja właśnie tak po prostu uczę się tego języka jakoś jak jadę pociągiem do szkoły czy coś takiego ; )) zazwyaczaj włączam sobie mojego tableta i po prostu wtedy oglądam na nim jakieś seriale po włosku ; ))

#30 2015-04-13 09:46:30

Kokosek11
Nowy użytkownik

O jakim serialu włoskim mówisz ? Powiedz a może będę kojarzył..U mnie sprawa się tak przedstawia iż ja najbardziej uczę się języka włoskiego jak przyjeżdża do mnie mój kuzyn co na stale mieszka we Włoszech i on mnie uczy tego języka i naprawdę jest bardzo fajnie wtedy  : ) najwięcej z tego wynoszę z realnej prawdziwej nauki.

#31 2015-04-15 13:36:25

Bernadeeta
Nowy użytkownik

Nie znam żadnego serialu włoskiego i z tego powodu się z tego po prostu uczyć nie mogę : ) jeśli chodzi o mnie to teraz chcę sobie po prostu polecieć do Włoch samolotem i zdecydowanie tam się już tak normalnie nauczyć tego języka z tego powodu, że po prostu najwięcej człowiek to się może języka po prostu uczyć w tym kraju gdzie ten język jest językiem urzędowym.

#32 2015-06-09 13:32:43

Madzia9111
Nowy użytkownik

Uczę się języka włoskiego i jednocześnie dwóch innych, ale robię to wyłącznie sama. Mam kilka książek, słowniki itp., oglądam również filmy i seriale i nie mogę narzekać, idzie mi bardzo dobrze. Włoski to bardzo prosty język, jeżeli ktoś jest zdeterminowany to nie będzie miał z nim żadnego problemu. Polecam do tego fora w danym języku obcym (nie po Polsku!).

#33 2015-06-11 11:45:48

werka888
Nowy użytkownik

Ja się nauczyłam języka włoskiego dzięki mojej kuzynce smile po prostu dzięki niej opanowałam to wszystko tą całą moją naukę i po prostu dzięki niej umiem tak porządnie ten język. Lubię to i zawsze jak do niej jadę do Turynu ona mnie szkoli na bieżąco z nią rozmawiam po włosku hihi

#34 2015-06-26 12:44:25

PaulinaF
Bywalec

Ja jak na razie uczę się sama języka włoskiego. Kupiłam sobie trzy repetytoria i staram się przynajmniej raz w tygodniu przysiąść i trochę się pouczyć. Korzystam również ze znanych już wszystkim fiszek, ale myślę, że samodzielna nauka nie przynosi takich efektów jak chociażby kurs w szkole językowej. Teraz są wakacje, będę miała więcej wolnego czasu, więc myślę czy nie zapisać się na kurs języka włoskiego, o którym więcej tutaj http://www.berlitz.pl/en/programs_for_a … z-way.html Podoba mi się to, że w czasie trwania kursu mówimy w nauczanym języku (w tym przypadku po włosku) już od pierwszej lekcji.

Ostatnio edytowany przez PaulinaF (2015-07-07 13:31:08)

#35 2015-07-23 19:10:21

kraciakk
Nowy użytkownik

No to nieźle PaulinkaF:) na pewno Ci to może przynieść dużo sukcesów i coraz lepiej na pewno będziesz mówiła w języku włoskim. Ja się tylko uczyłem tego języka jak byłem we Włoszech przy próbie podrywania Włoszek big_smile co mi lepiej wychodziło w moim ojczystym języku polskim.

#36 2015-07-23 19:11:27

kraciakk
Nowy użytkownik

No ale trochę praktyki już mam z tym włoskim..Najważniejsza jest praktyka i rozmowa bezpośrednio z Włochem. Jest tyle stron na necie gdzie można z kimś sobie porozmawiać w języku miłości czyli włoskim smile wystarczy poszukać bo jak to mówią myślenie nie boli i google nie gryzie.

#37 2016-02-03 20:13:23

gatto67
Nowy użytkownik

Mam 67 lat !  Zawsze chciałąm nauczyć się włoskiego.Podobał mi się ten piękny śpiewny język. Lata 60. festiwal w San Remo,przystojni mężczyżni i piękne piosenki .Do dziś znam słowa ,ale jeszcze do niedawna nie wiedziałam o
czym oni śpiewaja . Postanowiłam nauczyć się włoskiego. W mojej miejscowości nie mam możliwości nauki włoskiego- kupiłam podręcznik,mam płyty CD,fiszki i słowniki  I .... UCZE SIE SAMA !!! Robie postepy - na 88 pytan testu mialam 9 zlych .Chyba dobrze ,prawda?  Ale bedzie jeszcze lepiej!!!

#38 2016-03-13 23:00:50

Catherina84
Nowy użytkownik

Do nauki słówek polecam www.fiszkoteka.pl, jest także aplikacja na telefon także można "trzaskać" słówka w każdej wolnej chwili, w autobusie, tramwaju, na przerwie w pracy czy uczelni big_smile

#39 2016-09-15 10:04:20

a_g_a
Nowy użytkownik

Moja mama wyjechała do Włoch i po roku mnie do siebie ściągnęła, więc języka nauczyłam się "na żywo", mieszkając i chodząc do szkoły. Teraz jestem na studiach w PL na filologii włoskiej:) na co dzień czytam tylko książki po włosku i jak mam czas to oglądam włoską telewizję w internecie, filmy i seriale. Jak najwięcej staram się właśnie po włosku słuchać i czytać.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl