logo słówka

#1 2016-01-06 16:08:49

valhalla
Nowy użytkownik

nauka

witam smile chciałabym się uczyć języka fińskiego, a potem go studiować. Za dwa lata zdaję maturę. Niestety nie potrafię znaleźć dobrych materiałów do nauki. Poleci coś ktoś? najchętniej uczyłabym się z książek smile bardzo proszę o radę! znam angielski, więc książki w tym języku są jak najbardziej pomocne smile

#2 2016-05-25 07:24:19

goska39
Nowy użytkownik

Re: nauka

Jeśli szukasz materiałów do samodzielnej nauki to najlepsze będzie ESKK. Mają duży wybór języków, w tym też fiński. Ja korzystałam z kursu angielskiego i byłam bardzo zadowolona. Dostałam podręczniki, audiobooki itp. dobrać można również multimedia. Lekcje są fajnie napisane, łatwo się z nich uczy smile Super jest też to, że możesz płacić za kurs ratalne, co miesiąc jakaś małą kwotę  np. 49 zł. Mam nadzieję, że trochę pomogłam smile

#3 2016-08-14 22:08:02

haes82
Bywalec

Re: nauka

Też właśnie zacząłem ESKK. Odkupiłem cały gotowy cały kurs, więc będę powolutku się z nim zapoznawał powoli, bez spiny czasowej - bo język faktycznie masakrycznie trudny, przynajmniej w pierwszej fazie - mamy tutaj niemal całkowity brak odniesienia do tego, co znamy. Gramatyka opiera się na zupełnie innej filozofii, a słowa z niczym się nie kojarzą i ciężko wchodzą. No i mój "ulubiony" temat - nowe samogłoski (z którymi zawsze mam problem). Dobrze, że chociaż akcent jest bardzo prosty, jasny i logiczny.

Ale jestem ufny i cierpliwy i chociaż miałbym męczyć jedną lekcję (pół zeszytu) na rok to za 40 lat będę szczęśliwym "władaczem" fińskiej mowy.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl