1 (edytowany przez michal120397 2010-12-03 08:24:17)

Temat: ├Źslenska

Czy kto┼Ť z Was uczy si─Ö mo┼╝e islandzkiego?
Jak zacz─Öli┼Ťcie?
Czy ten j─Özyk jest bardzo trudny?
Czekam na posty.
Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö i serdecznie pozdrawiam,
Michał smile

2

Odp: ├Źslenska

Ju┼╝ kiedy┼Ť pisa┼éem o tym w innym temacie: http://slowka.pl/forum/viewtopic.php?id=472

Przeszukuj─ůc wszystkie strony podane w tym temacie powinne┼Ť znale┼║─ç do┼Ť─ç interesuj─ůcych materia┼é├│w do nauki tego j─Özyka. Czy jest trudny? Z pobie┼╝nej obserwacji nie wiem, czy jest jaki┼Ť germa┼äski, kt├│ry jest trudniejszy smile Wynika to z tego, ┼╝e zachowa┼é mn├│stwo archaizm├│w - dzisiejsi Islandczycy mog─ů bez problemu czyta─ç ┼Ťredniowieczne sagi nordyckie, co w przypadku innych j─Özyk├│w jest utrudnione. Nadal jest to wi─Öc j─Özyk fleksyjny, pod wzgl─Ödem gramatyki najbardziej bliski niemieckiemu, ale to dla Polaka wielkim problemem nie jest.
W┼éa┼Ťnie pu┼Ťci┼éem sobie moje materia┼éy do islandzkiego - tragicznie nie brzmi smile
Zaznaczam jednak, ┼╝e specjalist─ů od islandzkiego nie jestem - nigdy si─Ö go nie uczy┼éem i raczej nie b─Öd─Ö (bo nie wiem za bardzo co mia┼ébym z nim zrobi─ç). Wszystko co napisa┼éem to tylko moje obserwacje.
┼╗ycz─Ö powodzenia w nauce tego j─Özyka!

3

Bardzo dzi─Ökuj─Ö i serdecznie pozdrawiam,
Michał smile

4

ja słyszałem, że do najprostszych nie należy wink

5

Ja te┼╝ o tym s┼éysza┼éem, ale mo┼╝e ,, nie taki diabe┼é straszny jak go maluj─ů ''. Mam przynajmniej tak─ů nadziej─Ö wink

6

Jest germa┼äski, wi─Öc z t─ů trudno┼Ťci─ů bym nie przesadza┼é... Nie jest na pewno najprostszy, ale nie s─ůdz─Ö by by┼é trudniejszy od jakiego┼Ť nieindoeuropejskiego.

7

Pewnie masz racj─Ö, jest to na pewno j─Özyk ciekawy, kt├│ry praktycznie nie zmieni┼é si─Ö od ┼Ťredniowiecza.
Chc─Ö spr├│bowa─ç, a zobaczymy co z tego wyjdzie smile