26 (edytowany przez jadali 2015-11-13 12:13:53)

Odp: J─Özyki Wschodu Staro┼╝ytnego

WSHoran napisał/a:

Przepraszam Jadali, gdy zadeklarowa┼ée┼Ť swoj─ů znajomo┼Ť─ç j─Özyk├│w, w tym bieg┼é─ů znajomo┼Ť─ç j─Özyka polskiego

Bieg┼é─ů znajomo┼Ť─ç polskiego? Ja? Niby gdzie?

[I gdy zadeklarowa┼ée┼Ť swoj─ů] inteligencj─Ö i zaanga┼╝owanie

Hmm. Dziwne. O czym Ty m├│wisz? Nie przypominam sobie ┼╝adnych tego typu deklaracji w swoim wykonaniu.

(w udzieleniu mi pomocy w nauce j─Özyka polskiego)

Ja? Tobie? Sk─ůd Ci to przysz┼éo do g┼éowy? Nie ucz─Ö polskiego.

Niestety łatwowiernie w to uwierzyłem i w odpowiedzi (aby cie nie urazić) - użyłem zapewne zbyt skomplikowanego zwrotu.

Wiesz co jest ┼Ťmieszne? To, ┼╝e Ty naprawd─Ö mo┼╝esz w co┼Ť takiego wierzy─ç. Zwrot nazbyt skomplikowany jak dla mnie? Doprawdy pocieszna pr├│ba obra┼╝enia mojej skromnej osoby.

cyt: "w zwi─ůzku z korektami i publikacj─ů Ningen mam ma┼éo czasu i piekielnie du┼╝o pracy".

Jaasne. A jednocze┼Ťnie wystarczaj─ůco du┼╝o czasu, ┼╝eby wpier***─ç na forum kilkana┼Ťcie reklam swoich tzw. "t┼éumacze┼ä". Oczywi┼Ťcie.

Zaszło między nami nieporozumienie

Raczej nie.

W rzeczywisto┼Ťci chcia┼éem delikatnie w spos├│b grzeczny i elegancki, wykr─Öci─ç si─Ö z twojej pro┼Ťby

No to Ci si─Ö zdecydowanie nie uda┼éo, WSHoranie. Tego typu wykr─Öty ani grzeczne, ani tym bardziej eleganckie, nie s─ů. S─ů pretensjonalne. Eufemistycznie ujmuj─ůc. Ewentualni czytelnicy tego w─ůtku pomy┼Ťleli pewnie, ┼╝e 1) robisz unik, z jakich┼Ť powod├│w, 2) robisz unik, bo nie jeste┼Ť w stanie przet┼éumaczy─ç samodzielnie wymienionych text├│w / chi┼äskiego idiomu. Fakty s─ů takie, ┼╝e nie do┼Ť─ç, ┼╝e ┼║le t┼éumaczysz, to jeszcze brak Ci odwagi, ┼╝eby innej osobie wprost odm├│wi─ç. I mo┼╝esz sobie wmawia─ç, ┼╝e to Twoja wrodzona "delikatno┼Ť─ç", ale nie wiem, czy ktokolwiek Ci uwierzy.

"mam mało czasu i piekielnie dużo pracy" OZNACZAŁO aluzję: NIE, NIE MAM CZASU!
czytaj: ...ANI OCHOTY, SZCZEG├ôLNIE DLA PEWNYCH OS├ôB (reszta w domy┼Ťle)

Doprawdy? I naprawd─Ö wierzysz, ┼╝e NIKT tutaj o tym nie pomy┼Ťla┼é?

Niestety nie przysz┼éo mi do g┼éowy, ┼╝e jest to zbyt skomplikowany rodzaj parafrazy informacji, kt├│r─ů chcia┼éem przekaza─ç.

Tak. Jasne. Oczywi┼Ťcie. Jeste┼Ť po prostu tak genialny, i wyra┼╝asz si─Ö w tak skomplikowany, zawi┼éy spos├│b, ┼╝e NIKT nie rozumie co m├│wisz. Tak sobie w┼éa┼Ťnie powtarzaj, ha, ha, ha!

Nie ponawiaj wi─Öcej swoich pr├│┼Ťb - NIC TOBIE NIE PRZET┼üUMACZ─ś.

┼╣le mnie zrozumia┼ée┼Ť. Nie potrzebuj─Ö Twoich t┼éumacze┼ä. Naprawd─Ö, nie tylko dlatego, ┼╝e nasze gusta muzyczne bardzo si─Ö r├│┼╝ni─ů.

27

Odp: J─Özyki Wschodu Staro┼╝ytnego

Eh, ale fajnie było by kupić sobie kurs AKADYJSKIEGO....