logo słówka

#26 2015-11-13 10:06:12

jadali
Pisarz

Re: Języki Wschodu Starożytnego

WSHoran napisał:

Przepraszam Jadali, gdy zadeklarowałeś swoją znajomość języków, w tym biegłą znajomość języka polskiego

Biegłą znajomość polskiego? Ja? Niby gdzie?

[I gdy zadeklarowałeś swoją] inteligencję i zaangażowanie

Hmm. Dziwne. O czym Ty mówisz? Nie przypominam sobie żadnych tego typu deklaracji w swoim wykonaniu.

(w udzieleniu mi pomocy w nauce języka polskiego)

Ja? Tobie? Skąd Ci to przyszło do głowy? Nie uczę polskiego.

Niestety łatwowiernie w to uwierzyłem i w odpowiedzi (aby cie nie urazić) - użyłem zapewne zbyt skomplikowanego zwrotu.

Wiesz co jest śmieszne? To, że Ty naprawdę możesz w coś takiego wierzyć. Zwrot nazbyt skomplikowany jak dla mnie? Doprawdy pocieszna próba obrażenia mojej skromnej osoby.

cyt: "w związku z korektami i publikacją Ningen mam mało czasu i piekielnie dużo pracy".

Jaasne. A jednocześnie wystarczająco dużo czasu, żeby wpier***ć na forum kilkanaście reklam swoich tzw. "tłumaczeń". Oczywiście.

Zaszło między nami nieporozumienie

Raczej nie.

W rzeczywistości chciałem delikatnie w sposób grzeczny i elegancki, wykręcić się z twojej prośby

No to Ci się zdecydowanie nie udało, WSHoranie. Tego typu wykręty ani grzeczne, ani tym bardziej eleganckie, nie są. Są pretensjonalne. Eufemistycznie ujmując. Ewentualni czytelnicy tego wątku pomyśleli pewnie, że 1) robisz unik, z jakichś powodów, 2) robisz unik, bo nie jesteś w stanie przetłumaczyć samodzielnie wymienionych textów / chińskiego idiomu. Fakty są takie, że nie dość, że źle tłumaczysz, to jeszcze brak Ci odwagi, żeby innej osobie wprost odmówić. I możesz sobie wmawiać, że to Twoja wrodzona "delikatność", ale nie wiem, czy ktokolwiek Ci uwierzy.

"mam mało czasu i piekielnie dużo pracy" OZNACZAŁO aluzję: NIE, NIE MAM CZASU!
czytaj: ...ANI OCHOTY, SZCZEGÓLNIE DLA PEWNYCH OSÓB (reszta w domyśle)

Doprawdy? I naprawdę wierzysz, że NIKT tutaj o tym nie pomyślał?

Niestety nie przyszło mi do głowy, że jest to zbyt skomplikowany rodzaj parafrazy informacji, którą chciałem przekazać.

Tak. Jasne. Oczywiście. Jesteś po prostu tak genialny, i wyrażasz się w tak skomplikowany, zawiły sposób, że NIKT nie rozumie co mówisz. Tak sobie właśnie powtarzaj, ha, ha, ha!

Nie ponawiaj więcej swoich próśb - NIC TOBIE NIE PRZETŁUMACZĘ.

Źle mnie zrozumiałeś. Nie potrzebuję Twoich tłumaczeń. Naprawdę, nie tylko dlatego, że nasze gusta muzyczne bardzo się różnią.

Ostatnio edytowany przez jadali (2015-11-13 12:13:53)

#27 2016-03-30 11:35:02

jadali
Pisarz

Re: Języki Wschodu Starożytnego

Eh, ale fajnie było by kupić sobie kurs AKADYJSKIEGO....

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl