Temat: Specjalistyczny tłumacz - gdzie?

Sprowadzili┼Ťmy niedawno specjalistyczne urz─ůdzenia do analizy chemicznej (na potrzeby naszej firmy). By┼éa ┼Ťwietna okazja do sprowadzenia sprawnego sprz─Ötu z drugiej r─Öki, w┼éa┼Ťnie z Holandii. Jedyny feler jest taki, ┼╝e zachowa┼éa si─Ö dokumentacja techniczna tylko w j─Özyku niderlandzkim, nie ma papier├│w nawet po angielsku - po prostu reszta si─Ö gdzie┼Ť zapodzia┼éa. Dlatego potrzebny mi t┼éumacz holenderski, a najlepiej firma, kt├│ra oferuje specjalistyczne t┼éumaczenia w tym j─Özyku (du┼╝o s┼éownictwa technicznego). Gdzie┼Ť szuka─ç?

2

Odp: Specjalistyczny tłumacz - gdzie?

Hm, zale┼╝y w jakim mie┼Ťcie szukasz. Takich biur t┼éumacze┼ä, kt├│re maj─ů w swojej ofercie t┼éumaczenia z holenderskiego jest ca┼ékiem sporo, wi─Öc uwa┼╝am, ┼╝e spokojnie znajdziesz fachowc├│w w tej dziedzinie. Wystarczy poszuka─ç czego┼Ť w okolicy.

3

Nigdy nic nie tłumaczylem z holenderskiego, wiec namiarow na konkretne biuro ci nie podam, ale jestem pewny, ze wystarczy wklepac to, czego potrzebujesz w wyszukiwarke i znajdziesz sporo ofert, moze sie pojawiaja jakies opinie nawet, i bedziesz mogla wybrac najlepsza.

4

kamillata333 napisał/a:

Hm, zale┼╝y w jakim mie┼Ťcie szukasz. Takich biur t┼éumacze┼ä, kt├│re maj─ů w swojej ofercie t┼éumaczenia z holenderskiego jest ca┼ékiem sporo, wi─Öc uwa┼╝am, ┼╝e spokojnie znajdziesz fachowc├│w w tej dziedzinie. Wystarczy poszuka─ç czego┼Ť w okolicy.

Naprawd─Ö? Nie s─ůdzi┼éam szczerze m├│wi─ůc, ┼╝e niderlandzki j─Özyk jest w Polsce popularny. Raczej liczy┼éam si─Ö z tym, ┼╝e trudno b─Ödzie co┼Ť takiego znale┼║─ç. Oczywi┼Ťcie ja te┼╝ nie chc─Ö bra─ç pierwszego z brzegu t┼éumacza, ale raczej osob─Ö, kt├│ra ma jakie┼Ť do┼Ťwiadczenie w t┼éumaczeniach technicznych, w kt├│rych jest troch─Ö specjalistycznych sformu┼éowa┼ä. To dosy─ç wa┼╝ne.

5

ECassaundra2397 napisał/a:

Naprawd─Ö? Nie s─ůdzi┼éam szczerze m├│wi─ůc, ┼╝e niderlandzki j─Özyk jest w Polsce popularny. Raczej liczy┼éam si─Ö z tym, ┼╝e trudno b─Ödzie co┼Ť takiego znale┼║─ç. Oczywi┼Ťcie ja te┼╝ nie chc─Ö bra─ç pierwszego z brzegu t┼éumacza, ale raczej osob─Ö, kt├│ra ma jakie┼Ť do┼Ťwiadczenie w t┼éumaczeniach technicznych, w kt├│rych jest troch─Ö specjalistycznych sformu┼éowa┼ä. To dosy─ç wa┼╝ne.

Mi nie wydaje si─Ö, ┼╝eby j─Özyk niderlandzki i t┼éumaczenia z tym j─Özykiem by┼éy bardzo popularne w Polsce;/ Wydaje mi si─Ö, ┼╝e takie t┼éumaczenia... tym bardziej specjalistyczne zbyt popularne w Polsce nie s─ů i tak od r─Öki ci─Ö┼╝ko co┼Ť znale┼║─ç;/ W sieci na pewno si─Ö takie osoby og┼éaszaj─ů, ale pami─Ötaj, ┼╝e maj─ů to by─ç t┼éumaczenia typowo specjalistyczne, wi─Öc pierwszy lepszy t┼éumacz nie poradzi sobie z takim zadaniem;/

6

Czy ja wiem czy to popularny j─Özyk... W sumie to nie mia┼éam problemu ze znalezieniem kogo┼Ť, kto zna si─Ö na t┼éumaczeniach medycznych na j─Özyk niderlandzki, ale gorzej by┼éo z bran┼╝─ů. Niewielu jest dobrych t┼éumaczy medycznych.

7

http://www.amar-translations.pl/ zajmuje się tłumaczeniami specjalistycznymi, w tym technicznymi. Maja całkiem dobre opinie. Wiec może warto z nich skorzystać.