Temat: nauka

witam smile chcia┼éabym si─Ö uczy─ç j─Özyka fi┼äskiego, a potem go studiowa─ç. Za dwa lata zdaj─Ö matur─Ö. Niestety nie potrafi─Ö znale┼║─ç dobrych materia┼é├│w do nauki. Poleci co┼Ť kto┼Ť? najch─Ötniej uczy┼éabym si─Ö z ksi─ů┼╝ek smile bardzo prosz─Ö o rad─Ö! znam angielski, wi─Öc ksi─ů┼╝ki w tym j─Özyku s─ů jak najbardziej pomocne smile

2

Odp: nauka

Je┼Ťli szukasz materia┼é├│w do samodzielnej nauki to najlepsze b─Ödzie ESKK. Maj─ů du┼╝y wyb├│r j─Özyk├│w, w tym te┼╝ fi┼äski. Ja korzysta┼éam z kursu angielskiego i by┼éam bardzo zadowolona. Dosta┼éam podr─Öczniki, audiobooki itp. dobra─ç mo┼╝na r├│wnie┼╝ multimedia. Lekcje s─ů fajnie napisane, ┼éatwo si─Ö z nich uczy smile Super jest te┼╝ to, ┼╝e mo┼╝esz p┼éaci─ç za kurs ratalne, co miesi─ůc jaka┼Ť ma┼é─ů kwot─Ö  np. 49 z┼é. Mam nadziej─Ö, ┼╝e troch─Ö pomog┼éam smile

3

Odp: nauka

Te┼╝ w┼éa┼Ťnie zacz─ů┼éem ESKK. Odkupi┼éem ca┼éy gotowy ca┼éy kurs, wi─Öc b─Öd─Ö powolutku si─Ö z nim zapoznawa┼é powoli, bez spiny czasowej - bo j─Özyk faktycznie masakrycznie trudny, przynajmniej w pierwszej fazie - mamy tutaj niemal ca┼ékowity brak odniesienia do tego, co znamy. Gramatyka opiera si─Ö na zupe┼énie innej filozofii, a s┼éowa z niczym si─Ö nie kojarz─ů i ci─Ö┼╝ko wchodz─ů. No i m├│j "ulubiony" temat - nowe samog┼éoski (z kt├│rymi zawsze mam problem). Dobrze, ┼╝e chocia┼╝ akcent jest bardzo prosty, jasny i logiczny.

Ale jestem ufny i cierpliwy i chocia┼╝ mia┼ébym m─Öczy─ç jedn─ů lekcj─Ö (p├│┼é zeszytu) na rok to za 40 lat b─Öd─Ö szcz─Ö┼Ťliwym "w┼éadaczem" fi┼äskiej mowy.