logo słówka

#26 2015-02-05 12:11:04

gosienka678
Użytkownik

Re: Filmy włoskie

Mój ulubiony film włoski to właśnie Ukryte pragnienia. Jednak nie przepadam aż tak bardzo za tymi filmami bo po prostu ta cała Italia mi się niestety kojarzy z mafią i z Sycylią i takie właśnie rzeczy...Zdecydowanie wolę inne kino no ale czasem mi się zdarzy też obejrzeć jakiś dobry film romantyczny włoski

#27 2015-03-09 20:02:52

mArjo
Nowy użytkownik

Ja też bardzo lubię Ukryte Pragnienia. Ogólnie w moich najlepszych filmów na zawsze to będzie akurat taka zdecydowana 3 ; ) bardzo mi się podoba i jest naprawdę super i bardzo ciekawy hmm jeśli chodzi o włoskie filmy to jeszcze nie wiem taki bardzo fajny jest Ojcec chrzestny : D jest coś tam porusznae z włochów : p

#28 2015-03-24 14:03:45

znaczekk
Nowy użytkownik

Przejrzałam temat i znalazłam tak naprawdę kilka pozycji co mnie by mocno zainteresowały : ) jeśli chodzi o mnie to tak nie znam żadnych filmów włoskich ale akurat po prostu jest coś takiego, ze właśnie chciałbym umieć ten język i oglądać filmy normalnie w oryginale i bez żadnych dodatkowych napisów czy coś takiego..

#29 2015-03-31 13:24:14

wazniak
Nowy użytkownik

To musisz się tak co najmniej 2 lata lub 1 rok uczyć by tak w pełni swobodnie mógł obejrzeć ten film ; )) jeśli chodzi o mnie to typowo włoskiego filmu nie znam ale właśnie mogę powiedzieć, że taki jest gdzie są właśnie fragmenty z Włoch czyli ojciec chrzestny i Sycylia hahah : D

#30 2015-04-10 08:40:12

nareczek
Nowy użytkownik

To prawda, żeby uczyć się obcego języka dzięki oglądaniu filmów trzeba już znać język na pewnym poziomie i mieć już opanowany spory zakres słownictwa. Ja ze swojej strony mogę polecić lekką włoską komedię - Che bella giornata z 2011 roku. Film jest łatwy w odbiorze.

#31 2015-04-10 13:31:41

bonkiewicz
Nowy użytkownik

Dla mnie najlepszy film z tych co tutaj piszecie to był po prostu ukryte pragnienia super mi się to oglądało ; )) lepszego włoskiego filmu to ja niestety nigdy nie spotkałem i myślę iż długo jeszcze niestety nie spotkam i będzie trochę jakoś tak po prostu niefajnie i niefajowo bo włoskich filmów coraz jest niestety mniej..

#32 2015-04-13 09:47:48

Kokosek11
Nowy użytkownik

To chętnie sobie zobaczę ten film jak on jest taki niby najlepszy : ) bo przecież można na was polegać i jeśli wy coś polecacie to musi być naprawdę naprawdę takie w miarę okkeej : ) z włoskkcih filmów tam gdzie była wzmianka o Włoszech to najbardziej cenię sobie coś takiego jak Ojciec Chrzestny : D  bo tam mówiono coś oSycyli.

#33 2015-04-15 13:37:37

Bernadeeta
Nowy użytkownik

No tak mała wzmianka była ale to chyba nie jest typowo taki film włoski..Zresztą ja się tak nie znam i nie mi to jest ocenanić : ) chociaż od was właśnie chciałbym się dowiedzieć czegoś takiego czy po prostu ten film z tytułem jakim jest włoska robota czy to jest akurat no wiecie włoski film czy też po prostu film nie włoski : D

#34 2015-05-30 23:12:10

septosanek
Nowy użytkownik

Ja nie znam się zbytnio na włoskim kinie. Uważacie, że warto zainteresować się jego tematyką. Z włoskich filmów pamiętam tylko jeden, który w zupełności przypadł mi do gustu. La vita è bella (Życie jest piękne). Ciężko opisać go słowami, po prostu warto go zobaczyć.

#35 2015-07-05 23:59:11

Telimena96
Nowy użytkownik

Uwielbiam włoską klasykę, czyli filmy Felliniego i Viscontiego. Na początek poleciłabym Le notti di Cabiria i oczywiście La strada. Wspaniała Giuliettę Masinę będę wielbiła do końca życia. A potem znacznie bardziej wymagający obraz, czyli Il Gattopardo. Wymagający nie ze względu na walory fabularne. Chodzi po prostu o długość tego filmu.

#36 2015-07-06 18:49:57

golmi
Nowy użytkownik

No ładnie, ładnie smile w wolnej chwili na pewno to sobie obejrzę i na pewno w wolnej chwili to sobie popatrzę. Teraz jednak muszę powiedzieć, że lubię film nie wiem czy przez Włochów stworzony ale o tytule Włoska Robota big_smile bardzo dobre jest to kino akcji, bardzo ok się tego ogląda.

#37 2015-07-23 19:13:44

kraciakk
Nowy użytkownik

Kino włoskie mnie nie interesuję. Widziałem w ich wykonaniu jedną komedię ale raczej to była słaba komedia..Taki to był według mnie dowcip makaroniarzy..czyli to dowcip taki bez wyrazu i się ciągnaaaał tak bardzo jak ten ich włoski makaron. Nie podobało mi się to.

#38 2015-07-25 01:29:16

Baktroptio
Nowy użytkownik

Ja niedawno miałem dodatkową fuchę, wklejanie napisów do Wielkiego Żarcia. Film wychodził na dvd, potrzebne były również polskie napisy. To jest strasznie przegadany film, dopiero teraz wsłuchałem się w dialogi i przestałem go lubić. Takie czcze gadanie hedonistów o niczym.

#39 2015-11-11 11:35:59

WSHoran
Pisarz
Serwis

WŁOSKI
Koledzy i koleżanki!
Z okazji Dnia Niepodległości wspólnie z moim korektorem ANAEL oddajemy wam
w prezencie tłumaczenie (pełne i jedyne) klasyki japońskiego filmu w reżyserii: Masaki Kobayashiego
(historycznego dramatu wojennego z lat 60):
NINGEN NO JOKEN - Human Condition czyli Dola człowiecza
3 części - 6 epizodów łącznie ponad 9 godzin filmu
ponad 100 SO przetłumaczonego tekstu w języku polskim
ZAPRASZAM NAPISY SĄ JUŻ NA SERWISACH smile
http://images78.fotosik.pl/60/72e26baeedbbcbbf.jpg
Dola człowiecza III - Modlitwa żołnierza
https://youtu.be/77EA1SNA6oM?list=PLOca … vFKTgwahbn

Ocena Filmweb: 8
Dramat historyczny, wojenny - Japonia (1961)
reżyseria: Masaki Kobayashi
Po przegranej Japonii w wojnie z Rosją, Kaji (Tatsura Nakadai) prowadzi grupę ostatnich żołnierzy przez Mandżurię. Po przeżyciu wielu niebezpieczeństw zostaje schwytany przez Armię Czerwoną i staje się jeńcem wojennym, zmuszonym pracować dla Rosjan. Kaji zdaje sobie ostatecznie sprawę, iż komunizm, który w jego oczach był wyzwoleniem dla ludzkości, jest w rzeczywistości tylko trochę lepszy od opresyjnych systemów, przeciw którym walczył przez cały czas. Pragnąc wrócić do żony, ucieka z niewoli i stawia czoła ostatecznej próbie, przemierzając opuszczone ziemie podczas najmroźniejszej z zim.
W ramach waszego forum dołączyłem wasz język napisów
w ramach programu: MULTI SUB BABEL (12)
AR-DE-ES-FR-GB-GR-IT-PL-PT-RO-SR-TR

Zachęcam do zapoznania się z materiałem, korekt i czynnej nauki poprzez tłumaczenia
z bezinteresowną korzyścią dla całej społeczności!
Zgodnie z zasadą open source moje tłumaczenia
NIE SĄ CHRONIONE I NA ICH PODSTAWIE KAŻDY MOŻE STWORZYĆ WŁASNE
jednocześnie doskonaląc je, jak i swój język smile
Zapraszam również na swój wątek poświęcony multi-tłumaczeniom:
Piosenki w serwisie KOREKTY
http://www.slowka.pl/forum/viewtopic.ph … 540#p35540

1/ SHE - SUPERSTAR CHIŃSKI                                    2/ Nazia Hassan - Boom URDU
3/ OYSHEE - Tomar dil ki doya hoy na BANGLA        4/ Lisa Ekdahl - ONE LIFE ANGIELSKI
5/ Sheila On 7 - Melompat Lebih Tinggi BAHASA      6/ Ung Hoang Phuc - Bước qua thế giới VIET
7/ Dushman se bhi - Dand Nayak HINDI                   8/ ELIZE - Automatic ANGIELSKI
9/ MYRIAM FARES - Ana mosh ananeya ARABSKI    10/ Guns N' Roses -  Don't cry ANGIELSKI
11/ OMEGA - Gyöngyhajú lány WĘGIERSKI              12/ INDILA - Dernière danse FRANCUSKI
13/ Ebru Gündeş - Yaparım Bilirsin TURECKI           14/ This clock old... - The Haunted Manor POLSKI
15/ Joe Dassin - Et si tu n'existais pas FRANCUSKI 16/ Hadise - Superman TURECKI
17/ Elli Kokkinou - Ki allo GRECKI                             18/ INDILA - SOS FRANCUSKI
19/ Ebru Gündeş - Seninle Çok İşim Var TURECKI    20/ KARA - Speed up JAPOŃSKI
21/ Carmina Burana Carl Orff - O Fortuna ŁACINA   22/ ANTONIA - Morena ANGIELSKI
23/ Gigliola Cinquetti - Dio come te amo WŁOSKI    24/ SEREBRO - Мама люба ROSYJSKI
25/ Michel Teló - AI SE EU TE PEGO PORTUGALSKI   26/ IIO (Nadia Ali) - RAPTURE ANGIELSKI
27/ JEANNETTE - Porque te vas HISZPAŃSKI            28/ Lisa Ekdahl - Vem vet... SZWEDZKI
29/ Haifa Wehbe - Ezzay Ansak ARABSKI                 30/ NENA - 99 Luftballons NIEMIECKI
31/ Despina Vandi - O Fantaros GRECKI                    31/ Neda Ukraden - Zora Je CHORWACKI
33/ Pham Quynh Anh - J'espere FRANCUSKI             34/ Miyuki Ishikawa - Koi Monogatari JAPOŃSKI
35/ Myriam Fares - Aman ARABSKI                           36/ Tang Yan - Wo touming CHIŃSKI
37/ Sandra - In the heat of the night ANGIELSKI      38/ SHAKIRA - Nunca Me Acuerdo De Olvidarte HISZPAŃSKI
39/ Diana Damrau  - Der Hölle Rache NIEMIECKI      40/ Gain - Tingkeobel KOREAŃSKI
41/ Maria Ewing - Voi che sapete WŁOSKI                 42/ PAULA ABDUL - Opposites Attract ANGIELSKI
43/ Zoe Yashchenko - Генералы ГВ ROSYJSKI          44/ Irena Santor - Apparently nothing POLSKI
45/ Gigliola Cinquetti - Non ho l'eta WŁOSKI             46/ Pimchanok - Bala Chu Ba TAJSKI
47/ HADISE - Deli Oğlan TURECKI                              48/ No llores por mí Argentina! HISZPAŃSKI
49/ MADONNA Don't cry for me Argentina ANGIEL    50/ Jane Birkin - Je t'aime FRANCUSKI
51/ Billu Barber - Love Mera Hit HINDI                      52/ Stereopony - Hitohira No Hanabira JAPOŃSKI   
53/ Papagena - Zaczarowany flet NIEMIECKI            54/ FETTING EDMUND - Before a sunrise POLSKI
55/ TATU - Я сошла с ума ROSYJSKI                          56/ INXS - Need You Tonight ANGIELSKI 
57/ VERONA - Ti sento WŁOSKI                                   58/ Lee Jung Hyun - Bakkwo KOREAŃSKI
59/ HELMS - Time to Say Goodbye WŁOSKI                60/ BLONDIE - HEART OF GLASS ANGIELSKI
61/ Arash - Suddenly PERSKI                               

#40 2015-11-12 10:59:30

jadali
Pisarz

O, super, reklama Twoich tłumaczeń i filmu japońskiego
w temacie FILMY WŁOSKIE. Gratulacje. Zgłosiliśmy Cię
do konkursu Najbardziej Nachalny Spammer na Portalu
Slowka.pl.

#41 2015-11-12 17:51:36

WSHoran
Pisarz
Serwis

UWAGA: UDOSTĘPNIONA JEST DODATKOWO DLA WAS PEŁNA WERSJA JĘZYKOWA NAPISÓW: WŁOSKICH!
Napisy włoskie i angielskie do tego filmu, znajdziecie w opcjach odtwarzacza NAPISY,
musicie tylko wskazać żądany język.
Miłej zabawy - liczę na korektę smile

#42 2015-11-13 10:02:11

jadali
Pisarz

Włoskie napisy też są Twoje? A co na to włoski dystrybutor filmu?

#43 2015-12-15 17:47:43

WSHoran
Pisarz
Serwis

Polecam naukę języka poprzez oglądanie filmów:
Włoski - jedyne tłumaczenie WSHoran, polskie napisy
http://images78.fotosik.pl/163/00cbbfe7bdbd8ed2.jpg
https://youtu.be/ttB_70292Ys?list=PLOca … vFKTgwahbn

Kolos z Rodos
Il colosso di Rodi
"The Colossus of Rhodes"
reżyseria i scenariusz:    Sergio Leone
gatunek: Przygodowy Dramat historyczny
produkcja: Włochy (1961)
127 minut FILMWEB: 5,8

gra: Lea Massari jako Diala   
     Rory Calhoun jako Darios

Jest rok 280 p.n.e. Grek z kontynentu, Darios, przybywa na wyspę Rodos,
by odwiedzić swojego wujka. W tym czasie na wyspie dochodzi do niepokojów.
Grupa spiskowców, pod wodzą Pelioklesa, chce obalić króla-tyrana.
Darios szybko zostaje wplątany w polityczne intrygi...

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl