26

Odp: Filmy włoskie

M├│j ulubiony film w┼éoski to w┼éa┼Ťnie Ukryte pragnienia. Jednak nie przepadam a┼╝ tak bardzo za tymi filmami bo po prostu ta ca┼éa Italia mi si─Ö niestety kojarzy z mafi─ů i z Sycyli─ů i takie w┼éa┼Ťnie rzeczy...Zdecydowanie wol─Ö inne kino no ale czasem mi si─Ö zdarzy te┼╝ obejrze─ç jaki┼Ť dobry film romantyczny w┼éoski

27

Ja te┼╝ bardzo lubi─Ö Ukryte Pragnienia. Og├│lnie w moich najlepszych film├│w na zawsze to b─Ödzie akurat taka zdecydowana 3 ; ) bardzo mi si─Ö podoba i jest naprawd─Ö super i bardzo ciekawy hmm je┼Ťli chodzi o w┼éoskie filmy to jeszcze nie wiem taki bardzo fajny jest Ojcec chrzestny : D jest co┼Ť tam porusznae z w┼éoch├│w : p

28

Przejrza┼éam temat i znalaz┼éam tak naprawd─Ö kilka pozycji co mnie by mocno zainteresowa┼éy : ) je┼Ťli chodzi o mnie to tak nie znam ┼╝adnych film├│w w┼éoskich ale akurat po prostu jest co┼Ť takiego, ze w┼éa┼Ťnie chcia┼ébym umie─ç ten j─Özyk i ogl─ůda─ç filmy normalnie w oryginale i bez ┼╝adnych dodatkowych napis├│w czy co┼Ť takiego..

29

To musisz si─Ö tak co najmniej 2 lata lub 1 rok uczy─ç by tak w pe┼éni swobodnie m├│g┼é obejrze─ç ten film ; )) je┼Ťli chodzi o mnie to typowo w┼éoskiego filmu nie znam ale w┼éa┼Ťnie mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e taki jest gdzie s─ů w┼éa┼Ťnie fragmenty z W┼éoch czyli ojciec chrzestny i Sycylia hahah : D

30

To prawda, ┼╝eby uczy─ç si─Ö obcego j─Özyka dzi─Öki ogl─ůdaniu film├│w trzeba ju┼╝ zna─ç j─Özyk na pewnym poziomie i mie─ç ju┼╝ opanowany spory zakres s┼éownictwa. Ja ze swojej strony mog─Ö poleci─ç lekk─ů w┼éosk─ů komedi─Ö - Che bella giornata z 2011 roku. Film jest ┼éatwy w odbiorze.

31

Dla mnie najlepszy film z tych co tutaj piszecie to by┼é po prostu ukryte pragnienia super mi si─Ö to ogl─ůda┼éo ; )) lepszego w┼éoskiego filmu to ja niestety nigdy nie spotka┼éem i my┼Ťl─Ö i┼╝ d┼éugo jeszcze niestety nie spotkam i b─Ödzie troch─Ö jako┼Ť tak po prostu niefajnie i niefajowo bo w┼éoskich film├│w coraz jest niestety mniej..

32

To ch─Ötnie sobie zobacz─Ö ten film jak on jest taki niby najlepszy : ) bo przecie┼╝ mo┼╝na na was polega─ç i je┼Ťli wy co┼Ť polecacie to musi by─ç naprawd─Ö naprawd─Ö takie w miar─Ö okkeej : ) z w┼éoskkcih film├│w tam gdzie by┼éa wzmianka o W┼éoszech to najbardziej ceni─Ö sobie co┼Ť takiego jak Ojciec Chrzestny : D  bo tam m├│wiono co┼Ť oSycyli.

33

No tak ma┼éa wzmianka by┼éa ale to chyba nie jest typowo taki film w┼éoski..Zreszt─ů ja si─Ö tak nie znam i nie mi to jest ocenani─ç : ) chocia┼╝ od was w┼éa┼Ťnie chcia┼ébym si─Ö dowiedzie─ç czego┼Ť takiego czy po prostu ten film z tytu┼éem jakim jest w┼éoska robota czy to jest akurat no wiecie w┼éoski film czy te┼╝ po prostu film nie w┼éoski : D

34

Ja nie znam si─Ö zbytnio na w┼éoskim kinie. Uwa┼╝acie, ┼╝e warto zainteresowa─ç si─Ö jego tematyk─ů. Z w┼éoskich film├│w pami─Ötam tylko jeden, kt├│ry w zupe┼éno┼Ťci przypad┼é mi do gustu. La vita ├Ę bella (┼╗ycie jest pi─Ökne). Ci─Ö┼╝ko opisa─ç go s┼éowami, po prostu warto go zobaczy─ç.

35

Uwielbiam w┼éosk─ů klasyk─Ö, czyli filmy Felliniego i Viscontiego. Na pocz─ůtek poleci┼éabym Le notti di Cabiria i oczywi┼Ťcie La strada. Wspania┼éa Giuliett─Ö Masin─Ö b─Öd─Ö wielbi┼éa do ko┼äca ┼╝ycia. A potem znacznie bardziej wymagaj─ůcy obraz, czyli Il Gattopardo. Wymagaj─ůcy nie ze wzgl─Ödu na walory fabularne. Chodzi po prostu o d┼éugo┼Ť─ç tego filmu.

36

No ┼éadnie, ┼éadnie smile w wolnej chwili na pewno to sobie obejrz─Ö i na pewno w wolnej chwili to sobie popatrz─Ö. Teraz jednak musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e lubi─Ö film nie wiem czy przez W┼éoch├│w stworzony ale o tytule W┼éoska Robota big_smile bardzo dobre jest to kino akcji, bardzo ok si─Ö tego ogl─ůda.

37

Kino w┼éoskie mnie nie interesuj─Ö. Widzia┼éem w ich wykonaniu jedn─ů komedi─Ö ale raczej to by┼éa s┼éaba komedia..Taki to by┼é wed┼éug mnie dowcip makaroniarzy..czyli to dowcip taki bez wyrazu i si─Ö ci─ůgnaaaa┼é tak bardzo jak ten ich w┼éoski makaron. Nie podoba┼éo mi si─Ö to.

38

Ja niedawno mia┼éem dodatkow─ů fuch─Ö, wklejanie napis├│w do Wielkiego ┼╗arcia. Film wychodzi┼é na dvd, potrzebne by┼éy r├│wnie┼╝ polskie napisy. To jest strasznie przegadany film, dopiero teraz ws┼éucha┼éem si─Ö w dialogi i przesta┼éem go lubi─ç. Takie czcze gadanie hedonist├│w o niczym.

39

WŁOSKI
Koledzy i kole┼╝anki!
Z okazji Dnia Niepodleg┼éo┼Ťci wsp├│lnie z moim korektorem ANAEL oddajemy wam
w prezencie tłumaczenie (pełne i jedyne) klasyki japońskiego filmu w reżyserii: Masaki Kobayashiego
(historycznego dramatu wojennego z lat 60):
NINGEN NO JOKEN - Human Condition czyli Dola człowiecza
3 cz─Ö┼Ťci - 6 epizod├│w ┼é─ůcznie ponad 9 godzin filmu
ponad 100 SO przetłumaczonego tekstu w języku polskim
ZAPRASZAM NAPISY S─ä JU┼╗ NA SERWISACH smile
[img]http://images78.fotosik.pl/60/72e26baeedbbcbbf.jpg[/img]
Dola człowiecza III - Modlitwa żołnierza
https://youtu.be/77EA1SNA6oM?list=PLOca ÔÇŽ vFKTgwahbn

Ocena Filmweb: 8
Dramat historyczny, wojenny - Japonia (1961)
re┼╝yseria: Masaki Kobayashi
Po przegranej Japonii w wojnie z Rosj─ů, Kaji (Tatsura Nakadai) prowadzi grup─Ö ostatnich ┼╝o┼énierzy przez Mand┼╝uri─Ö. Po prze┼╝yciu wielu niebezpiecze┼ästw zostaje schwytany przez Armi─Ö Czerwon─ů i staje si─Ö je┼äcem wojennym, zmuszonym pracowa─ç dla Rosjan. Kaji zdaje sobie ostatecznie spraw─Ö, i┼╝ komunizm, kt├│ry w jego oczach by┼é wyzwoleniem dla ludzko┼Ťci, jest w rzeczywisto┼Ťci tylko troch─Ö lepszy od opresyjnych system├│w, przeciw kt├│rym walczy┼é przez ca┼éy czas. Pragn─ůc wr├│ci─ç do ┼╝ony, ucieka z niewoli i stawia czo┼éa ostatecznej pr├│bie, przemierzaj─ůc opuszczone ziemie podczas najmro┼║niejszej z zim.
W ramach waszego forum do┼é─ůczy┼éem wasz j─Özyk napis├│w
w ramach programu: MULTI SUB BABEL (12)
AR-DE-ES-FR-GB-GR-IT-PL-PT-RO-SR-TR

Zachęcam do zapoznania się z materiałem, korekt i czynnej nauki poprzez tłumaczenia
z bezinteresown─ů korzy┼Ťci─ů dla ca┼éej spo┼éeczno┼Ťci!
Zgodnie z zasad─ů open source moje t┼éumaczenia
NIE S─ä CHRONIONE I NA ICH PODSTAWIE KA┼╗DY MO┼╗E STWORZY─ć W┼üASNE
jednocze┼Ťnie doskonal─ůc je, jak i sw├│j j─Özyk smile
Zapraszam r├│wnie┼╝ na sw├│j w─ůtek po┼Ťwi─Öcony multi-t┼éumaczeniom:
Piosenki w serwisie KOREKTY
http://www.slowka.pl/forum/viewtopic.ph ÔÇŽ 540#p35540

1/ SHE - SUPERSTAR CHI┼âSKI                                    2/ Nazia Hassan - Boom URDU
3/ OYSHEE - Tomar dil ki doya hoy na BANGLA        4/ Lisa Ekdahl - ONE LIFE ANGIELSKI
5/ Sheila On 7 - Melompat Lebih Tinggi BAHASA      6/ Ung Hoang Phuc - BĂ░ß╗Ťc qua thß║┐ giß╗Ťi VIET
7/ Dushman se bhi - Dand Nayak HINDI                   8/ ELIZE - Automatic ANGIELSKI
9/ MYRIAM FARES - Ana mosh ananeya ARABSKI    10/ Guns N' Roses -  Don't cry ANGIELSKI
11/ OMEGA - Gy├Ângyhaj├║ l├íny W─śGIERSKI              12/ INDILA - Derni├Ęre danse FRANCUSKI
13/ Ebru G├╝nde┼č - Yapar─▒m Bilirsin TURECKI           14/ This clock old... - The Haunted Manor POLSKI
15/ Joe Dassin - Et si tu n'existais pas FRANCUSKI 16/ Hadise - Superman TURECKI
17/ Elli Kokkinou - Ki allo GRECKI                             18/ INDILA - SOS FRANCUSKI
19/ Ebru G├╝nde┼č - Seninle ├çok ─░┼čim Var TURECKI    20/ KARA - Speed up JAPO┼âSKI
21/ Carmina Burana Carl Orff - O Fortuna ┼üACINA   22/ ANTONIA - Morena ANGIELSKI
23/ Gigliola Cinquetti - Dio come te amo W┼üOSKI    24/ SEREBRO - đťđ░đ╝đ░ đ╗ĐÄđ▒đ░ ROSYJSKI
25/ Michel Tel├│ - AI SE EU TE PEGO PORTUGALSKI   26/ IIO (Nadia Ali) - RAPTURE ANGIELSKI
27/ JEANNETTE - Porque te vas HISZPA┼âSKI            28/ Lisa Ekdahl - Vem vet... SZWEDZKI
29/ Haifa Wehbe - Ezzay Ansak ARABSKI                 30/ NENA - 99 Luftballons NIEMIECKI
31/ Despina Vandi - O Fantaros GRECKI                    31/ Neda Ukraden - Zora Je CHORWACKI
33/ Pham Quynh Anh - J'espere FRANCUSKI             34/ Miyuki Ishikawa - Koi Monogatari JAPO┼âSKI
35/ Myriam Fares - Aman ARABSKI                           36/ Tang Yan - Wo touming CHI┼âSKI
37/ Sandra - In the heat of the night ANGIELSKI      38/ SHAKIRA - Nunca Me Acuerdo De Olvidarte HISZPA┼âSKI
39/ Diana Damrau  - Der H├Âlle Rache NIEMIECKI      40/ Gain - Tingkeobel KOREA┼âSKI
41/ Maria Ewing - Voi che sapete W┼üOSKI                 42/ PAULA ABDUL - Opposites Attract ANGIELSKI
43/ Zoe Yashchenko - đôđÁđŻđÁĐÇđ░đ╗Đő đôđĺ ROSYJSKI          44/ Irena Santor - Apparently nothing POLSKI
45/ Gigliola Cinquetti - Non ho l'eta W┼üOSKI             46/ Pimchanok - Bala Chu Ba TAJSKI
47/ HADISE - Deli O─član TURECKI                              48/ No llores por m├ş Argentina! HISZPA┼âSKI
49/ MADONNA Don't cry for me Argentina ANGIEL    50/ Jane Birkin - Je t'aime FRANCUSKI
51/ Billu Barber - Love Mera Hit HINDI                      52/ Stereopony - Hitohira No Hanabira JAPO┼âSKI   
53/ Papagena - Zaczarowany flet NIEMIECKI            54/ FETTING EDMUND - Before a sunrise POLSKI
55/ TATU - đ» ĐüđżĐłđ╗đ░ Đü Đâđ╝đ░ ROSYJSKI                          56/ INXS - Need You Tonight ANGIELSKI 
57/ VERONA - Ti sento W┼üOSKI                                   58/ Lee Jung Hyun - Bakkwo KOREA┼âSKI
59/ HELMS - Time to Say Goodbye W┼üOSKI                60/ BLONDIE - HEART OF GLASS ANGIELSKI
61/ Arash - Suddenly PERSKI                               

40

O, super, reklama Twoich tłumaczeń i filmu japońskiego
w temacie FILMY W┼üOSKIE. Gratulacje. Zg┼éosili┼Ťmy Ci─Ö
do konkursu Najbardziej Nachalny Spammer na Portalu
Slowka.pl.

41

UWAGA: UDOST─śPNIONA JEST DODATKOWO DLA WAS PE┼üNA WERSJA J─śZYKOWA NAPIS├ôW: W┼üOSKICH!
Napisy włoskie i angielskie do tego filmu, znajdziecie w opcjach odtwarzacza NAPISY,
musicie tylko wskaza─ç ┼╝─ůdany j─Özyk.
Miłej zabawy - liczę na korektę smile

42

W┼éoskie napisy te┼╝ s─ů Twoje? A co na to w┼éoski dystrybutor filmu?

43

Polecam nauk─Ö j─Özyka poprzez ogl─ůdanie film├│w:
Włoski - jedyne tłumaczenie WSHoran, polskie napisy
[img]http://images78.fotosik.pl/163/00cbbfe7bdbd8ed2.jpg[/img]
https://youtu.be/ttB_70292Ys?list=PLOca ÔÇŽ vFKTgwahbn

Kolos z Rodos
Il colosso di Rodi
"The Colossus of Rhodes"
re┼╝yseria i scenariusz:    Sergio Leone
gatunek: Przygodowy Dramat historyczny
produkcja: Włochy (1961)
127 minut FILMWEB: 5,8

gra: Lea Massari jako Diala   
     Rory Calhoun jako Darios

Jest rok 280 p.n.e. Grek z kontynentu, Darios, przybywa na wysp─Ö Rodos,
by odwiedzi─ç swojego wujka. W tym czasie na wyspie dochodzi do niepokoj├│w.
Grupa spiskowc├│w, pod wodz─ů Pelioklesa, chce obali─ç kr├│la-tyrana.
Darios szybko zostaje wpl─ůtany w polityczne intrygi...