51

Odp: Nauka angielskiego z seriali, film├│w

Sam osobi┼Ťcie lubi─Ö ogl─ůda─ç seriale po angielsku. Ale na pewno nie wkuwa─ç. Wiec jak ogl─ůdam dla rozrywki, to je┼Ťli si─Ö czego┼Ť ucz─Ö to niestety ma┼éo efektywnie;/

52

Kto co woli. My┼Ťl─Ö, ┼╝e ogl─ůdaj─ůc film to przez przypadek si─Ö uczymy. To raczej ma by─ç przyjemno┼Ť─ç ni┼╝ nauka:)

53

To przyjemny spos├│b i przy okazji darmowy lektor angielski, poznajesz wymow─Ö tu zamiast na zmywaku w Anglii smile

54

Sama nie wiem... Cz─Östo ogl─ůdam filmy z polskimi napisami, kt├│rych staram si─Ö nie czyta─ç, oczywi┼Ťcie. Niekt├│re rozumiem bez problemu, a innych wcale, jakby by┼éy w ca┼ékowicie obcym dla mnie j─Özyku. tongue

55

Najlepiej zaopatrzy─ç si─Ö w dobre s┼éuchawki - wtedy lepiej mo┼╝na skoncentrowa─ç si─Ö na tym co m├│wi─ů na filmie i wi─Öcej zrozumie─ç. Ogl─ůdanie film├│w bez t┼éumaczenia na polski uwa┼╝am za bardzo dobr─ů metod─Ö na oswojenie si─Ö z j angielskim - zar├│wno poznania wymowy jak i przyswojenia sobie nowych s┼é├│wek czy zwrot├│w.

56

┼Üwietnym sposobem jest ogl─ůdanie film├│w z napisami polskimi.

57

ANGIELSKI
Koledzy i kole┼╝anki!
Z okazji Dnia Niepodleg┼éo┼Ťci wsp├│lnie z moim korektorem ANAEL oddajemy wam
w prezencie tłumaczenie (pełne i jedyne) klasyki japońskiego filmu w reżyserii: Masaki Kobayashiego
(historycznego dramatu wojennego z lat 60):
NINGEN NO JOKEN - Human Condition czyli Dola człowiecza
3 cz─Ö┼Ťci - 6 epizod├│w ┼é─ůcznie ponad 9 godzin filmu
ponad 100 SO przetłumaczonego tekstu w języku polskim
ZAPRASZAM NAPISY S─ä JU┼╗ NA SERWISACH smile
[img]http://images78.fotosik.pl/60/72e26baeedbbcbbf.jpg[/img]
Dola człowiecza III - Modlitwa żołnierza
https://youtu.be/77EA1SNA6oM?list=PLOca ÔÇŽ vFKTgwahbn

Ocena Filmweb: 8
Dramat historyczny, wojenny - Japonia (1961)
re┼╝yseria: Masaki Kobayashi
Po przegranej Japonii w wojnie z Rosj─ů, Kaji (Tatsura Nakadai) prowadzi grup─Ö ostatnich ┼╝o┼énierzy przez Mand┼╝uri─Ö. Po prze┼╝yciu wielu niebezpiecze┼ästw zostaje schwytany przez Armi─Ö Czerwon─ů i staje si─Ö je┼äcem wojennym, zmuszonym pracowa─ç dla Rosjan. Kaji zdaje sobie ostatecznie spraw─Ö, i┼╝ komunizm, kt├│ry w jego oczach by┼é wyzwoleniem dla ludzko┼Ťci, jest w rzeczywisto┼Ťci tylko troch─Ö lepszy od opresyjnych system├│w, przeciw kt├│rym walczy┼é przez ca┼éy czas. Pragn─ůc wr├│ci─ç do ┼╝ony, ucieka z niewoli i stawia czo┼éa ostatecznej pr├│bie, przemierzaj─ůc opuszczone ziemie podczas najmro┼║niejszej z zim.
W ramach waszego forum do┼é─ůczy┼éem wasz j─Özyk napis├│w
w ramach programu: MULTI SUB BABEL (12)
AR-DE-ES-FR-GB-GR-IT-PL-PT-RO-SR-TR

Zachęcam do zapoznania się z materiałem, korekt i czynnej nauki poprzez tłumaczenia
z bezinteresown─ů korzy┼Ťci─ů dla ca┼éej spo┼éeczno┼Ťci!
Zgodnie z zasad─ů open source moje t┼éumaczenia
NIE S─ä CHRONIONE I NA ICH PODSTAWIE KA┼╗DY MO┼╗E STWORZY─ć W┼üASNE
jednocze┼Ťnie doskonal─ůc je, jak i sw├│j j─Özyk smile
Zapraszam r├│wnie┼╝ na sw├│j w─ůtek po┼Ťwi─Öcony multi-t┼éumaczeniom:
Piosenki w serwisie KOREKTY
http://www.slowka.pl/forum/viewtopic.ph ÔÇŽ 540#p35540

1/ SHE - SUPERSTAR CHI┼âSKI                                    2/ Nazia Hassan - Boom URDU
3/ OYSHEE - Tomar dil ki doya hoy na BANGLA        4/ Lisa Ekdahl - ONE LIFE ANGIELSKI
5/ Sheila On 7 - Melompat Lebih Tinggi BAHASA      6/ Ung Hoang Phuc - BĂ░ß╗Ťc qua thß║┐ giß╗Ťi VIET
7/ Dushman se bhi - Dand Nayak HINDI                   8/ ELIZE - Automatic ANGIELSKI
9/ MYRIAM FARES - Ana mosh ananeya ARABSKI    10/ Guns N' Roses -  Don't cry ANGIELSKI
11/ OMEGA - Gy├Ângyhaj├║ l├íny W─śGIERSKI              12/ INDILA - Derni├Ęre danse FRANCUSKI
13/ Ebru G├╝nde┼č - Yapar─▒m Bilirsin TURECKI           14/ This clock old... - The Haunted Manor POLSKI
15/ Joe Dassin - Et si tu n'existais pas FRANCUSKI 16/ Hadise - Superman TURECKI
17/ Elli Kokkinou - Ki allo GRECKI                             18/ INDILA - SOS FRANCUSKI
19/ Ebru G├╝nde┼č - Seninle ├çok ─░┼čim Var TURECKI    20/ KARA - Speed up JAPO┼âSKI
21/ Carmina Burana Carl Orff - O Fortuna ┼üACINA   22/ ANTONIA - Morena ANGIELSKI
23/ Gigliola Cinquetti - Dio come te amo W┼üOSKI    24/ SEREBRO - đťđ░đ╝đ░ đ╗ĐÄđ▒đ░ ROSYJSKI
25/ Michel Tel├│ - AI SE EU TE PEGO PORTUGALSKI   26/ IIO (Nadia Ali) - RAPTURE ANGIELSKI
27/ JEANNETTE - Porque te vas HISZPA┼âSKI            28/ Lisa Ekdahl - Vem vet... SZWEDZKI
29/ Haifa Wehbe - Ezzay Ansak ARABSKI                 30/ NENA - 99 Luftballons NIEMIECKI
31/ Despina Vandi - O Fantaros GRECKI                    31/ Neda Ukraden - Zora Je CHORWACKI
33/ Pham Quynh Anh - J'espere FRANCUSKI             34/ Miyuki Ishikawa - Koi Monogatari JAPO┼âSKI
35/ Myriam Fares - Aman ARABSKI                           36/ Tang Yan - Wo touming CHI┼âSKI
37/ Sandra - In the heat of the night ANGIELSKI      38/ SHAKIRA - Nunca Me Acuerdo De Olvidarte HISZPA┼âSKI
39/ Diana Damrau  - Der H├Âlle Rache NIEMIECKI      40/ Gain - Tingkeobel KOREA┼âSKI
41/ Maria Ewing - Voi che sapete W┼üOSKI                 42/ PAULA ABDUL - Opposites Attract ANGIELSKI
43/ Zoe Yashchenko - đôđÁđŻđÁĐÇđ░đ╗Đő đôđĺ ROSYJSKI          44/ Irena Santor - Apparently nothing POLSKI
45/ Gigliola Cinquetti - Non ho l'eta W┼üOSKI             46/ Pimchanok - Bala Chu Ba TAJSKI
47/ HADISE - Deli O─član TURECKI                              48/ No llores por m├ş Argentina! HISZPA┼âSKI
49/ MADONNA Don't cry for me Argentina ANGIEL    50/ Jane Birkin - Je t'aime FRANCUSKI
51/ Billu Barber - Love Mera Hit HINDI                      52/ Stereopony - Hitohira No Hanabira JAPO┼âSKI   
53/ Papagena - Zaczarowany flet NIEMIECKI            54/ FETTING EDMUND - Before a sunrise POLSKI
55/ TATU - đ» ĐüđżĐłđ╗đ░ Đü Đâđ╝đ░ ROSYJSKI                          56/ INXS - Need You Tonight ANGIELSKI 
57/ VERONA - Ti sento W┼üOSKI                                   58/ Lee Jung Hyun - Bakkwo KOREA┼âSKI
59/ HELMS - Time to Say Goodbye W┼üOSKI                60/ BLONDIE - HEART OF GLASS ANGIELSKI
61/ Arash - Suddenly PERSKI                               

58

Ja cz─Östo pr├│buje ogl─ůda─ç film po angielsku + w┼é─ůczy─ç sobie napisy po angielsku, dzi─Öki temu zawsze mo┼╝na si─Ö wspom├│c w potrzebie. Bo czasami rzeczywi┼Ťcie cie┼╝ko jest za┼éapa─ç o co chodzi ze s┼éuchu. Ale jak ju┼╝ tekst te┼╝ jest to nie ma wi─Ökszego problemu.

59 (edytowany przez jadali 2015-11-13 09:52:19)

Koledzy i kole┼╝anki!
Z okazji Dnia Niepodleg┼éo┼Ťci wsp├│lnie z moim korektorem ANAEL oddajemy wam
w prezencie tłumaczenie (pełne i jedyne) klasyki japońskiego filmu w reżyserii: Masaki Kobayashiego
(historycznego dramatu wojennego z lat 60):

O prosz─Ö. Nauka angieskiego, poprzez ogl─ůdanie japo┼äskiego filmu
z oryginaln─ů ┼Ťcie┼╝k─ů d┼║wi─Ökow─ů i polskimi napisami. Tego jeszcze
nie było!

mgrabowski1980 napisał/a:

Ja cz─Östo pr├│buje ogl─ůda─ç film po angielsku + w┼é─ůczy─ç sobie napisy po angielsku, dzi─Öki temu zawsze mo┼╝na si─Ö wspom├│c w potrzebie. Bo czasami rzeczywi┼Ťcie cie┼╝ko jest za┼éapa─ç o co chodzi ze s┼éuchu. Ale jak ju┼╝ tekst te┼╝ jest to nie ma wi─Ökszego problemu.

Tak, te┼╝ tak robi─Ö. To tak┼╝e bardzo dobry spos├│b smile

60

Do mgrabowski1980:
Je┼╝eli nie masz kontaktu z ┼╝ywym j─Özykiem, jest to dobra metoda.
Napisy angielskie do tego filmu, znajdziesz w opcjach odtwarzacza NAPISY,
musisz tylko wskaza─ç ┼╝─ůdany j─Özyk.

W moim przypadku zale┼╝y mi bardziej na ew. korekcie, a to wymaga pewnego zaawansowania.
Bardziej polecam film z angielsk─ů ┼Ťcie┼╝k─ů d┼║wi─Ökow─ů oraz angielskimi i polskimi napisami.
Polecam Ziemi─Ö Faraon├│w spe┼énia powy┼╝sze warunki (wszystkie polskie napisy do filmu s─ů moje)
i jest naprawd─Ö ciekawy - polecam.
Spróbuj też tłumaczeń np piosenek i najważniejsze nie zrażaj się smile

61 (edytowany przez jadali 2015-11-13 13:13:51)

WSHoran napisał/a:

Do mgrabowski1980: [...] Napisy angielskie do tego filmu, znajdziesz [b]w opcjach odtwarzacza NAPISY, musisz tylko wskaza─ç ┼╝─ůdany j─Özyk.

Mgrabowski1980 nie pyta┼é Ci─Ö wcale o Twoje napisy, je┼Ťli nie zauwa┼╝y┼ée┼Ť. Dlaczego narzucasz mu si─Ö z takimi wyja┼Ťnieniami?

W moim przypadku zale┼╝y mi bardziej na ew. korekcie, a to wymaga pewnego zaawansowania.

Tak, jasne. Nie do┼Ť─ç, ┼╝e nachalnie publikujesz wsz─Ödzie, gdzie popadnie, te swoje reklamy, to jeszcze oczekujesz, ┼╝e inni po┼Ťwi─Öc─ů sw├│j prywatny czas na to, ┼╝eby poprawia─ç to, co Ty spier******┼Ť? T┼éumaczenie czegokolwiek wymaga m.in. wyczucia j─Özykowego. Kt├│rego Tobie chronicznie brak. Mimo swoistej manii, drugim Beksi┼äskim zdecydowanie nie b─Ödziesz.

Polecam Ziemi─Ö Faraon├│w spe┼énia powy┼╝sze warunki (wszystkie polskie napisy do filmu s─ů moje)
i jest naprawd─Ö ciekawy - polecam.

Tak, Ziemia Faraon├│w to interesuj─ůcy film. Wiele os├│b, kt├│re maj─ů teraz 30-40 lat, widzia┼éo go w dzieci┼ästwie, jeszcze przed Okr─ůg┼éym Sto┼éem, i ma do niego ogromny sentyment. Ale z Twoim "t┼éumaczeniem" ten film naprawd─Ö bardzo wiele traci. Nie mam zamiaru dokonywa─ç darmowych korekt Twoich text├│w. Ale jak np. mog┼ée┼Ť nazwa─ç pomieszczenie wewn─ůtrz piramidy "pokojem"? Wed┼éug mnie, nie powiniene┼Ť t┼éumaczy─ç w og├│le. Do tego, ┼╝eby to dobrze robi─ç, brak Ci wiedzy, umiej─Ötno┼Ťci i talentu.

EDIT: A co z t┼éumaczeniem Ziemi Faraon├│w opracowanym swego czasu dla Telewizji Polskiej? Bo, popraw mnie, je┼Ťli si─Ö myl─Ö, pisa┼ée┼Ť chyba, ┼╝e Twoje t┼éumaczenie jest "jedyne". Wersja z polskim lektorem jest do┼Ť─ç ┼éatwa do namierzenia w Sieci. Chcesz powiedzie─ç, ┼╝e o niej nie wiesz i ┼╝e ze starego, dobrego t┼éumaczenia, podczas robienia swojego w og├│le nie korzysta┼ée┼Ť...?

EDIT 2: Dlaczego napisy do tego japo┼äskiego filmu s─ů podw├│jne? Dlaczego wida─ç ┼╝├│┼éte napisy pod bia┼éymi napisami....?

62

blue22 napisał/a:

Jak s─ůdzicie tak jak zada┼éem pytanie w temacie od jakiego poziomu ju┼╝ si─Ö mo┼╝na uczy─ç j─Özyka angielskiego z seriali lub film├│w ? Bo mi si─Ö w┼éa┼Ťnie wydaj─Ö, ┼╝e je┼Ťli kto┼Ť ju┼╝ ma ten poziom b1 mo┼╝e zaczyna─ç przygod─Ö z serialami smile Najlepiej b─Ödzie je┼Ťli przed obejrzeniem serialu przeczyta sobie napisy, wypisz─Ö s┼é├│wka wszystkie i si─Ö ich nauczy na pami─Ö─ç. P├│┼║niej ju┼╝ w┼é─ůczy serial z tymi s┼é├│wkami, kt├│rych si─Ö nauczy┼é - co s─ůdzicie o tej metodzie? Jakie macie swoje ?

Metody trzeba dopasowywać do ludzi. Jednym łatwiej uczyć się języków a innym trudniej.

63

Jak dla mnie seriale i filmy to troch─Ö wy┼╝szy poziom ni┼╝ b1. Zbyt du┼╝o slangu i specjalistycznych wyraz├│w + r├│┼╝ne rodzaje akcent├│w.

64

Ja słyszałem o takim sposobie nauki ale nie wiem czy to dla każdego będzie dobre. Przecież jak nic kompletnie nie rozumiesz to jak sie nauczysz czegokolwiek?

65

Ja si─Ö tak wiele nauczy┼é─ům. Ogl─ůda┼éam sobie Friends├│w, HIMYM, BBT i spisywa┼éam co ciekawsze s┼éowa i wyra┼╝enia, kt├│rych nie zna┼é─ům/ nie rozumie┼éam i szuka┼éam znacze┼ä. Polecam og├│lnie tak─ů metod─Ö.

66

Bardzo dobra metoda pod waruniem, ┼╝e napisy s─ů te┼╝ po angielsku.

67

Ciężko mi zrozumieć słowa ze słuchu. Natomiast film z napisami angielskimi już lepiej.

68

M├│j znajomy szlifowa─ç angielski graj─ůc w gry, teraz potrafi go perfect

69

Sam cz─Östo ucz─Ö si─Ö wielu zwrot├│w i s┼é├│w z film├│w i z seriali. Uwa┼╝am, ┼╝e najlepiej po prostu ogl─ůda─ç filmy i seriale z polskimi napisami. Mo┼╝na wy┼éapa─ç sporo rzeczy, Naprawde polecam smile

70

Nauczyciele zawsze mi powtarzali, ┼╝e ogl─ůdanie film├│w po angielsku to jeden z najlepszych sposob├│w. Na pewno poprawimy swoj─ů wymow─Ö je┼Ťli si─Ö du┼╝o os┼éuchamy. smile

71

Na pewno dzi─Öki ogl─ůdaniu film├│w po angielsku mo┼╝na wzbogaci─ç swojej s┼éownictwo. A co s─ůdzicie o takim rozwi─ůzaniu jak angielski online? Nie my┼Ťl─Ö tutaj o wype┼énianiu test├│w, czy suchym uczeniu si─Ö s┼é├│wek. W Fluentbe http://www.fluentbe.com/ jest mo┼╝liwo┼Ť─ç nauki j─Özyka angielskiego przez internet, z tym ┼╝e widzimy zar├│wno lektor├│w, jak i pozosta┼ée osoby ucz─ůce si─Ö w taki spos├│b. Za godzin─Ö nauki p┼éaci si─Ö 20 z┼éotych, a w┼Ťr├│d lektor├│w s─ů osoby z USA i Wielkiej Brytanii. Poza tym najwi─Ökszy nacisk k┼éadzie si─Ö tutaj na nauk─Ö praktyczn─ů, czyli m├│wienie.

72

Fajna metoda, ale bardzo czasochłonna. Może kiedys wypróbuję. smile

73

Sam stosowa┼éem ten spos├│b lecz tak jedynie mo┼╝esz pod szlifowa─ç sw├│j j─Özyk, nie nauczysz si─Ö go w ten spos├│b. Je┼Ťli zale┼╝y ci na czasie to polecam intensywny kurs j─Özyka w Krakowie http://www.berlitz.pl/krakow Powodzenia w nauce!

74

WSHoran napisał/a:

To przyjemny spos├│b i przy okazji darmowy lektor angielski, poznajesz wymow─Ö tu zamiast na zmywaku w Anglii smile

Zgadzam si─Ö. Nie rozumiem ludzi, kt├│rzy krytykuj─ů t─ů form─Ö nauki j─Özyka.

75

Ostatnio w┼éasnie du┼╝o ogl─ůdam seriali bez t┼éumaczenia, przyznam, ┼╝e ilo┼Ť─ç s┼é├│w jakimi w┼éadam diametralnie si─Ö zwi─Ökszy┼éa, ostatni serial jaki ogl─ůda┼éem to Ch┼éopaki z Barak├│w.