1 (edytowany przez olszikuru 2015-08-07 10:35:53)

Temat: Napisanie niemieckiego CV - jest rozwi─ůzanie ?

Sta┼éo si─Ö wr├│ci┼éem z W┼éoch do Polski, nie przed┼éu┼╝yli mi pracy jako piel─Ögniarz..Nie mog─Ö si─Ö pozbiera─ç sad Jestem ca┼ékowicie za┼éamany, nie wiem czy znajd─Ö prac─Ö w swoim zawodzie. W Polsce nie chc─Ö d┼éu┼╝ej zosta─ç..prac─Ö mo┼╝e i bym znalaz┼é ale za psie pieni─ůdze i to jeszcze z ogromn─ů liczb─ů nadgodzin. Powiem wam co postanowi┼éem, zacz─ů┼éem si─Ö rozgl─ůda─ç za prac─ů w zawodzie piel─Ögniarza u naszych zachodnich s─ůsiad├│w w Niemczech. D┼éugo nie musia┼éem szuka─ç, znalaz┼éem kilka ofert. Chcia┼éem wys┼éa─ç CV ale wymagali w j─Özyku niemieckim, pomy┼Ťla┼éem mo┼╝e si─Ö was zapytam czy kto┼Ť zna jakie┼Ť tzw centrum t┼éumacze┼ä ? smile p.s w niekt├│rych og┼éoszeniach wymagane CV w j─Özyku angielskim i niemieckim..

2

Odp: Napisanie niemieckiego CV - jest rozwi─ůzanie ?

W przypadku t┼éumaczenia cv to raczej profesjonalnego t┼éumacza nie potrzebujesz:) wystarczy, ┼╝e poprosisz kogo┼Ť na forum, kto sko┼äczy┼é niemiecki lub anglistyk─Ö i na pewno kto┼Ť Ci pomo┼╝e:) Wiem, ┼╝e studenci sobie cz─Östo dorabiaj─ů robi─ůc takie ma┼ée t┼éumaczenia, wi─Öc mo┼╝e warto zastanowi─ç si─Ö w┼éa┼Ťnie nad poszukaniem jakiego studenta, kt├│ry przet┼éumaczy┼éby Ci to za niewielkie pieni─ůdze:)

3

Wsp├│┼éczuj─Ö utraty pracy. Ale spokojnie. Dasz sobie rad─Ö i znajdziesz gdzie┼Ť tak─ů prac─Ö, kt├│ra by Ci─Ö zadowoli┼éa wink a co do t┼éumacze┼ä - jest sporo internetowych biur kt├│re zrobi─ů Ci to online. Ale osobi┼Ťcie nie t┼éumaczy┼éem nigdy CV wi─Öc nie wiem kto to robi najlepiej. Mo┼╝e kto┼Ť z forumowicz├│w si─Ö tym zjamuje? W ko┼äcu forum idealne do znalezienia kogo┼Ť

4

moozana napisał/a:

W przypadku t┼éumaczenia cv to raczej profesjonalnego t┼éumacza nie potrzebujesz:) wystarczy, ┼╝e poprosisz kogo┼Ť na forum, kto sko┼äczy┼é niemiecki lub anglistyk─Ö i na pewno kto┼Ť Ci pomo┼╝e:) Wiem, ┼╝e studenci sobie cz─Östo dorabiaj─ů robi─ůc takie ma┼ée t┼éumaczenia, wi─Öc mo┼╝e warto zastanowi─ç si─Ö w┼éa┼Ťnie nad poszukaniem jakiego studenta, kt├│ry przet┼éumaczy┼éby Ci to za niewielkie pieni─ůdze:)

Zupe┼énie si─Ö nie zgadzam. To, ┼╝e jest to CV nie oznacza, ┼╝e mo┼╝na odpu┼Ťci─ç. Ja tak┼╝e skorzysta┼éabym z profesjonalnego t┼éumaczenia, tym bardziej, ┼╝e chodzi o zdobycie posady, co jest priorytetow─ů spraw─ů. Co sobie pomy┼Ťl─ů, jak zobacz─ů skopane CV? Ja polecam ci http://www.centrumtlumaczen.pl, s─ů szybcy, profesjonalni i dost─Öpni 24/h. Poza tym za CV nie zap┼éacisz fortuny, a g┼éow─Ö b─Ödziesz mia┼é spokojn─ů:-)

5

Dobre - j─Özykowo i merytorycznie - CV jest kluczem do sukcesu, by wyr├│┼╝ni─ç si─Ö i pokaza─ç z t┼éumu kandydat├│w. Powie to ka┼╝dy rekruter, kt├│ry przegl─ůda stosy CV, zatem warto zainwestowa─ç w dobre t┼éumaczenie. Je┼Ťli masz wiele zwrot├│w ┼Ťci┼Ťle bran┼╝owych, rozejrzyj si─Ö za t┼éumaczeniami bran┼╝owymi, bo takie og├│lne mog─ů by─ç r├│wnoznaczne z t┼éumaczeniem na poziomie licealisty, ewentualnie filologa.