26

Odp: pomocy!! jak zacz─ů─ç???

Sposoby nauki j─Özyka zale┼╝─ů r├│wnie┼╝ od predyspozycji osoby, kt├│ra si─Ö uczy. Jednym samodzielna nauka japo┼äskiego odpowiada i preferuj─ů tak─ů form─Ö, a inni nie s─ů w stanie si─Ö zmobilizowa─ç i wymagaj─ů pewnego z g├│ry narzuconego rygoru poprzez ucz─Öszczanie do szko┼éy j─Özykowej albo regularne korepetycje.

27

Ja polecam księgarnię Co-Liber przy Placu Bankowym, w Warszawie. Można tam zamówić praktycznie każdy słownik i każdy podręcznik.

28

Je┼╝eli kto┼Ť ma dobrze opanowane podstawy j─Özykoznawstwa, to od razu polecam dwa tomy Gramatyki japo┼äskiej Wydawnictwa Uniwersytetu Jaagiello┼äskiego. Mnie by┼éo znacznie ┼éatwiej dociera─ç do tego j─Özyka po przez gramatyk─Ö w┼éa┼Ťnie.
Pozosta┼éym osobom polecam darmowe kursy internetowe w j─Özyku polskim, podr─Öczniki Krassowskiej dla pocz─ůtkuj─ůcych, na pewno fiszki Edgara, S┼éownik Znak├│w Japo┼äskich Nowaka.
Kluczem jest opanowa─ç kan─Ö i porz─ůdnie si─Ö w japo┼äskich os┼éucha─ç.

29

Nie uczy┼ébym si─Ö tego j─Özyka. Do czego on jest potrzebny ? Wed┼éug mnie lepiej si─Ö pouczy─ç to j─Özyka angielskiego. To jest j─Özyk biznesu i wed┼éug mnie to jest jedyny s┼éuszny j─Özyk. Jak kto┼Ť zamierza jecha─ç do Japonii to tego j─Özyka mo┼╝e si─Ö uczy─ç. Je┼Ťli nie zamierza tam jecha─ç to do niczego mu on jest niepotrzebny.