1

Temat: Po jakim czasie wyrobi┼éa si─Ö u Was umiej─Ötno┼Ť─ç tworzenia szybko zda┼ä?

Witam

Po jakim czasie formu┼éowali┼Ťcie zdania, w spos├│b szybki, pewny i bez b┼é─Ödny pod wzgl─Ödem gramatycznym oraz bez zb─Ödnego zastanawiania si─Ö przed i w czasie wypowiedzi? Obecnie mam z tym straszny problem, zanim ja powiem jedno zdanie to Francuz zd─ů┼╝y┼éby trzy, tak┼╝e mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e idzie mi to ┼╝├│┼éwim tempem, a jak pr├│buje przyspieszy─ç, to znowu zapominam, kt├│rego┼Ť np rodzajnik├│w

Znacie mo┼╝e jakie┼Ť skuteczne sposoby, aby wyrobi─ç sobie tempo m├│wienia w nowym j─Özyku :?:

2

Odp: Po jakim czasie wyrobi┼éa si─Ö u Was umiej─Ötno┼Ť─ç tworzenia szybko zda┼ä?

ucz─Ö si─Ö tego francuskiego ju┼╝ trzeci rok i zdania sk┼éadam szybko, ale po drodze zawsze gubi─Ö gramatyk─Ö. trudny, strasznie trudny ten francuski do takiej swobodnej komunikacji. aczkolwiek francuzi mistrzami gramatyki te┼╝ nie s─ů, byle si─Ö dogada─ç!

3

Odp: Po jakim czasie wyrobi┼éa si─Ö u Was umiej─Ötno┼Ť─ç tworzenia szybko zda┼ä?

Ja francuskiego uczyłam się 3 lata i po tym czasie mówiłam już bardzo dobrze. Ale bardzo dużo pracy włożyłam w to, dużo więcej energii niz np w naukę języka angielskiego. Jak dla mnie francuski jest piekielnie trudny.

4

Zgadzam si─Ö francuski jest mega trudny. Moja dziewczyna go uwielbia. S┼éuchaj─ůc jej zapami─Öta┼éem co nieco i si┼é─ů rzeczy cz┼éowiek ch┼éon─ů wiedz─Ö jak g─ůbka. Zadziwiaj─ůce jest to, ┼╝e umiem nawet "poskleca─ç" par─Ö zda┼ä - mimo, ┼╝e nie uczy┼éem si─Ö wcale.

5

U mnie trwa┼éo to bardzo d┼éugo, nadal nie wygl─ůda to zbyt dobrze. M├│j francuski jest w op┼éakanym stanie, mimo ┼╝e j─Özyk ten bardzo lubi─Ö, ale jako┼Ť ci─Ö┼╝ko mi przychodzi jego nauka i przyswajanie. Jedynie co dobrze potrafi─Ö to ┼Ťpiewa─ç po francusku, a tworzenie zda┼ä samej mi nie idzie.

6

Wszystko jest kwesti─ů wprawy. Im wi─Öcej b─Ödziesz m├│wi─ç i s┼éucha─ç (!) francuskiego, tym ┼éatwiej przyjdzie Ci szybkie i poprawne konstruowanie zda┼ä. Je┼Ťli nie masz problem├│w z typowo biern─ů znajomo┼Ťci─ů j─Özyka typu czytanie, a nawet pisanie (bo nad tym zawsze mo┼╝na si─Ö d┼éu┼╝ej zastanowi─ç), to mog─ů Ci pom├│c konwersacje z lektorem, zw┼éaszcza z native speakerem. Wi─Öcej na ten temat mo┼╝esz przeczyta─ç tu: http://www.myspeakshop.com/myspeakshop/ ÔÇŽ _speakerem W razie pyta┼ä - jestem do dyspozycji!

7

Mnie niestety zostaje nawyk sprawdzania poprawno┼Ťci tego, co m├│wi─Ö, dlatego nie potrafi─Ö m├│wi─ç szybko. Zastanawiam si─Ö nad zgodno┼Ťci─ů czas├│w, nad wymow─ů, bo przecie┼╝ ┼║le co┼Ť powiesz i nawet nie wiadomo, kto i kiedy si─Ö obrazi. Trudny, ale pi─Ökny j─Özyk.