Temat: Dlaczego warto si─Ö uczy─ç j─Özyka angielskiego?

https://jezyknaukaangielskiego.wordpres ÔÇŽ ielskiego/

2

Odp: Dlaczego warto si─Ö uczy─ç j─Özyka angielskiego?

Warto uczy─ç si─Ö tego j─Özyka dlatego ┼╝e po angielsku dogadasz si─Ö w┼éa┼Ťciwie wsz─Ödzie. No i dobrze ┼╝e w szkole ten j─Özyk jest w tej chwili  j─Özykiem podstawowym. Mo┼╝e i podr─Öczniki drogie ale mo┼╝na kupi─ç taniej przez internet. Np w tej http://www.taniaksiazka.pl/j-zyk-angiel ÔÇŽ 09867.html ksi─Ögarni.

3

Dlatego warto, ┼╝e jest to bardzo uniwersalny j─Özyk, a jego znajomo┼Ť─ç u┼éatwia spraw─Ö w wielu krajach. Nie mo┼╝na m├│wi─ç, ┼╝e dogadasz si─Ö wsz─Ödzie, bo nie kt├│re kraje akceptuj─ů tylko sw├│j j─Özyk, ale na pewno du┼╝o lepiej go zna─ç ni┼╝ nie zna─ç. U┼éatwia wiele spraw.

4

Angielski jest j─Özykiem mi─Ö─Ödzynarodowym, dogadasz si─Ö wsz─Ödzie znaj─ůc angielski. Chyba w obecnych czasach jest to podstawa. Warto oczywi┼Ťcie zna─ç te┼╝ inne j─Özyki ale angielski to obowi─ůzkowa podstawa!

5

W chwili obecnej ┼╝ycie bez znajomo┼Ťci angielskiego po prostu sprawia trudno┼Ťci, gdy┼╝ jest on wsz─Ödzie - na ulotkach, istrukcjach itp. Zupe┼énia nieznajomo┼Ť─ç powowduje wi─Öc sytuacje problematyczne bo mamy problem z prozaicznymi rzeczami. Wiem po swojej mamie chocia┼╝by, kobieta ni w z─ůb j─Özyka i ostatnio nawet zegarka w mikrofali nie umia┼éa ustawi─ç.

6

Mi si─Ö wydaje ┼╝e odpowied┼║ na to pytanie jest banalna. Chyba w┼éa┼Ťnie dlatego trzeba uczy─ç si─Ö j─Özyka angielskiego, poniewa┼╝ wszyscy ucz─ů si─Ö tego j─Özyka i wszyscy go znaj─ů. Tym samym jest to j─Özyk obligatoryjny do dostania si─Ö do pracy na przyk┼éad...

7

Dok┼éadnie. Angielski jest wsz─Ödzie. Wszyscy m├│wi─ů tym j─Özykiem, wszelkie interesuj─ůce wywiady sa w tym j─Özyku, ka┼╝dy go zna. To tak, jak kiedy┼Ť mia┼éo by─ç esperanto, tak teraz t─ů rol─Ö pe┼éni j─Özyk angielski:-) nie zna─ç angielskiego to jak by─ç niemym w szerokim swiecie:-)

8

Tutaj jest kilka fajnych powod├│w http://coursefinders.com/pl/studentlibr ÔÇŽ rn-english ;-)

9

Wydaje mi si─Ö, ┼╝e dlatego, ┼╝e po prostu wypada. Jest to mimo wszystko jeden z podstawowych j─Özyk├│w jak jedziemy gdziekolwiek za granic─Ö. Poza tym wydaje mi si─Ö, ┼╝e jest na to moda granicz─ůca niestety czasami wr─Öcz z tak zwanym owczym p─Ödem - inni znaj─ů to ja te┼╝ musz─Ö.

10

Gdzie tam wypada..Po prostu dla siebie warto si─Ö uczy─ç tego j─Özyka. To jest najwa┼╝niejsze i to w sumie jest bardzo dobre. Ja jedynie mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e akurat no wiecie lubi─Ö bardzo j─Özyk angielski ale przede wszystkim nie umiem go komunikatywnie i troch─Ö mi do tego brakuj─Ö.

11

Dlatego, ┼╝e jest to jeden z podstawowych j─Özyk├│w w wi─Ökszo┼Ťci pa┼ästw ┼Ťwiata i mo┼╝na nim si─Ö bez problemu dogada─ç w wi─Ökszo┼Ťci kraj├│w do kt├│rych kiedykolwiek pojedziemy. Poza tym skoro wi─Ökszo┼Ť─ç ludzi si─Ö uczy to my te┼╝ powinni┼Ťmy opanowa─ç ten j─Özyk w miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci.

12

Wydaje mi si─Ö, ┼╝e lepsze s─ů korepetycje, gdy┼╝ stawiaj─ů na indywidualny kontakt z cz┼éowiekiem. Jedynym minusem jest to, ┼╝e s─ů dro┼╝sze, ale generalnie nauczysz si─Ö szybciej,wi─Öc chyba na jedno wychodzi.

13

Np, bo mozna pracowa─ç jako t┼éumacz:-) T┼éumacze ÔÇô przysi─Ögli, ustni i pisemni, na kt├│rych us┼éugi zapotrzebowanie wci─ů┼╝ jest bardzo du┼╝e. T┼éumacz mo┼╝e pracowa─ç samodzielnie, nale┼╝e─ç do biura b─ůd┼║ te┼╝ podr├│┼╝owa─ç z osobami wymagaj─ůcymi wsparcia podczas wa┼╝nych konwersacji. Zarobki s─ů do┼Ť─ç wysokie, przy czym cz─Östo nie wystarcza znajomo┼Ť─ç samego angielskiego. Coraz cz─Ö┼Ťciej poszukuj─ůce si─Ö osoby, znaj─ůce p┼éynnie cho─çby jeszcze jeden popularny j─Özyk.

14

Warto jednak bra─ç pod uwag─Ö nauk─Ö j─Özyk├│w obcych ju┼╝ od najm┼éodszych lat, poniewa┼╝ z roku na rok staj─ů si─Ö coraz bardziej potrzebne. W wielu firmach regularnie prowadzone s─ů rozmowy z zagranicznymi partnerami, znajomo┼Ťci j─Özyka wymaga ruch turystyczny, handel, jak r├│wnie┼╝ jakakolwiek dziedzina zwi─ůzana z przemys┼éem b─ůd┼║ przetw├│rstwem.

15

Angielski jest na tyle uniwersalny, ┼╝e mo┼╝na si─Ö w nim porozumie─ç wsz─Ödzie. Mnie najbardziej zawstydza to, ┼╝e kiedy ogl─ůdam w tv kraje trzeciego swiata, to tam ludzie znaj─ů angielski lub francuski, albo oba j─Özyki. Wiem, to pozosta┼éo┼Ť─ç po koloniach. Ale fakt jest, ┼╝e j─Özyki znaj─ů.

16

Taa znaj─ů j─Özyki a p├│┼║niej podr├│┼╝uj─ů po ┼Ťwiecie i si─Ö znakomicie dogaduj─ů. Je┼Ťli kto┼Ť chce zwiedza─ç ┼Ťwiat, zdobywa─ç nowe horyzonty to musi umie─ç j─Özyk biznesu jakim tu jest angielski. Bez tego nie mo┼╝e my┼Ťle─ç o zwyk┼éej wycieczce do Londynu bo w jaki spos├│b kupi sobie bilet na lotnisku..

17

Je┼Ťli chce si─Ö podr├│┼╝owa─ç i poznawa─ç nowe kultury to najlepiej zna─ç angielski. Jest najwi─Öksze prawdopodobie┼ästwo, ┼╝e znaj─ůc tylko jeden j─Özyk obcy, je┼Ťli b─Ödzie to angielski dogadamy si─Ö za granic─ů. Oczywi┼Ťcie super jest umie─ç j─Özyk pa┼ästwa do kt├│rego jedziemy, ale no niemo┼╝liwe jest zna─ç wszystkie j─Özyki tongue , wi─Öc najbardziej op┼éacalny b─Ödzie jednak angielski.

18

Zgadzam si─Ö z przedm├│wcami. Znaj─ůc angielski dogadamy si─Ö wsz─Ödzie albo prawie wsz─Ödzie.

19

wydaje mi si─Ö, ┼╝e niestety ale w dzisiejszych czasach bez j─Özyka angielskiego to trudno o prac─Ö - ka┼╝dy zaw├│d powoli wymaga umiej─Ötno┼Ťci komunikacji z obcokrajowcami. a angielski to taki podstawowy drugi j─Özyk. poza tym wydaje mi si─Ö, ze dla samego siebie warto si─Ö uczy─ç - nie wiem jak wy ale mi ogromn─ů rado┼Ť─ç sprawia podnoszenie kwalifikacji

20

My┼Ťl─Ö, ┼╝e w dzisiejszych czasach angielski to podstawa i jest wymagany prawie w ka┼╝dej pracy. Do tego jest bardzo przydatny je┼Ťli chodzi o ┼╝ycie codzienne - muzyka, ksi─ů┼╝ki, filmy, seriale, podr├│┼╝e. Niby mo┼╝na to wszystko po polsku, ale fajnie jest rozumie─ç np. piosenk─Ö, kt├│rej si─Ö s┼éucha! (Chocia┼╝ czasami lepiej nie rozumie─ç :-P). Sama bardzo lubi─Ö czyta─ç ksi─ů┼╝ki po angielsku i jest to skuteczny spos├│b, ┼╝eby w pasywny spos├│b nauczy─ç si─Ö nowego s┼éownictwa i konstrukcji gramatycznych, a nie zakuwa─ç na si┼é─Ö.
Tutaj jest kilka fajnych powod├│w dlaczego warto uczy─ç si─Ö j─Özyka angielskiego:
http://coursefinders.com/pl/studentlibr ÔÇŽ rn-english

21

W ko┼äcu angielski to mi─Ödzynarodowy j─Özyk. Gdzie by┼Ť nie pojecha┼é to po angielsku zazwyczaj zrozumiej─ů o co Ci chodzi wink

22

Poniewa┼╝ angielski powinna umie─ç nawet osoba sprz─ůtaj─ůca, bo takie warunki dyktuje rynek pracy.

23

Problem w tym, ┼╝e w naszych szko┼éach nie uczymy si─Ö swobodnej mowy a gramatyki. Boimy si─Ö odezwa─ç bo zaczynaj─ůc m├│wi─ç w j─Özyku angielskim my┼Ťlimy czy dobrze zbudujemy zdanie gramatycznie. Ja mam tak─ů barier─Ö j─Özykow─ů. Zastanawiam si─Ö nad wyjazdem na rok do USA korzystaj─ůc z tego programu Au Pair in America, czyta┼éam o nim na stronie American Institute For Foreign Study http://www.aifs.com/  Podejmuj─ůc w USA prac─Ö jako opiekunka do dziecka, zamieszka┼éabym u rodziny ameryka┼äskiej maj─ůc przez okr─ůg┼éy rok kontakt z ┼╝ywym j─Özykiem. Fajne jest to, ┼╝e nie p┼éaci┼éabym za mieszkanie i wy┼╝ywienie. Dosta┼éabym co tydzie┼ä kieszonkowe i p┼éatny urlop. Taki wyjazd jest te┼╝ cenionym punktem w CV. Gdyby mi si─Ö uda┼éo przez ten rok opanowa─ç w mowie j─Özyk angielskim to mia┼éabym wi─Öksze szanse na znalezienie dobrze p┼éatnej pracy.

24

Warto jest uczy─ç si─Ö j─Özyk├│w, bo j─Özyk otwiera drzwi do ┼Ťwiata! Poszerza nasze horyzonty i daje wi─Öksze mo┼╝liwo┼Ťci. Same pozytywy. Nie przychodz─ů mi na my┼Ťl ┼╝adne negatywy.

25 (edytowany przez Karola27 2015-11-06 19:11:44)

Witam,
Pilnie potrzebuj─Ö pomocy w napisaniu CV po angielsku!!!!

np.
-usługi z zakresu prac ogólnobudowlanych
-usługi transportowe
-usługi dekarskie
-obr├│bka blacharska
-monta┼╝ dach├│w

B─Öd─Ö bardzo wdzi─Öczna za pomoc smile