1

Temat: Zeszyt s艂贸wek i zapisk贸w i inne pomoce

Witajcie,
poszukuj臋 jakiego艣 online zeszytu, pomocnika do nauki j臋zyka w kt贸rym m贸g艂bym zapisywa膰 s艂贸wka do powt贸rek i ca艂e zdania ale r贸wnie偶 inne informacje, gramatyk臋 itp.
Ewentualnie jakiego programu do s艂贸wek u偶ywacie, korzysta艂em z Anki ale wg mnie jest ju偶 mocno przestarza艂y i ma艂o intuicyjny, podoba mi si臋 fiszkoteka 偶e wyszukuje od razu t艂umaczenia, obrazki i wymow臋 ale brakuje mi w niej przyk艂ad贸w zda艅 z danym s艂owem a to jest du偶o efektywniejsze ni偶 puste s艂owa.

Je偶eli znacie jakie艣 fajne pomoce do nauki napiszcie, dzieki.

2

Odp: Zeszyt s艂贸wek i zapisk贸w i inne pomoce

mo偶e jakie艣 wirtualne tablice? smile

3

Wirtualne tablice to dno i kicha..Lepiej zapisywa膰 sobie jakie艣 nieznane s艂贸wka na karteczkach i ka偶dego dnia powtarza膰 sobie te s艂贸wka. Nie jest to w sumie taki beznadziejny pomys艂. Ja chyba w taki spos贸b si臋 b臋d臋 uczy艂 takich nieznanych mi s艂贸wek. Zobacz臋 co z tego wyniknie.

4

klanik12 napisa艂/a:

Wirtualne tablice to dno i kicha..Lepiej zapisywa膰 sobie jakie艣 nieznane s艂贸wka na karteczkach i ka偶dego dnia powtarza膰 sobie te s艂贸wka. Nie jest to w sumie taki beznadziejny pomys艂. Ja chyba w taki spos贸b si臋 b臋d臋 uczy艂 takich nieznanych mi s艂贸wek. Zobacz臋 co z tego wyniknie.

ja si臋 tak uczy艂am,w艂a艣nie z karteczek,kt贸re sama zapisywa艂am i to dawa艂o najlepsze wyniki.Pr贸bowa艂am te偶 drukowa膰 te karteczki,ale z nieznanych mi przyczyn gorzej mi si臋 wtedy uczy艂o.

5

Nigdy si臋 nie spotka艂am z jakimi艣 wirtualnymi tablicami czy zeszytami, chyba 偶e w specjalnych kursach j臋zykowych wtedy czasami s膮 nawet miejsca specjalnie na nasze zapiski. Chocia偶 mi osobi艣cie wystarczy najzwyklejszy zeszyt czy kartka papieru i jest ok.

6

Do nauki s艂贸wek ja bardzo cz臋sto korzystam z normalnych takich karteczek samoprzylepnych. Metod臋 na nauk臋 s艂贸wek mam bardzo prost膮 - na jednej stronie zapisuj臋 sobie s艂贸wko po angielsku a na drugiej stronie zapisuj臋 sobie s艂贸wko po polsku. W taki spos贸b si臋 ucz臋 nowego s艂ownictwa, pozdro jo艂.

7

Tradycyjne metody s膮 najlepsze. Nie warto szuka膰 rozwi膮za艅 w internecie wierz mi. Za艂贸偶 sobie zeszyt, kartk臋 podziel na p贸艂, na zewn臋trznej stronie wpisuj sobie s艂贸wko po angielsku, a po wewn臋trznej znaczenie po polsku i tak sobie je powtarzaj. Mo偶esz dodatkowo u偶ywa膰 r贸偶nych kolor贸w, 偶eby przykuwa艂y Tw贸j wzrok.

8

czasem jeszcze mo偶na kupi膰 takie jakby ma艂e zeszyty czy notesiki do s艂贸wek, strony w nich s膮 podzielone na dwie cz臋艣ci, po to 偶eby wpisywa膰 wersj臋 obcoj臋zyczn膮 i polsk膮, nieg艂upie rozwi膮zanie, mo偶na zeszyt ze s艂贸wkami nosi膰 przy sobie i robi膰 powt贸rki, uwa偶am, 偶e tradycyjne metody nauki nie s膮 z艂e smile

9

Warto te偶 zapisywa膰 jakie艣 s艂贸wka na kartkach i warto r贸wnie偶 si臋 z tych fiszek uczy膰. To daj臋 mega dobr膮 moc i powera, 偶e na bie偶膮co mo偶na si臋 uuczy膰 jaki艣 nowych zwrot贸w. Ja ostatnio si臋 ciekawego s艂贸wka nauczy艂am a dok艂adniej kilof. Takie z r贸偶nego zakresu si臋 ucz臋.

10

Ja korzystam z fiszek kupionych i sama te偶 robi臋 takie karteczki. slucham piosenek i czytam teksty do nich. Zawsze ogl膮damy filmy z napisami polskimi, by os艂uchiwa膰 si臋 z angielskim aktor贸w.

11

Taki zeszyt musi by膰 bardzo pomocny w nauce

12

Zawsze taki mia艂em, ze wszystkimi s艂贸wkami, taki ma艂y s艂ownik si臋 zrobi艂 big_smile

13

A po co online, nie mo偶esz na komputerze w notatniku spisywa膰?

14

Kurs angielskiego niewiele mi pom贸g艂.

15

Ja to robi艂am r臋cznie w zwyk艂ym zeszycie. wystarczy zapisa膰 s艂贸wka w dw贸ch oddzielnych kolumnach. a zeszyt mo偶na podzieli膰 na konkretne cz臋艣ci np. gramatyczn膮 i s艂贸wka

16

http://www.airjordanshoes.com.co/

17

TheArt napisa艂/a:

Witajcie,
poszukuj臋 jakiego艣 online zeszytu, pomocnika do nauki j臋zyka w kt贸rym m贸g艂bym zapisywa膰 s艂贸wka do powt贸rek i ca艂e zdania ale r贸wnie偶 inne informacje, gramatyk臋 itp.
Ewentualnie jakiego programu do s艂贸wek u偶ywacie, korzysta艂em z Anki ale wg mnie jest ju偶 mocno przestarza艂y i ma艂o intuicyjny, podoba mi si臋 fiszkoteka 偶e wyszukuje od razu t艂umaczenia, obrazki i wymow臋 ale brakuje mi w niej przyk艂ad贸w zda艅 z danym s艂owem a to jest du偶o efektywniejsze ni偶 puste s艂owa.

madalin stunt cars 2

Je偶eli znacie jakie艣 fajne pomoce do nauki napiszcie, dzieki.

Warto te偶 zapisywa膰 jakie艣 s艂贸wka na kartkach i warto r贸wnie偶 si臋 z tych fiszek uczy膰. To daj臋 mega dobr膮 moc i powera, 偶e na bie偶膮co mo偶na si臋 uuczy膰 jaki艣 nowych zwrot贸w. Ja ostatnio si臋 ciekawego s艂贸wka nauczy艂am a dok艂adniej kilof. Takie z r贸偶nego zakresu si臋 ucz臋.