26

Odp: Nauka j─Özyk├│w obcych przez skype - opinie

s┼éysza┼éam o takim rozwi─ůzaniu, ale jako┼Ť nie jestem przekonana do takiego
sposobu na nauk─Ö j─Özyka obcego. Chyba w tej kwestii jestem tradycjonalistk─ů i
wol─Ö bezpo┼Ťredni kontakt z nauczycielem w realu.
Mo┼╝e taki kurs internetowy jest jakim┼Ť rozwi─ůzaniem, ale mnie nie bardzo
przekonuje.

27

Kurs internetowy raczej nie i nie dla ka┼╝dego..Nie ka┼╝dy lubi si─Ö uczy─ç tak bezpo┼Ťrednio internetowo na jakiej platrofmie..Niekt├│rzy preferuj─ů bardziej nauk─Ö tak─ů zwyk┼é─ů jak─ů┼Ť stacjonarn─ů bez zb─Ödnych gad┼╝et├│w. Kt├│re i tak cz┼éowiekowi nie s─ů przydatne i potrzebne do niczego.

28

Teraz nie u┼╝ywam ju┼╝ tej metody, ale z dwa lata temu uczy┼éem si─Ö tak do┼Ť─ç cz─Östo. Rozmawiaj─ůc na r├│┼╝ne tematy z zagranicznymi znajomymi. Co prawda wol─Ö konwersacje po angielsku twarz─ů w twarz, ale nie zawsze mam tak─ů mo┼╝liwo┼Ťci. Dlatego Skype jest dobr─ů alternatyw─ů.

29

Nie jest dobr─ů alternatyw─ů, jest po prostu najlepsz─ů alternatyw─ů..Po prostu jakby to powiedzie─ç nie ma ┼╝adnej lepszej. Chocia┼╝ nauka z ksi─ů┼╝ek te┼╝ jest dobra..ALE najwi─Ökszy sukces mo┼╝e przynie┼Ť─ç codzienna komunikacji w jakim┼Ť j─Özyku w tym przypadku jest to angielski.

30 (edytowany przez typiarka 2015-05-20 18:57:01)

nigdy nie pr├│bowa┼éam tego rodzaju nauki, ale mo┼╝e przysz┼éa pora, aby to sprawdzi─ç, kiedy┼Ť chodzi┼éam na konwersacje i mia┼éam dodatkowe zaj─Öcia z korepetytorem, cz─Öste rozmowy w j─Özyku obcym rzeczywi┼Ťcie bardzo pomagaj─ů, nie wiem jednak, czy nie wola┼éabym w┼éa┼Ťnie takiej tradycyjnej lekcji twarz─ů w twarz, ni┼╝ skype...

31

Ja te┼╝ wol─Ö normaln─ů lekcj─Ö face to face na ┼╝ywo. Wtedy si─Ö wi─Öcej mo┼╝na nauczy─ç bo jest zachowana normalna komunikacja mi─Ödzyludzka. Nie wszystko przez ekran monitora. Nie rozumiem po co mia┼ébym si─Ö uczy─ç wszystko przez monitor i przez neta, s─ů te┼╝ inne sposoby nauki.

32

Wielokrotnie widzia┼éam tego typu oferty na portalach z og┼éoszeniami o prac─Ö i korepetycje. W sumie skype w dzisiejszych czasach jest czym┼Ť normalnym. Nie wiem tylko czy jednak d┼║wi─Ök nie b─Ödzie lekko zniekszta┼écony co mo┼╝e jednak wp┼éyn─ů─ç na nauk─Ö j─Özyka.

33

A ja uwa┼╝am, ┼╝e to fajna opcja. Je┼Ťli znajdzie si─Ö kogo┼Ť ogarni─Ötego to mo┼╝na naprawd─Ö wiele si─Ö nauczy─ç. Nie ka┼╝dy ma mo┼╝liwo┼Ť─ç porozmawiania z kim┼Ť po angielsku twarz─ů w twarz, cz─Östo tak┼╝e przez swoj─ů nie┼Ťmia┼éo┼Ť─ç. Dlatego taka mo┼╝liwo┼Ť─ç w tym wypadku jest bardzo korzystna i mo┼╝e prze┼éama─ç barier─Ö j─Özykow─ů.

34

Jak kto┼Ť jest nie┼Ťmia┼éy to wtedy nawet nie chc─Ö korzysta─ç ze Skype bo nie chce tak naprawd─Ö pokazywa─ç swojej prawdziwej twarzy..Druga sprawa nie wszyscy na kompach maj─ů zainstalowany pakiet Skype i nie maj─ů wszyscy kamerki Internetowej, kt├│ra jest niezb─Ödna do dzia┼éania w tego typu rzeczach.

35

To jest bardzo dobry spos├│b. Mo┼╝na za pomoc─ů tego programu odbywa─ç lekcje s┼éuchania oraz m├│wienia. Niekt├│re szko┼éy j─Özykowe oferuj─ů prowadzenie lekcji czy korepetycji z j─Özyk├│w obcych w┼éa┼Ťnie za pomoc─ů Skype. Je┼Ťli kto┼Ť zna ju┼╝ j─Özyk dosy─ç dobrze i chcia┼éby nabra─ç swobody w m├│wieniu to mo┼╝e spr├│bowa─ç na w┼éasn─ů r─Ök─Ö korzysta─ç z tego programu.

36

Nie s┼éysza┼éem o tym, ┼╝eby to jakie┼Ť szko┼éy korzysta┼éy z tego typu rzeczy...Pierwsze s┼éysz─Ö, w Polsce nie ma nic za darmo. Za wszystko raczej trzeba p┼éaci─ç. Uwa┼╝am w┼éa┼Ťnie, ┼╝e takie co┼Ť to si─Ö odbywa ale chyba gdzie┼Ť w Stanach Zjednoczonych albo w Niemczech. Nie dla nas taki ananas sad

37 (edytowany przez bumyktryfsz 2015-05-22 22:34:47)

Ka┼╝dy rodzaj nauki jest dobry, je┼Ťli jest skuteczny. Dla mnie dialogi s─ů najistotniejszym elementem nauki j─Özyka, dlatego uwa┼╝am Skype za bardzo dobre rozwi─ůzanie. Ka┼╝dy m├│wi po angielsku inaczej, dlatego warto porozmawia─ç zar├│wno z Brytyjczykiem, jak i z Amerykaninem. Co mo┼╝e by─ç nie lada wyzwaniem.

38

Tak to by┼éaby pr├│ba i to nawet spora..Przecie┼╝ ka┼╝dy ma inny akcent, British od American language bardzo mocno si─Ö r├│┼╝ni..Jakby tak popatrze─ç to jest kilka s┼é├│wek a w zasadzie bardzo du┼╝o, kt├│re si─Ö znacz─ůco od siebie r├│┼╝ni─ů. Po prostu trzeba trenowa─ç, trenowa─ç i jeszcze raz trenowa─ç big_smile

39

Przecie┼╝ na Skype nie trzeba pokazywa─ç swojej twarzy i nie potrzebna jest kamerka. Wystarczy mie─ç wbudowany mikrofon. Wcale nie trzeba si─Ö pokazywa─ç. Dlatego zgadzam si─Ö z przedm├│wc─ů, kt├│ry uwa┼╝a┼é to rozwi─ůzanie za dobre dla  nie┼Ťmia┼éych te┼╝ tak uwa┼╝am.

40

No jest co┼Ť takiego dla tych co chc─ů by─ç incognito i nie chc─ů pokazywa─ç twarzy. Wszystko si─Ö da, teraz w dobie takiej technologii nie ma rzeczy niemo┼╝liwych. Wystarczy odpowiednie opcje ustawi─ç na Skype i wtedy mo┼╝na po prostu rozmawia─ç do woli i bez ogranicze┼ä.

41

Bez ogranicze┼ä to ja rozmawiam ze wszystkimi w PLAYU big_smile big_smile Teraz na skype ci─Ö┼╝ko spotka─ç jak─ů┼Ť normaln─ů osob─Ö do rozm├│wki. Zazwyczaj s─ů do gatki ale o upie maryny albo o sprawach intymnych..Jak nawet z dziewczynami rozmawiam to si─Ö pytaj─ů jakiego ja to pokolenia jestem.

42

ja ucz─Ö si─Ö od 1,5 roku j─Özyka przez skype i widz─Ö post─Öpy ogromne.

43

Moim zdaniem skype jest odpowiedni do tego ┼╝eby ze sob─ů porozmawia─ç poplotkowa─ç ale zdecydowanie nie do nauki j─Özyka, mimo wszystko j─Özyk jest troche zniekszta┼écony. No chyba ┼╝e kto┼Ť chce sobie po─çwiczy─ç swoje umiej─Ötno┼Ťci a nie uczy─ç si─Ö j─Özyka od podstaw wtedy mo┼╝e by─ç.

44

To si─Ö mylisz bo skype jest bardzo dobrym narz─Ödziem i skype na pewno jest bardzo dobry. Podoba mi si─Ö to i podoba mi si─Ö r├│wnie┼╝ to, ┼╝e istnieje mo┼╝liwo┼Ť─ç nauki przez ten program. Ja to akurat lubi─Ö w ten spos├│b pracowa─ç. To wed┼éug mnie jest super  to wed┼éÔéČg mnie szybko rozwija umiej─Ötno┼Ť─ç mojeg├│ m├│wienia.

45

Jestem ┼Ťwie┼╝o upieczon─ů entuzjastk─ů nauki j─Özyka przez skype - mam nadziej─Ö, ┼╝e Tobie te┼╝ si─Ö spodoba, bo w┼éa┼Ťciwie r├│┼╝nice w kursie "w realu" s─ů tylko na plus... smile Do dzi┼Ť pami─Ötam jak zasypia┼éam po ca┼éym ci─Ö┼╝kim dniu na lekcjach francuskiego sad

46

Ja uwa┼╝am, ┼╝e to ┼Ťwietna forma nauki. Przede wszystkim bardzo praktyczna, prze┼éamuj─ůca bariery j─Özykowe. Uczy otwarcia si─Ö przed innymi i niezale┼╝nie, czy rozmowy s─ů po angielsku prowadzone z Polakami czy z obcokrajowcami. My┼Ťl─Ö, ┼╝e Skype bardzo rozwija.

47

ja si─Ö w ko┼äcu prze┼éama┼éem i zapisuj─Ö si─Ö na konwersacje, mam powa┼╝ne problemy z gramatyk─ů. Rozumiem wszystko i czytam ze zrozumieniem nawet trudniejsze teksty ale je┼Ťli chodzi o rozmow─Ö to wymi─Ökam. Jak wy sobie z tym radzili┼Ťcie?

48

Skype to nie tylko rozmowa audio, ale r├│wnie┼╝ kontakt na platformie pi┼Ťmiennej, zwanej "tablic─ů wirtualn─ů", kt├│ra jest nieroz┼é─ůcznym elementem ka┼╝dej lekcji. Skype to elastyczno┼Ť─ç terminowa - praca ucznia na dwie zmiany nie stanowi przeszkody w zaj─Öciach - co tydzie┼ä mozna um├│wi─ç si─Ö na inn─ů godzin─Ö:-)

49

Jestem ┼Ťwie┼╝o upieczon─ů entuzjastk─ů nauki j─Özyka przez skype - mam nadziej─Ö, ┼╝e Tobie te┼╝ si─Ö spodoba, bo w┼éa┼Ťciwie r├│┼╝nice w kursie "w realu" s─ů tylko na plus... smile Do dzi┼Ť pami─Ötam jak zasypia┼éam po ca┼éym ci─Ö┼╝kim dniu na lekcjach francuskiego sad

50

Na pewno dobry pomys┼é, bo tym sposobem uczysz si─Ö j─Özyka w spos├│b czynny a nie tylko bierny. Z do┼Ťwiadczenia swojego i wielu moich znajomych wiem, ┼╝e najtrudniejszy jest ten etap, kiedy odrywamy si─Ö od zeszytu i regu┼éek i mamy zacz─ů─ç po prostu rozmawia─ç.