51

Odp: Filmy i Ksi─ů┼╝ki

Ja to po prostu teraz ju┼╝ si─Ö z ksi─ů┼╝ek nie ucz─Ö z tego powodu, ┼╝e to nie jest dla mnie oraz to mi si─Ö bardzo ┼║le kojarzy z lekcjami w szkole gdzie trzeba by┼éo si─Ö uczy─ç z ksi─ů┼╝ki i rozwi─ůzywa─ç te zadania domowe...Wol─Ö zdecydowanie uczy─ç si─Ö z seriali i film├│w

52

Te┼╝ jestem w takim odczuciu, ┼╝e po prostu taka nauka z ksi─ů┼╝ki jest troch─Ö s┼éaba i mi si─Ö te┼╝ ona jakby nie m├│wi─ç kojarzy te┼╝ ze szko┼éa i wkuwaniem takim bezsensownych czas├│w czy te┼╝ s┼é├│wek. To po prostu nie jest dla mnie i wol─Ö si─Ö z ksi─ů┼╝ek nie uczy─ç bo akurat ten spos├│b na mnie nie dzia┼éa i nie dla mnie

53

Te┼╝ nie lubi─Ö si─Ö w taki spos├│b uczy bo tam wszystko idzie programem i co ja zauwa┼╝y┼éam po latach, ┼╝e ten system jest taki sam a ma┼éo co si─Ö chyba uczymy jakiej┼Ť praktycznej nauki j─Özyka..Zdecydowanie lepiej jest si─Ö pouczy─ç we w┼éasnym zakresie popisa─ç z kim┼Ť na jakim┼Ť poratlu w j─Özyku obcym lub te┼╝ przez skypa i poprzez praktyke

54

Mo┼╝e to jest i taki temat ksi─ů┼╝ki i filmy..Bardziej mi chodzi o co┼Ť takiego jak po prostu o te filmy a dok┼éadniej co w przypadku jak ogl─ůdam film po angielsku z napisami ale nie za bardzo kumam jakiego┼Ť s┼é├│wka i co si─Ö z tym wi─ů┼╝e, ┼╝e ca┼éego zdania jak tutaj sobie radzi─ç?

55

Ja to mam taki spos├│b, ┼╝e po prostu bior─Ö jaki┼Ť s┼éownik i staram si─Ö to wszystko t┼éumaczy─ç bo akurat jak to jedno s┼é├│wko nie mam poj─Öcia do czego jest to jako┼Ť wtedy ca┼ée zdanie traci sens i, ┼╝eby to mia┼éo jako┼Ť r─Öce oraz nogi musz─Ö skorzysta─ç ze s┼éownika i Tobie te┼╝ polecam taki spos├│b

56

No bardzo fajnie to robisz jak na bi─Ö┼╝aco korzystasz z tego s┼éownika - naprawd─Ö chwa┼éa Ci za to : ) je┼Ťli o mnie chodzi to ja akurat tylko czasem sobie przeczytam co┼Ť w j─Özyku angielskim bo zdecydowanie za du┼╝o czasu mi na to schodzi - jak s┼é├│wka nie rozumiem to od razu ca┼éej tre┼Ťci zdania nie jestem w stanie zrozumie─ç..

57

klementy napisał/a:

Ja to mam taki spos├│b, ┼╝e po prostu bior─Ö jaki┼Ť s┼éownik i staram si─Ö to wszystko t┼éumaczy─ç bo akurat jak to jedno s┼é├│wko nie mam poj─Öcia do czego jest to jako┼Ť wtedy ca┼ée zdanie traci sens i, ┼╝eby to mia┼éo jako┼Ť r─Öce oraz nogi musz─Ö skorzysta─ç ze s┼éownika i Tobie te┼╝ polecam taki spos├│b

Na tej zasadzie te┼╝ dzia┼éaj─ů fiszki, nie pami─Ötam jakiej firmy ale w niebieskim pude┼éku z bia┼éymi napisami. Widzia┼éam u znajomej. Masz na karteczkach s┼é├│wka, przyk┼éadowe zdania, konteksty. Z jednej strony polsk─ů, a z drugiej angielsk─ů wersj─Ö. Mo┼╝esz si─Ö uczy─ç gdzie chcesz i jak d┼éugo chcesz.Te┼╝ ciekawa metoda, prawda?

58

Fiszki to dobry pomys┼é na przyswojenie konkretnej partii s┼é├│wek, np. z okre┼Ťlonej kategorii tematycznej. Ja wol─Ö jednak uczy─ç si─Ö r├│┼╝nych s┼é├│w i najlepiej takich, kt├│re s─ů umieszczone w jakim┼Ť kontek┼Ťcie, dlatego czytam ksi─ů┼╝ki napisane w j─Özyku angielskim.

59

Cze┼Ť─ç

Pozwol─Ö sobie wzi─ů─ç udzia┼é w dyskusji, ale propozycj─ů tematu z innej beczki. Czy uwa┼╝acie, ┼╝e otwarcie kana┼éu tematycznego na WikiVid gdzie zamieszcza┼ébym nagrane przeze mnie lekcje j─Özyka angielskiego to dobry pomys┼é? Za wszystkkie rady i porady b─Öd─Ö wdzi─Öczny.

Pozdrawiam

SergiuszKola napisał/a:

Cze┼Ť─ç

Pozwol─Ö sobie wzi─ů─ç udzia┼é w dyskusji, ale propozycj─ů tematu z innej beczki. Czy uwa┼╝acie, ┼╝e otwarcie kana┼éu tematycznego na WikiVid gdzie zamieszcza┼ébym nagrane przeze mnie lekcje j─Özyka angielskiego to dobry pomys┼é? Za wszystkkie rady i porady b─Öd─Ö wdzi─Öczny.

Pozdrawiam

A kto to wie smile Wrzu─ç jakie┼Ť demo vel pilota, "si─Ö obejrzy si─Ö powie". A temat mnie interesuje, bo idziemy w┼éasn─ů drog─ů nauki via filmiki. Aczkolwiek drog─ů inn─ů.
Chyba ┼╝e ju┼╝ masz wrzucone, to podlinkuj smile
Pzdr.

61

jawamil napisał/a:

Fiszki to dobry pomys┼é na przyswojenie konkretnej partii s┼é├│wek, np. z okre┼Ťlonej kategorii tematycznej. Ja wol─Ö jednak uczy─ç si─Ö r├│┼╝nych s┼é├│w i najlepiej takich, kt├│re s─ů umieszczone w jakim┼Ť kontek┼Ťcie, dlatego czytam ksi─ů┼╝ki napisane w j─Özyku angielskim.

Ksi─ů┼╝ki te┼╝ s─ů spoko, oczywi┼Ťcie. Ale np. akurat w moich fiszkach s─ů r├│wnie┼╝ przyk┼éadowe zdania, dialog, kontekst, wi─Öc z takiej bazy te┼╝ fajniej sobie wiedz─Ö przyswaja─ç. A┼╝ sprawdzi┼éam, mam je z wydawnictwa cztery g┼éowy. Lepsze to ni┼╝ pisanie s┼é├│wek na kartkach - a kiedy┼Ť tak robi┼éam tongue

62

Naj┼éatwiej ucz─Ö si─Ö z program├│w multimedialnych, zw┼éaszcza takich kt├│re maj─ů po┼é─ůczone gramatyk─Ö ze s┼éownictwem, materia┼éami do ods┼éuchania itd.

63

witam,
angielskiego ucz─Ö si─Ö od dw├│ch lat, my┼Ťl─Ö, ┼╝e ci─ůgle jestem na poziomie podstawowym, uda┼éo mi si─Ö znale┼║─ç i przeczyta─ç ksi─ů┼╝eczk─Ö wydan─ů w "oxford bookworms series" oxford press publikowa┼éo lub publikuje - tego nie wiem, nie sprawdzi┼éam - proste adaptacje klasyki dla ucz─ůcych si─Ö angielskiego, przeczyta┼éam "The Prisoner of Zenda"  jak na m├│j poziom nie┼║le, s┼éownictwo proste, jak si─Ö poducz─Ö, to spr├│buj─Ö przeczyta─ç Pottera smile

64

witam,Tak si─Ö zastanwaim Czy mo┼╝na si─Ö nauczy─ç angielskiego ogl─ůdaj─ůc filmy z napisami po polsku/ angielsku / czy jest na to jaki┼Ť spos├│b ┼╝eby efektywnie si─Ö tego uczy─ç ?pozdrawiam serdecznie

65

@FED01

Owszem, mo┼╝na si─Ö tak uczy─ç, ale je┼╝eli chcesz tylko ogl─ůda─ç filmy i liczy─ç, ┼╝e si─Ö nauczysz j─Özyka to wiedz, ┼╝e to nie jest spos├│b. Najlepszy spos├│b na uczenie si─Ö j─Özyka w Polsce to nie ┼╝adne kursy online czy jakie┼Ť fiszki, a chodzenie do szko┼éy j─Özykowej + ogl─ůdanie i czytanie ksi─ů┼╝ek w danym j─Özyku oraz jak kogo┼Ť sta─ç to jaki┼Ť wyjazd kilkudniowy do kraju gdzie si─Ö u┼╝ywa j─Özyka kt├│rego si─Ö chcesz uczy─ç.

66

Kacperoo napisał/a:

@FED01

Owszem, mo┼╝na si─Ö tak uczy─ç, ale je┼╝eli chcesz tylko ogl─ůda─ç filmy i liczy─ç, ┼╝e si─Ö nauczysz j─Özyka to wiedz, ┼╝e to nie jest spos├│b. Najlepszy spos├│b na uczenie si─Ö j─Özyka w Polsce to nie ┼╝adne kursy online czy jakie┼Ť fiszki, a chodzenie do szko┼éy j─Özykowej + ogl─ůdanie i czytanie ksi─ů┼╝ek w danym j─Özyku oraz jak kogo┼Ť sta─ç to jaki┼Ť wyjazd kilkudniowy do kraju gdzie si─Ö u┼╝ywa j─Özyka kt├│rego si─Ö chcesz uczy─ç.

Nie powiedzia┼ébym, ┼╝e sama szko┼éa j─Özykowa jest takim mistrzowskim sposobem na nauk─Ö j─Özyka angielskiego..W moim odczuciu najlepszym nauczycielem nauki j─Özyka angielskiego jest w┼éa┼Ťnie czas, oraz my sami - czy mamy w sobie motywacj─Ö i samozaparcie, ┼╝e mogliby┼Ťmy si─Ö codziennie uczy─ç j─Özyka i codziennie przyswaja─ç jak─ů┼Ť now─ů liczb─Ö s┼é├│wek. Na kursach niestety nie nauczymy si─Ö angielskiego to tylko takie uzupe┼énienie domowego rzemios┼éa j─Özyka.

67

jak si─Ö zaczyna nauk─Ö angielskiego albo zna angielski s┼éabo, to warto ogl─ůda─ç filmy dla dzieciak├│w, proste kresk├│wki, nawet reklamy i pr├│bowa─ç co┼Ť z tego zrozumie─ç, mo┼╝na te┼╝ s┼éucha─ç piosenek, wa┼╝na jest te┼╝ w┼éa┼Ťnie motywacja, jak kto┼Ť bardzo chce to etapami od podstaw i dalej ci─ůg┼é─ů prac─ů b─Ödzie opanowywa┼é j─Özyk i mia┼é w ko┼äcu efekty

68

Polecam rabaty na ksi─ů┼╝ki w Matrasie (http://zrealizujkupon.pl/shops/matraspl) - niekt├│re s─ů a┼╝ za tanie!

69

By┼éem na tej stronie..Tam nic nie ma taniego. Nie warto tam kupowa─ç. O wiele bardziej si─Ö op┼éaca kupi─ç jakie┼Ť rzetelne ksi─ů┼╝ki na takich lokalnych grupach na fejsie albo na tablicy smile przecie┼╝ to jest o wiele lepsze i przecie┼╝ to jest sprawa prosta jak drut, sraty taty te rabaty

70

Ja zrealizowa┼éem kupon w do┼Ť─ç takim kr├│tkim czasie, w do┼Ť─ç szybkim czasie. Na prawd─Ö mi to pomog┼éo i na prawd─Ö by┼éo to dla mnie eleganckie. Chocia┼╝ i tak musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e jako┼Ť ja bardzo lubi─Ö nie tylko z tej strony kupony. Lubi─Ö te┼╝ z innej strony kupony, kt├│re r├│wnie┼╝ s─ů odpowiednie.

71

smile:):):):):):):):)::)

72

bamgutky napisał/a:

jak si─Ö zaczyna nauk─Ö angielskiego albo zna angielski s┼éabo, to warto ogl─ůda─ç filmy dla dzieciak├│w

R├│wnie┼╝ uwa┼╝am, ┼╝e lepiej ogl─ůda─ç takie filmy smile

73

Dobrze jest przeczyta─ç albo ogl─ůdn─ů─ç co┼Ť po polsku a potem wzi─ů─ç si─Ö za to po angielsku smile

74

Ja nie jestem do tego przekonana czy lepiej jest najpierw co┼Ť po polsku obejrze─ç  a potem po angielsku, b─Ödziesz si─Ö sugerowa─ç tym co przeczyta┼ée┼Ť po polsku i w konsekwencji, moim zdaniem si─Ö nic nie nauczysz

75

hej ;d