51

Odp: Kurs angielskiego - czy warto?

Plusy i minusy tutaj widz─Ö ; ) jednak zdecydowanie wi─Öcej jest akurat tych bardziej korzystnych stron gdzie bardzo fajnie sobie i┼Ť─ç na kurs i w spos├│b praktyczny ju┼╝ si─Ö uczy─ç tego j─Özyka ; )) ja by┼éem na takim przy┼Ťpieszonym kursie bo zacz─ů┼éem od po┼éowy semestru i nic nie ┼╝a┼éuj─Ö bo na ka┼╝dej lekcji zawsze si─Ö czego┼Ť nowego dowiadywa┼éem ; )

52

My┼Ťl─Ö akurat, ┼╝e warto i┼Ť─ç na taki kurs ale kt├│ry jest prowadzony jedynie jako┼Ť indywidualnie przez native speekera - tutaj polecam g┼é├│wnie co┼Ť takiego jak no w┼éa┼Ťnie sprawa w┼éa┼Ťnie taka, ┼╝e czasem to mog─ů by─ç lekcje z jak─ů┼Ť kobiet─ů a p├│┼║niej po prostu jeszcze dodatkowo z jakim┼Ť go┼Ťciem i tak na zmian─Ö : )

53

Fajny jest ten kurs : ) wyjdzie si─Ö z domu i zawsze na takiej lekcji po prostu mo┼╝na jako┼Ť z innymi sobie porozmawia─ç czy nawet si─Ö te┼╝ po┼Ťmia─ç hehe je┼Ťli chodzi o mnie to tak chc─Ö si─Ö zapisa─ç na taki kurs j─Özyka angielskiego i tutaj si─Ö tak pytam przed zapisaniem na kurs przechodzi si─Ö jaki┼Ť test?

54

Kurs angielskiego jest naprawd─Ö super sprawa i w ┼╝yciu przydatn─ů. Mi si─Ö w ┼╝yciu par─Ö razy to przyda┼éo w kryzysowej sytuacji i nigdy nie ┼╝a┼éowa┼éem tych kurs├│w. Polecam bardzo!, je┼╝eli macie tylko okazje to nie zastanawiajcie si─Ö.

55

to prawda, ┼╝e kursy j─Özykowe s─ů najlepszym rozwi─ůzaniem, ┼╝eby si─Ö nauczy─ç j─Özyka. Ja by┼éam na zagranicznym z Gloss─ů i mog─Ö ┼Ťmia┼éo powiedzie─ç, ┼╝e dla mnie to jest najlepsze rozwi─ůzanie, ┼╝eby si─Ö uczy─ç j─Özyka. Mi─Ödzynarodowe towarzystwo naprawd─Ö pomaga.

56

Oj warto, ale trzeba uwa┼╝a─ç. Nie ka┼╝ka szko┼é─ů jest dobra.

57

Tak nie jest ka┼╝da dobra szko┼éa..Najlepiej jak ju┼╝ si─Ö do jakiej┼Ť wybierzemy to po prostu jak poszukamy na necie jaki┼Ť opinii na dany temat o plac├│wce..Bardziej bym akurat patrzy┼é pod tym k─ůtem i┼╝ po prostu no wiecie lepiej jak w szkole b─Öd─ů native spekarzy akurat z zza granicy

58

Zgodz─Ö si─Ö z tym, ┼╝e nie ka┼╝da szko┼éa jest dobra w┼éasnie... Sam si─Ö naci─ů┼éem na kijow─ů szkol─Ö angielskiego zap┼éaci┼éem a p├│┼║niej ┼╝a┼éowa┼éem. Troch─Ö czyta┼éem po tej akcji o szko┼éach i doczyta┼éem si─Ö fajnej szko┼éy nie ┼╝a┼éuje w┼éa┼Ťnie zrobienia kurs├│w.

byszko napisał/a:

Tak nie jest ka┼╝da dobra szko┼éa..Najlepiej jak ju┼╝ si─Ö do jakiej┼Ť wybierzemy to po prostu jak poszukamy na necie jaki┼Ť opinii na dany temat o plac├│wce..Bardziej bym akurat patrzy┼é pod tym k─ůtem i┼╝ po prostu no wiecie lepiej jak w szkole b─Öd─ů native spekarzy akurat z zza granicy

Opinie w necie to te┼╝ nie wszystko, bo wiele z nich jest op┼éacanych przez dan─ů szko┼é─Ö, a i wiele negatywnych komentarzy puszcza konkurencja. Np. moj─ů stronk─Ö z angielskim prowadz─Ö kilkana┼Ťcie dni i ju┼╝ mia┼éem propozycj─Ö wrzucenia pochlebnej opinii o jednej ze szk├│┼é.

Zreszt─ů wystarczy wej┼Ť─ç na fora na gazecie czy tlenie i poczyta─ç standardowe formu┼éki "zadowolonych uczni├│w" wybranych szk├│┼é. Dramat smile

Lepiej, znacznie lepiej, jest zda─ç si─Ö na nauk─Ö w┼éasn─ů i konsultacj─Ö z lektorem. Na pewno to b─Ödzie skuteczniejsze ni┼╝ nawet najlepsza szko┼éa, a zapewne ta┼äsze.

60

Zgodz─Ö si─Ö z tob─ů, ┼╝e opinie to nie wszystko, tym bardziej, ┼╝e ludzie robi─ů r├│┼╝ne ┼Ťwi┼ästwa konkurencji, wi─Öc to s┼éaby pomys┼é. Lepiej na forum poszuka─ç kogo┼Ť, kto gdzie┼Ť si─Ö uczy┼é i by┼é na danym kursie i, ┼╝eby przez kogo┼Ť za┼éatwi─ç sobie b─Ödziemy wiedzie─ç, wtedy czy warto czy nie.

61

No tak to podej┼Ťcie bardzo indywidualne jest ale ja by┼éem na kursie i zrezgygnowa┼é─Öm bo mi si─Ö tam wcale nie podoba┼éo..Czu┼éem si─Ö jak w szkole..Ma┼éo os├│b w danej grupie i dostawa┼éem r├│┼╝nego rodzaju jakie┼Ť prace domowe i to mi si─Ö nie podoba┼éo bo przecie┼╝ co by mi dawa┼éo jakie┼Ť dopasowanie s┼é├│wka czy te┼╝ jakie┼Ť true false

@berkisz
Problem w tym, ┼╝e na forach szko┼éy reklamuj─ů si─Ö dok┼éadnie w ten spos├│b, czyli jako "zadowolony u┼╝ytkownik". Lepiej bazowa─ç na opinii znajomych (takich realnych), ni┼╝ na poleceniach z for├│w, bo tu zawsze mo┼╝na si─Ö naci─ů─ç.

@Pokerowy
Nauka słówek to lekka paranoja, bo słówek i owszem, nauczysz się, ale nie będziesz potrafił zastosować ich w praktyce. Ja dla przykładu nauczyłem się angielskiego jak Mila Kunis... No prawie, ja z Youtube'a, ale czasy się zmieniły smile)) O tyle to lepsza metoda, że i osłuchujesz się z językiem i przyswajasz całe frazy czy nawet sceny/dialogi.

63

No tak s┼é├│wka s┼é├│wkami wa┼╝ne s─ů zdania i jak je stosowa─ç do zda┼ä angielski mo┼╝e si─Ö wydawa─ç ┼éatwy a taki nie jest. Moja nauka wygl─ůda┼éa podobny spos├│b jak ka┼╝dego, lecz sko┼äczy┼éa si─Ö na kursach, kt├│rych d┼éugo szuka┼éem.

izoker napisał/a:

No tak s┼é├│wka s┼é├│wkami wa┼╝ne s─ů zdania i jak je stosowa─ç do zda┼ä angielski mo┼╝e si─Ö wydawa─ç ┼éatwy a taki nie jest. Moja nauka wygl─ůda┼éa podobny spos├│b jak ka┼╝dego, lecz sko┼äczy┼éa si─Ö na kursach, kt├│rych d┼éugo szuka┼éem.

Angielski jest ┼éatwy! Problem w tym, ┼╝e ┼╝eby po angielsku rozmawia─ç, zamiast uczy─ç si─Ö s┼é├│wek a potem pr├│bowa─ç zastosowa─ç je w zdaniu, musisz m├│wi─ç. I tu jest najwi─Ökszy plus kurs├│w - mo┼╝esz porozmawia─ç po angielsku. Problem w tym, ┼╝e angielski kursowy i angielski realny to dwie zupe┼énie inne rzeczy? Przyk┼éad? Prosz─Ö bardzo - wybierz sobie dowoln─ů lekcj─Ö z naszej strony http://angielskiprzedtelewizorem.pl/ ze scenk─ů z sitcomu i poszukaj kursu, kt├│ry nauczy tak rozmawia─ç. B─Ödzie ci─Ö┼╝ko, je┼Ťli w og├│le si─Ö uda. Dlatego zamiast kursu lepsze s─ů konwersacje f2f i, jak mawia┼éa moja polonistka - w domu do lustra m├│w!

Brzmi ┼Ťmiesznie, ale by┼éo warto smile

65

Cze┼Ť─ç wszystkim! Ja zaczyna┼éam moj─ů przygod─Ö z j─Özykiem angielskim kilka lat temu w┼éa┼Ťnie od kursu j─Özykowego i nie ┼╝a┼éuj─Ö. Cho─ç trzeba uwa┼╝a─ç na jak─ů szko┼é─Ö si─Ö decydujemy, ┼╝eby nie wyrzuci─ç pieni─Ödzy w b┼éoto.

66

Teraz tak jak si─Ö ucz─Ö w┼éa┼Ťnie samemu to po prostu my┼Ťl─Ö, ┼╝e ten kurs to jest strata czasu z tego powodu i┼╝ na kursie jest kilka os├│b i to przypomina bardziej szkolne zaj─Öcia. Nie podoba mi si─Ö nic z tego bo po prostu na lekcjach nie uwa┼╝a┼éem i na kursie te┼╝ nie uwa┼╝am.

67

Je┼╝eli kurs jest dobrze zorganizowany: ma┼ée grupy, dobry lektor, wiele ─çwicze┼ä to kurs jest jak najbardziej dobrym pomys┼éem, zw┼éaszcza dla pocz─ůtkuj─ůcych.

68

kurs jak kurs ale uzywanie j─Özyka po kursie jest chyba te┼╝ wa┼╝ne. Ale nie oszukujmy si─Ö kursy mog─ů mie─ç r├│┼╝ne oblicza i r├│┼╝na warto┼Ť─ç merytoryczna. plusem kursu jest jego warto┼Ť─ç motywacyjna po przez to ┼╝e jest wiele uczestnik├│w wi─Öc chcemy si─Ö popisa─ç przed nimi (niby)

69

Kurs to ┼éadowanie kasy w b┼éoto. Nauk─Ö j─Özyka sami musimy rozpocz─ů─ç. Trzeba ca┼éy czas go trenowa─ç i trzeba by─ç ca┼éy czas na bie┼╝─ůco z tym j─Özykiem poprzez powtarzanie s┼é├│wek i tego rodzaju rzeczy. Najlepiej te┼╝ s┼éucha─ç sobie radia i audycji w j─Özyku angielskim.

70

Kurs j─Özykowy nigdy nie zaszkodzi. Trzeba zdawa─ç sobie spraw─Ö tylko z tego, ┼╝e sam kurs bez wk┼éadu w┼éasnego nic nie da. Trzeba by─ç przygotowanym na to, ┼╝e nauka nie jest ┼éatwa i przyjemna, a nat┼éok materia┼éu wymaga po┼Ťwi─Öcenia naszego czasu i dodatkowej uwagi.

71

Nie warto marnowanie czasu. Tak si─Ö przyjrze─ç ile czasu si─Ö na taki kurs po┼Ťwi─Öca to bardzo d┼éugo. Zwykle lekcja trwa godzin─Ö albo godzin─Ö i p├│┼é..Wtedy w┼éa┼Ťnie to jest 3 godziny w tygodniu + jakie┼Ť dojazdy to ju┼╝ wychodzi 4. Plus jaka┼Ť nauka samodzielna w domu to jest wtedy 6 godzin. Tyle samemu mo┼╝na przeznaczy─ç.

72

Ja uwa┼╝am, ┼╝e kurs j─Özykowy zawsze warto zrobi─ç. Na pewno jest to du┼╝o lepsza forma nauki ni┼╝ samodzielna nauka j─Özyka w domu. Nie mam opinii co do tej akurat szko┼éy, bo nie mia┼éa okazji z niej korzysta─ç. Ale chyba cieszy si─Ö ona og├│lnie do┼Ť─ç dobrymi opiniami.

73

Kursy angielskiego s─ů jak najbardziej okey mo┼╝na si─Ö naprawd─Ö sporo nauczy─ç takie kursy mo┼╝e i s─ů troch─Ö drogie ale r├│wnie┼╝ mo┼╝na znale┼║─ç bardzo tanie kursy i du┼╝o si─Ö nauczy─ç wiele zale┼╝y od nas samych ile b─Ödziemy chcieli si─Ö nauczy─ç. Tak to si─Ö nauczysz na bank!

74

A moim zdaniem taki kurs jest niezb─Ödny je┼Ťli chce si─Ö dobrze nauczy─ç angielskiego.Pami─Ötam,┼╝─Ö jak sama zaczyna┼éam to by┼éam bardzo ambitna i my┼Ťla┼éam,┼╝e sama si─Ö naucz─Ö j─Özyka.... Aha , nie ma tak lekko wink Wprawdzie s┼é├│wka mo┼╝emy wkuwa─ç samemu ale z gramatyk─ů jest ju┼╝ wi─Ökszy problem. Najwi─Ökszy jest chyba z komunikacj─ů bo tej najlepiej jest nauczy─ç si─Ö rozmawiaj─ůc w grupie. Obecnie chodz─Ö na kurs angielskiego dla doros┼éych w tej szkole w Warszawie: http://www.lang.com.pl/szkola-jezykowa/dorosli  - mie┼Ťci si─Ö na ulicy Niepodleg┼éo┼Ťci. Jestem zadowolona. Stawia si─Ö tam przede wszystkim na rozmow─Ö. Dzi─Öki temu mo┼╝na nauczy─ç si─Ö jak sprawnie si─Ö komunikowa─ç z obcokrajowcami.

75

Zale┼╝y jaki kurs, ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e warto. Zawsze mo┼╝na si─Ö czego┼Ť nowego nauczy─ç. Kursy s─ů fajne - m├│wi─Ö to z w┼éasnego do┼Ťwiadczenia. Du┼╝o daj─ů i onie┼Ťmielaj─ů potem do u┼╝ywania j─Özyka na co dzie┼ä. Jestem za smile Nauka jest zawsze na plus i tak trzeba na to patrze─ç.