26

Odp: Kurs angielskiego - czy warto?

Nie jest ┼éatwo znale┼║─ç taki kurs a mo┼╝na by┼éoby rozwin─ů─ç t─ů my┼Ťl? Przecie┼╝ teraz w wi─Ökszym mie┼Ťcie to jest szko┼éa j─Özykowa na szkole i niestety tutaj du┼╝y jest wyb├│r. Wystarczy popyta─ç w┼Ťr├│d znajomych jaka szko┼éa jest polecana i mo┼╝na od razu si─Ö zapisywa─ç.

27

Jak kto┼Ť ma czas i kas─Ö, to czemu nie. W czasach gimnazjum bra┼éam udzia┼é w kilku kursach i bardzo sobie chwal─Ö, teraz ucz─Ö si─Ö sama w domu.

28

Jak tam posz┼éo na tych konkursach, kt├│re miejsce ? : ) to ju┼╝ masz jaki┼Ť dobry poziom tego swojego j─Özyka. Po prostu wiem, ┼╝e najlepiej uczy─ç opr├│cz kurs├│w to tak┼╝e samodzielna nauka w domu w┼éa┼Ťnie - jakie┼Ť ogl─ůdanie film├│w w j─Özyku angielskim najpierw z napisami a p├│┼║niej bez

29

Nie wiadomo kt├│re to miejsce bo si─Ö nic nie odzywa ehh..My┼Ťl─Ö, ┼╝e taki kurs j─Özyka angielskiego co trwa jako┼Ť 2 razy w tygodniu 1,5 godziny nie op┼éaca si─Ö na niego i┼Ť─ç bo ile czasu b─Ödziemy na nim skupia─ç uwagi gdzie┼Ť tak 1/3 maks 1/2 a p├│┼║niej w domu i tak si─Ö dostaje jakie┼Ť zadanie domowe, je┼Ťli kurs to tylko w jedn─ů osob─ů indywidualnie

30

Takie kursy indywidualnie z jedn─ů osob─ů naszym nauczycielem bardzo okej wygl─ůdaj─ů naprawd─Ö. Zakres takich korepetycji jak si─Ö trafi na jakiego┼Ť studenta w taki spos├│b sobie dorabiaj─ůcy nie jest a┼╝ taki du┼╝y a 2 czy 1 godzina ci─ůg┼éej rozmowy po angielsku jest po prostu bardzo dobra. Wtedy mo┼╝na z czego┼Ť takiego wynie┼Ť─ç jak najwi─Öcej

31

To u nas w Polsce nie jest a┼╝ tak dobrze. U nas normalnie pracuj─ů na jaki┼Ť ┼Ťmieciowych umowach za mniej jak 10 z┼é i si─Ö jeszcze z tego bardzo cieszy pracownik. Pracodawca jak zwykle tylko szuka najta┼äszego pracownika co po prostu by wszystko umia┼é robi┼é tak jakby na jednym etacie 2 stanowisko bo wtedy ju┼╝ nie trzeba zatrudnia─ç 2 osoby...

32

Mo┼╝e by─ç warto taki kurs ale dla mnie to jest lepiej jak ju┼╝ ma si─Ö jakie┼Ť podstawy j─Özyka a p├│┼║niej dopiero si─Ö na niego zapisa─ç jak si─Ö osi─ůgn─Ö┼éo w┼éa┼Ťnie poziom B1 czy te┼╝ nawet B2 : ) wtedy co┼Ť takiego si─Ö przydaj─Ö z tego w┼éa┼Ťnie powodu, ┼╝e w praktyce i tak wszystko wychodzi na kursie co i jak jest m├│wione hee

33

Lepszy kurs ni┼╝ nic wink

34

Tak kurs mo┼╝e by─ç dobry i doszkalaj─ůcy ale pami─Ötajcie w┼éa┼Ťnie o tym, ┼╝e j─Özyka i tak trzeba si─Ö uczy─ç ca┼éy czas przecie┼╝. Same podstawy nie wystarcz─ů, kt├│re b─Ödziemy na kursie rozwi─ůzywa─ç. Zdecydowanie lepiej jest i┼Ť─ç na kurs i po prostu mie─ç indywidualne lekcje.

35

Kurs mo┼╝e si─Ö przyda─ç ale nie w takiej grupie gdzie jest po prostu 8 os├│b przez 1 godzin─Ö bo co wtedy si─Ö nauczy kto┼Ť..Naprawd─Ö nie wiele bo wtedy wychodzi mniej nawet jak 20 minut na jedn─ů osob─Ö. Zdecydowanie lepiej i┼Ť─ç na lepsze jakie┼Ť korepetycje z jakim┼Ť studentem, kt├│ry po prostu sobie jako┼Ť dorobi a jak jest dobry to u siebie b─Ödzie dobry progres

36

Progres ma by─ç w┼éa┼Ťnie ca┼éy czas i nawet tutaj zaryzykuj─Ö stwierdzeniem, ┼╝e tak 2 razy w tygodniu po jednej godzinie angielskiego na lekcjach indywidualnych mo┼╝e tylko ka┼╝demu pom├│c ; )) Dobrze w┼éa┼Ťnie jeszcze dodatkowo samemu systematycznie si─Ö uczy─ç bo kurs jak wiecie nie zawsze wystarcza po prostu trzeba ku─ç ┼╝elazo p├│ki gor─ůce hee

37

To prawda bez systematycznej samodzielnej nauki to ┼╝aden najlepszy kurs nie pomo┼╝e bo przecie┼╝ to zale┼╝y bardzo du┼╝o od nas czy chcemy faktycznie m├│wi─ç komunikatywnie w j─Özyku angielskim czy po prostu dalej chcemy jak to si─Ö m├│wi kaleczy─ç ten j─Özyk ehhh

38

Pewnie, ┼╝e warto. Og├│lnie uwa┼╝am, ┼╝e ka┼╝da inwestycja w siebie jest op┼éacalna i takie kursy na pewno mog─ů znacznie pom├│c w nauce j─Özyk├│w.

39

Nie wiem czy to takie korzy┼Ťci s─ů dobre z kursu heeh sam chodzi┼éem i po prostu to jest w tygodniu 1,5 h w kilka os├│b u mnie by┼éo a┼╝ 8 to w ci─ůgu takiej lekcji niewiele b─Öd─Ö m├│wi┼é z nauczycielem bardzo ma┼éo a p├│┼║niej zadania domowe co to dodatkowo wymaga wysi┼éku jeszcze i ten czas lepiej przeznaczy─ç na korki

40

S─ů plusy i minusy wszystko trzeba rozwa┼╝y─ç. Taki kurs jest w tygodniu zapewne z 2 razy po jedn─ů godzin─Ö to ma┼éo co si─Ö z niego wyniesie bo potrzebna jest w┼éa┼Ťnie konwersacja po angielsku a na takich szko┼éach si─Ö dalej realizuj─Ö przecie┼╝ tylko ksi─ů┼╝k─Ö i materia┼é z ksi─ů┼╝ki to jest akurat nie dla mnie bo mnie to nurtuj─Ö

41

Dla mnie nie warto bo jest przecie┼╝ takie powiedzenie - chcesz si─Ö nauczy─ç j─Özyka angielskiego to po prostu wyjed┼║ do jakiego┼Ť kraju za granice. My┼Ťl─Ö, ┼╝e to powiedzenie jest w stu procentach prawdziwe. Bo jak si─Ö chcesz uczy─ç j─Özyka obcego z jakim┼Ť polakiem a nie z obcokrajowcem przecie┼╝ to nie o to tutaj chodzi?

42

Chyba tak trzeba si─Ö uczy─ç j─Özyka angielskiego ale nie w Polsce i zdecydowanie lepiej w Anglii w┼éa┼Ťnie : ) hmm ale naprawd─Ö przecie┼╝ nie ka┼╝dego sta─ç na taki wyjazd i co wtedy..Chyba po prostu jako┼Ť trzeba samemu w siebie zainwestowa─ç i poszuka─ç na necie jaki┼Ť ch─Ötnych os├│b najlepiej rodowitych Anglik├│w co chcieliby porozmawia─ç.

43

Tak kurs to jest fifty fifty..Zale┼╝ne jest wszystko od posiadanego swojego wolnego czasu. Bo je┼Ťli kto┼Ť jeszcze si─Ö uczy to automatycznie ma go wi─Öcej i nie ma wi─Ökszych jaki┼Ť obowi─ůzk├│w jak akurat szko┼éa i wtedy akurat zdecydowanie to mo┼╝e by─ç bo sponsoruj─ů to akurat rodzice ale w starszym wieku lepsze s─ů sposoby

44

R├│┼╝nie to jest bo czasem niekt├│rzy tylko id─ů na taki kurs bo si─Ö bardzo mocno nudz─ů w domu - chodzi mi tutaj g┼é├│wnie o takie matki co wychowuj─ů dzieci i ju┼╝ nie wiedz─ů co maj─ů w domu robi─ç to si─Ö zapisuj─ů na kurs : P u mnie tak cz─Östo by┼éo i jako┼Ť ja z kursu zrezygnowa┼éem nudy na pudy : D

45

W┼éa┼Ťnie nudz─ů si─Ö w domu i id─ů z zamiarem, ┼╝e si─Ö naucz─ů j─Özyka angielskiego. Takie grupy gdzie jest 10 os├│b to ju┼╝ z g├│ry zak┼éadam w┼éa┼Ťnie to, ┼╝e ma┼éo si─Ö mo┼╝na nauczy─ç bo tyle samo os├│b mam w szkole na jakiej┼Ť lekcji j─Özyka angielskiego i dalej nic nie umiem z niego - lepie i┼Ť─ç na korepetycj─Ö sam na sam z nauczycielem.

46

songsong napisał/a:

R├│┼╝nie to jest bo czasem niekt├│rzy tylko id─ů na taki kurs bo si─Ö bardzo mocno nudz─ů w domu - chodzi mi tutaj g┼é├│wnie o takie matki co wychowuj─ů dzieci i ju┼╝ nie wiedz─ů co maj─ů w domu robi─ç to si─Ö zapisuj─ů na kurs : P u mnie tak cz─Östo by┼éo i jako┼Ť ja z kursu zrezygnowa┼éem nudy na pudy : D

To ju┼╝ matki nie mog─ů si─Ö uczy─ç j─Özyk├│w? big_smile Znajomo┼Ť─ç j─Özyka obcego mo┼╝e si─Ö okaza─ç przydatna w wielu sytuacjach. Chocia┼╝ trzeba przyzna─ç, ┼╝e dopasowanie poziomu nauczania do grupy na takich kursach to podstawa. Poziom znajomo┼Ťci j─Özyka w┼Ťr├│d cz┼éonk├│w grupy powinien by─ç wyr├│wnany.

47

Mog─ů si─Ö chyba uczy─ç nic do tego nie mam ale rzeczywi┼Ťcie ja przez pewien okres czasu chodzi┼éem na taki kurs i by┼éem w takiej grupie dla doros┼éych - ja chcia┼éem jako student podszkoli─ç sw├│j angielski i po prostu jak szed┼éem na kurs a tam takie osoby przychodzi┼éy co by po prostu potrafi┼éy by─ç nawet moimi matkami lub ojcami i dziwne to dla mnie by┼éo..

48

Wed┼éug mnie to warto ale tylko w tym przypadku jak si─Ö p├│jdzie na taki kurs gdzie akurat po prostu no wiecie lekcja b─Ödzie prowadzona z takim korepetyrem, kt├│ry jest zza granicy z jakiej┼Ť Anglii czy te┼╝ nawet z USA : )

49

Fajnie i┼Ť─ç na kurs tak tylko je┼Ťli b─Ödzie jaki┼Ť ju┼╝ konkretny native speaker to prowadzi┼é bo je┼Ťli akurat nie to b─Ödzie to taka wielka lipa niestety i nic ciekawego si─Ö z tego niestety nie wyniesie : ( ja mia┼éem dobrze bo akurat na 10miesi─Öcznym kursem uczy┼éem si─Ö z rodowitym Anglikiem i super by┼éo : )

50

No super jak kto┼Ť si─Ö uczy┼é z tym Native Spekarem to bardzo fajnie mia┼é z tego powodu, ┼╝e po prostu m├│g┼é na ┼╝ywo us┼éysze─ç i zobaczy─ç jak si─Ö zachowuj─ů prawdziwy Anglicy.
Dla mnie taki kurs angielskiego to jest strata czasu z tego powodu, ┼╝e oni w ci─ůgu jendej lekcji w takiej du┼╝ej grupie os├│b chcieliby za du┼╝o wiedzy przekaza─ç, lepiej je┼Ť─ç
na kurs jaki┼Ť taki indywidualny i juz┼╝