1

Temat: Nauka j─Özyk├│w obcych przez skype - opinie

Cze┼Ť─ç. Jestem ciekawa jakie s─ů Wasze do┼Ťwiadczenia w kwestii nauki j─Özyk├│w obcych przez skype. Od Nowego Roku planuj─Ö zacz─ů─ç taki kurs z niemieckiego i nie wiem za bardzo czego si─Ö spodziewa─ç. A mo┼╝e kto┼Ť s┼éysza┼é o Szkole J─Özyk├│w Obcych Shamrock i m├│g┼éby si─Ö podzieli─ç opini─ů? Pozdrawiam.

2

Odp: Nauka j─Özyk├│w obcych przez skype - opinie

probowalam juz wiele szkola najlepsza jak dotad okazuje sie szkola eprofess, inne troche podejscie do nauki, ale za to bardzo blyskawiczne i efektywne, lektorzy stawiaj─ů na pierwszym miejscu szybkosc w nauce za pomoc─ů materialow online jak jestescie ciekawi to poczytajcie na ich stronach lub w innych magazynach, naprawde szybkosc w nauce to tutaj ogromny plus

3

Jest to ┼Ťwietny spos├│b. Gor─ůco polecam taki spos├│b nauki j─Özyka.

4

Rozmawiam w ten spos├│b ze znajomymi z Anglii - ┼Ťwietna sprawa

5

Ja mog─Ö Wam poleci─ç ofert─Ö szko┼éy Moose http://www.moose.pl/, szko┼éa nie prowadz─ůca stacjonarnych lekcji, tylko z dojazdem do uczni├│w z mo┼╝liwo┼Ťci─ů szkolenia w konkretnym zakresie, np. przygotowanie do matury, egzaminu, konwersacje itp. ┼Üwietni lektorzy, bardzo przyjemna nauka j─Özyka!

6

Ja wyje┼╝d┼╝aj─ůc o Anglii zna┼éem j─Özyk bardzo s┼éabo a w┼éa┼Ťciwie wcale nie zna┼éem, mia┼éem tam kilku znajomych i w┼éa┼Ťciwie przez skype zacz─ů┼éem si─Ö uczy─ç j─Özyka rozmawiaj─ůc z nimi po dw├│ch miesi─ůcach widzia┼éem ju┼╝ znaczn─ů popraw─Ö wi─Öc dla mnie ta metoda jest bardzo fajna

7

Dawid1516 napisał/a:

Ja wyje┼╝d┼╝aj─ůc o Anglii zna┼éem j─Özyk bardzo s┼éabo a w┼éa┼Ťciwie wcale nie zna┼éem, mia┼éem tam kilku znajomych i w┼éa┼Ťciwie przez skype zacz─ů┼éem si─Ö uczy─ç j─Özyka rozmawiaj─ůc z nimi po dw├│ch miesi─ůcach widzia┼éem ju┼╝ znaczn─ů popraw─Ö wi─Öc dla mnie ta metoda jest bardzo fajna

to jest ┼Ťwietna metoda nauki j─Özyka sam si─Ö uczy┼éem w taki spos├│b

8

anglobiznes napisał/a:

probowalam juz wiele szkola najlepsza jak dotad okazuje sie szkola eprofess, inne troche podejscie do nauki, ale za to bardzo blyskawiczne i efektywne, lektorzy stawiaj─ů na pierwszym miejscu szybkosc w nauce za pomoc─ů materialow online jak jestescie ciekawi to poczytajcie na ich stronach lub w innych magazynach, naprawde szybkosc w nauce to tutaj ogromny plus

słyszałam same pozytywne opinie o niej więc być moze też się skuszę

9

A ja uczy┼éem si─Ö przez Skype'a i powiem szczerze, ┼╝e nie wiem czy to kwestia mojej osobowo┼Ťci (i wrodzonego rozpraszania si─Ö) czy tego, ┼╝e trafi┼éem na niezbyt rozgarni─Ötego nauczyciela, ale wiele z tych lekcji nie wynios┼éem. Wol─Ö zdecydowanie kontakt na ┼╝ywo.

10

A ja pamiętam swoje lekcje przez komunikator głosowy i źle nie było - na komunikatorze głosowym konwersacje, konkretne przykłady gramatyczne na facebooku, zadania domowe na e-mail. I jak się chce to można, wspominam to bardzo bardzo przyjemnie smile

11

Ja bardzo mi┼éo wspominam rozmowy przez Skype z native speakerem. Przy okazji nawi─ůza┼éam ciekaw─ů znajomo┼Ť─ç i z dziewczyn─ů, z kt├│r─ů prowadzi┼éam rozmowy, spotka┼éam si─Ö kiedy┼Ť w Londynie.

12

O, w takim razie ja bardzo zazdroszcz─Ö fajnej znajomo┼Ťci. Ja podchodzi┼éam do nauki na skype kilkukrotnie i za ka┼╝dym razem okaza┼éo si─Ö to kompletnym niewypa┼éem. Teraz si─Ö obawiam zacz─ů─ç jeszcze raz.

13

Hejka, ja polecam nauk─Ö przez Skype. Rok temu by┼éam na obozie w Londynie i pozna┼éam tam dziewczyn─Ö, z kt├│r─ů tak sobie gadamy, a ja si─Ö przy okazji ucz─Ö j─Özyka.

14

Polecam WSL maj─ů ┼Ťwietnych lektor├│w i z nimi nauka to przyjemno┼Ť─ç. Od pierwszej chwili nauka w j─Özyku obcym, os┼éuchujesz si─Ö i szybciej zaczynasz m├│wi─ç!

http://szkolajezykowawsl.pl/kurs-angiel ÔÇŽ zez-skype/

15

Widz─Ö, ┼╝e jest sporo opinii odno┼Ťnie nauki przez skype. Ja tak udziela┼éam korepetycji i powiem, ┼╝e wiele zale┼╝y od obu stron. Jedn─ů swoj─ů uczennic─Ö wspominam cudownie, ale innego ucznia...

16

ale co innego ucznia mo┼╝esz to doko┼äczy─ç ? Wspominasz go bardzo ┼║le czy jak to jest? Jak ja mia┼éem do pracy co┼Ť podszkoli─ç w┼éa┼Ťnie j─Özyk angielski to tak te┼╝ korzysta┼éem ze skypa. Uczy┼éem si─Ö ju┼╝ nowocze┼Ťnie online i to by┼éo bardzo dobre poniewa┼╝ nie musia┼éem traci─ç czasu i kasy na dojazd w moim przypadku do wi─Ökszego miasta bo jestem z wioski.

17

Pewnie niestety ┼║le wspomina...Nauka przez skype hmm musz─Ö si─Ö nad tym jako┼Ť zastanowi─ç bo w┼éa┼Ťnie chc─Ö podszkoli─ç moj─ů znajomo┼Ť─ç j─Özyka angielskiego. Bez wychodzenia z domu mog┼éabym si─Ö uczy─ç w┼éa┼Ťnie z korepetytorem na video ale moje pytanie brzmi czy to nie jest tak lepiej twarz─ů w twarz na ┼╝ywo?

18

Tak w┼éa┼Ťnie na marginesie chce w┼éa┼Ťnie jako┼Ť na powa┼╝niej zacz─ů─ç nauk─Ö tego j─Özyka i tutaj mam do was moi drodzy pytanie jak tutaj wychodzi cenowo taka lekcja mniej wi─Öcej na godzin─Ö ? Oraz w jaki spos├│b nast─Öpuj─Ö rozliczenie bo nie chcia┼éabym si─Ö natkn─ů─ç na tak─ů sytuacj─Ö - zap┼éac─Ö a lekcji nie b─Ödzie : (

19

Nie ma co si─Ö martwi─ç o to bo taka sytuacja si─Ö nie zdarzy je┼Ťli po prostu prze┼Ťledzisz gdzie┼Ť na necie informacj─Ö o danej firmie czy jest wyp┼éacalna czy maj─ů numer REGON i NIP takie szczeg├│┼éy mog─ů Ci wiele da─ç. Ja od lutego w┼éa┼Ťnie zaczynam tak─ů nauk─Ö z tego wzgl─Ödu, ┼╝e jestem z mniejszej miejscowo┼Ťci i szkoda mi czasu na dojazdy do nauczyciela..

20

Całkiem fajny pomysł wink

21

Widze ┼╝e mo┼╝na tutaj znale┼║─ç wiele po┼╝ytecznych informacji - to mi┼éo ┼╝e ludzie jeszcze chc─ů si─Ö wymienia─ç swoimi do┼Ťwiadczeniami -  z drugiej strony jeste┼Ťmy w takich czasach ┼╝e trzeba o sobie du┼╝o m├│wi─ç ┼╝eby nas us┼éyszano. W ka┼╝dym razie popieram wszystko co tutaj jest napisane.

22

zastanawiam si─Ö tylko czy przez skype mo┼╝na rozwin─ů─ç wszystkie umiej─Ötno┼Ťci j─Özykowe? tzn nie tylko m├│wienie. Bo np na lekcjach mog─Ö rob─ç ─çwiczenia gramatyczne a native to sprawdzia... a tak przez skype to jak?

23

Sprawdza tak samo jakby cie na ┼╝ywo sprawdza┼é smile Tylko ┼╝eby trafi─ç na takiego nativa to trzeba mie─ç bardzo du┼╝o szcze┼Ťci─ů. Inaczej jest lipa i si─Ö niczego m─ůdrego nie nauczymy, dalej b─Ödziemy wali─ç takie b┼é─Ödy i gafy j─Özykowe. Trzeba o tym pami─Öta─ç przy nauce j─Özyka.

24

witam. moim zdaniem rozwi─ůzaniem idealnym by┼éaby rozmowa przez skype, ale z jakim┼Ť rodowitym mieszka┼äcem danego kraju - ┼Ťwietnie rozwija si─Ö wtedy j─Özyk w mowie i s┼éuchu, a nie ma takiego stresu jak na zaj─Öciach. no i dodatkowy plus jest pewnie taki, ┼╝e w razie czego jest te┼╝ mo┼╝liwo┼Ť─ç pisania na czacie wyra┼╝e┼ä, kt├│rych np nie zrozumiemy