Temat: Kurs angielskiego - czy warto?

Planuj─Ö zapisa─ç si─Ö do szko┼éy j─Özykowej Speak Up. Wybra┼éem j─ů, bo pasuje mi lokalizacja i wszystko wydaje si─Ö by─ç w porz─ůdku - maj─ů ciekaw─ů ofert─Ö (np. rozmowy i r├│┼╝ne zabawy np. gry w klubie speak up) Zale┼╝y mi na konwersacjach i poszerzeniu zasobu s┼é├│w. Zanim si─Ö zdecyduj─Ö, chcia┼ébym pozna─ç opinie kursant├│w lub by┼éych kursant├│w tej szko┼éy. Jeste┼Ťcie zadowoleni? Co jest na plus, a co na minus? Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö, pozdrawiam.

2

Odp: Kurs angielskiego - czy warto?

szko┼éa speak up jak ┼╝adna inna nie budzi tylu kontrowersji -opinie s─ů kra┼äcowe- jest tam pewien problem ze zwrotem koszt├│w w przypadku rezygnacji z kursu - jako,ze umowy zawierane s─ů na do┼Ť─ç d┼éugi okres czasu.Osobi┼Ťcie jednak napisa┼éam na jakim┼Ť forum tak:
Mia┼éam okazj─Ö zapozna─ç si─Ö z kursem speak up - gdyby tak naprawd─Ö rzetelnie si─Ö przy┼éo┼╝y─ç to mo┼╝na ogromnie wiele si─Ö nauczy─ç,ale fakt jak kto┼Ť nie ma do dyspozycji du┼╝o czasu to nie ma szans na przerobienie poziom├│w w wyznaczonym czasie, ka┼╝da pojedyncza lekcja posiada mn├│stwo materia┼éu do opanowania - du┼╝o nowego s┼éownictwa i zagadnie┼ä gramatycznych.por├│wna┼éabym to do intensywnego kursu .Wiele os├│b mo┼╝e zrazi─ç fakt,┼╝e na ko┼äcu ka┼╝dego poziomu trzeba wykona─ç test,kt├│ry trzeba zaliczy─ç na minimum 75%.Testy nie nale┼╝─ů do ┼éatwych,sporo problem├│w stwarza pisanie ze s┼éuchu ,a poniewa┼╝ prac─Ö sprawdza komputer a nie lektor to bardzo ┼éatwo o nie zaliczenie tego fragmentu testu(np.nigdy nie wiadomo,czy pisa─ç I'm czy I am -komputer zalicza to wg w┼éasnego widzimisi─Ö,gdyby sprawdza┼é to nauczyciel,to zaliczy┼éby ka┼╝d─ů z tych form).Zaj─Öcia z lektorami na pewno zale┼╝─ů od szko┼éy w danym mie┼Ťcie - nauczyciele s─ů przecie┼╝ r├│┼╝ni.Generalnie nie uwa┼╝am tej szko┼éy za z┼é─ů- chyba,┼╝e kto┼Ť woli wolniejsze tempo nauki i to bez sprawdzaj─ůcych test├│w.
Tak wi─Öc zastan├│w si─Ö przed podj─Öciem decyzji,czy masz na tyle czasu,aby po┼Ťwi─Öci─ç j─ů na nauk─Ö w speak -up,je┼╝eli tak ,to ja nadal podtrzymuj─Ö swoj─ů opini─Ö,┼╝e warto.

3

Nie mo┼╝na oprze─ç si─Ö wra┼╝eniu, ┼╝e spora cz─Ö┼Ť─ç "forowicz├│w" dziel─ůc si─Ö opiniami nie jest obiektywna. A wr─Öcz przeciwnie za swoje braki obwinia innych. Mam dziwne wra┼╝enie, ┼╝e powstaje nowy rodzaj hobby. Ludzie przed podj─Öciem prostych decyzji radz─ů si─Ö lub prosz─ů o opini─Ö Internetu. A najgorszy jest fakt, ┼╝e mo┼╝emy przeczyta─ç tylko to co jest cz─Ö┼Ťci─ů.

4

ajelonek, a jak d┼éugo chodzi┼éa┼Ť do Speak Up? Intensywno┼Ť─ç mi pasuje, bo chc─Ö si─Ö du┼╝o nauczy─ç:)

5

piotruspan napisał/a:

ajelonek, a jak d┼éugo chodzi┼éa┼Ť do Speak Up? Intensywno┼Ť─ç mi pasuje, bo chc─Ö si─Ö du┼╝o nauczy─ç:)

nadal chodz─Ö - poziom ┼Ťredniozaawansowany - i mnie to tempo te┼╝ odpowiada,mamy fajnych lektor├│w - ale wiadomo,to zale┼╝y od ludzi.Niekt├│re rodzaje lekcji z lektorem maj─ů dop.ilo┼Ť─ç os├│b do 10 , a niekt├│re do 5,ale nie zawsze jest taka ilo┼Ť─ç,na ostatnich paru lekcjach by┼éo po 3 osoby.
Nie zawsze wyrabiam z czasem- ta intensywno┼Ť─ç wygl─ůda tak:
w tygodniu powinno si─Ö zrobi─ç 2 lekcje multimedialne ,kt├│re troch─Ö czasu zajmuj─ů i wzi─ů─ç udzia┼é w dw├│ch zaj─Öciach w samej szkole - ( 1  lekcja w szkole to pe┼éna godzina), w podr─Öczniku jest do┼Ť─ç sporo ─çwicze┼ä do przerobienia_ jakby je tak uczciwie robi─ç bez zagl─ůdania na wst─Öpie do klucza to te┼╝ troch─Ö trwa)'
mnie osobi┼Ťcie bardzo podoba si─Ö system swobodnego wyboru termin├│w uczestniczenia w zaj─Öciach - rezerwujesz je sobie via komputer i za ka┼╝dym razem spotykasz innych ludzi -  to te┼╝ jest interesuj─ůce

6

As the major Western teams have led to Buy Fifa 15 Coins Apr, the last weeks have improved the chance of gamers from other teams get into the team in Fifa globe cup 14.Not all gamers are available Coritiba in Fifa Ultimate Team Coins FUT 14.'s Data source, moreover regards the throw of the team in This summer 2013. Alex The frequent edition has the gamer with level 81 and can be bought for 650 money Fifa globe cup.

7

Niestety jest tak, ze negatywne wydarzenia, dzia┼éania s─ů bardziej widoczne, ni┼╝ te dobre. Jesli, trzymaj─ůc si─Ö tematu, chodzimy do takiej szko┼éy j─Özykowej i jest wszystko fajnie, nauka idzie, nie ka┼╝dy pisze, ┼╝e jest ok. W sytuacji kiedy co┼Ť nam nie pasuje, od razu lecimy do komputera i negatywn─ů opini─ů.
Pami─Ötajmy zatem, ┼╝e prawda jest gdzie┼Ť po ┼Ťrodku. Co do Speak Up'a to opinie o nauce i metodach, a tak┼╝e o lektorach s─ů dobre, a na tym nam chyba zale┼╝y id─ůc do szko┼éy j─Özykowej.

8

Ja mog─Ö poleci─ç stron─Ö http://www.edukatio.edu.pl/ smile Za po┼Ťrednictwem tej szko┼éy wyjecha┼éam za granic─Ö na kurs wakacyjny i uczy┼éam si─Ö w londy┼äskiej szkole. Mega prze┼╝ycie, mo┼╝e za rok znowu mi si─Ö uda smile

9

Dzi─Öki Wam za wyczerpuj─ůce odpowiedzi, zw┼éaszcza ajelonek:) Zdecydowa┼éem si─Ö w ko┼äcu zapisa─ç do speak up. Ten system swobodnego doboru zaj─Ö─ç rzeczywi┼Ťcie jest bardzo fajny - tzn. co kto lubi, ale mi pasuje. By┼éem dopiero na jednych zaj─Öciach, wi─Öc nie mog─Ö si─Ö jeszcze wypowiedzie─ç czy lekcje s─ů fajne, jak du┼╝o si─Ö nauczy┼éem. Zobaczymy jak b─Ödzie:)

10

Jak dla mnie pomysł bardzo dobry.

11

Moim zdaniem warto.

12

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e warto zapisa─ç si─Ö na taki kurs. Warto inwestowa─ç w siebie w przysz┼éo┼Ťci mo┼╝e to mie─ç du┼╝e znaczenie. Teraz wsz─Ödzie si─Ö m├│wi po angielsku. Je┼Ťli kto┼Ť chce i┼Ť─ç na kurs to najlepiej do jakiej┼Ť sprawdzonej szko┼éy najlepiej z nauczycielami z zza granicy.

13

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e warto zapisa─ç si─Ö na kurs. Pami─Ötaj, ┼╝e nauka j─Özyka to ogromna inwestycja w siebie. Bez znajomo┼Ťci angielskiego ci─Ö┼╝ko odnale┼║─ç si─Ö na obecnym rynku pracy.

14

Pewnie na taki kurs trzeba si─Ö zapisa─ç. Wiele znajomych mi proponowa┼éo i namawia┼éo do tego a ja ich nie chcia┼éem s┼éucha─ç. Teraz troch─Ö ┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e wtedy chcia┼éem postawi─ç na swoim. Nie mam ju┼╝ czasu tyle na kursy i musz─Ö robi─ç co┼Ť we w┼éasnym zakresie.

15

Uwa┼╝am, ┼╝e warto jednak poszukaj dobrej szko┼éy j─Özykowej najlepiej jak by┼éaby to szko┼éa gdzie s─ů zagraniczni lektorzy. Wtedy mo┼╝na zobaczy─ç jaki to jest akcent angielski b─ůd┼║ ameryka┼äski. Z nimi tylko b─Ödziesz rozmawia─ç po angielsku. Z polskimi r├│┼╝nie to bywa.

16

POLIGLOTA to niez┼éa szko┼éa. Ucz─ů tam miejscowi lektorzy, kt├│rzy uko┼äczyli anglistyk─Ö. Zaj─Öcia s─ů ┼Ťwietne.

17 (edytowany przez NetBeverly81 2014-12-23 15:20:07)

Te┼╝ jestem tego zdania, ┼╝eby chodzi─ç tylko do dobrych szk├│┼é j─Özykowych. Taki kurs przynosi same korzy┼Ťci. Sama kiedy┼Ť chodzi┼éam na takie zaj─Öcia i tylko same pozytywy z tego wynios┼éam. Zapisa┼éam si─Ö i nie ┼╝a┼éuj─Ö mojego wyboru. W obecnej pracy bardzo mi si─Ö przydaje znajomo┼Ť─ç j─Özyka obcego.

18

My┼Ťl─Ö, ┼╝e nie warto si─Ö zapisywa─ç na takie typu kursy. Z mojej strony bardziej polecam nauk─Ö na w┼éasn─ů r─Ök─Ö z jak─ů┼Ť ksi─ů┼╝ka b─ůd┼║ szukaniem materia┼é├│w na internecie. Zaoszcz─Ödza si─Ö w ten spos├│b pieni─ůdze, kt├│re mo┼╝na wyda─ç na wyjazd za granic─Ö i zweryfikowanie swojego j─Özyka z obcokrajowcami.

19

Fajnie, ┼╝e tyle os├│b si─Ö pozytywnie wypowiedzia┼éo, bo to mi doda┼éo wiary, ┼╝e ten kurs to dobra inwestycja. Ucz─Ö si─Ö te┼╝ sam w domu na platformie speak up i to te┼╝ mi sporo daje. Mia┼éem ju┼╝ zaj─Öcia z native speakerem i pierwszy raz sobie porozmawia┼éem tak porz─ůdnie z obcokrajowcem big_smile Ca┼ékiem nie┼║le mi posz┼éo:)

20

moim zdaniem warto, g┼é├│wnie z tego wzgl─Ödu ┼╝e przys┼éowiowy kto┼Ť nad Tob─ů stoi. Wierzcie mi lub nie, ale to zdecydowanie plus dla takich leniwc├│w jak na ten przyk┼éad ja ;p sama chodz─Ö na kurs od pa┼║dziernika, do szko┼éa Speak Up kt├│ra jak wida─ç po poprzednich komentarzach cieszy si─Ö niema┼éym powodzeniem. zdecydowanie si─Ö zgadzam, bo bardzo mi si─Ö tam podoba. co do problem├│w z rozwi─ůzywanie um├│w, odpowied┼║ jest raczej prosta: zbierz si─Ö w sobie, nie marud┼║ i ko┼äcz co zacz─ů┼ée┼Ť a problem├│w mie─ç nie b─Ödziesz wink

21

No tak jak kto┼Ť wy┼╝ej uj─ů┼é kto┼Ť nad Tob─ů stoi i to jest w┼éa┼Ťnie prawda. Bo ci─ůgle kto┼Ť Ciebie kontroluje na bie┼╝─ůco i sprawdza tw├│j progres czy robisz jakie┼Ť post─Öpy czy si─Ö przyk┼éadasz czy te┼╝ raczej nie. Czasami wa┼╝ne jest mie─ç takiego mentora, kt├│ry pokieruje.

22

Lepiej lepiej chodzi─ç na taki kurs bo wtedy wiesz, ┼╝e jest jaki┼Ť obowi─ůzek i trzeba po prostu samemu to robi─ç chodzi mi o te zadania i o obowi─ůzkowo┼Ť─ç. Systematyczno┼Ť─ç w j─Özyku angielskim to bardzo wa┼╝na sprawa bez tego nie mo┼╝na si─Ö efektywnie nauczy─ç.

23

Kursy s─ů fajne, sama bior─Ö udzia┼é w dw├│ch. Jak si─Ö potrzebuje motywacji, systematyczno┼Ťci i merytorycznego wsparcia to ju┼╝ w og├│le bajka. No i mo┼╝na pozna─ç fajnych ludzi.

24

Dok┼éadnie, jak kogo┼Ť sta─ç na kurs, to czemu nie. Moim zdaniem warto, bo takie kursy ucz─ů systematyczno┼Ťci no i s─ů bardzo motywuj─ůce. Polecam ka┼╝demu.

25

Moim zdaniem warto. Sama bra┼éam udzia┼é w kilku kursach i bardzo sobie chwal─Ö. Oczywi┼Ťcie nie jest ┼éatwo znale┼║─ç dobry kurs, ale op┼éaca si─Ö szuka─ç.