Temat: Szkoła językowa

Witajcie!
od jakiego┼Ť czasu poszukuj─Ö nowego lokalu do prowadzenia szko┼éy j─Özykowej. Warszawa jest moim miastem i to tam chc─Ö si─Ö przeprowadzi─ç i co┼Ť znale┼║─ç. Nie wiem gdzie szuka─ç - chcia┼éabym jakie┼Ť mieszkanie z drugiej r─Öki ale podobno deweloperzy oferuj─ů du┼╝o lepsze standardy i lepsze lokalizacje. Co wybra─ç? Nie chcia┼éabym te┼╝ wydac na  to maj─ůtku - jak wiadomo taka inwestycja powinna si─Ö zwr├│ci─ç. Mo┼╝e wynaj─Öcie by┼éoby lepszym pomys┼éem? Cho─ç ceny pewnie nie s─ů wiele ni┼╝sze ni┼╝ raty kredytu... prosz─Ö o pomoc!

2

Odp: Szkoła językowa

Fakt od dewelopera dostaniesz nowe, super wypicowane mieszkanie ale b─Ödzie w nim pewnie wiele usterek. Tak by┼éo przynajmniej w naszym przypadku. Mieszkania z drugiej r─Öki s─ů pod tym wzgl─Ödem o wiele lepsze. na pocz─ůtek je┼Ťli rozwijasz interes wynajmij jaki┼Ť pokoik czy co┼Ť i sprawd┼║ czy interes si─Ö b─Ödzie kr─Öci┼é a dopiero potem kupuj co┼Ť na sta┼ée. bo jak nie wypali to co? kredyt i mieszkanie zostana

3 (edytowany przez ExtraLaquanda82 2015-01-08 04:18:39)

Mieszkanie od dewelopera b─Ödzie nowiutkie i b─Ödziesz mog┼éa urz─ůdzi─ç je od zera pod siebie. Skontaktuj si─Ö z kilkoma lub po prostu przejrzyj co oferuj─ů na swoich stronach np http://apm-development.com.pl/o-nas/. Jedn─ů z lepszych dzielnic Warszawy, ale przez to dro┼╝sz─ů jest Mokot├│w kt├│ry rozbudowuje si─Ö w masakrycznym tempie.

Przede wszystkim powinna┼Ť jednak skalkulowa─ç, czy Twoja szko┼éa b─Ödzie na tyle dochodowa, aby od razu przyj─ů─ç ci─Ö┼╝ar zaci─ůgni─Ötego kredytu wink

4

nom to prawda smile lepiej wynaj─ů─ç stare mieszkanie i to najlepiej w jakiej┼Ť odnowionej kamienicy ┼╝eby┼Ť nie mia┼éa za du┼╝o problem├│w smile do tego radz─Ö Ci sprawdzi─ç jacy s─ů s─ůsiedzi, bo czasem zdarzaj─ů si─Ö tacy, kt├│rzy maj─ů problem, ┼╝e prowadzisz obok nich zak┼éad pracy i b─Öd─ů Ci same problemy robi─ç, ┼╝e za g┼éo┼Ťno, ┼╝e ci─ůgle po klatce kto┼Ť chodzi smile i powodzenia w nowym biznesie smile

5

wydaje mi si─Ö, ze nie ma co inwestowa─ç w mieszkania od dewelopera - jak dla mnie to mieszkania od dewelopera s─ů najgorsz─ů inwestycj─ů. nie dos─ç ze wiele usterek i problem├│w to jeszcze brak kogo┼Ť kto by m├│g┼é to naprawic. wiem, bo sama kiedy┼Ť tak zrobi┼éam i potem nie wiedzia┼éam co zrobi─ç z tym problemem. lepiej inwestowa─ç w jakie┼Ť stare kamienice i remont mieszkania

6

Z tymi mieszkaniami jest r├│┼╝nie to prawda ... kiedy┼Ť by┼é wielki bum na te nowe mieszkania od deweloper├│w ale po latach mieszkania w nich ludzie zauwa┼╝aj─ů mn├│stwo wad i to ┼╝e s─ů budowane tanim kosztem, dlatego coraz wi─Öcej os├│b chce znowu kupowa─ç mieszkania na rynku wt├│rnym, ale nowe osiedla przykuwaj─ů wzrok swoim wygl─ůdem nie ma co ukrywa─ç

7

Najlepiej wybra─ç mieszkanie kilkuletnie. Lokum, kt├│re ma kilka lat nadal jest nowe, niewyeksploatowane, a jednocze┼Ťnie przez te kilka lat wysz┼éyby na jaw ewentualne usterki oraz b┼é─Ödy budowlane. Warto r├│wnie┼╝ zwr├│ci─ç uwag─Ö na efektywno┼Ť─ç energetyczn─ů mieszkania, te budowane w ostatnich latach powinny mie─ç certyfikat w tym zakresie.

8

Certyfikaty jako┼Ťciowe najwa┼╝niejsze, tak jak stachoo wspomnia┼é, bardzo wa┼╝na jest efektywno┼Ť─ç energetyczna smile

9

Nie znam si─Ö na tym. Chcia┼éabym jako┼Ť pom├│c, ale nie wiem

10

Najlepiej wybra─ç mieszkanie kilkuletnie.

11

Szko┼éa j─Özykowa to dobry pomys┼é na biznes. Niby m├│wi si─Ö, ┼╝e ka┼╝dy zna angielski, a w praktyce wygl─ůda to tak, ┼╝e wiele os├│b nie potrafi prze┼éama─ç si─Ö do konwersacji , bo w szkole mieli tylko gramatyk─Ö czy zakuwali s┼é├│wka. My┼Ťl─Ö, ┼╝e szko┼éa umieszczona na Starym ┼╗oliborzu w jakim┼Ť bli┼║niaku to b─Ödzie dobry pomys┼é. Aura miejsca b─Ödzie przyci─ůga─ç, a nie odstrasza─ç.  Na rozw├│j przydadz─ů Ci si─Ö niema┼ée pieni─ůdze. Spr├│buj poszuka─ç jaki┼Ť dofinansowa┼ä z UE lub mo┼╝esz zawnioskowa─ç o po┼╝yczk─Ö na raty. https://loando.pl/wpis/zanim-zaciagnies ÔÇŽ e-budzetem jest to niezwykle istotne, ┼╝eby┼Ť nie przeliczy┼é si─Ö w si┼éach. Poza tym dobrze by┼éoby, gdyby szko┼éa mia┼éa sw├│j klimat. Ludzie ch─Ötnie by przychodzili do niej, nie z obowi─ůzku, tylko z w┼éasnej nieprzymuszonej woli. Warto ludzi/grup─Ö zintegrowa─ç ,np. na wieczorkach przybli┼╝aj─ůcych kultur─Ö danego kraju. Nie zaszkodz─ů trunki danego pa┼ästwa, kt├│re r├│wnie┼╝ wp┼éywaj─ů na tworzenie si─Ö wi─Özi. Powodzenia ´üŐ

12

Moim zdaniem tak jak wy┼╝ej - lepiej wynaj─ů─ç stare mieszkanie i to najlepiej w jakiej┼Ť odnowionej kamienicy. smile

13

Siemanko, osobi┼Ťcie polecam szko┼é─Ö j─Özykow─ů Blue Pencil. Znajduje si─Ö ona na Bemowie i oferuje kursy dla pocz─ůtkuj─ůcych oraz zaawansowanych. Chodzi┼éem tam przez kilka lat i widz─Ö znaczn─ů popraw─Ö. smile http://bluepencil.pl/

14

Witam! Ja aktualnie poszukuj─Ö szko┼éy j─Özykowej, w kt├│rej b─Öd─Ö m├│g┼é si─Ö nauczy─ç w stopniu bardzo dobrym j─Özyka w┼éoskiego. Znajomi polecili mi szko┼é─Ö https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-wloski/, dlatego te┼╝ chcia┼éem o ni─ů dopyta─ç. Podobno stosuj─ů bardzo ciekawe i efektywne metody nauczania. Czy kto┼Ť z Was bra┼é udzia┼é w kursie u nich i mo┼╝e powiedzie─ç, jakie s─ů tego rezultaty?

15

Na pocz─ůtek proponuj─Ö Ci zdecydowanie wynajem, a nie zakup mieszkania. Po pierwsze zaoszcz─Ödzisz kapita┼é. Po drugie polecam na start wzi─ů─ç jaki┼Ť kredyt got├│wkowy https://finanto.pl/kredyty-gotowkowe/

Dlaczego kredyt? Bo ┼éatwiej jest sp┼éaca─ç rat─Ö maj─ůc ju┼╝ jakie┼Ť wp┼éywy ze szko┼éy j─Özykowej, ni┼╝ wpakowa─ç grub─ů kas─Ö na start z w┼éasnej kieszeni, a... jak Ci co┼Ť nie p├│jdzie, albo bud┼╝et nie b─Ödzie si─Ö dopina┼é, to pop┼éyniesz finansowo.

Lepiej sp┼éaca─ç raty, a got├│wk─Ö mie─ç na lokacie jako zabezpieczenie na wypadek, gdyby biznes nie wypali┼é. Takie jest moje zdanie, tym bardziej, ┼╝e konkurencja w tej bran┼╝y jest gruba i trzeba b─Ödzie walczy─ç o swoje - szczeg├│lnie na pocz─ůtku smile