26

Odp: Filmy i Ksi─ů┼╝ki

Powiedz najpierw co lubisz, jaki typ filmu interesuje Ci─Ö  najbardziej smile Jedni lubi─ů horrory, inni melodramaty - jest to zasadnicza r├│┼╝nica tongue

27

Kubu┼Ť Puchatek jest ┼Ťwietny! Jestem szcz─Ö┼Ťliw─ů posiadaczk─ů wydania dwuj─Özycznego - z jednej strony orygina┼é, z drugiej polskie t┼éumaczenie, wi─Öc mo┼╝na od razu zajrze─ç, je┼Ťli si─Ö czego┼Ť nie rozumie. A poza tym popodziwia─ç talent pani Ireny Tuwim, kt├│ra przy t┼éumaczeniu odwali┼éa kawa┼é dobrej roboty smile
Poza tym polecam GONE Michaela Granta, ja akurat wydanie angloj─Özyczne zamawia┼éam w Empiku. Naprawd─Ö wci─ůgaj─ůca lektura, ale jednak ma troch─Ö stron, wi─Öc tylko je┼Ťli kto┼Ť ma du┼╝o czasu. Sama natomiast przymierzam si─Ö do kupna serii ksi─ů┼╝ek o Ani z Zielonego Wzg├│rza w oryginale, bo to jedne z moich ukochanych ksi─ů┼╝ek smile

28

Melly napisał/a:

. Sama natomiast przymierzam si─Ö do kupna serii ksi─ů┼╝ek o Ani z Zielonego Wzg├│rza w oryginale, bo to jedne z moich ukochanych ksi─ů┼╝ek smile

Dodatkowo ta ksi─ů┼╝ka jest bardzo ┼éatwa i dlatego te┼╝ dobra do nauki.

29

Te┼╝ lubi─Ö tzw easy booki. Ksi─ů┼╝ka o kt├│rej piszecie jest z pewno┼Ťci─ů warta uwagi - ale ja osobi┼Ťcie bardzo ceni─Ö sobie "How to be an Alien" - jest to relacja imigranta kt├│ry opisuje swoje perypetie z codziennym ┼╝yciem w UK. Zapiszcie si─Ö te┼╝ do tego klubu http://www.coczytac.pl/ - ka┼╝dego dnia b─Ödziecie otrzymywa─ç okazje ksi─ů┼╝kowe (wraz z kr├│tkimi recenzjami krytyk├│w i zwyk┼éych czytelnik├│w) z najwi─Ökszych polskich e-ksi─Ögarni.

30

Ja na razie jestem na etapie prostych opowiadań oraz serialu Gotowe na wszystko - język tam jest w miarę prosty do zrozumienia

31

Kole┼╝anka poleci┼éa mi ostatnio jednego nowego bloga j─Özykowego (languagelifestyle.pl) i tam jest kilka super artyku┼é├│w, w tym dwa o uczeniu si─Ö przez ogl─ůdanie film├│w w┼éa┼Ťnie. Wypr├│bowa┼éam metod─Ö na sobie ogl─ůdaj─ůc moje ukochane Desperate Housewives i czuj─Ö, ┼╝e tej metody b─Öd─Ö si─Ö trzyma─ç bo bardzo mi si─Ö podoba.

32

Kto┼Ť wspomnia┼é wcze┼Ťniej o Kubusiu Puchatku a w zasadzie "Winnie the Pooh". Przyznam, ┼╝e ja te┼╝ pokocha┼éem czytanie po angielsku kiedy w r─Öce wpad┼éa mi ta ksi─ů┼╝ka.

33

Staram si─Ö ogl─ůda─ç wszystko bez lektora ew. z oryginalnymi napisami i im wi─Öcej ogl─ůdam tym wi─Öcej rozumiem. A ostatnio posi┼ékuj─Ö si─Ö filmem do nauki, przygotowanym przez Olive Green https://olivegreenthemovie.com/#/home - jak dla mnie strza┼é w dziesi─ůtk─Ö. Kto┼Ť pr├│bowa┼é? smile

34

Ja bym si─Ö tak od razu na g┼é─Öbok─ů wod─Ö nie rzuca┼éa. Podstawowa znajomo┼Ť─ç j─Özyka to zbyt ma┼éa by czyta─ç ksi─ů┼╝ki. Na pocz─ůtku lepiej wzi─ů─ç si─Ö za opowiadania, artyku┼éy. Nawet ze s┼éownikiem mo┼╝esz sobie nie poradzi─ç. ┼╗eby czyta─ç ksi─ů┼╝ki w obcym j─Özyku poziom musi by─ç bardzo wysoki.

35 (edytowany przez MegaTeofila1205 2015-05-05 17:25:18)

Ja tak┼╝e potrzebuj─Ö tytu┼éy ksi─ů┼╝ek, kt├│re m├│g┼ébym czyta─ç jednocze┼Ťnie ucz─ůc si─Ö j─Özyka. Podajcie prosz─Ö tytu┼éy ksi─ů┼╝ek, kt├│re najlepiej si─Ö do tego nadaj─ů. Moja znajomo┼Ť─ç j─Özyka jest ju┼╝ raczej na poziomie podstawowym wi─Öc chodzi o teksty, kt├│re b─Öd─Ö m├│g┼é samodzielnie lub z pomoc─ů s┼éownika rozszyfrowa─ç.

Je┼╝eli jeszcze si─Ö wahasz mamy dla Ciebie wyj┼Ťcie akwaria optiwhite ale wpierw wejd┼║.

36

na tej stronie masz "przerobione" na ┼éatwiejszy j─Özyk powie┼Ťci ameryka┼äskie(mo┼╝esz te┼╝ nagrywa─ç je na mp3)-ja od tego zaczyna┼éam -i teraz ju┼╝ mog─Ö czyta─ç "normalne" ksi─ů┼╝ki- powodzenia      http://www.manythings.org/voa/stories/

37

co do Winnie-the-Pooh

A poza tym popodziwiać talent pani Ireny Tuwim, która przy tłumaczeniu odwaliła kawał dobrej roboty smile

owszem, ale sporo b┼é─Öd├│w te┼╝ pope┼éni┼éa przy okazji. na ten temat powsta┼éo ju┼╝ kilkadziesi─ůt prac magisterskich zapewne wink

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/68087/fredzia-phi-phi

pamiętam w jakim szoku byłam jak zetknęłam się po raz pierwszy z przekładem p. Adamczyk-Garbowskiej wink

38

s─ů tu fani Mechamicznej Pomara┼äczy? smile

Ja kocham i ksi─ů┼╝k─Ö, i cudne przek┼éady Roberta Stillera. Ch─Ötnie podyskutuj─Ö, je┼Ťli kto┼Ť b─Ödzie zainteresowany.

39

Kubusia Puchatka znam, ale Mechamiczna Pomara┼äcza to pierwsze s┼éysz─Ö - naprawd─Ö taka dobra jest ta ksi─ů┼╝ka?
W sumie co┼Ť z przek┼éad├│w Stillera kojarz─Ö, ale tego akurat nie.

40

Warto si─Ögn─ů─ç po ksi─ů┼╝ki Harlana Cobena. Co prawda s─ů one dost─Öpne w j─Özyku polskim, jednak je┼╝eli woli si─Ö czyta─ç po angielsku, to jak najbardziej polecam. Poza tym czytanie angielskoj─Özycznych ksi─ů┼╝ek ma opr├│cz szlifowania j─Özyka dodatkow─ů zalet─Ö ÔÇô ksi─ů┼╝k─Ö mo┼╝na przeczyta─ç du┼╝o szybciej zanim pojawi si─Ö w polskiej wersji j─Özykowej.

41

ja angielskie ksi─ů┼╝ki zacz─Ö┼éam od harrego pottera, bo zna┼éam go tez po polsku i ┼éatwiej by┼éo mi zrozumie─ç. tylko pierwszy rozdzia┼é przesiedzia┼éam ze s┼éownikiem, pozosta┼ée poch┼éon─Ö┼éam ju┼╝ bez problem├│w, rozumiej─ůc wszystko i czasem si─Ö domy┼Ťlaj─ůc.

42

Ja przyznam szczerze ┼╝e ksi─ů┼╝ek po angielsku nie czytam ale je┼╝eli chodzi o filmy to bardzo cz─Östo ogl─ůdam i dzi─Öki temu nauczy┼éem si─Ö wielu zwrot├│w ale przede wszystkim rozumiem potoczny j─Özyk co u┼éatwia mi komunikowanie si─Ö

43

Filmy r├│wnie┼╝ ogl─ůdam bardzo cz─Östo w sumie w taki spos├│b nauczy┼éem sie j─Özyka, a przede wszystkim os┼éucha┼éem si─Ö z nim a je┼╝eli chodzi o ksiazki to niestety nie czyta┼éem nigdy ┼╝adnej, szczerze to nawet po polsku nie czytam

44

Osobi┼Ťcie polecam krymina┼éy Harlana Cobena - s─ů napisane ┼éatwym i przyst─Öpnym j─Özykiem, ale bez w─ůtpienia poszerzaj─ů zas├│b s┼é├│w. No i przyjemnie si─Ö je czyta smile

45

Hej wszystkim! Jestem nowa na tym forum, wi─Öc chcia┼éabym si─Ö przywita─ç - jestem Magda smile Od siebie polecam krymina┼éy - zar├│wno w formie ksi─ů┼╝ek jak i seriali. Dobra metoda nauki.

46

Od siebie polecam seriale - obecnie ogl─ůdam je z angielskimi napisami. M├│j ulubiony serial to Homeland. Z ksi─ů┼╝ek czytam sporo krymina┼é├│w, czasem bajki smile

47

Warto jest na pewno zagl─ůda─ç sobie do empiku.
Mo┼╝na tam znale┼║─ç bardzo wiele ksi─ů┼╝ek obcoj─Özycznych. Trzeba jednak nastawi─ç si─Ö na wysokie ceny wink Tutaj s─ů kody rabatowe:
http://okazje.co/kod-rabatowy-empik
Czasami zdarzaj─ů si─Ö ciekawe okazje, kt├│re troch─Ö obni┼╝aj─ů cen─Ö danej ksi─ů┼╝ki. Empik oferuje darmow─ů dostaw─Ö do salon├│w tak wie─ç je┼Ťli akurat co┼Ť si─Ö spodoba to mo┼╝na zam├│wi─ç to bez problemu do swojego miasta. Moim zdaniem bardzo du┼╝a wygoda.
Pozdrawiam.

48

Ja to teraz jako tako nie ogl─ůdam takich film├│w w j─Özyku angielskim a po prostu ogl─ůdam na youtube jakie┼Ť kr├│tkie takie odcinki angielskiego gdzie si─Ö go ucz─Ö w ten spos├│b, ┼╝e np. 1 kobieta sprz─ůta pok├│j i tam jest w┼éa┼Ťnie wyt┼éumaczone z tekstem co znaczy kurz po angielsku

49

Ka┼╝dy spos├│b jest dobry na nauk─Ö j─Özyka i jest to zdecydowanie lepsze od ci─ůg┼éego przesiadywania w┼éa┼Ťnie na facebooku bo to tylko si─Ö tam traci czas : ) Ja to lubi─Ö ogl─ůda─ç jak dla mnie nie┼Ťmiertelny serial angielski z angielskimi napisami a konkrtetniej m├│wi─ůc jest to serial przyjaciele - bardzo to mi si─Ö podoba.

50

Dobrze poczyta─ç, jak ludzie inni sobie radz─ů. Ja staram si─Ö uczy─ç z film├│w i seriali. Bardzo lubie ogl─ůda─ç, a przy okazji staram si─Ö co┼Ť z tego wynie┼Ť─ç. Literatura te┼╝ jak najbardziej.