Re: Filmy i Książki

Powiedz najpierw co lubisz, jaki typ filmu interesuje Cię  najbardziej smile Jedni lubią horrory, inni melodramaty - jest to zasadnicza różnica tongue

Kubuś Puchatek jest świetny! Jestem szczęśliwą posiadaczką wydania dwujęzycznego - z jednej strony oryginał, z drugiej polskie tłumaczenie, więc można od razu zajrzeć, jeśli się czegoś nie rozumie. A poza tym popodziwiać talent pani Ireny Tuwim, która przy tłumaczeniu odwaliła kawał dobrej roboty smile
Poza tym polecam GONE Michaela Granta, ja akurat wydanie anglojęzyczne zamawiałam w Empiku. Naprawdę wciągająca lektura, ale jednak ma trochę stron, więc tylko jeśli ktoś ma dużo czasu. Sama natomiast przymierzam się do kupna serii książek o Ani z Zielonego Wzgórza w oryginale, bo to jedne z moich ukochanych książek smile

Melly wrote:

. Sama natomiast przymierzam się do kupna serii książek o Ani z Zielonego Wzgórza w oryginale, bo to jedne z moich ukochanych książek smile

Dodatkowo ta książka jest bardzo łatwa i dlatego też dobra do nauki.

Też lubię tzw easy booki. Książka o której piszecie jest z pewnością warta uwagi - ale ja osobiście bardzo cenię sobie "How to be an Alien" - jest to relacja imigranta który opisuje swoje perypetie z codziennym życiem w UK. Zapiszcie się też do tego klubu http://www.coczytac.pl/ - każdego dnia będziecie otrzymywać okazje książkowe (wraz z krótkimi recenzjami krytyków i zwykłych czytelników) z największych polskich e-księgarni.

Ja na razie jestem na etapie prostych opowiadań oraz serialu Gotowe na wszystko - język tam jest w miarę prosty do zrozumienia

Koleżanka poleciła mi ostatnio jednego nowego bloga językowego (languagelifestyle.pl) i tam jest kilka super artykułów, w tym dwa o uczeniu się przez oglądanie filmów właśnie. Wypróbowałam metodę na sobie oglądając moje ukochane Desperate Housewives i czuję, że tej metody będę się trzymać bo bardzo mi się podoba.

Ktoś wspomniał wcześniej o Kubusiu Puchatku a w zasadzie "Winnie the Pooh". Przyznam, że ja też pokochałem czytanie po angielsku kiedy w ręce wpadła mi ta książka.

Staram się oglądać wszystko bez lektora ew. z oryginalnymi napisami i im więcej oglądam tym więcej rozumiem. A ostatnio posiłkuję się filmem do nauki, przygotowanym przez Olive Green https://olivegreenthemovie.com/#/home - jak dla mnie strzał w dziesiątkę. Ktoś próbował? smile

Ja bym się tak od razu na głęboką wodę nie rzucała. Podstawowa znajomość języka to zbyt mała by czytać książki. Na początku lepiej wziąć się za opowiadania, artykuły. Nawet ze słownikiem możesz sobie nie poradzić. Żeby czytać książki w obcym języku poziom musi być bardzo wysoki.

35 (edited by MegaTeofila1205 2015-05-05 18:25:18)

Ja także potrzebuję tytuły książek, które mógłbym czytać jednocześnie ucząc się języka. Podajcie proszę tytuły książek, które najlepiej się do tego nadają. Moja znajomość języka jest już raczej na poziomie podstawowym więc chodzi o teksty, które będę mógł samodzielnie lub z pomocą słownika rozszyfrować.

Jeżeli jeszcze się wahasz mamy dla Ciebie wyjście akwaria optiwhite ale wpierw wejdź.

na tej stronie masz "przerobione" na łatwiejszy język powieści amerykańskie(możesz też nagrywać je na mp3)-ja od tego zaczynałam -i teraz już mogę czytać "normalne" książki- powodzenia      http://www.manythings.org/voa/stories/

co do Winnie-the-Pooh

A poza tym popodziwiać talent pani Ireny Tuwim, która przy tłumaczeniu odwaliła kawał dobrej roboty smile

owszem, ale sporo błędów też popełniła przy okazji. na ten temat powstało już kilkadziesiąt prac magisterskich zapewne wink

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/68087/fredzia-phi-phi

pamiętam w jakim szoku byłam jak zetknęłam się po raz pierwszy z przekładem p. Adamczyk-Garbowskiej wink

są tu fani Mechamicznej Pomarańczy? smile

Ja kocham i książkę, i cudne przekłady Roberta Stillera. Chętnie podyskutuję, jeśli ktoś będzie zainteresowany.

Kubusia Puchatka znam, ale Mechamiczna Pomarańcza to pierwsze słyszę - naprawdę taka dobra jest ta książka?
W sumie coś z przekładów Stillera kojarzę, ale tego akurat nie.

Warto sięgnąć po książki Harlana Cobena. Co prawda są one dostępne w języku polskim, jednak jeżeli woli się czytać po angielsku, to jak najbardziej polecam. Poza tym czytanie angielskojęzycznych książek ma oprócz szlifowania języka dodatkową zaletę – książkę można przeczytać dużo szybciej zanim pojawi się w polskiej wersji językowej.

ja angielskie książki zaczęłam od harrego pottera, bo znałam go tez po polsku i łatwiej było mi zrozumieć. tylko pierwszy rozdział przesiedziałam ze słownikiem, pozostałe pochłonęłam już bez problemów, rozumiejąc wszystko i czasem się domyślając.

Ja przyznam szczerze że książek po angielsku nie czytam ale jeżeli chodzi o filmy to bardzo często oglądam i dzięki temu nauczyłem się wielu zwrotów ale przede wszystkim rozumiem potoczny język co ułatwia mi komunikowanie się

Filmy również oglądam bardzo często w sumie w taki sposób nauczyłem sie języka, a przede wszystkim osłuchałem się z nim a jeżeli chodzi o ksiazki to niestety nie czytałem nigdy żadnej, szczerze to nawet po polsku nie czytam

Osobiście polecam kryminały Harlana Cobena - są napisane łatwym i przystępnym językiem, ale bez wątpienia poszerzają zasób słów. No i przyjemnie się je czyta smile

Hej wszystkim! Jestem nowa na tym forum, więc chciałabym się przywitać - jestem Magda smile Od siebie polecam kryminały - zarówno w formie książek jak i seriali. Dobra metoda nauki.

Od siebie polecam seriale - obecnie oglądam je z angielskimi napisami. Mój ulubiony serial to Homeland. Z książek czytam sporo kryminałów, czasem bajki smile

Warto jest na pewno zaglądać sobie do empiku.
Można tam znaleźć bardzo wiele książek obcojęzycznych. Trzeba jednak nastawić się na wysokie ceny wink Tutaj są kody rabatowe:
http://okazje.co/kod-rabatowy-empik
Czasami zdarzają się ciekawe okazje, które trochę obniżają cenę danej książki. Empik oferuje darmową dostawę do salonów tak wieć jeśli akurat coś się spodoba to można zamówić to bez problemu do swojego miasta. Moim zdaniem bardzo duża wygoda.
Pozdrawiam.

Ja to teraz jako tako nie oglądam takich filmów w języku angielskim a po prostu oglądam na youtube jakieś krótkie takie odcinki angielskiego gdzie się go uczę w ten sposób, że np. 1 kobieta sprząta pokój i tam jest właśnie wytłumaczone z tekstem co znaczy kurz po angielsku

Każdy sposób jest dobry na naukę języka i jest to zdecydowanie lepsze od ciągłego przesiadywania właśnie na facebooku bo to tylko się tam traci czas : ) Ja to lubię oglądać jak dla mnie nieśmiertelny serial angielski z angielskimi napisami a konkrtetniej mówiąc jest to serial przyjaciele - bardzo to mi się podoba.

Dobrze poczytać, jak ludzie inni sobie radzą. Ja staram się uczyć z filmów i seriali. Bardzo lubie oglądać, a przy okazji staram się coś z tego wynieść. Literatura też jak najbardziej.