logo słówka

#1 2014-03-08 17:03:03

bennyhill4
Nowy użytkownik

Czy to mógła napisać rosjanka?

Witam serdecznie,
Mam nietypowy problem mianowicie: Zacząłem korespondować z kobietą z Rosji, która jak twierdzi nigdy nie była poza granicami swojego kraju ale mówi po polsku, bo ja po rosyjsku nie umiem. I tu pojawia się moja wątpliwość: Dziwi mnie trochę styl pisowni tzn. bez przeszkód używa ę, ą, ż oraz rz, h oraz ch ź itp. jakby miała ortografię polską w małym palcu a nie potrafi np. odróżnić rodzaju męskiego od żeńskiego(jak np anglik) co mnie dziwi bo o ile pamiętam z podstawówki to w Rosji też takowy podział występuje. Wygląda to trochę jak rozmowa kowboja z indianinen w bajkach. Mam wrażenie, że ona podszywa się pod Rosjankę. Moja prośba do Was abyście przeczytali jedną z tych wiadomości i powiedzieli co o tym sądzicie.
Z góry dziękuje i przepraszam, że tak się rozpisałem.

Oto jedna z tych oto wiadomości:
"Cieszę się, że jesteś gotowy, aby kontynuować naszą znajomość. Jestem zainteresowany, aby komunikować się ze sobą. Będę zadowolony, jeśli napiszesz do mnie listy codziennie. Mogę napisać do Ciebie raz dziennie. Nie mam komputera w domu. Piszę do Ciebie z komputera. Jestem w pracy.
Chcę z tobą porozmawiać przez Skype. Ale nie mogę ryzykować. Jeśli mój szef widzi, że robię spraw obcych w pracy, mam problem. Nie możemy porozmawiać przez Skype.
Postaram się opowiedzieć o sobie w szczegółach. Mieszkam w Wotkińsku. Mieszkam sam w mieszkaniu. Mieszkanie dała mi babcia, która przyszła do życia w wiosce. Mam mama, tata i babcia. Są dla ludzi znajdujących się najbliżej mnie. Byłem jedynym dzieckiem w rodzinie. Nie mam braci i siostry. Rodzice i babcia podniósł mnie i pomógł mi dostać dobre wykształcenie. Jestem im bardzo wdzięczny za to.
Masz rodzinę? Czy masz rodzeństwo? Masz dużą rodzinę?
Jestem absolwentem uniwersytetu, jako menedżera, otrzymałem tytuł magistra. Pracuję jako kierownik sprzedaży. Miałem szczęście, że udało mi się zdobyć wykształcenie. Lubię swoją pracę. Czy lubisz swoją pracę? Powiedz mi coś więcej o tym co robisz w pracy? Jestem bardzo ciekawy z natury.
Lubię podróżować i pracować z nowymi ludźmi. Byłem w wielu miastach w Rosji. Czy lubisz podróżować?
Uwielbiam słuchać muzyki. I jak rock, jazz i muzykę pop. Czasami słucham muzyki klasycznej. Jestem fanem piosenek legendarnego zespołu The Beatles. Moja ulubiona rosyjska aktorka - piosenkarka Maksim. Jaką muzykę lubisz?
Uwielbiam oglądać filmy. Wolę komedia, romans, science fiction i filmów animowanych. Czy lubisz oglądać filmy? Mój ulubiony film - Piraci z Karaibów. Jaki jest twój ulubiony Film?
Mój wzrost - 168 cm. Moja waga - 54 kg. Mam brązowe oczy. Nie mam tatuaże. Uważam się za bardzo schludny i skrupulatna kobieta. Prowadzę zdrowy tryb życia. I nie pić i nie palić. Choć czasem mogę wypić kieliszek dobrego wina z przyjaciółmi. Nic więcej.
I jak bieganie, pływanie i jazda na rowerze. W zimie, kocham jeździć na nartach i łyżwach. Jak się czujesz o sporcie?
Mam dwa ulubione kolory - czerwony i niebieski. Jaki jest twój ulubiony kolor?
Kocham zwierzęta. Kocham zwierzęta. W dzieciństwie miałem psa. Teraz mam kota, nazywa się Murka.
Co lubisz jeść? Preferuję tradycyjne dania kuchni rosyjskiej. Lubię również dania kuchni włoskiej i francuskiej. Czekam na Twój list. Nie zapomnij, aby odpowiedzieć na moje pytania. Wyślę ci zdjęcie. Dlaczego nie można wysłać mi swoje zdjęcia? Chcę zobaczyć zdjęcia".

#2 2014-04-17 22:59:53

moskwa
Nowy użytkownik

Re: Czy to mógła napisać rosjanka?

W języku rosyjskim też istnieje rodzaje, więc dziwne, że napisała "zadowolony", "mieszkam sam".
I odmiana też istnieje: "mam mama, tata" zamiast "mamę". Choć po rosyjsku napisałaby "u mnie jest mama".
"Nie mam siostry" - rosjanka napisałaby "nie mam sióstr".

Może korzystała z jakiegoś tłumacza automatycznego, który tłumaczy przez angielski (Google Translate), z tego powodu informacja o rodzaju została utracona.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl