1

Temat: E-learning z j─Özyk├│w obcych

,,Uczenie si─Ö j─Özyka obcego przez SKYPE nie jest trudniejsze, ni┼╝ metod─ů tradycyjn─ů. Oczywi┼Ťcie obok zainstalowanego SKYPE potrzebny jest zestaw s┼éuchawkowy z mikrofonem. Materia┼éy do nauki poszczeg├│lnych lekcji oraz materia┼é d┼║wi─Ökowy w formacie mp3 ucze┼ä otrzymuje z wyprzedzeniem przez poczt─Ö elektroniczn─ů. Wst─Öpnie samodzielnie przygotowuje si─Ö do kolejnych spotka┼ä z lektorem. Na pocz─ůtku ka┼╝dej lekcji omawiamy wykonan─ů przez ucznia prac─Ö domow─ů, nast─Öpnie powtarzamy ostatnio przerobion─ů lekcj─Ö, aby utrwali─ç materia┼é, potem przerabiamy now─ů lekcj─Ö, najpierw materia┼é gramatyczny i nowe s┼é├│wka, nast─Öpnie ucze┼ä czyta i odpowiada na pytania dotycz─ůce materia┼éu. Jedna indywidualna lekcja trwa 90 minut. Ucze┼ä wykonuje prac─Ö domow─ů i wysy┼éa lektorowi do sprawdzenia poczt─ů elektroniczn─ů."

Co s─ůdzicie o takiej formie nauki j─Özyk├│w obcych? Czy wed┼éug Was e-learning mo┼╝e wyprze─ç tradycyjne metody?

2

Odp: E-learning z j─Özyk├│w obcych

My┼Ťl─Ö, ┼╝e to nie najgorszy pomys┼é smile Ale nie wyprze, moim zdaniem, tradycyjnych metod nauki j─Özyka smile

3 (edytowany przez jkepka 2010-12-08 20:26:05)

mog─Ö co┼Ť na ten temat powiedzie─ç, bo ju┼╝ od jakiego┼Ť czasu ucz─Ö t─ů metod─Ö j─Özyka niemieckiego poprzez serwis www.deutschkurs.pl. Temat jest stary jak ┼Ťwiat i nie jest to nic specjalnie nowatorskiego ale to tak jak z rozmowami video przez internet wielu ludzi po prostu jeszcze do tego nie dojrza┼éo.

4

Moim zdaniem to ┼Ťwietny spos├│b szczeg├│lnie dla os├│b, kt├│re nie chc─ů straci─ç kontaktu z j─Özykiem - takie konwersacje z native speakerem s─ů chyba niezast─ůpione, a przez to, ┼╝e przez Skype mega wygodne. Polecam zapisa─ç si─Ö na darmow─ů lekcj─Ö testow─ů w http://www.english-by-phone.pl/ - mo┼╝na sobie zobaczy─ç jak to wszystko wygl─ůda.

5

Jest to ┼Ťwietna metoda ! Korzystam z niej szczerze polecam. Uwielbiam szko┼é─Ö w domu!

6

fikander13 napisał/a:

Moim zdaniem to ┼Ťwietny spos├│b szczeg├│lnie dla os├│b, kt├│re nie chc─ů straci─ç kontaktu z j─Özykiem - takie konwersacje z native speakerem s─ů chyba niezast─ůpione, a przez to, ┼╝e przez Skype mega wygodne. Polecam zapisa─ç si─Ö na darmow─ů lekcj─Ö testow─ů w http://www.english-by-phone.pl/ - mo┼╝na sobie zobaczy─ç jak to wszystko wygl─ůda.

O, nie wiedzia┼éem o czym┼Ť takim... Spr├│buj─Ö, bo ciekawe rozwi─ůzanie.

7

Ja te┼╝ ucz─Ö si─Ö j─Özyka przez program Skype , ┼Ťwietna sprawa , polecam .

8

Slowka.pl to jest w┼éa┼Ťnie elearning:)

------------
Twoje mieszkanie dla młodych warszawa.
Już jest program mieszkania dla młodych.

9

w dobie internetu nie ma osoby, która nie uczy się poprzez e-learning, przeciez wszystkie materiały zamieszczane na platformach poswieconych jezykom obcym to wlasnie e-learning. Niektorym sie wydaje, ze tylko zajecia prowadzone przez skype to ta forma nauki. nic bardziej mylnego.

10

moja znajoma robi┼éa angielski bran┼╝owy wspierany metod─ů e-learningow─ů i bardzo sobie to chwali┼éa, opr├│cz tradycyjnych lekcji s┼éuchacze dostali wej┼Ťcie do platformy, na kt├│rej mogli o dowolnej porze popracowa─ç sobie z materia┼éami typu ─çwiczenia, filmiki on-line, s┼éowniki, szko┼éa j─Özykowa, kt├│ra organizowa┼éa ten kurs dorzuca┼éa do jego ceny tak─ů w┼éa┼Ťnie dodatkow─ů, zdaln─ů form─Ö nauki smile

11

Tych platform do e-learningu jest ca┼éa masa, wi─Öc to zale┼╝y na jaki si─Ö trafi. Mimo wszystko i tak najwa┼╝niejsza jest tre┼Ť─ç, a nie forma. Je┼╝eli m├│wimy o nauce j─Özyka tylko z wykorzystaniem komunikatora Skype to tu ju┼╝ praktycznie wszystko zale┼╝y od nauczyciela.

12

Teraz jest tego pe┼éno ale nie wiem czy kto┼Ť teraz z tego korzysta smile ludzie i native spekarzy bardziej si─Ö przerzucili na platform─Ö Skype. Tam jest normalna kamerka i mo┼╝na widzie─ç osob─Ö z kt├│r─ů to w┼éa┼Ťnie si─Ö rozmawia ca┼éy czas w postaci video. Jest to optymalne.

13 (edytowany przez baticzka 2015-07-08 10:45:32)

A szkoda, bo jednak uwa┼╝am, ┼╝e tradycyjna nauka j─Özyka obcego jest lepsza ni┼╝ te nowe platfromy e-learnigowe.

14

elerning dobra rzecz

15

Ja r├│wnie┼╝ uwa┼╝am, ┼╝e maj─ůc odrobin─Ö samozaparcia, e-learning mo┼╝e by─ç naprawd─Ö skuteczn─ů metod─ů na poznawanie j─Özyka. Sama, chcia┼éam pozna─ç specjalistyczne s┼éownictwo budowlane w j─Özyku angielskim i przy pomocy http://www.slownik-budowlany.pl oraz wspomnianego samozaparcia, uda┼éo mi si─Ö to!

16

A jak na moje to nie jest nic fajnego
____
co m─Ö┼╝czy┼║ni lubi─ů w kobietach

17

T┼éumaczenie bran┼╝owych, zw┼éaszcza technicznych tekst├│w czy rozmowy z kontrahentami to nie lada wyzwanie, wi─Öc warto dokszta┼éca─ç si─Ö w tym zakresie. W Piotrkowie z niemieckiego mo┼╝na szkoli─ç si─Ö u Pani Niewiadomskiej, do┼Ťc znanego t┼éumacza - macie szczeg├│┼éy na https://izabelaniewiadomska.pl/nauka-je ÔÇŽ mieckiego/ wi─Öc nie ma na co czeka─ç, tylko inwestowa─ç w siebie.

18

Ja na przyk┼éad nie potrafi─Ö si─Ö uczy─ç czegokolwiek je┼Ťli nie mam przed sob─ů/w tym samym pomieszczeniu mojego rozm├│wcy ^^.

19

No ja tak samo mam jak Ty. Wole uczy─ç si─Ö samemu.
____
http://www.pracownikpraca.pl/

20

A mi się wydaje że ani przez neta ani samemu języka się nauczyć nie dam, brakuje w końcu kontaktu z drugim człowiekiem hmm.