logo słówka

#1 2013-01-16 17:08:42

cococino
Użytkownik

liceum: klasa dwujęzyczna z językiem hiszpańskim

Chciałabym się zapytać, czy jest na forum ktoś, kto uczęszcza(ł) do takiej klasy?
Mam na myśli liceum czteroletnie, pierwszy rok to głównie sam hiszpański.
Bardzo mi zależy, żeby dowiedzieć się na jakim poziomie hiszpańskiego się kończy takie liceum, jak wygląda nauka itd.

Szczególnie w tym wypadku mam na myśli krakowskie VI lo, ale wydaje mi się, że każda szkoła działa na podobnej zasadzie:)

#2 2013-09-18 11:34:49

kate0507
Aktywny użytkownik

Re: liceum: klasa dwujęzyczna z językiem hiszpańskim

I wybrałaś w końcu tą klasę? Ciekawa jestem jak to wygląda, bo gdybym ja miała taką możliwość, to pewnie nawet bym się nie zastanawiała big_smile

#3 2013-09-28 23:29:55

Escoba
Nowy użytkownik

Szkoda,że nie widziałam tego wpisu wcześniej to może bym pomogła. Ukończyłam w zeszłym roku takie liceum tyle ,że w Gdańsku. Jeśli chodzi o poziom- wszystko zależy od ciebie. Kończąc pisałam maturę po hiszpańsku, z hiszpańskimi przedmiotami a wcale nie byłam najlepsza w klasie. Były dziewczyny które umiały tak dobrze hiszpański, że nie miały sobie równych, ale były też osoby które ledwo opanowały język na poziomie B1. Teoretycznie kończąc liceum wychodzimy z poziomem B2/C1 chociaż mi przy przelicznikach na studiach poziom oszacowano na C2 wink Ale to naprawdę wszystko zależy od ciebie- czy złapiesz zajawkę, czy będziesz uczyła się na własną rękę i czy będziesz sobie sama szukała ciekawostek językowych i pomocy naukowych. Jest ciężko zwłaszcza przez pierwsze dwa lata (pierwszy rok z powodu tłuczenia cały czas po hiszpańsku tylko i wyłącznie, a drugi dlatego, ze zaczynają się przedmioty prowadzone po hiszpańsku- ciężko na początku się przestawić). Ciężko, ale można czerpać z tego satysfakcje wink

#4 2013-10-15 14:58:37

konto usuniete
Nowy użytkownik

Hm, ja mam trochę inne odczucia - dla mnie pierwszy rok był najlepszy, ciągle tylko hiszpański i hiszpański... a to w końcu mój ulubiony język smile

W pierwszej klasie było ciężko, bo doszły wszystkie inne przedmioty + dodatkowo, "nasze", hiszpańskie. To samo w drugiej, druga tradycyjnie najgorsza. W trzeciej z kolei już się jest przyzwyczajonym, ale z kolei znajomi już odeszli, ci z rocznika niżej mają mało lekcji, a my caly czas dużo...

Ale ta klasa daje bez wątpienia możliwość nauczenia się języka. I poznania jego historii itd. Tak jak pisze Escoba - jak ktoś chce, to może się i tutaj nic nie nauczyć.... Ale działa to w obie strony smile

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl