logo słówka

#1 2012-03-26 12:39:17

Resistante
Nowy użytkownik

Pomoc z rozmową o wybranym zawodzie... - Adwokat.

Witam smile Na lekcję języka francuskiego mam przygotować informacje dotyczące wybranego przeze mnie zawodu. Do osób mało ambitnych nie należę, więc postanowiłam wybrać zawód jakim jest adwokat. Niestety nie znam słówek dotyczących tego zawodu , których mogłabym użyć w swojej prezentacji. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś napisał mi wymagania dotyczące tego zawodu (niezbędne umiejętności) np. Il faut etre sociable. Oraz jakiś krótki wstęp (sama mam coś takiego: En droit, l'avocat est un juriste dont ta fonction traditionnalle est de defendre ses clients, personnes physiques ou morales). Czy to jest napisane prawidłowo? Co jeszcze mogłabym dodac ? Bardzo proszę o pomoc smile byłoby dobrze gdyby np. umiejętności były napisane po francusku z polskim tłumaczeniem, ponieważ nie jestem zaawansowana. Z góry dziękuję smile

#2 2012-03-27 11:05:13

manala
Użytkownik

Re: Pomoc z rozmową o wybranym zawodzie... - Adwokat.

Pierwsza polowa Twojego zdania jest OK, co do drugiej :... la fonction traditionnelle est de défendre ... .

Dodalabym, ze :

Pour être un bon avocat il faut s'exprimer avec aisance, avoir le sens de la justice et savoir convaincre (aby byc dobrym adwokatem trzeba wyslawiac sie z latfoscia, miec poczucie sprawiedliwosci i umiec przekonywac).

#3 2012-03-27 17:08:57

Resistante
Nowy użytkownik

Dziękuję bardzo za pomoc wink

#4 2013-08-26 10:01:02

plastelina
Pisarz

Francuski to piękny język i nawet, kiedy piszemy o zawodzie takim jak adwokat brzmi on niezwykle poetycko i romantycznie smile

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl