51

Odp: Nauka angielskiego w domu

Je┼Ťli ogl─ůdanie film├│w po angielsku, bez polskich napis├│w nas przera┼╝a to mo┼╝emy zacz─ů─ç ogl─ůda─ç je z angielskimi napisami. B─Ödziemy rozumie─ç zdecydowanie wi─Öcej ni┼╝ tylko s┼éuchaj─ůc i b─Ödziemy w stanie wy┼éapa─ç znaczenie nieznanych s┼é├│wek z kontekstu.

W domu mo┼╝emy te┼╝ korzysta─ç z wielu serwis├│w do nauki angielskiego. Szczeg├│lnie u┼╝yteczne jest to przy nauce s┼éownictwa. List─Ö tysi─ůca najpopularniejszych angielskich s┼é├│wek znajdziecie pod adresem http://tysiacslow.republika.pl/engpl1_0.html

Bardzo pomocne w nauce dowolnego j─Özyka jest jego u┼╝ywanie na co dzie┼ä, w komunikacji z drugim cz┼éowiekiem. Je┼Ťli nie mamy obcokrajowca pod r─Ök─ů, to zawsze mo┼╝emy um├│wi─ç si─Ö z kole┼╝ank─ů aby raz na jaki┼Ť czas przez godzin─Ö gada─ç tylko po angielsku. B─ůd┼║ znale┼║─ç sobie partnera do konwersacji na skypie

52 (edytowany przez karo90 2018-02-16 10:26:46)

To prawda, mn├│stwo serwis├│w pomaga w nauce j─Özyka angielskiego, trzeba tylko wybra─ç co┼Ť dla siebie

53

A co s─ůdzicie o metodzie 5S?? Czyta┼éam troch─Ö o niej. Skupia si─Ö na nauce j─Özyka poprzez wykorzystanie pami─Öci d┼éugotrwa┼éej. W du┼╝ym skr├│cie wygl─ůda to tak ┼╝e wykorzystywane s─ů w niej uczucia, emocje zwi─ůzane z danym s┼é├│wkiem lub grup─ů s┼é├│wek. Jest to zupe┼énie inna filozofia nauki. Bo wi─Ökszo┼Ť─ç metod wykorzystuje przede wszystkim pami─Ö─ç kr├│tkotrwa┼é─ů i nauk─Ö poprzez powtarzanie. Przez co efektywno┼Ť─ç takiej nauki w wi─Ökszo┼Ťci przypadk├│w jest niska.

54

Szczerze? Wydaje mi si─Ö, ┼╝e tu chodzi o zwyk┼ée zainteresowanie. Je┼╝eli kogo┼Ť co┼Ť nudzi, to oczywiste, ┼╝e jego efektywno┼Ť─ç jest mniejsza.
Zatem ┼╝adnej Ameryki nie odkryto - powtarza─ç trzeba i tak. wink

55 (edytowany przez karo90 2018-02-16 10:25:43)

Powtarza─ç, powtarza─ç i jeszcze raz powtarza─ç smile A w angielskim zw┼éaszcza: m├│wi─ç, m├│wi─ç i jeszcze raz m├│wi─ç. Cho─çby skype odpal i na zaczepnego rozpocznij z kim┼Ť rozmow─Ö.

56

AgataZKoncaSwiata napisał/a:

Bardzo pomocne w nauce dowolnego j─Özyka jest jego u┼╝ywanie na co dzie┼ä, w komunikacji z drugim cz┼éowiekiem. Je┼Ťli nie mamy obcokrajowca pod r─Ök─ů, to zawsze mo┼╝emy um├│wi─ç si─Ö z kole┼╝ank─ů aby raz na jaki┼Ť czas przez godzin─Ö gada─ç tylko po angielsku. B─ůd┼║ znale┼║─ç sobie partnera do konwersacji na skypie

Z obcokrajowcem ok, ale nie jestem pewna, czy to takie dobre z t─ů kole┼╝ank─ů. Je┼╝eli naprawd─Ö dobrze zna angielski, to czemu nie, ale je┼Ťli jest na niezbyt wysokim poziomie zaawansowania, to lepiej nie pr├│bowa─ç. Po pierwsze - b┼é─Ödy. Ka┼╝demu si─Ö zdarzaj─ů, ale je┼Ťli kto┼Ť nie zdaje sobie z nich sprawy, to tylko je sobie utrwali. Po drugie - zas├│b s┼éownictwa. Je┼╝eli nie b─Ödziemy znali odpowiednich s┼é├│wek, raczej za bardzo si─Ö nie dogadamy i b─Ödziemy wplata─ç polskie s┼é├│wka, po czym przejdziemy automatycznie na angielski. Wiem, bo sama przerabia┼éam to kilka lat temu z tat─ů (anglist─ů). Mia┼éam z nim rozmawia─ç tylko po angielsku, ale jak czego┼Ť nie wiedzia┼éam, to m├│wi┼éam po polsku i potem oboje zapomnieli┼Ťmy, ┼╝e mia┼éam nie u┼╝ywa─ç ojczystego j─Özyka. Teraz mo┼╝e wysz┼éoby lepiej, ale i tak by┼éoby sztuczne.

57 (edytowany przez zumo_de_manzana 2013-06-03 14:38:04)

Moja kole┼╝anka opiekowa┼éa si─Ö w Londynie niepe┼énosprawnym (nie zna┼é j─Özyka polskiego). Po powrocie do kraju utrzymuje z nim kontakt telefoniczny dzi─Öki czemu ─çwiczy angielski. Szkoda, ┼╝e nie ka┼╝dy ma takie mo┼╝liwo┼Ťci hmm
_______
Prywatna szkoła podstawowa Bielsko Biała

58

Nauka angielskiego w domu? Tylko z Multikurs.pl wink

59

po 9 latach "nauki" angielskiego w końcu zakupiłem słownik ang-ang. I powiem jedno - POLECAM.

60

Pjotreeek napisał/a:

po 9 latach "nauki" angielskiego w końcu zakupiłem słownik ang-ang. I powiem jedno - POLECAM.

O tak, s┼éownik ang-ang to ┼Ťwietna rzecz, ale tylko wtedy, gdy si─Ö ju┼╝ co┼Ť nieco┼Ť rozumie, inaczej tylko b─Ödzie frustrowa┼é. Sama czasem nadal musz─Ö wspomaga─ç si─Ö swoim podr─Öcznym s┼éownikiem ang-pol, bo nie jestem w stanie zrozumie─ç wszystkich definicji.

61

A co my┼Ťlicie o nauce j─Özyka angielskiego poprzez skype? Sama zamierzam si─Ö zapisa─ç. Znalaz┼éam interesuj─ůc─ů ofert─Ö firmy Active Learning w Kro┼Ťnie. Wygl─ůdaj─ů na bardzo profesjonaln─ů i rzeteln─ů firm─Ö. Co s─ůdzicie?

62

Polecam Profesor Henry S┼éownictwo! Maj─ů tam te┼╝ s┼é├│wka w kontek┼Ťcie u┼╝yte:) Ucz─Ö si─Ö ju┼╝ p├│┼é roku, zapa┼é s┼éabszy ni┼╝ pocz─ůtkowo, ale regularnie, to najwazniejsze! Efekty s─ů!

63

Kiedy┼Ť wychodzi┼éy w kioskach ksi─ů┼╝eczki z p┼éyt─ů i brytyjsk─ů p┼éyt─ů. Popularne opowiadania jak np. moby dick. Bardzo fajnie by┼éo si─Ö uczy─ç z tych ksi─ů┼╝ek j─Özyka + p┼éyta z kt├│rej ─çwiczy si─Ö s┼éuch. Wiem, ┼╝e teraz jest du┼╝o fajnych program├│w z w┼éasn─ů spo┼éeczno┼Ťci─ů, ale uzna┼éam, ┼╝e wspomn─Ö o tych ksi─ů┼╝eczkach, tym bardziej ┼╝e niedawno widzia┼éam na allegro ofert─Ö sprzeda┼╝y.
Super dla moli ksi─ů┼╝kowych jak ja.
A swoj─ů drog─ů tak jak Kamil napisa┼é, te┼╝ polecam profesora henrego, stary ale rewelacyjny program. S─ů te┼╝ inne cz─Ö┼Ťci. Tu stronka producenta - Profesor Henry 6.0 S┼éownictwo - mo┼╝esz ┼Ťci─ůgn─ů─ç sobie demo.
A dla wszystkich z Kielc polecam http://bestforyou.com.pl/, mo┼╝e si─Ö tam spotkamy smile
Pozdrawiam

64

hansfranz napisał/a:

Je┼╝eli chodzi o sposoby na samodzieln─ů nauk─Ö to ostatnio mam system, ┼╝e wieczorem czytam kilka - kilkana┼Ťcie stron powie┼Ťci po angielsku, a nast─Öpnego dnia w drodze do pracy ods┼éuchuj─Ö ten fragment z angielskiego audiobooka. Jest to bardzo skuteczna metoda utrwalania s┼éownictwa, no i oczywi┼Ťcie wi─Öcej mo┼╝na zrozumie─ç z powie┼Ťci. Cz─Östo r├│wnie┼╝ na odwr├│t - najpierw s┼éucham a nast─Öpnie czytam, pr├│buj─Ö r├│┼╝nych kombinacji.
Przy tej okazji polecam stron─Ö http://www.angielski.czteryjezyki.pl sk─ůd zreszt─ů skorzysta┼éem z tego pomys┼éu.

Fajna stronka! Dzi─Öki:) Do tej pory korzysta┼éam z Profesor Henry ale jak nie mia┼éam czasu, to zaniedba┼éam i ju┼╝ tam nie zagl─ůdam, zreszt─ů mn├│stwo powt├│rek nie zach─Öta;) A tu nowe ods┼éony nauki j─Özyka, by─ç mo┼╝e zn├│w z┼éapi─Ö bakcyla, oby nie na kr├│tko:)

65

Georgia napisał/a:

Fajna stronka! Dzi─Öki:) Do tej pory korzysta┼éam z Profesor Henry ale jak nie mia┼éam czasu, to zaniedba┼éam i ju┼╝ tam nie zagl─ůdam, zreszt─ů mn├│stwo powt├│rek nie zach─Öta;) A tu nowe ods┼éony nauki j─Özyka, by─ç mo┼╝e zn├│w z┼éapi─Ö bakcyla, oby nie na kr├│tko:)

Powtarzanie zamula umys┼é, te┼╝ tak mam. Mo┼╝e nie b─Öd─Ö tu reklamowa─ç konkurencji, ale jest strona angielska nt nauki angielskiego (mas┼éo ma┼Ťlane wink ) z ─çwiczeniami. Dodali tam jaki┼Ť czas temu ponad 700 ─çwicze┼ä i powiem, ┼╝e d┼éugo te ─çwiczenia nie po┼╝y┼éy. Mi┼éy powiew ┼Ťwie┼╝o┼Ťci. Mo┼╝e spr├│buj samodzielnie wymy┼Ťla─ç sobie ─çwiczenia.

66

kasieczka2605 napisał/a:

Ja polecam tak─ů stronk─Ö do nauki:

http://www.isel.edu.pl/czytelnia/index.php

Ja kiedy┼Ť tez z niej korzysta┼éem, ale kilka s┼é├│w mia┼éo z┼é─ů wymow─Ö i si─Ö do niej zrazi┼éem:/

67

Do samodzielnej nauki ┼Ťwietnie sprawdzaj─ů si─Ö Fiszki http://www.fiszki.pl/jezyk-angielski/fiszki-audio/

68

Sprawa jest o tyle prosta, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç os├│b w domu nie potrafi si─Ö prawid┼éowo skupi─ç przy nauce. Ja przyk┼éadowo pr├│bowa┼éem i skypa i po prostu uczenie si─Ö z ksi─ů┼╝ki i da┼éo to ma┼éy efekt je┼Ťli chodzi o angielski. Jak kto┼Ť chce si─Ö nauczy─ç angielskiego, to polecam www.sita.pl fajny system i kurs j─Özykowy angielski szybko i bez wi─Ökszych problem├│w. Co do ceny, to jest spora, ale jak si─Ö g┼é─Öbiej zastanowi─ç, to tak jak zwyk┼éy tradycyjny kurs.

69

Stella23 napisał/a:

Kiedy┼Ť wychodzi┼éy w kioskach ksi─ů┼╝eczki z p┼éyt─ů i brytyjsk─ů p┼éyt─ů. Popularne opowiadania jak np. moby dick. Bardzo fajnie by┼éo si─Ö uczy─ç z tych ksi─ů┼╝ek j─Özyka + p┼éyta z kt├│rej ─çwiczy si─Ö s┼éuch. Wiem, ┼╝e teraz jest du┼╝o fajnych program├│w z w┼éasn─ů spo┼éeczno┼Ťci─ů, ale uzna┼éam, ┼╝e wspomn─Ö o tych ksi─ů┼╝eczkach, tym bardziej ┼╝e niedawno widzia┼éam na allegro ofert─Ö sprzeda┼╝y.
Super dla moli ksi─ů┼╝kowych jak ja.

O, a mog┼éaby┼Ť podrzuci─ç linka, nazw─Ö czy cokolwiek? Nie s┼éysza┼éam o czym┼Ť takim, a my┼Ťl─Ö, ┼╝e mog┼éoby by─ç ciekawe (te┼╝ jestem molem ksi─ů┼╝kowym wink).

70

kasieczka2605 napisał/a:

Ja polecam tak─ů stronk─Ö do nauki:

http://www.isel.edu.pl/czytelnia/index.php

Korzysta┼éam z tej stronki, jednak zauwa┼╝y┼éam dziwn─ů wymow─Ö w kt├│rym┼Ť tek┼Ťcie bodaj┼╝e brain, sprawdzi┼éam w s┼éowniku wymow─Ö, aby potwierdzi─ç moje przypuszczenia i nieco si─Ö zrazi┼éam.. jednak do nauki s┼éownictwa w sam raz:)

71

Ja używam busuu.com do nauki slownictwa smile Uczę się dzień w dzien od prawie dwóch miesięcy i znam już kilkaset słówek bez większego wysiłku smile

72

akurat z angielskim nie ma problemu, jest mnostwo zrodel z ktorych mozna korzystac, stawiajac na samodzielna nauke. osobiscie uwazam, ze seriale i filmy to swietny sposob na cwiczenie zdolnosci jezykowych, laczy sie przyjemne z pozytecznym wink dodatkowo jest mnostwo stron internetowych, programow, za ktore wcale nie trzeba placic. jesli chodzi o angielski to na rynku jest naprawde olbrzymia roznorodnosc ksiazek, bez najmniejszego problemu jest sie w stanie zaopatrzyc w komplet najpotrzebniejszych a wybierac mozna godzinami wink dodatkowo polecam portale internetowe i angielskie gazety.

73

Miku napisał/a:

Podczas tegorocznych wakacji rozmy┼Ťlaj─ůc o moim poziomie j─Özyka angielskiego dosz┼éam do bardzo smutnych wniosk├│w - m├│j poziom jest zastraszaj─ůco niski.
Ucz─Ö si─Ö angielskiego od 8lat jednak ca┼éy czas mam wra┼╝enie ┼╝e przez po┼éow─Ö tego czasu nic si─Ö nie nauczy┼éam. Mam nawet wra┼╝enie (mo┼╝e mylne) ┼╝e przez ca┼ée gimnazjum przerabiam ca┼éy czas ten sam materia┼é. Przegl─ůdaj─ůc ksi─ů┼╝k─Ö, kt├│r─ů b─Öd─Ö przerabia─ç w tym roku nie natkn─Ö┼éam si─Ö na nic nowego. Przegl─ůdaj─ůc ksi─ů┼╝k─Ö i czytaj─ůc j─ů na wyrywki nie znalaz┼éam ani jednego nowego s┼é├│wka kt├│rego nie zna┼éabym. Dlatego postanowi┼éam zacz─ů─ç nauk─Ö dodatkowo w domu. Chcia┼éabym osi─ůgn─ů─ç jak najwy┼╝szy poziom w tym j─Özyku tylko w┼éa┼Ťnie nie wiem jak. Sk─ůd bra─ç nowe s┼é├│wka do nauki? Bo chyba nie b─Öd─Ö si─Ö uczy┼éa ca┼éego s┼éownika od A do Z. Dlatego ch─Ötnie si─Ö dowiem jak ucz─ů si─Ö same w domu inne osoby.
Czyta┼éam r├│wnie┼╝ ┼╝e dobre do nauki jest ogl─ůdanie seriali po angielsku, chocia┼╝ mnie to nie przekonuj - bo gdzie tu nauka?

Z g├│ry dzi─Ökuje za wszystkie odpowiedzi.

No jak to gdzie? tongue Konfrontacja z ┼╝ywym materia┼éem jest najlepsz─ů nauk─ů smile Je┼╝eli chcemy m├│wi─ç jak nejtiwi, to musimy s┼éucha─ç, czyta─ç i ogl─ůda─ç to, co oni! smile

74

Reklamowo smile...

75

tu s─ů opisane ciekawe metody nauki w domu: languagelifestyle.pl
troch─Ö inspiracji, troch─Ö motywacji i rzetelna wiedza. sama wypr├│bowa┼éam dwa sposoby i pasuj─ů mi bardzo, zw┼éaszcza ┼╝e nie jestem j─Özykowym frikiem i chc─Ö przede wszystkim, ┼╝eby nauka by┼é─ů przyjemna i bezbolesna smile